Dovolenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Corn Islands sú ostrovy, ktoré patria Nikarague. Nachádzajú sa na východnom pobreží krajiny v Karibskom mori. Sú to dva ostrovy: Big Corn Island a Little Corn Island.

Big Corn Island je väčší z dvoch ostrovov a má veľa možností pre turistov. Na ostrove nájdete mnoho hotelov, barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Na ostrove sa nachádza aj veľa pláží s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, kde sa môžete opaľovať, kúpať sa a šnorchlovať.

Ak ste dobrodružný typ, môžete sa vybrať na rybolov, prechádzku do džungle alebo na jazdu na koniach. Okrem toho tu nájdete aj mnoho miest, ktoré stoja za návštevu, ako napríklad pamätník Caesar Augustus ze Sandusky.

Little Corn Island je menší ostrov a má o niečo menej možností ako Big Corn Island. Je to pravdepodobne dôvod, prečo sa miestni dali dokopy a vytvorili príjemné prostredie bez veľkých hotelov a reštaurácií, ale s krásnymi chatkami, kde si môžete užiť odpočinku.

Little Corn Island sa nachádza zhruba 45 minút loďou od Big Corn Islandu. Počas tejto cesty sa môžete tešiť z krásneho výhľadu na oceán a ostrovy v nich.

Na Little Corn Islandu nájdete mnoho pláží s bielym pieskom a jasnou vodou, kde sa môžete kúpať a šnorchlovať. Väčšina ostrova je pokrytá džungľou, a tak máte možnosť prechádzky, kde spoznáte miestnych obyvateľov a ich kultúru a zvyky. Môžete sa vybrať aj na prechádzku okolo ostrova, ktorá sa bude robiť asi 2 hodiny a pol.

Corn Islands sú krásnou dovolenkou pre každého, kto hľadá útek od každodennej rutiny a chce si užiť miestnu kultúru a krásu Karibiku. Miestni sú veľmi prívetiví a ochotní pomôcť každému turistovi. Ak sa chystáte na dovolenku v Nikarague, nezabudnite zahrnúť Corn Islands do svojho zoznamu návštev.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa ostrovov Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island) sú:

1. Ako sa dostanem na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Môžete sa dostať na oba ostrovy trajektom alebo malým lietadlom z prístavu či letiska Bluefields na Nikarague.

2. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na Big Corn Island môžete nájsť ubytovanie v oblasti Playa Coco alebo na severnom pobreží. Na Little Corn Island sú populárne pláže na východnom pobreží.

3. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na obidvoch ostrovoch môžete vychutnávať pláže, potápanie, šnorchlovanie, rybolov a prechádzky po miestnych dedinkách. Na Little Corn Island je tiež obľúbené turistické stredisko s viac turistickými možnosťami.

4. Aký je priemerný počasie na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Väčšina roka je počasie teplé a vlhké s vysokými teplotami okolo 30 °C. Dažde môžu byť časté, najmä v horskej oblasti.

5. Aké jedlá by som mal/la ochutnať na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na ostrovoch môžete vychutnávať čerstvé plody mora, ako je ryby, krevety a humr. Môžete tiež ochutnať miestne pokrmy, ako sú „rondón“ (kôporová polievka s morskými plodmi), „vigorón“ (kukuricová tortilla s mäsom a šalátom) a „pescado frito“ (opečená ryba).

6. Aké je miestne obyvateľstvo a kultúra na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na ostrovoch žije väčšinou potomkovia afrických otrokov a mestíši medzi africkými a indiánskymi kmeňmi. Miestne obyvateľstvo je známe svojou pohostinnosťou, hudobou a tancom.

7. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť vo vzťahu k Big Corn Island a Little Corn Island?
- Ak máte čas, môžete sa vydať na výlet do blízkych ostrovov, ako je Islas del Maíz, alebo si pozrieť nedotknutú prírodu v okolitých pralesoch.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu lepšie sa pripraviť na návštevu týchto krásnych ostrovov.


Letenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Exotická destinácia Nikaragua sa môže pochváliť množstvom krásnych miest a skvelých pláží. Jedným z najväčších pokladov tejto krajiny sú bezpochyby ostrovy Corn Islands, ktoré sa nachádzajú na Karibskom mori. Tieto dva ostrovy - Big Corn Island a Little Corn Island - ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok s čarovne krásnymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi.

Big Corn Island, s rozlohou približne 10 štvorcových kilometrov, je väčší a viac rozvinutý zo dvojice ostrovov. Jeho pláže patria medzi najkrajšie na celom Karibiku. Biely piesok sa ponúka na prechádzky a oddych, zatiaľ čo jasne modré a teplé vody sú ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Koralové útesy na juhu ostrova sú domovom množstva farebných morských rýb a iných vodných živočíchov. Návštevníci sa môžu vydať na potápačský výlet a objaviť podmorskú faunu a flóru tohto úžasného miesta.

Na ostrove je tiež veľa príležitostí na športové aktivity vrátane rybolovu, plachtenia a surfovania na miestnych vlnách. Niet divu, že Big Corn Island sa stáva obľúbeným miestom cestovateľov, ktorí túžia po zábavných dobrodružstvách a relaxácii na prekrásnych plážach.

Na rozdiel od svojho väčšieho suseda, Little Corn Island ponúka pokojnejšiu a odľahlejšiu atmosféru. Tento malý raj na zemi je bez vozidiel a prístupný len loďou. Preto sa turisti môžu cítiť oddialení od moderného sveta a úplne sa ponoriť do jedinečného miestneho životného štýlu. Ostrov ponúka jednoduché drevené chatky, v ktorých sa návštevníci môžu ubytovať a zažiť autentickú atmosféru ostrova.

Little Corn Island má svoje vlastné prírodné krásy, ako je pláž Dos Tiburones, ktorá je ideálna pre romantické prechádzky pod západom slnka. Nevyhnutnou súčasťou návštevy je tiež výlet na východnú stranu ostrova, kde sa nachádza Stanley Beach. Táto pláž je známa svojimi kokosovými palmami a úplným pokojom, kde sa budete cítiť ako jediný človek na svete.

Pre tých, ktorí milujú kontakt s prírodou, ponúka Little Corn Island aj možnosti turistiky. Môžete sa vydať na prechádzky po tropických džungľach, v ktorých nájdete rôzne druhy exotických rastlín a živočíchov. Krátky, ale pestrý vodopád, známy ako Cascada, je ďalším miestom, kde môžete zažiť nádherný prírodný scenár a zároveň sa osviežiť v jeho čistej vode.

Letenka do Nikaraguy, konkrétne na ostrovy Corn Islands, je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí túžia po exotickom dobrodružstve a oddychu na pláži. Tieto rajské miesta nikoho nesklamú svojou krásou a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Ak túžite po jedinečnom zážitku na Karibiku mimo bežných turistických trás, neváhajte a vyrazte objavovať krásy ostrovov Corn Islands.


Počasie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo možností na objavovanie nových miest a zážitkov. Jedným takýmto miestom sú aj Corn ostrovy, ktoré sa nachádzajú v Karibskom mori.

Corn ostrovy, ktoré sú tiež známe ako Big Corn Island a Little Corn Island, sú ideálnym miestom pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži a užívajú si slnečné počasie. Ostrovy majú tropické podnebie, s priemernou teplotou okolo 28 °C počas celého roka.

V závislosti od ročného obdobia sa môže teplota líšiť a počas daždivého obdobia môže byť teplota nižšia. Najviac dažďov sa vyskytuje v mesiacoch máj, jún, septembri a októbri, ale aj počas týchto mesiacov sa dá na ostrovoch nájsť slnko a teplé počasie. Horúčavy nemožno ani v lete, keďže teplota sa pohybuje okolo 30 °C.

Pre tých, ktorí sa nechcú ponáhľať, sú ideálne mesiace január až marec. Počasie je počas týchto mesiacov veľmi priaznivé a príjemné. Ostrovy sú vtedy nádherne zelené a vo vode sa dá s vidieť rôzne druhy rýb a iných morských živočíchov.

Veľký rozdiel medzi Big Corn a Little Corn Island spočíva v nepatrnej vzdialenosti, ktorou sú od seba oddelené. Little Corn Island je o niečo menšia a vzdialenejšia, takže toto miesto ponúka jednoduchší a kľudnejší životný štýl. Preto by bolo dobré navštíviť obidva ostrovy a vychutnať si jeho jedinečnú krásu a príjemné podnebie.

Bez ohľadu na to, kedy si zvolíte navštíviť Ostrovy Corn, Big Corn alebo Little Corn, môžete si byť istí, že vám prinesú pozitívne a nezabudnuteľné zážitky. Ostrovy sú neopakovateľné a ponúkajú veľa turistických aktivít ako je potápanie, kočovné pivo, prechádzky po pláži, medzi palmami a mnoho ďalších aktivít. Nepremeškajte príležitosť a plánujte svoju cestu už teraz, aby ste prevzali maximum z tohto rajského miesta.


Ubytovanie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je krajina bohatá na krásne pláže a jedným z tých najkrajších miest pre dovolenku je ostrov Corn Islands. Nachádza sa na Karibskom mori a skladá sa z dvoch ostrovov, Big Corn Island a Little Corn Island. Ak plánujete navštíviť tieto ostrovy, potom si musíte vybrať správne ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať.

Big Corn Island

Big Corn Island je väčší z dvoch ostrovov a je domovom pre viacero pláží. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom by ste mohli zvážiť Hotel Bellavista. Nachádza sa len niekoľko metrov od pláže a má vynikajúcu reštauráciu. Ak preferujete ubytovanie v blízkosti letiska, potom je Hostal Suyapa možnosťou pre vás. Nachádza sa v blízkosti letiska a má izby, ktoré ponúkajú súkromie a pohodlie.

Pre tých, ktorí hľadajú rozpočtové ubytovanie, sú tu aj hostely. Ku tým patria Hostal Yakari, ktorý ponúka izby za nízku cenu a je to dobrá možnosť pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v samotnom centre mesta. Hostal En'sueños je ďalšou cenovo dostupnou možnosťou a ponúka izby s klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou.

Little Corn Island

Little Corn Island je menší ostrov, ktorý je obľúbený pre jeho odľahlý charakter a úžasné pláže. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom môžete vybrať Yemaya Island Hideaway & Spa, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Ponúka klimatizované bungalovy, bazény a wellness centrum.

Pre tých, ktorí hľadajú stredné cenové rozpätie, je tu pokojný Casa Iguana Little Corn Island, ktorý ponúka izby priamo na pláži a tiež ponúka rôzne aktivity, ako je potápanie alebo šnorchlovanie. Hotel Los Delfines je určený pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v centre mesta za prijateľnú cenu.

Ak hľadáte rozpočtové ubytovanie, Little Corn Beach and Bungalow je ideálnou voľbou. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka jednoduché izby s ventilátormi a spoločnou kúpeľňou a kuchyňou.

Oba ostrovy ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre každý rozpočet. Všetky hotely, hostely a bungalovy sú zamerané na to, aby vám poskytli špeciálne zážitky na týchto nezabudnuteľných ostrovoch.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky