Dovolenka Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Selva Negra Cloud Forest - Tropický raj v srdci Nikaraguy

Nikaragua, ležiaci v srdci Strednej Ameriky, môže byť premálo objaveným kútikom pre turistov. Mnohí cestovatelia sa zameriavajú na populárne destinácie ako Costa Rica či Belize, no Nikaragua ponúka rovnakú, ak nie viac, exotiku a prírodné bohatstvo. Jedným zo skrytých pokladov Nikaraguy je aj Selva Negra Cloud Forest.

Selva Negra Cloud Forest, ktoré sa nachádza v horách severného Nikaraguy, je destinačkou pre milovníkov prírody a ekoturistov. Tento unikátny tropický lesový prales je domovom nespočetných druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Po príchode do tohto malebného údolia budete omámení vôňou kávovníka. Selva Negra je totiž známa aj svojou organickou kávou, ktorej pestovanie a spracovanie je jedným z hlavných zdrojov obživy miestnej komunity. Môžete sa zúčastniť prehliadky kávovníkov, naučiť sa o procese pestovania a praženia kávy a dokonca si zakúpiť čerstvú miestnu kávu ako suvenír.

Samotný lesový prales je domovom mnohých druhov exotických rastlín a živočíchov. Prechádzkou po jeho chodníkoch sa ocitnete uprostred zeleného divočáctva. Môžete upozorňovať na nespočetné druhy vtákov, motýľov a hmyzu, ktoré obývajú tento unikátny ekosystém. Ak máte šťastie, môžete dokonca vidieť vzácne druhy živočíchov, ako sú maky, jašterice, opice a dokonca aj jaguary.

Selva Negra Cloud Forest je tiež ideálnym miestom pre milovníkov turistiky a adrenalínových dobrodružstiev. Máte možnosť zúčastniť sa rôznych aktivít, ako je turistika po horských chodníkoch, cyklistika, jazda na koni či rôzne vodné aktivity ako kajakovanie a rafting. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje, keď sa budú prebíjať divokými riekami a prekonávať prírodné prekážky.

Okrem toho v Selva Negra nájdete aj brázdu jezera Apanas, ktorá je známa pre svoju nádhernú scenériu a možnosti rybolovu. Môžete sa vydať na rybačku či prenajať kanoe a objavovať okolité ostrovy.

Keďže Selva Negra Cloud Forest sa nachádza na vyvýšenine, môžete očakávať aj príjemné chladnejšie podnebie. Po dni plnom dobrodružstiev sa môžete ubytovať v jednom z ekologicky udržateľných hotelov alebo chát, ktoré sú súčasťou miestnej farmy. Tu si môžete vychutnať nielen pohľad na úchvatné scenérie, ale aj miestnu gastronómiu, ktorá je plná čerstvých a organických surovín.

Selva Negra Cloud Forest je skutočným pokladom Nikaraguy. Jeho prírodná krása, bohatstvo biodiverzity a možnosti adrenalinových aktivít robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre dovolenku. Ak sa chcete vydať na dobrodružnú cestu, kde sa zblížite s prírodou a zažijete jedinečné zážitky, určite uvažujte o návšteve Selva Negra Cloud Forest v Nikarague.


Letenka Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Selva Negra Cloud Forest je nádhernou oblastí nacházející se na severu Nikaraguy. Letenka do této oblasti je zajištěním nevšedního zážitku a umožní vám objevit jedinečnou krásu národního parku.

Při letu z Evropy se nejspíše dostanete do letiště Augusto C. Sandino, které se nachází v hlavním městě Managua. Zde se můžete ubytovat v jedné z mnoha hotelů a potom vyrazit vlakem do oblasti Matagalpa, která je vzdálena asi 3 hodiny jízdy.

Po příjezdu do Matagalpy se můžete ubytovat v hotelu Selva Negra, který se nachází nedaleko národního parku. Hotel je vybudován na biodynamicky obhospodařovaném statku a nabízí různé druhy ubytování - od pokojů v hlavní budově po samostatné chatky rozmístěné po celém statku.

Celkově v oblasti Selva Negra Cloud Forest existuje mnoho možností, jak si užít pobyt v této nádherné přírodě. Můžete se projít po lesních cestách, plavat v jezírkách, navštívit vodopády a nepřestávat se obdivovat neuvěřitelnému rostlinnému a živočišnému světu.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit je návštěva farmy kávy, která se nachází přímo v národním parku. Při této exkurzi se dozvíte o procesu sklizně a přípravy kávy a samozřejmě si můžete vypít kvalitní šálek této oblíbené nápoje.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat na horolezeckou výpravu na jeden z nejvyšších vrcholů v oblasti - El Mogoton. Tento vrchol se nachází v nadmořské výšce 2100 metrů a nabízí nádherné výhledy na celou oblast.

Návštěva národního parku Selva Negra Cloud Forest je nezapomenutelným zážitkem a letenka do této oblasti je poznáním neuvěřitelně krásného a jedinečného přírodního světa. Přijďte a nechte se unést krásou Nikaraguy!


Ubytovanie Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je krajina, ktorá sa často prehliada v prospech iných destinácií v Latinskej Amerike, ale jej krása a kultúrny vplyv si určite zaslúži vašu pozornosť. A keď už sa rozhodnete navštíviť tento záhadný kúsok sveta, mali by ste si užiť aj miestne krásy. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Selva Negra Cloud Forest.

Selva Negra Cloud Forest sa nachádza v horskom pásme Sierras de Dipilto juhozápadne od mesta Matagalpa. Práve táto lokalita dáva miestu jeho názov, keďže "selva negra" v preklade znamená "čierna džungle" vzhľadom na hustý porast stromov, ktorý poskytuje tieň a ochladenie, keď sa teploty v okolí vyšplhajú až na 30°C. Je to jedna z najväčších druhovej diverzity v strednej Amerike, ktorá sa prostredníctvom turizmu stará o udržanie miestneho prírodného dedičstva.

Samotné ubytovanie v Selva Negra Cloud Forest sa nachádza v úplnej súkromí. Sú súčasťou farmy, ktorá sa snaží o udržateľné hospodárenie a starostlivosť o životné prostredie. Ubytovanie sa nachádza v rôznych budovách po celej farme a ponúka návštevníkom možnosť zažiť prírodu zo skutočne blízka.

Okrem ubytovania ponúka Selva Negra aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete si zahrať golf na miestnom golfovom ihrisku, jazdiť na koňoch, prechádzať sa po chodníkoch v lesnom poraste alebo si užívať úplného pokoja a ticha objímajúceho túto pravú divočinu.

Jedna z najlepších vecí na Selva Negra Cloud Forest je gotický štýl, ktorým sú budovy zariadené. Mnoho stavieb má tmavú fasádu, ktorá pripomína gotické hradby a v kombinácii s dreveným nábytkom, ktorý je vyrobený z miestneho dreva, pôsobí vštepenej dojem historického miesta. Nie je to však len estetická záležitosť, táto kombinácia kovu a dreva je navyše ideálna na reguláciu teploty v budovách.

Ak teda hľadáte miesto, kde si môžete užiť kráľovstvo prírody a pritom vychutnať si ubytovanie v historickom ojedinelom prostredí, Selva Negra Cloud Forest je tým pravým miestom, kde vám toto všetko bude ponúknuté. Preto choďte do Nikaraguy a užite si túto krásnu prírodnú oázou.


Počasie Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je známa svojou exotickou krajinou, ktorá ponúka rôzne druhy prírodných krás. Jedným z miest, ktoré súvisia s touto exotickou krajinou, je Selva Negra Cloud Forest. Toto miesto je zaujímavé pre svoje unikátne počasie, ktoré sa líši od väčšiny zvyšku krajiny.

Selva Negra Cloud Forest sa nachádza na severe Nikaraguy na úpätí horského pásma Cordillera Isabelia. Toto miesto sa nachádza na nadmorskej výške medzi 1200 a 1700 metrov nad morom. Táto oblasť bola po prvýkrát prezentovaná pre verejnosť v roku 1975 a má celkovú rozlohu 3000 hektárov.

Hlavným dôvodom, prečo sa Selva Negra Cloud Forest nazýva Cloud Forest, je kvôli zvýšenej vlhkosti, ktorú tu môžete nájsť. Toto miesto má vlhkú klímu s teplými dnami a chladnými nocami, s priemernou ročnou teplotou 18°C až 22°C. V letných mesiacoch sa teploty v Selva Negra Cloud Forest môžu dostať až na 28°C, ale v zimných mesiacoch môžu teploty klesnúť až na 10°C.

Túto oblasť charakterizuje zmrznutá oblasť, kde stromy sú pokryté machom a lišajníkmi a obloha a pôda sú pokryté aj hmlou. Jedným z hlavných faktorov, ktorý prispieva k zvýšeniu vlhkosti v tejto oblasti, je dážď. Selva Negra Cloud Forest dostáva cez rok v priemere 3000 až 3500 mm zrážok, ktoré sa nám snažia každý štvrtý a šiesty mesiac kondenzovať v oblakoch.

Takéto počasie má svoje výhody pre miestnych obyvateľov, ktorí tu pestujú kávu a organické zeleniny. Dážď a zvýšená vlhkosť v tejto oblasti sú pre tieto plodiny ideálne. Céli Selva Negra Cloud Forest využívajú túto prírodnú výhodu a vytvárajú výnimočné organické produkty, ktoré sú potom exportované do celého sveta.

Celkovo, Selva Negra Cloud Forest je jedinečné miesto, ktoré má svoje vlastné klimatické podmienky a spôsobuje to, že je miestom, ktoré si vyžaduje odlišnú starostlivosť a pozornosť. Pre miestnych obyvateľov je toto miesto dar z prírody a je to miesto, ktoré by malo byť všetkým návštevníkom zahraničia odporúčané.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Najčastejšie otázky a odpovede o Nikarague Selva Negra Cloud Forest:

1. Čo je Selva Negra Cloud Forest?
Selva Negra Cloud Forest je chránená oblasť v Nikarague, ktorá sa nachádza v horách Cerro Saslaya. Je to nádherný prales, ktorý je známy svojimi mrakami, bujnou vegetáciou a bohatou faunou.

2. Ako sa tam dostanem?
Selva Negra Cloud Forest sa nachádza približne 40 km severne od hlavného mesta Managua. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je nájom vozidla alebo vyhľadanie dopravného spojenia so susednými mestami.

3. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov?
V Selva Negra Cloud Forest si môžete vychutnať rôzne aktivity, ako sú prehliadky pralesa, turistika, cykloturistika, rybolov, jazda na koni a pozorovanie vtákov. Existuje tiež možnosť zapojiť sa do výletov so skúseným sprievodcom.

4. Kde môžem ubytovať v Selva Negra Cloud Forest?
V Selva Negra Cloud Forest sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od luxusných rezortov po jednoduché chatky. Najznámejším miestom na ubytovanie je eco-lodge Selva Negra, ktorý ponúka komfortné ubytovanie v prírode.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Selva Negra Cloud Forest?
Najlepšia doba na návštevu Selva Negra Cloud Forest je v období sucha, ktoré trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia je pravdepodobnosť, že vás ovplyvnia prívalové dažde, minimálna, a môžete si plne vychutnať krásy a aktivity, ktoré táto oblasť ponúka.

6. Ako sa môžem zabezpečiť v Selva Negra Cloud Forest?
Zabezpečenie dobrých obuví, oblečenia odolného voči poveternostným vplyvom a repelantu proti hmyzu sú nevyhnutné pre návštevu Selva Negra Cloud Forest. Tiež je dôležité mať so sebou dostatok vody a jedla na túry.

7. Je Selva Negra Cloud Forest vhodná pre deti a starších ľudí?
Selva Negra Cloud Forest je vhodná pre ľudí všetkých vekových skupín. Existujú rôzne aktivity, ktoré sa dajú prispôsobiť schopnostiam a záujmom návštevníkov. Je však potrebné dávať pozor na náročnejšie túry a aktivít pre starších ľudí alebo deti.

8. Sú v Selva Negra Cloud Forest nejaké zvieratá?
Selva Negra Cloud Forest je domovom množstva druhov vtákov, hmyzu, plazov a cicavcov. Môžete tu vidieť opice, tukanov, kolibrie, motýle, hrabošky a ďalšie fascinujúce tvory.

9. Existujú v Selva Negra Cloud Forest niektoré pravidlá, ktoré musím dodržiavať?
Aby sa zachovala príroda a životné prostredie Selva Negra Cloud Forest, je dôležité dodržiavať pravidlá, ako sú neodkladanie odpadkov, pohybovať sa iba na určených chodníkoch a dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov.

10. Ako to vedieť viac informácií o Selva Negra Cloud Forest?
Ak chcete získať viac informácií o Selva Negra Cloud Forest, môžete navštíviť oficiálnu webovú stránku chránenej oblasti alebo sa obrátiť na miestne cestovné kancelárie, ktoré vám ponúknu viac informácií o aktivitách a ubytovaní v tejto oblasti.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky