Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


1. Čo je Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?
Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je jedným z najznámejších termálnych parkov na Novom Zélande. Nachádza sa v Rotorua a je domovom množstva termálnych jazier, sopiek a gejzírov.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, je cestovanie autom alebo organizovanie si prevozu. Park sa nachádza asi 27 km južne od Rotoruy a trvá približne 30 minút jazdy.

3. Koľko stojí vstup?
Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od veku a štátnej príslušnosti. Na dospelú osobu z Nového Zélandu to stojí približne 32 dolárov, na medzinárodného návštevníka to stojí približne 38 dolárov.

4. Ako dlho trvá prehliadka parku?
Prehliadka parku trvá približne 1,5 až 2 hodiny. Existuje hlavná trasa (veľký okruh), ktorá vás prevedie najdôležitejšími miestami parku, ako aj niekoľkými krátkymi vedľajšími trasami.

5. Môžem sa tam okúpať?
V termálnom jazere Wai-O-Tapu je plavba a plávanie zakázané kvôli jeho horúcim teplotám a živým mikroorganizmom. Existujú však mnohé iné termálne jazerá a pramene v okolí, kde sa môžete okúpať.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu?
Najlepšie časy na návštevu sú skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli davom turistov. Na jar a v lete je tiež menej preplnený.

7. Môžem si tam dať obed?
Wai-O-Tapu Thermal Wonderland nemá reštauráciu na mieste, ale je tam občerstvenie, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje. Navyše, Rotorua je v blízkosti s množstvom reštaurácií.

8. Je vhodný pre deti a starších ľudí?
Park je vhodný pre deti, ale staršie osoby by mali byť opatrné pri prechádzke, pretože niektoré miesta môžu byť klzké a neprístupné pre invalidné vozíky.

9. Môžem si tam kúpiť suveníry?
Áno, vstupenky do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland zahŕňajú aj vstup do ich suvenírového obchodu, kde si môžete zakúpiť rôzne suveníry a darčeky.

10. Aké sú hlavné atrakcie v parku?
Hlavné atrakcie v parku zahŕňajú Champagne Pool (šampanský bazén), Inferno Crater (pekelné kráter), Devil's Bath (diablie kúpele) a Artist's Palette (paleta umelca).


Dovolenka Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Ak hľadáte jedinečný zážitok na dovolenke, Wai-O-Tapu Thermal Wonderland na Novom Zélande by mohol byť ideálnymi miestom pre vás. Tento termálny park je jedným z najznámejších a najfascinujúcejších geotermálnych oblastí na svete a prináša návštevníkom nezabudnuteľný pohľad na vulkanickú aktivitu a ohromujúce prírodné zázraky.

Wai-O-Tapu sa nachádza na severe Nového Zélandu, neďaleko mesta Rotorua. Je súčasťou Rotorua Geothermal Wonderland a rozkladá sa na ploche viac ako 18 štvorcových kilometrov. Jeho hlavnou atrakciou je termálne jazero Champagne Pool, ktoré je považované za najkrajšie a najslávnejšie jazero v parku. Jeho voda má vysokú koncentráciu síry a minerálov, čo mu dáva žiarivý oranžový a zelenkastý odtieň.

Okrem Champagne Pool sa v parku nachádza aj množstvo iných termálnych prameňov, sopiek a kráterov, ktoré vytvárajú unikátne farebné efekty a rozmanité povrchy. Medzi najzaujímavejšie patria napríklad Devil's Bath s jasnou žltou farbou a Oyster Pool s perlovou farbou. Tieto výzorovo ohromujúce prírodné úkazy vytvárajú ilúziu, akoby ste sa dostali na iný svet.

Prechádzka po Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je ako prechádzka Kalištvou. Park je plný chodníkov a lávových štruktúr, ktoré je možné preskúmať. Môžete sa prechádzať okolo termálnych jazier, pozorovať výbuchy pary a monitorovať geotermálnu aktivitu v reálnom čase. Nevýhodou však je, že v niektorých častiach parku môže byť zápach síry dosť silný, a preto je vhodné mať pri sebe respirátor.

Okrem krásnej prírody, Wai-O-Tapu ponúka aj vzdelávaciu zložku. V parku sa nachádza informačné centrum s výstavou o geológii a histórii oblasti. Tu môžete zistiť viac o vzniku a funkcii termálnych prameňov a tiež sa dozvedieť o kultúre a dedičstve pôvodných obyvateľov Nového Zélandu, Maorov.

Pri návšteve Wai-O-Tapu je dôležité dbať na čas, pretože niektoré z najkrajších efektov možno zažiť v určitých hodinách. Kým niektoré jazerá získavajú svoje farebné sfarbenie až počas slnečného svitu v popoludňajších hodinách, iné vyzerajú najlepšie skoro ráno. Odporúča sa preto plánovať návštevu a správne sa informovať o optimálnom čase.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je skutočne jedinečnou destináciou na Novom Zélande. Tento termálny park vás ohromí krásou svojich prírodných úkazov a prinesie vám nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete cestu na tento nádherný ostrov, určite nevynechajte návštevu tohto fascinujúceho miesta.


Letenka Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Nový Zéland je krajina, ktorá je známa svojimi nádhernými prírodnými scenériami, a to vďaka svojim horám, jazerám, nekonečným plážiam a tiež termálnym prameňom. Ak teda hľadáte niečo nezvyčajné, určite navštívte Wai-O-Tapu Thermal Wonderland.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland sa nachádza v pohorí Rotorua na severovýchode Nového Zélandu a je to jedno z najúchvatnejších miest, ktoré môžete navštíviť na svojej ceste. Tento prekrásny park, ktorý je vo vlastníctve miestnych Maorov, má mnoho jazier a kúpeľov, ktoré sú naplnené vodou rôznych farieb.

Jedným z najkrajších jazier, ktoré sa nachádzajú v tomto termálnom parku, je Champagne Pool. Toto jazero zaručene okúzli svojou krásou a predstavuje pre turistov jeden z najobľúbenejších vodných zdrojov. Má to celkom zlé pH (3,2), ktoré spôsobuje, že je veľmi kyslé a preto sa v ňom môžu vyskytnúť neobvyklé farby a oleje, ktoré dávajú vodu oranžovú, bielu a zelenú farbu.

Okrem tohto jazera sa vo Wai-O-Tapu Thermal Wonderland nachádza aj množstvo ďalších termálnych jazier a kúpeľov, ktoré sa stali jednými z najobľúbenejších orientačných bodov pre mnoho turistov. Medzi obľúbené atrakcie patrí aj Lady Knox Geyser, ktorý okúzľuje turistov svojim 15-metrovým výbuchom každý deň o 10:15 hodine.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, je dôležité zmieniť, že park má predvádzanie Lady Knox Geysera každý deň o 10:15 hodine a preto sa tam musíte dostať včas. Odporúča sa tiež obliecť pohodlné oblečenie a obuv, ktoré vám umožnia pohybovať sa po tomto krasnom mieste. Táto lokalita je totiž veľmi rozsiahla, takže sa pripravte na niekoľko hodín strávených v prekrásnej prírode.

Navštíviť Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je však zážitok, ktorý stojí za to a ktorý si budete pamätať po celý život. Okrem prekrásnych farieb, ktoré jeden z jazier má, máte tiež príležitosť vidieť niektoré z najvýbušnejších a najkrajších gejzírov na svete. To všetko v pôsobivom prostredí Nového Zélandu. Ak teda hľadáte niečo nezvyčajné a chcete sa ponoriť do termálnej prírody Nového Zélandu, Wai-O-Tapu Thermal Wonderland určite stojí za návštevu.


Počasie Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Nový Zéland je krajina, kde nájdete rôznorodé prírodné krásy a pamiatky. Jednou z týchto krás je aj Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Ide o terén s termálnymi prameňmi a gejzírmi nachádzajúci sa v oblasti Rotorua, ktorá je známa svojimi termálnymi a geotermálnymi zdrojmi.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je tiež známe pod názvom The Champagne Pool alebo Oyster Pool. Champagne Pool je jedným z najznámejších prameňov v Novom Zélande a je úžasný svojou farbou a množstvom chemických prvkov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Je zreteľne viditeľné, že sa vo vode nachádzajú minerály, pretože na okraji pramene sa tvorí zostava, ktorá pripomína otrhaný čip z pohára.

Okrem toho nájdete v tomto termálnom parku aj iné zaujímavé vodné útvary, ako sú ohňový jazerá, vodopády a gejzíry. Každý z týchto útvarov má svoju vlastnú krásu a lásku. Napríklad ohňové jazerá sú vytvorené vplyvom oxidu kremičitého, ktorý vytvára oranžovú alebo červenú farbu. Tieto jazerá na fotografiách vyzerajú ako plameny ohňa, ktoré sú úchvatné.

Park Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Novom Zélande. Ľudia prichádzajú sem vidieť tieto krásy a hľadať relaxáciu v termálnych prameňoch. V parku nájdete aj viacero turistických trás, ktoré vás zavedú do rôznych častí parku.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať, potom je Wai-O-Tapu Thermal Wonderland tou správnou voľbou. Tu nájdete úchvatné krásy, ktoré vám s určitosťou zostanú v pamäti po celý život. Toto miesto ponúka jedinečný zážitok z turistiky a fotografie, ktorým sa rozhodne nemôžete vyhnúť. Takže čo čakáte, navštívte toto nádherné miesto a užite si nádherné scenérie Nového Zélandu!


Ubytovanie Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je jedno z najpopulárnejších turistických atrakcií na Novom Zélande a ponúka jedinečný zážitok spojený s prírodnými geotermálnymi úkazmi. Nachádza sa len 27 kilometrov južne od mesta Rotorua, známeho svojimi termálnymi prameňmi a kultúrnym dedičstvom Maorov.

Toto miesto je známe svojimi žiarivými farbami a výbuchmi parného plynu z vyvieračov, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti. Wai-O-Tapu je tiež domovom mnohých horúcich jazier, ktoré majú dúhové sfarbenie spôsobené živými minerálnymi prvkami.

Jednou z najznámejších atrakcií v tomto termálnom parku je "Lady Knox gejzír", ktorý sa každý deň o 10:15 ráno predvádza pred publikom, striekajúc so silou až do výšky 20 metrov. Navštíviť ho môžete zažiť ako úvodnú atrakciu pred prechodom ďalšími krásami Wai-O-Tapu.

Pri prechádzke krajinou Wai-O-Tapu budete mať možnosť obdivovať rôzne geotermálne formácie, ako sú tektonické priekopy, krátery, sopečné kužeľe a mnoho ďalších. Turistické chodníky vedú okolo najzaujímavejších miest a poskytujú pohľad na všetky prirodzené divy, ktoré tu môžete nájsť.

K dispozícii je tiež malé múzeum, ktoré poskytuje informácie o formách geotermickej činnosti a histórii tohto jedinečného miesta. Môžete sa dozvedieť viac o tvorbe sopečných hornín, gejzírov a minerálov, ktoré sú prítomné v okolí.

Ak sa rozhodnete zostať v blízkosti Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, máte na výber niekoľko možností ubytovania v blízkom okolí. Rotorua je hlavným turistickým centrom v tejto oblasti a ponúka širokú škálu hotelov, motelov a apartmánov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám.

Niektoré hotely a reštaurácie v Rotorua sa dokonca pýšia využitím geotermálnej energie na vykurovanie a varenie, čo pridáva ďalší zážitok z preskúmania tejto oblasti.

Ak máte radi adrenalinové zážitky, v blízkosti Wai-O-Tapu je aj niekoľko zábavných aktivít, ako sú rafting na rieke Kaituna, horské bicyklovanie a jazda na koni.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je miesto, ktoré vám ponúka nezabudnuteľný zážitok pri kontakte s prírodou a porozumení geologickej histórii Nového Zélandu. Jeho nádherné farby a fascinujúce úkazy vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá vás vráti do čias, keď Zem bola ešte divočinou. Nie je preto žiadnym prekvapením, že je považovaný za jedno z najkrajších miest na Novom Zélande.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky