Ubytovanie Poľsko Elbląg


Elbląg je jedno z najkrajších miest vo východnom Poľsku. Nachádza sa v blízkosti Baltického mora a je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Ak práve plánujete svoju návštevu tohto mesta, potrebujete aj ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré najlepšie miesta na ubytovanie v Elblągui.

Hotel Campanile Elbląg

Hotel Campanile Elbląg je prvotriedny hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta. Ponúka moderné a dobre zariadené izby s klimatizáciou a Wi-Fi pripojením. Hotel tiež ponúka bohaté raňajky s variabilným sortimentom.

Hotel Młyn Aqua Spa

Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť dovolenku v pokoji a s priesťupným bazénom, Hotel Młyn Aqua Spa je ideálnou voľbou. Nachádza sa v malebnej oblasti, kde sa návštevníci môžu vychutnať v pohodlí a kráse prírody. Hotel disponuje suchou Saunou a Tureckými kúpeľmi, ktoré sú k dispozícii pre hostí.

Hotel Zamek Elbląg

Hotel Zamek Elbląg sa nachádza v reštaurovanom zámku z 19. storočia, ktorý ponúka luxusné ubytovanie. Izby sú krásne zariadené a ponúkajú výhľad na krásne okolité prostredie. Hotel má tiež vlastnú reštauráciu, kde môžete ochutnať poľskú kuchyňu.

Hotel Młyn & Spa

Ak hľadáte hotel v blízkosti mesta s výhľadom na krásnu prírodu vo východnom Poľsku, Hotel Młyn & Spa je ideálnou voľbou. Nachádza sa v mlyne z 19. storočia, ktorý bol zrekonštruovaný tak, aby poskytoval prvotriedne ubytovanie. Hotel má tiež vlastnú reštauráciu a wellness centrum.

Pension Wilcza Jama

Ak hľadáte miesto, kde si užijete pokojnú dovolenku, Pension Wilcza Jama je skvelou voľbou. Nachádza sa v blízkosti národného parku Wigry, kde si môžete vychutnať krásu prírody a pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Pension ponúka útulné izby a vlastnú reštauráciu.

Všetky tieto hotely a penzióny poskytujú prvotriedne ubytovanie a sú skvelým miestom pre návštevu mesta Elbląg. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásu a kultúru tohto miesta, nájdite si svoje ubytovanie v Elblągui a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Poľsko Elbląg


Počasie v Poľsku je známe svojou nestálosťou a rýchlymi zmenami. Mesto Elbląg, nachádzajúce sa v severovýchodnej časti krajiny, nie je výnimkou. Počas teplých letných dní sa tu môže teplota vyšplhať až na 30 stupňov Celzia, no chladné zimy prinášajú teploty pod nulu.

V lete sa v Elblągu očakávajú vysoké teploty, čo znamená, že vonku bude horúco a počasie slnečné. Najteplejším mesiacom je júl, kedy teploty môžu dosiahnuť až 30 stupňov. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 20 stupňov Celzia. Pravidelne sa vyskytujú aj silné búrky a hmla.

Jeseň na severe Poľska, tak ako v Elblągu, býva vlhká a mierne chladnejšia. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 stupňov a ráno a večer sú často zamračené. Prvý sneh môže napadnúť už v polovici novembra.

Zima v Elblągu je studená a môže trvať až do marca. Teploty sú nízke, klesajú aj pod -10 stupňov. Sneh pokrýva krajinu, a pretože Elbląg leží blízko Baltského mora, aj zima býva vlhká. Preto sa oblečenie musí zvoliť vhodné - topánky s dobrou izoláciou a teplé bundy s kapucňou.

Na jar sa teploty vracajú k príjemnej teplote, okolo 10-15 stupňov Celzia. Pre jarné mesiace je charakteristické striedanie slnečných a daždivých dní. Pocitová teplota môže byť nižšia ako reálne teploty, kvôli rýchlym vetrom z Baltského mora.

Celkovo je počasie v Elblągu premenlivé, s rýchlymi zmenami teploty a poveternostných podmienok. Ak sa plánuje návšteva tohto krásneho mesta, odporúča sa si so sebou vziať vhodné oblečenie a prípadne sa in formovať o aktuálnom počasí pred výletom.


Dovolenka Poľsko Elbląg


Dovolenka v Poľsku môže byť pre mnohých neznámou, no veľmi príjemnou skúsenosťou. Jedno z miest, ktoré určite stojí za to navštíviť, je mesto Elbląg. Leží na rieke Elbląg pri pobreží Baltického mora, v mazurskom krají. Blízko je aj známe jazero Mammernszki, ktoré je obľúbené medzi turistami.

Mesto Elbląg je známe svojou historickou hodnotou a pamiatkami. Na území mesta sa nachádza mnoho stredovekých budov, napríklad kostol svätého Mikuláša, katedrála svätého Mikuláša a mnohé ďalšie. Okrem toho je tu aj väčšie množstvo múzeí, ktoré si môžete pozrieť a dozvedieť sa o histórii mesta. Veľmi zaujímavý je napríklad múzeum piva, kde zistíte, ako sa vyrába pivo a môžete ochutnať rôzne druhy.

Ak ste milovníkmi prírody, určite si vychutnáte prechádzky dolinou rieky Elbląg a jej okolím, alebo sa vyberiete na turistické vychádzky po okolitých lesných chodníkoch. V zime sa tu nachádza lyžiarske stredisko, kde si môžete užiť zimné športy.

Mesto Elbląg je tiež známe svojou kultúrou a rôznymi festivalmi, ktoré sa každý rok konajú. Najzaujímavejšie z nich je určite Festival čokolády, kde si môžete vychutnať rôzne druhy sladkostí z čokolády.

V meste sa nachádza aj množstvo reštaurácií, barov a kaviarní, kde si môžete vychutnať poľskú kuchyňu, alebo si dopriať nejakú exotickú chuť z celého sveta.

Poľsko a mesto Elbląg určite stoja za to navštíviť. Menej známe miesto s bohatou históriou a kultúrou, okolo ktorého sa nachádza krásna príroda. Preto neváhajte a vyrazte na dovolenku práve sem.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Elbląg


1. Aké je Poľsko?
Poľsko je stredoeurópska krajina, ktorá sa nachádza medzi Nemeckom, Českou republikou, Slovenskom, Ukrajinou, Bieloruskom a Litvou. Je to jedna z najväčších krajín v Európskej únii.

2. Kde sa nachádza Elbląg v Poľsku?
Elbląg je historické mesto a prístav v severovýchodnej časti Poľska. Leží v Pomořské vojvodstvo v blízkosti Baltického mora.

3. Ako sa dostanem do Elblągu?
Elbląg je dosť dobre napojený na verejnú dopravu. Môžete sem prísť autobusom alebo vlakom z iných miest Poľska, ako aj z niektorých zahraničných destinácií.

4. Čo je hodnotné navštíviť v Elblągu?
V Elblągu nájdete niekoľko histórických pamiatok, ako napríklad Stare Mesto s gotickou katedrálou alebo Elblągský kanál, ktorý je jedinečným inžinierskym dielom.

5. Aké sú miestne jedlá v Poľsku a Elblągu?
V Poľsku je veľmi obľúbená tradičná poľská kuchyňa, ktorá zahŕňa jedlá ako pierogi (plnené cesto), gołąbki (plnené kapusty) alebo borsč (repová polievka). V Elblągu môžete ochutnať aj čerstvé ryby a morské plody vďaka jeho blízkosti k Baltskému moru.

6. Aké je počasie v Elblągu?
Elbląg má typické stredoeurópske kontinentálne podnebie so studenými zimami a teplými letami. Pri návšteve by ste mali počítať s premenlivým počasím a vybaviť sa vhodným oblečením.

7. Koľko obyvateľov má Elbląg?
Podľa posledného odhadu žije v Elblągu asi 120 000 obyvateľov.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Poľsku a meste Elbląg.


Letenka Poľsko Elbląg


Letenka do Poľska - Objavte krásy Elblągu

Poľsko je fascinujúca krajina plná historických miest, malebných dediniek a pohoria. Medzi mnohé zaujímavé destinácie patrí aj mesto Elbląg, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Toto historické a kultúrne bohaté mesto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať skryté kúzlo Poľska. Ak sa chystáte navštíviť Elbląg, letenka je najrýchlejší a pohodlný spôsob, ako sa tam dostať.

Elbląg je malé prímorské mesto s bohatou históriou. Jeho vznik siaha až do 13. storočia, kedy tu bol vybudovaný hrad. Počas stredoveku vďaka rozvoju obchodu a rybolovu vzkvetlo a stalo sa významným prístavným mestom. Súčasný vzhľad mesta však je ovplyvnený veľkým obdobím obnovovania po druhej svetovej vojne, keď bolo mesto vážne poškodené. Dnes je Elbląg známy svojou architektúrou, zachovalými historickými budovami a atrakciami.

Obľúbenou atrakciou je tzv. Elblągský vodný projekt, ktorý je unikátny v celom svete. Ide o systém kanálov, ktoré umožňujú loďam prekonávať výškové rozdiely až do 100 metrov pri prechádzke po rieke Elbląg. Tento systém bol vybudovaný v 19. storočí a dnes predstavuje jednu z najväčších atrakcií mesta. Návštevníci môžu absolvovať plavbu na špeciálnej lodi, ktorá prekonáva prekážky a demonštruje funkčnosť tohoto zázračného inžinierskeho diela.

Okrem toho si návštevníci mesta môžu vychutnať prechádzku po historickom jadre mesta, plnom zachovalých budov z obdobia stredoveku. Najznámejšou pamiatkou je kostol sv. Mikuláša, postavený v 13. storočí v gotickom štýle. Priamo vo vstupnom podlaží kostola sa nachádza malé múzeum, kde si návštevníci môžu prezrieť rôzne exponáty a dozvedieť sa viac o histórii mesta.

Pre milovníkov prírody je v okolí mesta Elbląg dostatok možností na prechádzky a výlety. Nedaleko mesta sa nachádza jazerá Malborko a Druzno, obklopené nádhernou prírodou. Návštevníci tu môžu vidieť vzácne vtáky a inú faunu. Prírodná rezervácia Krynica Morska je ďalším miestom, kde sa návštevníci môžu vydať na túru. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre oddych a relaxáciu v prírode.

Ak hľadáte novú a zaujímavú destináciu do Poľska, Elbląg je určite miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Získanie letenky do Poľska je najlepší spôsob, ako sa tam dostať rýchlejšie a pohodlnejšie. Objavte historické námestia, fascinujúce architektonické pamiatky a okolitú prírodu tohto krásneho poľského mesta. Nechajte sa očariť krásou Elblągu a vychutnajte si jedinečný zážitok.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky