Dovolenka Nepál Pokhara


Dovolenka v Nepále je pre každého, kto má radi prírodu a dobrodružstvo, skutočným zážitkom. Pokhara, druhé najväčšie mesto Nepálu, je obľúbenou turistickou destináciou na západnej strane krajiny a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ktorí sa sem vyberajú.

Pokhara leží na brehu jazera Fewa, ktoré je obklopené zelenými vrchmi a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Jednou z najobľúbenejších aktivít je prechádzka okolo jazera, kde návštevníci môžu obdivovať prekrásne kvety a rastliny.

Okrem toho si môžete užiť pekný západ slnka na jazere a ochutnať miestne jedlá v reštauráciách v blízkosti vody. Pokhara vám tiež ponúka rôzne horolezecké trasy, na ktorých sa môžete vydať a preskúmať túto oblasť.

Ak hľadáte väčšie dobrodružstvo, môžete sa vybrať na trekking v himalájskych vrchoch, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa turisti vyberajú do Nepálu. Pokhara je tiež východiskovým miestom pre trekking v Annapurna oblasti a ponúka rôzne vzdialenosti a ťažkosti pre rôznych turistov.

Ďalšou atrakciou v Pokhare je sväté jazero Begnas, ktoré sa nachádza približne 15 km od centra mesta. Toto jazero je obklopené krásnymi kopcami a je ideálnym miestom na plávanie, korčuľovanie po ľade, rybolov a pikniky.

Ak navštívite Pokharu v správnom čase, môžete vidieť tradičné festivaly, ktoré sa konajú v blízkosti jazier a vo vnútri mesta. Najväčším týmto festivalom je Dasain, ktorý sa oslavuje v septembri / októbri a je jedným z najväčších festivalov v krajine.

Čo sa týka ubytovania, Pokhara ponúka rôzne možnosti od lacných hostels až po luxusné hotely. Môžete si tiež vybrať ísť na trekking a prespať na horských chatách na ceste.

V záverečnom zhrnutí môžeme povedať, že Pokhara je nádherné miesto pre dovolenku, kde si nájdete množstvo aktivít na užitie. Bez ohľadu na to, či sa chcete vydať na dobrodružný trekking po pohoria alebo relaxovať pri jazerách, Pokhara vám ponúkne úchvatné zážitky, ktoré si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Nepál Pokhara


Pokhara je malebné mesto ležiace na západnom pobreží jazera Phewa Tal v Nepále. Je to hlavná turistická destinácia v krajine, známa svojou prírodnou krásou a pohodlným ubytovaním.

Pri hľadaní ubytovania v Pokhare máte množstvo možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, hosťovskými domami, penziónmi alebo ubytovaním v kempe.

Luxusné hotely v Pokhare sú známe svojou kvalitou a poskytovanými službami. Mnohé z nich sa nachádzajú priamo pri brehu jazera a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tieto hotely majú vybavené izby s moderným nábytkom a vybavením, ako aj klimatizáciou, televízorom a minibarom. K dispozícii sú tiež reštaurácie s jedlom z celého sveta, wellness centrá, bazény a iné zariadenia na oddych a rozlúčenie sa so stresom.

Pre tých cestovateľov, ktorí preferujú príjemné a útulné ubytovanie za rozumnú cenu, sú hosťovské domy a penzióny skvelou voľbou. Tieto zariadenia poskytujú súkromné izby s čistými posteľami a základným vybavením, ako sú ventilátor, televízia a kúpelňa. Hosťovské domy možno nájsť v rôznych častiach mesta, pričom niektoré z nich sú vo vzdialenosti niekoľkých minút od jazera. Penzióny tiež často ponúkajú reštaurácie s tradičnou nepálskou kuchyňou a priateľský personál, ktorý vám rád poskytne informácie o miestnych atrakciách a aktivitách.

Pre dobrodruhov a outdoorových nadšencov je ubytovanie v kempe ideálnou voľbou. V okolí Pokhary je množstvo krásnych kempe, ktoré ponúkajú vynikajúci výhľad na horský masív Annapurna, hory Dhaulagiri a mnoho ďalších. Tieto kempe poskytujú jednoduché chatky alebo stanové ubytovanie s pohodlnými posteľami a spoločnými kúpeľňami. Taktiež je tu možné si požičať vybavenie na turistiku alebo zaplatiť sprievodcu na túru do okolia.

Ak plánujete navštíviť Pokharu, určite nájdete vhodné ubytovanie podľa vašich potrieb a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo dobrodružstvo v kempe, budete mať prístup k nádherným výhľadom a vynikajúcej pohostinnosti, ktoré sú charakteristické pre tento rajský kúsok Nepálu.


Letenka Nepál Pokhara


Pokhara, malebné mesto v Nepále, je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v tejto krajine. Jeho jedinečné polohy v údolí hôr Annapurna a jazera Fewa ho robí ideálnym miestom pre všetky druhy dobrodružstiev. Ak plánujete navštíviť Nepál, letenka do Pokhary by mala byť na vrchole vášho zoznamu.

Pokhara je síce druhým najväčším mestom v Nepále, ale je oveľa pokojnejšie a menej preplnené než hlavné mesto Kathmandu. Jeho prírodná krása a relaxačná atmosféra privádzajú návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Po prílete do tohto kúzelného miesta budete okamžite pohlcení panoramatickými výhľadmi na lebdiace hory, malebné jazerá a zelené údolia.

Letenka do Pokhary je najlepším spôsobom, ako sa dostať do tohto druhého domova pre trekkery a milovníkov prírody. Mesto sa nachádza len asi 200 kilometrov západne od hlavného mesta Kathmandu, čo znamená, že cesta letecky je rýchla a pohodlná. Môžete si vybrať medzi mnohými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lety do Pokhary z rôznych medzinárodných destinácií.

Po príchode do Pokhary budete ani nečakaných dostatok možností, ako preskúmať okolie. Môžete sa vydať na trek smerom do Annapurna alebo Manaslu, ktoré sú dvoma z najslávnejších trekov na svete. Tieto miesta patria medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Nepále a ponúkajú ohromujúce výhľady na vrcholy Himalájí, horské rieky a typické tibetské osady.

Ak nemáte čas alebo chuť na viacdňový trek, môžete si vychutnať pokojnejší pobyt v Pokhare. Jazero Fewa je miestom, kde môžete relaxovať na pláži alebo si prenajať loďku a objaviť jeho kúzelné okolie. Na brehu jazera nájdete množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať typickú nepálsku kuchyňu a vynikajúcu čajovú kultúru.

Okrem toho môžete navštíviť aj mnohé chrámy a pagody v okolí Pokhary. Najznámejším z nich je svätý chrám Barahi, ktorá sa nachádza na malej ostrovčeku v jazere Fewa. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú pokojný chrám Gupteshwor, tibetský kláštor, kde nájdete pokoje s mnohými budhistickými mníchmi, a svätyňu Bindhya Basini, kde sa konajú tradičné náboženské obrede a rituály.

Letenka do Pokhary je otvorením dverí k úžasnej skúsenosti v Nepále. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, prírodovědec alebo kultúrny nadšenec, toto malebné mesto bude mať pre vás niečo. Krása prírody, pohostinnosť miestnych obyvateľov a dávka nezabudnuteľných zážitkov - to všetko vás čaká v Pokhare.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Pokhara


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Pokhary v Nepále?
- Najlepšie obdobie na návštevu Pokhary je od októbra do novembra, kedy je po monzúnovom období suché počasie a jasné výhľady na Himaláje.

2. Ako sa dostať z Kathmandu do Pokhary?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Kathmandu do Pokhary, je cestovať letecky. Existujú pravidelné lety medzi Kathmandu a Pokharou. Môžete tiež cestovať autobusom, čo trvá približne 6 hodín.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Pokhare?
- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Pokhare sú Jezero Fewa, World Peace Pagoda, Bat Cave, Daviho vodopád a Mahendra jaskyňa.

4. Aké sú hlavné aktivity a atrakcie v Pokhare?
- V Pokhare môžete vykonávať rôzne aktivity, ako je paragliding, jazda na člne po jazere Fewa, trekking do Annapurna Base Camp, pozorovanie vtákov, návšteva teplých prameňov a vychutnávanie tradičnej nepálskej kuchyne.

5. Má Pokhara dobré ubytovacie možnosti?
- Áno, v Pokhare je množstvo možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, stredne drahými rezortmi a lacnejšími hosťovskými domami a penziónmi.

6. Ako dlho by som mal zostať v Pokhare?
- Odporúča sa zostať aspoň 2-3 dni v Pokhare, aby ste si mohli vychutnať hlavné atrakcie a aktivity v tomto regióne.

7. Aké sú možnosti výletov z Pokhary?
- Z Pokhary môžete podniknúť výlety do Annapurna Conservation Area, Muktinath, Gorkha, Lumbini (národný park Royal Chitwan) a iných blízkych destinácií.

8. Potrebujem víza na návštevu Nepálu, ak som turista?
- Áno, turisti potrebujú víza na návštevu Nepálu. Toto vízum môžete získať na letisku po prílete alebo v nepálskej ambasáde / konzuláte vo vašej krajine.

9. Je Pokhara bezpečné miesto na návštevu?
- Áno, Pokhara je považovaná za bezpečné miesto na návštevu. Však je vždy dôležité dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia, ako sa vyhýbať tmavým a opusteným oblastiam a mať na sebe cennosti v bezpečí.

10. Aké sú dopravné prostriedky v Pokhare?
- V Pokhare sú dostupné rôzne dopravné prostriedky, vrátane taxi, ríša, motorka, autobus a jazda na bicykli. Mnohé z hlavných atrakcií sú aj pešo dostupné.


Počasie Nepál Pokhara


Pokhara, mesto známe svojou nádhernou prírodou a scenériou, sa nachádza v Nepále, v údolí na juhozápade krajiny. Jeho poloha medzi Annapurna a Dhaulagiri pohorím vytvára jedinečný mikroklíma, ktorý ovplyvňuje miestne počasie.

Počasie v Pokhare sa líši od jednej sezóny k druhej a je to vďaka sezónnym monzúnovým dažďom, ktoré prinášajú významné zmeny v počasí. Mesto má tri hlavné sezóny: jarnú, letnú a zimnú.

Jarné obdobie v Pokhare začína v marci a pokračuje do mája. Je to obdobie, kedy sa začína otepľovať a príroda sa prebúdza z dlhej zimy. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 15-30°C a je v tomto období dostatočne teplé na outdoorové aktivity. Taktiež je to obdobie, keď je na oblohe jasno a je ideálne pre turistov, ktorí túžia po jasných výhľadoch na okolité vrcholy.

Leto v Pokhare, ktoré trvá od júna do augusta, je obdobím monzúnových dažďov. Tieto dažde prinášajú značné množstvo zrážok, ktoré napájajú množstvo jazier a riek v okolí. Teplota sa v tomto období pohybuje medzi 20-35°C a vlhkosť je vysoká. Aj keď je to obdobie s častými dažďami, má to svoju výhodu, pretože dažďové kvapky prinášajú zelené oázy a prekrásne rastliny. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým trasám a zažiť prírodu v jej najčistejšej forme.

Zima v Pokhare je od septembra do februára a je chladnejšia ako ostatné sezóny. Teploty sa pohybujú medzi 5-25°C a v niektorých chladných zimných mesiacoch môže teplota klesnúť aj na nuly. Aj keď nie je nezvyčajné, že v Pokhare napadne aj trochu snehu, najviac charakteristickým znakom zimy je jasná obloha a nádherné výhľady na okolité vrcholy pokryté snehom. Toto je ideálna doba pre turistov, ktorí sa chcú pustiť na trekkingové trasy v pokojnom prostredí a zažiť autentickú krásu nepálskeho horstva.

Celkovo je Pokhara mesto, kde je počasie pomerne mierne a príjemné počas celého roku. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto miesto, môžete sa tešiť na nádhernú prírodu, čisté jazerá a pohorie obklopujúce celé mesto.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky