Dovolenka Nórsko Flåm


Flåm je malé mestečko nachádzajúce sa v Nórsku. Leží na brehu veľmi známeho fjordu Sognefjord, čo ho robí ideálnym miestom pre peknú a relaxačnú dovolenku v prírode.

Jedným z najväčších lákadiel Flåmu je jeho okolitá príroda. Nórsko je známe svojimi úchvatnými fjordami a Flåm nie je výnimkou. Prechádzka pozdĺž fjordu je neprehliadnuteľný zážitok. Môžete si prenajať loďku a plaviť sa po vode, aby ste mohli obdivovať okolitý scenériu. Inou možnosťou je využiť vlak Flåmsbana, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších železničných spojení na svete. Počas jazdy sa vám naskytne úchvatný výhľad na hory, vodopády a údolia.

Okrem toho, Flåm je známy svojimi turistickými trasami. Ak máte radi prechádzky a túry, máte tu veľa možností. Jednou z nich je túra na vrchol hory Stegastein, ktorý ponúka panoramatický výhľad na celý fjord. Ďalšou možnosťou je túra k vodopádom Kjosfossen, ktoré sú považované za jedny z najkrajších v celom Nórsku.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je možnosť vyraziť na kajakovanie alebo rafting. Počas týchto aktivít si môžete vychutnať divoký prúd rieky Flåmselvi a vychutnávať si úžasný výhľad na okolitú prírodu.

Okrem prírodných krás, Flåm ponúka aj mnoho kultúrnych zážitkov. Môžete navštíviť miestne múzeum, kde sa dozviete o histórii a tradíciách oblasti. Môžete tiež ochutnať tradičnú nórsku kuchyňu v jednom z miestnych reštaurácií a vychutnať si čerstvé morské plody a ryby.

Ak hľadáte ubytovanie, Flåm má veľa možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi alebo dokonca prírodou. Niektoré hotely ponúkajú úžasný výhľad na fjord a hory, čo robí z pobytu naozaj nezabudnuteľný zážitok.

V záverečnom hodnotení je Flåm ideálne miesto na dovolenku pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť o nórskej kultúre a prírode. Okolitá príroda ponúka nespočetné množstvo možností pre túry, vodné športy a fotografovanie. Po náročnom dni si môžete oddýchnuť v jednom z miestnych reštaurácií a vychutnať si farmársku kuchyňu. Flåm je určite miestom, kde môžete zažiť jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Flåm


1. Aké podnebie panuje v Flåme?
Odpoveď: V Flåme panuje mierny oceánsky podnebný typ, ktorý zabezpečuje jarné a letné teploty od 10 ° C do 20 ° C a zimné teploty od -5 ° C do 5 ° C.

2. Ako sa dostanem do Flåmu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Flåmu, je cestovanie vlakom Flåmsbana, ktorý je jedným z najkrajších vlakových ciest na svete.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Flåmu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Flåmu je v letných mesiacoch, keď sú dni dlhé a teploty sú tepelné, čo umožňuje rozmanité aktivity, ktoré destinácia ponúka.

4. Aké zaujímavosti ponúka Flåm?
Odpoveď: Flåm ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad jazdu vlakom Flåmsbana, prechádzky po nádherných nórskych fjordoch, návštevu muzeí, plavby po fjordoch a mnoho ďalších.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Flåme?
Odpoveď: V Flåme máte možnosti ubytovania v hoteloch, penziónoch, hosteli a apartmánoch, záleží len od vašich preferencií a rozpočtu.

6. Aké aktivity je možné podnikať v Flåme?
Odpoveď: V Flåme je možné podnikať rôzne aktivity ako napríklad jazda na bicykli, turistika, návšteva muzeí a galérií, plavba po fjordoch alebo jazda na vlakové trati Flåmsbana.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Flåme?
Odpoveď: V Flåme nájdete široké spektrum reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné nórsky jedlá, morské plody a mnoho iných chutných jedál z domácej i medzinárodnej kuchyne.

8. Koľko trvá cesta vlakom Flåmsbana?
Odpoveď: Cesta vlakom Flåmsbana trvá približne 1 hodinu a 30 minút.

9. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Flåme?
Odpoveď: Najlepšie miesta na fotenie v Flåme sú vlaková stanica Flåmsbana, nórsky fjord, nádherné hory a západy slnka.

10. Ako sa môžem dostať z Flåmu do iných miest Nórska?
Odpoveď: Z Flåmu je možné ísť vlakom alebo autobusom do iných miest v Nórsku, alebo si môžete prenajať auto a cestovať sama.


Letenka Nórsko Flåm


Flåm – Klenot nórskeho fjordového kráľovstva

Ak túžite zažiť prírodu v jej najčistejšej podobe a obdivovať nádherné prírodné scenérie, malé mestečko Flåm v Nórsku je ideálnym miestom pre vás. Nachádza sa v srdci slávnych nórskych fjordov a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na hory, vodopády a malé tradičné farmy.

Ako sa tam dostať?
Ak ste sa rozhodli objaviť kúzlo Flåmu, najlepšou voľbou je vybrať si letenku do blízkeho letiska v Bergene. Z tohto medzinárodného letiska je možné ľahko a pohodlne pokračovať priamym vlakom alebo autom do Flåmu. Cesta trvá približne 2,5 hodiny a výhľady počas cesty sú viac ako odmenou za čas strávený cestou.

Čo robiť v Flåme?
1. Prevoz trajektom po slávnom Aurlandskom fjorde
Aurlandsfjord, ktorý sa v Flåme otvára do Sognefjordu, je jedným z najkrajších fjordov v Nórsku. Pre jeho obdivovanie sa môžete vydať na neopakovateľný zážitok v podobe výletu trajektom. Táto scenéria vám vezme dych a ponúkne vám pohľad na strmé hory, spektakulárne vodopády a pestrofarebné domčeky priamo na brehu fjordu.

2. Výlet vlakom Flam Railway
Flamská železnica je jednou z najkrajších železníc na svete a predstavuje skvelý spôsob, ako preskúmať úchvatnú prírodu okolo Flåmu. Tieto horské dráhy vám poskytnú nádherný výhľad na vodopády, úzkorozchodné tunely a zákruty, ktoré vás zavedú na najvyšší bod, kde môžete obdivovať panorámu Sognefjordu.

3. Turistika v blízkosti Flåmu
Okolie Flåmu je rajom pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú spoznať nórsku prírodu v jej najzaujímavejšej podobe. Môžete si vybrať medzi rôznymi turistickými trasami, ktoré vám ponúknu úchvatné výhľady na fjordy, vodopády a hory. Ak ste odvážni, môžete sa vydať na túru po známom treskovom chodníku (Flåmsbana).

4. Návšteva múzea a tradičných fariem
Flåm je známy aj vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu. Môžete navštíviť múzeum Flåmskej železnice, kde sa dozviete viac o histórii a výstavbe železnice. Okrem toho môžete navštíviť aj tradičné farmy v okolí Flåmu a zistiť viac o tradičnom nórskom spôsobe života.

Ak hľadáte nezabudnuteľný a fascinujúci zážitok v kontakte s prírodou, Flåm v Nórsku je práve to pravé miesto pre vás. Vyberte si letenku, obúvajte turistické topánky a pripravte sa na neopakovateľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších kútov sveta - v nórskych fjordoch.


Ubytovanie Nórsko Flåm


Ak chcete stráviť dovolenku v Nórsku a hľadáte scenickejšiu oblasť, než je Flam, určite nájdete to, čo hľadáte. Flam je malebné mesto v údolí Aurlandsfjord, najúžasnejšieho fjordu na západnom pobreží Nórska. Je obklopené strmými horami, lesmi a vodopádmi, ktoré vytvárajú dech berúce scenérie. Flam je známy predovšetkým ako východisko pre panoramatickú vlakovú jazdu Flamsoi do Myrdal a tiež ako známa turistická atrakcia pre kajakovanie po fjorde a prechádzky po okolitých horách.

Ak sa rozhodnete pre Flam ako svoje cieľové miesto, je potrebné si zabezpečiť ubytovanie. V mestských hoteloch a penziónoch je dostatok možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám.

Hotel Fretheim je jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Flámi. Nachádza sa priamo na brehu fjordu a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. V tomto historickom hoteli môžete zažiť luxusnú atmosféru s modernými vybavením a pohodlnými izbami. Ponúka aj wellness centrum, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni strávenom objavovaním krás Flam.

Ak hľadáte niečo súkromnejšie a rodinnejšie, penzión Brekke Gard je skvelou voľbou. Nachádza sa na kopci, mimo centra mesta, a ponúka pokojné a tiché prostredie. Penzión je známy pre svoju výbornú domácu kuchyňu, kde si môžete vychutnať tradičné nórske pokrmy pri otvorenom ohni. Ak chcete zažiť pravdivú norskú kultúru, penzión Brekke Gard je ideálnou voľbou.

Pre tých, ktorí preferujú úplnú slobodu a nezávislosť, je možnosť ubytovať sa v súkromných apartmánoch alebo chatach. Na portáloch ako Airbnb alebo Booking.com nájdete množstvo možností, od moderných apartmánov s vlastným kuchynským kútom a vlastnou kúpeľňou po tradičné chatky so štýlovou drevenou architektúrou.

Vo Fláme je tiež niekoľko kempov, ak preferujete táboráky a pobyt v prírode. Máte možnosť si prenajať stan, karavan alebo bungalov v kempoch ako je Flam Camping & Youth Hostel alebo Flåm Hytter.

Nech sa rozhodnete pre hotelový pobyt, penzión, apartmán alebo kempovanie, ubytovanie v Fláme vám zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt v tesnej blízkosti jedného z najkrajších fjordov na svete. Prečo sa nezastaviť na chvíľu a obdivovať úžasné scenérie, ktoré Flam ponúka? Navštívte toto úchvatné nórske mesto a zažite jedinečnú atmosféru Nórska.


Počasie Nórsko Flåm


Nórsko je známe svojou nádhernou prírodou a pôsobivými scenériami. Jedným z najúžasnejších miest v Nórsku je malé pobrežné mestečko Flåm. Jeho pozícia v oblasti fjordov a úchvatná príroda robia z Flåmu ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú preskúmať krásu Nórska.

Jedným z najzaujímavejších aspektov počasia v Flåme je jeho zemepisná poloha a prírodné podmienky. Mestečko sa nachádza na juhozápadnom pobreží Nórska, v oblasti, ktorá je obklopená strmými horskými masívmi a úzkymi fjordmi. Toto unikátne miesto pritahuje veľa dažďa, zvlášť počas jesene a zimy, čo vytvára bujnú a zelenú krajinu.

Flåm má mierny subpolárny podnebný typ, ktorý je ovplyvnený teplým prúdom zo zálivu. Letá v Flåme sú pomerne chladné a mierne, so stredne vysokým počtom dažďových dní. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 13 °C do 18 °C, s minimami okolo 8 °C v noci. Letný čas v Flåme je tiež obdobiem polárneho dňa, kedy slnko nezapadá a mesto je osvetlené celú noc.

Zima v Flåme je chladná a zasnežená. Teploty klesajú na -4 °C až -7 °C v januári, najchladnejšom mesiaci. Začiatkom zimy a koncom jari je pravdepodobnosť sneženia najvyššia. Zasnežené hory a obálky pomáhajú vytvoriť jedinečnú atmosféru a scény, ktoré lákajú milovníkov zimných športov a turistov zaplavujúcich mestečko.

Flåm je známy svojimi úchvatnými fjordmi, ktoré prilákali turistov z celého sveta. Najznámejšie medzi nimi je Nærøyfjord, ktorý je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO a patrí medzi najúžasnejšie fjordy v celom Nórsku. Toto údolie so strmými stenami pokrytými vodopádmi a úzkymi prívarami poskytuje nádherné scenérie a adrenalín pri plavbe loďou.

Pri plánovaní návštevy Flåmu by mal návštevník zvážiť všetky tieto aspekty počasia a prírodných podmienok. Môže si vybrať medzi leteckými prehliadkami vrtuľníkom, plavbou loďou po fjorde, turistikou po nádherných cestách alebo len relaxáciou v tichom prostredí fjordov.

Flåm je zrkadlom nórskej scenérie a jeho počasie hrá dôležitú úlohu pri tvorbe nádherných scenérií a atmosféry, ktoré prilákajú mnoho turistov z celého sveta. Nech sa návštevníci vyberú do Flåmu v horúcich letných mesiacoch alebo zažijú zimnú kúzelnú krajinu, budú mať istotu, že ich čaká jedinečný zážitok v kráse Nórska.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky