Počasie Rumunsko Voroneț Monastery


Voroneț Monastery je jedinečný a pôsobivý kláštor, ktorý sa nachádza v obci Gura Humorului v rumunskom regióne Bukovina. Tento kláštor je známy predovšetkým pre svoje výnimočné fresky a jasnú modrú farbu, ktorú nosia jeho steny. Voroneț Monastery je považovaný za jednu z najkrajších sakrálnych stavieb v Rumunsku a zároveň je jedným z UNESCO svetového kultúrneho dedičstva.

Okrem architektonických a historických hodnôt Voroneț Monastery pritiahne aj pozornosť turistov vďaka svojmu okolitému prostrediu a pôsobivému počasiu, ktoré ho obklopuje. Obec Gura Humorului sa nachádza v horskom prostredí a je obklopená zelenými horami a lesov. Táto oblasť má veľmi príjemné kontinentálne podnebie s mierne teplými letami a chladnými zimami.

Leto v obci Gura Humorului, kde sa nachádza Voroneț Monastery, je príjemné a teplé. Teploty sa pohybujú od 20 až do 30 stupňov Celzia. Slnečné dni sú časté a obec ponúka množstvo vonkajších aktivít, ako sú turistika, bicyklovanie a výlety do okolitých prírodných rezervácií. V okolí Voroneț Monastery nájdete tiež množstvo nádherných kvetinových lúk, ktoré kvitnú počas leta a vytvárajú farebný kontrast s modrou fasádou kláštora.

Jeseň v oblasti je zážitkom sama o sebe. Hory a lesy sa zafarbujú do jasných odtieňov červenej, oranžovej a žltej farby. Sychravé dni sú veľmi obľúbené medzi fotografi, pretože dokonale zachytávajú túto nádheru prírody. Teploty sa pohybujú medzi 10 až 20 stupňov Celzia, čo je ideálne pre prechádzky a výlety do okolitéch prírodných rezervácií.

Zimy v rumunskom regióne Bukovina sú chladné a so snehom. Teploty sa pohybujú od -10 do 5 stupňov Celzia, čo je ideálne pre zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding. Voroneț Monastery v zime ponúka nádherný pohľad na zasnežené hory a kláštorno-farebné fresky kontrastujúce s bielym povrchom.

Jarné obdobie v oblasti je príjemné a prebúdza sa k životu. Teploty opäť stúpajú a pohybujú sa medzi 10 až 20 stupňov Celzia. Príroda kvitne a lúky sú pokryté farebnými kvetmi. Obec Gura Humorului je známa aj svojou množstvom rôznych druhov vtákov, ktoré si môžete pozorovať počas tejto doby.

Počasie v Rumunsku, konkrétne v blízkosti Voroneț Monastery, poskytuje návštevníkom ideálne podmienky na prieskum a relaxáciu. Nech už sa rozhodnete navštíviť kláštor v lete, jeseň, zimu alebo na jar, krása tejto oblasti vás určite ohromí.


Letenka Rumunsko Voroneț Monastery


Rumunsko je známe svojimi nádhernými kláštormi a vzrušujúcou históriou. Jedným z najnavštevovanejších miest je kláštor Voroneț, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti krajiny. Ak plánujete navštíviť Rumunsko, určite by ste si nemali nechať ujsť tento úžasný a historický kláštor.

Kláštor Voroneț sa nachádza v obci Gura Humorului a bol založený v roku 1488. Je známy svojou nádhernou modrou freskou Združenia Prvkov, ktorá vytvára jasný kontrast s bielymi, krížom zdobenými stenami. Táto freska je tak jedinečná, že ju mnohí nazývajú "modrou kaplnkou Sixtínskej kaplnky Východu". Kláštor Voroneț bol zapísaný na zoznam Svetového dedičstva UNESCO v roku 1993 a je považovaný za jedno z najkrajších rumunských kláštorov.

Samotná freska je považovaná za symbol rumunskej kultúry a národného hrdinstva. Vyobrazuje biblické príbehy a ukazuje rôzne postavy ako sú svätý Ján Krstiteľ, Mojžiš, Jozef z Arimatey, Bohorodička a mnoho ďalších. Na freske je tiež portrét posledného panovníka Moldavska, Štefana Veľkého. Dizajn, farby a dobre zachovaný stav tejto fresky robia z kláštora Voroneț miesto, ktoré sa musí vidieť na vlastné oči.

Okrem návštevy kláštora, existuje aj možnosť objaviť okolitú prírodu a krásy rumunskej vidieckej krajiny v oblasti Voroneț. Prechádzka po okolí kláštora je jednoducho nádherná, s kopcami a lesmi ponúkajúcimi dokonalú scenériu. Mnohí turisti sa rozhodnú stráviť celý deň v oblasti Voroneț, pretože je to nielen miesto náboženského významu, ale aj prírodná oáza plná krásy.

Rumunsko je dostupné cez medzinárodné letiská v hlavnom meste Bukurešť a výlet na kláštor Voroneț je možné zorganizovať buď samostatne alebo s miestnou turistickou spoločnosťou. Tí, ktorí radi cestujú na vlastnú päsť, majú možnosť prenajať si auto a preskúmať okolité oblasti Rumunska podľa vlastného harmonogramu.

Ak plánujete navštíviť Rumunsko, kláštor Voroneț je zaiste jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho unikátna modrá freska a bohatá história vás určite dostanú. Každý návštevník nebude len úžasnutý architektúrou a umeleckými dielami, ale aj pokojom a duchovným atmosférou, ktorú tento kláštor ponúka. Preto si určite zaregistrujte letenky a zažite túto úchvatnú destináciu na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Voroneț Monastery


Otázka: Kde sa nachádza Voronețský kláštor v Rumunsku?
Odpoveď: Voronețský kláštor sa nachádza na severe Rumunska, v kraji Suceava.

Otázka: Kedy bol Voronețský kláštor postavený?
Odpoveď: Voronețský kláštor bol postavený v roku 1488.

Otázka: Čo je známe na Voronețskom kláštore v Rumunsku?
Odpoveď: Voronețský kláštor je známy pre svoje strechy v modrej farbe a fresky, ktoré sú považované za jedny z najkrajších vo východnej Európe.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Voronețského kláštora v Rumunsku?
Odpoveď: Voronețský kláštor je otvorený každý deň od 9:00 do 19:00.

Otázka: Môžem si kúpiť suveníry v Voronețskom kláštore v Rumunsku?
Odpoveď: Áno, v blízkosti kláštora sa nachádza niekoľko obchodov so suvenírmi, ktoré predávajú miestne výrobky.

Otázka: Môžem sa zdokonaliť fotografie na Voronețskom kláštore v Rumunsku?
Odpoveď: Áno, fotografovanie je povolené, ale v niektorých častiach kláštora sú zakázané blesky.

Otázka: Je potrebné si pred návštevou Voronețského kláštora v Rumunsku rezervovať prehliadku?
Odpoveď: Rezervácia prehliadky nie je nutná, ale odporúča sa zapojiť sa do prehliadky s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne užitočné informácie o kláštore.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky na Voronețský kláštor v Rumunsku?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a kategórie návštevníka. Informácie o vstupnom nájdete na oficiálnej internetovej stránke kláštora.


Dovolenka Rumunsko Voroneț Monastery


Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo na dovolenke, Rumunsko by mohlo byť tou správnou voľbou. Jedným z miest, ktoré by ste mali navštíviť, je kláštor Voroneț.

Voroneț je pravoslávny kláštor, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Gura Humorului na severe Rumunska. Kláštor, ktorý bol postavený v 15. storočí, je jedným z najdôležitejších kultúrnych dedičstiev Rumunska a je zahrnutý v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Návštevou Voronețu dostanete jeden z najlepších príkladov umenia v rumunskom kraji Bukoviny. Kláštor je známy pre svoje unikátne modré fresky s náboženskými námiešťami, ktoré sú považované za jedny z najkrajších na svete.

V prípade, že sa zaujímate o históriu, nevynechajte vyhlásené fresky otcov v klenote kláštora, ktoré ukazujú biblické príbehy od stvorenia sveta až po Súdny deň.

Okrem pekných fresiek a historických pamiatok je Voroneț obklopený nádhernou prírodou, vrátane turistických chodníkov, ako aj možnosti rybolovu v miestnych jazerách a riekach.

Ak hľadáte ubytovanie, v okolí Voronețu sa nachádza veľa pekných hotelov a penziónov od turistickej triedy po luxusné ubytovanie s najmodernejšími zariadeniami.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o nákupy, v Gura Humorului sa nachádza viacero trhov s miestnymi vyrekvírovanými výrobkami, ako sú rukovoše, koberce, drevené hračky a keramické inštalácie. Tu sa teda môžete vrátiť domov s originálnym suvenírom na príjemné spomienky.

Kláštor Voroneț je pre ľudí, ktorí milujú históriu, umenie a prírodu dokonalým miestom na dovolenku. Ak sa rozhodnete navštíviť Rumunsko, nevynechajte túto zaujímavú pereľ Bukoviny, ktorá vám úplne vyrazí dych.


Ubytovanie Rumunsko Voroneț Monastery


Voroneț Monastery - Kde sa ubytovať v Rumunsku počas návštevy

Ak hľadáte nádhernú históriu, dokonalé prostredie a skutočne jedinečný zážitok, rumunský Voroneț Monastery je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Nachádza sa v oblasti Bukovina v severovýchodnej časti Rumunska a je známa svojimi nádhernými nástennými maľbami a krásnou architektúrou.

Ak plánujete navštíviť Voroneț Monastery, budete musieť nájsť ubytovanie v blízkosti tohto svätého miesta. Napriek tomu, že táto oblasť nie je veľmi veľká, existuje množstvo možností, ako si užiť svoju návštevu.

1. Penzión Pod Voroneț Monastery

Ak chcete byť iba pár krokov od katedrály, je Penzión Pod Voroneț Monastery pravdepodobne najlepšou voľbou pre vás. Tento penzión je situovaný priamo pod samotným kláštorom a ponúka útulné izby so všetkými potrebnými pohodlnosťami.

Okrem toho, hostia môžu vychutnať regionálne špeciality v reštaurácii a relaxovať v záhrade, ktorá obklopuje penzión.

2. Hotel Popasul Voronetei

Hotel Popasul Voronetei je ďalší skvelý hotel situovaný v blízkosti kláštora. Tento hotel je známy pre svoju romantiku a sledované výhľady na lesy a hory.

Izby sú všetky zariadené modernými zariadeniami a hostia môžu využívať miestnu reštauráciu, ktorá má široký výber regionálnej kuchyne.

3. Pension Catherine

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, Pension Catherine je skvelou voľbou. Tento hotel ponúka exkluzívne izby, v ktorých sa nachádza elegantné nábytok a príjemné postele.

Okrem toho, hostia môžu využívať viac stravovacích možnosti vrátane miestneho bufetu raňajky a relaxovať v tureckom kúpeli.

Voroneț Monastery a jeho okolie ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Pri plánovaní vašej návštevy si vyberte tie, ktoré vám najlepšie vyhovujú a užívajte si nádhernú históriu a scenériu, ktorú táto oblasť ponúka.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky