Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Jotunheimen National Park


1. Aké je geografické umiestnenie Národného parku Jotunheimen v Nórsku?
- Národný park Jotunheimen sa nachádza v horskej oblasti južnej časti Nórska.

2. Čo je najvyšší vrchol v Národnom parku Jotunheimen?
- Najvyšší vrchol parku je Galdhøpiggen, ktorý má výšku 2 469 metrov nad morom.

3. Aké aktivity je možné v Národnom parku Jotunheimen podnikať?
- V parku je možné podnikať turistiku, horskú turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, lezenie a pozorovanie divokej prírody.

4. Aké typy ubytovania sú dostupné v okolí Národného parku Jotunheimen?
- V okolí parku je dostupných niekoľko typov ubytovania, vrátane horských chatiek, hotelov a kemparov.

5. Aké sú najlepšie obdobie a ročné obdobia na návštevu Národného parku Jotunheimen?
- Najlepším obdobím na návštevu parku je letné obdobie (júl a august), keď sú podmienky na turistiku a iné aktivity najlepšie.

6. Aké sú najznámejšie turistické trasy v Národnom parku Jotunheimen?
- Medzi najznámejšie turistické trasy v parku patria Besseggen, Galdhøpiggen, Glittertind a Turtagrø.

7. Má Národný park Jotunheimen vstupné?
- Národný park Jotunheimen je voľne prístupný, bez vstupného poplatku.

8. Je v parku dostupná nejaká stravovacia zariadenie?
- V parku sú dostupné horské chaty a reštaurácie, kde je možné zakúpiť jedlo a nápoje.

9. Ako je možné sa dostať do Národného parku Jotunheimen?
- Park je dosťupný autom, prípadne vlakom alebo autobusom. Hlavné prístupové cesty vedú cez mesto Lom.

10. Aké sú hlavné atrakcie Národného parku Jotunheimen?
- Hlavnými atrakciami parku sú vrcholy Galdhøpiggen a Glittertind, jazerá v údolí Gjende a trasa Besseggen s impozantnými výhľadmi.


Dovolenka Nórsko Jotunheimen National Park


Nórsko je krajina, ktorú môžete obdivovať celý život a nikdy sa vám neukáže dvakrát rovnaká. Staroveku sa tu nikdy neukončí a každý deň objavíte niečo nové. A nie je to len o fjordoch a polárnych svetlách, myslíte si, že ste videli všetko? Čakajte, kým sa dostanete do Jotunheimen National Park.

Jotunheimen sa nachádza v strede Nórska a je národným parkom, ktorý je domovom pre niektoré z najvyšších vrcholov krajiny, vrátane Galdhøpiggen, ktorý s výškou 2 469 metrov je najvyšším v Nórsku. Park je tiež domovom pre mnoho ďalších hôr, hlbokých jazier a dobre zachovalých zaujímavostí, ako sú krásne vodopády a ďalšie turistické atrakcie.

Ak hľadáte dobrodružstvo, park ponúka množstvo výziev. Turisti tu môžu vychutnávať peších túr priamo pod vrcholmi, stúpať na vrcholy alebo sa preháňať po riekach v kajakoch a raftoch. Ani v zime sa park nestráca, neskôr môžete vidieť turistov, ktorí si užívajú zimné športy, ako je lyžovanie a snoubording, ačkoli nie sú všetky cesty otvorené pre jazdu.

Tento park je tiež miestom, kde môžete vidieť pôvodné druhy Nórska a divočina je bohatá na zvieratá ako rys, sob, jelen, kôň a lis. Určite sa nenudíte a park má pre každého niečo.

Ak chcete zostávať v parku, môžete si vybrať z viac ako 200 turistických chatiek a horských útulkov. Nezabudnite si pred svojou cestou pozrieť dostupnosť. Medzi turistickými chátami je možné nájsť užitočné zariadenia ako zdroj vody a sucho, nie sú však vybavené teplej vody a teraz počas pandémie si buďte vedomí, že tiež nie sú dostupné dezinfekcie a čistiace prostriedky. Môžete však nájsť aj chaty, kde sú dátumy na obmedzený čas a sú vybavené teplou vodou.

Ak sa rozhodnete pre túru, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia a aby ste mali s sebou dostatok potravín, vody, odevu a iných nevyhnutností. Pamätajte, že park má divokú a prírodnú krásu, ale aj nebezpečia, ktoré sú s ňou spojené. Pamätajte, že táto oblasť je extrémne osamelá, a že turisti sú zodpovední za svoju vlastnú bezpečnosť. Pripravte sa na každú eventualitu a nikam nechoďte sami, vždy by ste mali mať s sebou aj niekoho, kto si bude so vami deliť váš zážitok.

Jotunheimen National Park je unikátne panoptikum prírodného zdroja, kde sa s prírodou stretáva prítomnosť nostalgia a súčasný život. Pravdepodobne tu nájdete jednu z najkrajších a nezabudnuteľných dovoleniek, aké si môžete predstaviť. Ak sa chcete ponoriť do storočí krajiny a vychutnať si krásu, ktorú ponúka, potom je Jotunheimen National Park vaším cieľom.


Počasie Nórsko Jotunheimen National Park


Nórsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších miest na objavovanie je Jotunheimen National Park. Tento národný park, nachádzajúci sa vo vnútrozemí Nórska, je domovom ohromujúcich alpských scenérií, majestátnych fjordov, veľkolepých vodopádov a množstva ľadovcov. Okrem toho, Jotunheimen je známy aj svojim nepredvídateľným a zmenlivým počasím, ktoré stanovuje jeho charakter a fascinuje návštevníkov.

Jotunheimen National Park sa nachádza v strednej časti Nórska, približne 240 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Oslo. Rozkladá sa na ploche približne 1 310 kilometrov štvorcových a je domovom niekoľkých najvyšších vrcholov Nórska, vrátane Galdhøpiggen, ktorý s výškou 2 469 metrov je najvyšším vrcholom celej krajiny. Tieto vrchy spolu so zasněženými hrebeňmi tvoria scenériu, ktorá je neuveriteľne impozantná.

Keďže sa Jotunheimen nachádza vo vnútrozemí, jeho podnebie je výrazne kontinentálne. To znamená, že jeho počasie môže byť dramatické a zmenlivé. V lete, najmä v júli a auguste, sú teploty pomerne prijateľné, s priemernými dennými teplotami okolo 15-20°C na nižších nadmorských výškach. Vzhľadom k alpskému prostrediu však teploty môžu byť nižšie na vyšších nadmorských výškach a v noci. Je dôležité byť pripravený na chladné počasie a bývať v sruboch alebo horských chatách s dostatočným vybavením.

Okrem teplôt je tu v lete tiež veľa zrážok. Obloha môže byť často zatiahnutá oblakmi a pravidelne sa vyskytujú krátke dažde a búrky. Preto je dobré mať so sebou vhodné oblečenie a obuv, ktoré udržia suché a teplé. Batožinu je potrebné na túry dobre chrániť proti vlhkosti a dávať si pozor na budúce predpovede počasia.

Rovnako ako v lete, aj v zime môže počasie v Jotunheimene byť extrémne. Teploty sa môžu pohybovať medzi -10°C až -30°C a sneh môže byť veľmi hlboký. Vzhľadom k týmto extrémnym podmienkam je nutné mať dostatočné skúsenosti s chodením po snehu a zimných expedíciách. Výhľady na vrcholy pokryté snehom a zasnežené údolia však ponúkajú jedinečné zážitky pre milovníkov zimných športov a horolezcov.

Keďže sa Jotunheimen nachádza pomerne blízko polárneho kruhu, má osobitnú atmosféru, ktorú nebudete nájsť nikde inde na svete. Jeho divoké a krásne scenérie v kombinácii s nevyspytateľným počasím tvoria recept na dobrodružstvo. Ak sa rozhodnete navštíviť Jotunheimen National Park, nezabudnite si so sebou vziať vhodnú výbavu a pripraviť sa na rôzne poveternostné podmienky. Bez ohľadu na to, či je slnečné, daždivé alebo zasnežené počasie, Jotunheimen vám ponúkne skutočný nórsky zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Nórsko Jotunheimen National Park


Jotunheimen National Park je národný park nachádzajúci sa v srdci Nórska. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorým ponúka nádherné scenérie a mnoho možností na turistiku. Ak ste pripravení na dobrodružstvo a hľadáte ubytovanie, tak ste na správnom mieste.

Ubytovanie v Jotunheimen National Park je dostupné v mnohých formách. Môžete si rezervovať miesto v kempe, spoločnú izbu v chate alebo si môžete prenajať celú chatu. V závislosti od toho, aký typ dovolenky preferujete a koľko financií máte k dispozícii, si určite nájdete príslušný typ ubytovania.

Ak hľadáte lacné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre kemping. V parku je niekoľko kempe s prvotriednymi zariadeniami, ako sú sprchy, toalety a kuchynky. Ak však nechcete spať v stanoch a máte radi trochu viac pohodlia, môžete sa ubytovať v chatách.

Chaty v Jotunheimen National Park sú pre návštevníkov pripravené spoločné izby s možnosťou výberu izby pre pár, skupinu alebo rodinu. Chate obsahujú spoločné kuchyne, sprchy a toalety. Ubytovanie v chatách je zvyčajne lacnejšie ako v hoteloch, ale môže byť príliš drsné pre ľudí, ktorí by radi strávili voľný čas s trochou súkromia.

Nakoniec, pre tých, ktorí radi trávia dovolenky v luxusnom prostredí, je v parku niekoľko hotelov. Hotely v Jotunheimen National Park sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby návštevníkov a zároveň rešpektovali prírodné životné prostredie. V hoteloch si môžete vybrať medzi izbami s výhľadom na hory a izbami s výhľadom na jazero.

Vzhľadom na obrovský záujem o ubytovanie v Nórsku v letných mesiacoch, odporúčame si rezervovať ubytovanie v Jotunheimen National Park vopred. Existuje veľa pokojov a bývali v kempoch, ale Nórsko býva drahý, a rezervujíc sa skoro, môžete hľadať najlepšie možnosti a tiež získať najlepšie ceny.

Celkovo, nech sa rozhodnete pre kemping, chaty alebo hotelové izby, určite budete milovať scenérie v Jotunheimen National Park a všetka ponuka je úžasne rovnaká. Je to určite jeden z najlepšími miestami pre dovolenku v Nórsku. Tak sa rozhodnite a užite si krásy Nórska v Jotunheimen National Park!


Letenka Nórsko Jotunheimen National Park


Letenka do Nórska je skvelým spôsobom, ako sa dostať do krajiny najsevernejšej Európy a objaviť tam krásy Jotunheimen National Parku.

Jotunheimen National Park sa nachádza v centrálnej časti Nórska a zaujíma rozlohu takmer 3 500 kilometrov štvorcových. Park je domovom najvyššieho pohoria v Nórsku vrátane legendárneho vrcholu Galdhøpiggen, ktorý sa vypína do výšky 2 469 metrov nad morom.

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Jotunheimen National Parku, je lietadlom do Oslovej medzinárodnej letisku. Z letiska je možné cestovať do parku buď cestou automobilom alebo autobusom.

Oslo je príjemné a živé mesto plné kultúrnych pamiatok, reštaurácií a promenád. Môžete sa pokochať krásou fjordov, prejsť sa po plážach alebo navštíviť niektoré z múzeí. Po troch hodinách cesty autom alebo približne rovnakej dobe autobusom sa dostanete do návštevného centra parku.

Turistické chodníky v parku sa vyznačujú nádherným výhľadom na okolité hory, jezera a vodopády. Ak ste dobre pripravení a máte silné nohy, môžete sa vydať na viacdňový treking a prekonať niektoré z najvyšších vrcholov Nórska, ako je napríklad vrchol Besseggen, ktorý je preslávený svojou ťažkosťou.

Jotunheimen National Park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat vrátane divých sobov, medveďov a vlkov. Park sa vyznačuje bohatým ekosystémom, ktorý sa skladá z tieňových lúk, jazier, lesných oblastí a horských pásienkov.

Ak chcete zažiť pravú nórsku prírodu, zvážte návštevu Jotunheimen National Parku. Cesta tam nezaberá veľa času a je jednoduchá a pohodlná, a zároveň vás zavedie do miesta, ktoré je jedinečné a neobyčajné.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky