Počasie Myanmar (Barma) Putao


Putao je malé mestečko v severnej časti Myanmaru (Barma), situované v nadmorskej výške okolo 800 metrov nad morom. Je to hlavné mesto okresu Putao a ponúka fascinujúci výhľad na zelené uhladené kopce a hory.

Počasie v Putao je silne ovplyvnené monzúnou a nachádza sa v tropickom podnebnom pásme. V období medzi novembrom a februárom je tu suché a chladné počasie s priemernou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Teploty v období noci môžu klesnúť na 0-5 stupňov.

Od marca do mája nastáva horúce a suché obdobie. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. V noci však môže byť teplota stále príjemná a chladnejšia s priemerom okolo 20 stupňov. Toto obdobie je ideálne na prechádzky, turistiku a iné vonkajšie aktivity.

Od júna do októbra prichádza do krajiny dažďové obdobie, kedy prichádza monzún a počasie je vlhké a daždivé. Teploty sa pohybujú od 25 do 30 stupňov Celzia a môže dôjsť k miernemu poklesu.

Celkovo je počasie v Putao chladné a príjemné počas väčšej časti roka a nie príliš horúce ani vlhké. Je to ideálne miesto na turistiku, prehliadky a exploráciu krajiny, najmä počas obdobia od novembra do februára a od marca do mája. Využite túto príležitosť, aby ste videli krásy krajiny a zážitky, ktoré ponúka.


Dovolenka Myanmar (Barma) Putao


Putao je mesto nachádzajúce sa v severnom Myanmar (Barme) a je známe svojou nádhernou prírodou a odľahlým charakterom. Toto miesto je ideálne pre dovolenku pre tých, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a chcú objaviť skryté poklady tejto krajiny.

Putao je obklopené zelenými horami, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a skvelé možnosti na turistiku a trekking. Toto miesto je známe svojimi hrebeňovými túrami, kde môžete preskúmať neporušenú prírodu a dostať sa do oblastí, ktoré boli dlho izolované od sveta. Mnoho turistov sa vyberá na túru na vrchol hory Khakaborazi, najvyššieho vrcholu Myanmaru, ktorý je vysoký takmer 5881 metrov nad morom.

Okrem turistiky a trekingu, môžete tiež navštíviť miestne horské dedinky a spoznať miestnu kultúru a tradície etnických skupín žijúcich v tejto oblasti. Túra okolo dedín je nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete vidieť miestnych ľudí v ich tradičných odevoch, pestovať riadom ich domov a ochutnať miestne jedlá.

Jedným z vrcholov Putaa je návšteva Národného parku Hkakabo Razi, ktorý je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat. Nájdete tu rôzne druhy rastlín, z ktorých niektoré sú unikátne pre túto oblasť. Park je taktiež domovom vzácnych zvierat, ako sú slony, leopardy a tigeri. Pozorovanie vtákov je tiež populárnou aktivitou v tomto národnom parku, kde môžete vidieť vzácne vtáky, ktoré sú endemické pre túto oblasť.

Putao ponúka aj možnosti raftingu, ktoré sú veľmi populárne medzi dobrodruhmi. Môžete si prenajať loď a plaviť sa po rieke Malikha, kde sa budete prekonávať divokými prúdmi a nasýtiť sa krásnymi vodopádmi.

Ak budete mať dosť dobrodružstva, môžete v Putao vyskúšať aj pobrežný rybolov alebo kúpanie v prírodných termálnych prameňoch.

Okrem toho, môžete sa tiež vydať na jednodenné výlety do okolitých dedín, kde môžete ochutnať miestne jedlá a počasie si vychutnať priateľskú atmosféru miestnych obyvateľov.

Putao je miestom, kde si môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a ponoriť sa do prírody. Je to skutočný skvost Myanmaru a jedno z miest, ktoré by ste určite nemali obísť pri návšteve tejto krajiny. Nezabudnite si vziať dostatočný čas na objavovanie krás Putaa a vychutnajte si nezabudnuteľnú dovolenku v tejto odľahlej a pôvabnej časti Myanmaru (Barma).


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Putao


Čo je to Putao v Mjanmarsku (Barme)?
Putao je mesto nachádzajúce sa v severnom Mjanmarsku (Barmi), ktoré je východiskovým bodom pre výpravy do národných parkov a pohoria v tejto oblasti.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Putao?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Putao je lietadlom. Existujú pravidelné lety z japonského mesta Yangon.

Ktoré atrakcie by som si nemal(á) nechať ujsť v Putao?
Niektoré z najväčších atrakcií v oblasti Putao sú národné parky Hkakabo Razi, Phonga Razi a Mâdâ Sarahja. Tieto parky ponúkajú nádhernú prírodu, exotickú faunu a flóru a sú ideálne miesto pre turistiku a trekking.

Kedy je najlepší čas na návštevu Putao?
Najlepší čas na návštevu Putao je v období medzi októbrom a aprílom, keď je počasie suché a príjemné. Osobitne je vhodné navštíviť Putao počas obdobia kvitnutia rododendrónov, ktoré obhospodarujú národný park Hkakabo Razi.

Ako je to s ubytovaním v Putao?
V Putao je dostatok ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a hostincov, ktoré ponúkajú rôzne úrovne pohodlia a cien. Niekoľko luxusných rezortov aj kempov ponúka príležitosť stráviť noc v prírode.

Môžem získať vízum na cestu do Putao?
Áno, pre návštevu Putao je potrebné získať vízum do Mjanmarska. Informácie o žiadosti o vízum by ste mali vyhľadať na veľvyslanectve Mjanmarska vo Vašej krajine.

Sú nejaké bezpečnostné obavy v Putao?
Putao je oblasťou, ktorá občas trpí politickou nestabilitou. Je dôležité informovať sa o aktuálnej situácii pred cestou a odporúčame dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré môžu byť zavedené v danej dobe.

Aké aktivity môžem robiť v Putao?
Putao ponúka množstvo možností pre turistiku a dobrodružstvo, vrátane trekkingu, horolezectva, rybolovu a cyklistiky. Môžete tiež navštíviť miestne farmy, trhy a dedinky, aby ste sa zoznámili s miestnou kultúrou a životom.


Letenka Myanmar (Barma) Putao


Putao sa nachádza na severe Myanmaru, v horskom pásme Himaláje. Toto malé mestečko je v súčasnosti stále menej navštevované turistami, čo robí z letenky do Putao veľké dobrodružstvo.

Jednou z najväčších výhod návštevy Putao je možnosť objaviť jedinečnú prírodu a miestne kultúry bez rušivých hroziacich davov turistov. Putao leží v prekrásnej údolí obklopenom zeleňou. Okolie je domovom niektorých z najvzácnejších rastlín a živočíchov na svete.

Po prílete na miestne letisko je možné pokračovať na prechádzky do národnej rezervácie Hkakabo Razi, ktorá je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, zvierat a rastlín. Tí, ktorí majú radi turistiku, si môžu vychutnať krásne túry v horách. Rôzne turistické trasy vedú k nádherným vodopádom, jazerám a panoramatickým vrcholom, ktoré pohlcujú dych.

Putao je tiež domovom mnohých etnických skupín, ktoré žijú v oblasti Himalájí už stáročia. Najznámejšia z týchto skupín sú Kachinovia, ktorí sú známi svojimi folklórnymi tancami, tradičným umením a bohatou kultúrou. Turisti majú možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich pôvabné dediny a životosprávu.

Letenky do Putao nie sú ľahko dostupné, ale táto neľahká cesta sa vypláca, keďže ponúka jedinečnú príležitosť objaviť neporušenú krásu a bohatstvo Bihar. Ak sa rozhodnete tento kúsok raja navštíviť, nebudete ľutovať. Putao vám poskytne jedinečné zážitky a spomienky na celý život.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Putao


Putao je malebné mesto v severovýchodnej časti Myanmaru (Barma). Nachádza sa v provincii Kachin, obklopené úchvatnou prírodou a horami Himalájí. Toto miesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť a únik do neporušenej prírody.

Ubytovanie v Putao je pomerne obmedzené, pretože turizmus v tejto oblasti nie je tak rozvinutý ako v iných častiach krajiny. Napriek tomu, existujú niektoré hotely a penzióny, ktoré ponúkajú pohodlný a príjemný pobyt.

Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Putao je Malikha Lodge. Tento exkluzívny resort sa nachádza v horskom prostredí a ponúka nádherný výhľad na hory a dolinu. Je to miesto vhodné pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, elegantné izby a prvotriedne služby. Malikha Lodge tiež ponúka rôzne aktivity, vrátane turistiky, rafting, rybolovu a meditácie.

Ak hľadáte niečo viac cenovo dostupné, môžete zvážiť ubytovanie v Putao Trekking House. Táto penziónová ubytovňa ponúka základné izby s jednoduchým nábytkom a vybavením. Ideálna pre tých, ktorí sa chcú viac zamerať na skúmanie okolitej prírody a trekingy. Penzión má aj spoločnú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlo.

Ďalšou možnosťou je Stay @ Putao, ktoré je malé a príjemné ubytovanie. Tento rodinný hotel ponúka štýlové izby s moderným nábytkom a zariadením. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a relax.

Ubytovanie v Putao vám umožní preskúmať nádhernú prírodu v okolí. Môžete sa ísť prechádzať do dediny Nam Kham, kde môžete vidieť tradičné kachinské domy a skúsenosť s miestnou kultúrou. Môžete tiež podnikať trekingy po blízkych horách a džungli alebo navštíviť národný park Hkakabo Razi.

Putao je miesto, kde sa môžete oddialiť od zhonu veľkomesta a ponoriť sa do prírody. Ubytovanie v Putao vám poskytne príležitosť zažiť autentickú skúsenosť v krásnych horách Himalájí. Ak hľadáte únik do neporušenej prírody a chcete preskúmať menej navštevovanú časť Myanmaru, Putao je ideálna destinácia pre vás.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky