Dovolenka Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market – Tradičné poklady v Barme

Myanmar, bývalá Barma, je fascinujúcou ázijskou krajinou so zaujímavou históriou, bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Ak sa vyberiete na dovolenku do tohto neobjaveného kúta sveta, nezabudnite navštíviť Bogyoke Aung San Market, jedno z najobľúbenejších turistických miest v krajine.

Bogyoke Aung San Market, ktorý sa pôvodne volal Scottov trh, sa nachádza v srdci Yangonu, hlavného mesta Myanmaru. Bol postavený v roku 1926 a je jedným z najstarších a najväčších trhov v krajine. Trh je pojmenovaný po Generalovi Aung Sanovi, národnom hrdinovi, ktorý sehrával kľúčovú úlohu pri získavaní nezávislosti pre Barmskú federáciu.

Bogyoke Aung San Market je známy tým, že ponúka tradičné barmijské remeslá, umelecké diela a exotické suveníry. Trh je rozľahlý a má viac ako 2000 obchodov, kde si môžete kúpiť takmer všetko, od šperkov a odevov po laky na nechty a buddhistickeé relikvie.

Ak máte záujem o tradičný barmijský odev, na trhu nájdete obchody obsahujúce rôznorodé jedinečné šaty ako Longyi a htamein. Longyi je typická barmijská sukňa z krásnych materiálov, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou miestnej kultúry. Na trhu si môžete vybrať zo širokej škály dizajnov, vzorov a farieb.

Okrem toho, na Bogyoke Aung San Markete sa môžete tešiť na nákup kvalitných kovových, drevených a keramických výrobkov. Na trhu nájdete taktiež obchody s bižutériou a šperkami vyrobenými z rôznych drahých kameňov, čo je typické pre barmijskú tradíciu.

Bogyoke Aung San Market je tiež miestom, kde môžete ochutnať tradičnú barmskú kuchyňu. Na trhu nájdete množstvo stánkov, reštaurácií a jedálenských miest, ktoré ponúkajú širokú škálu miestnych jedál a pochúťok. Nebudete sklamaní chuťou a autenticitou barmskej kuchyne.

Okrem špičkovej obchodnej scény ponúka Bogyoke Aung San Market aj vzrušujúci zážitok pri návšteve historického budova markety. Architektúra budovy je dokonalou kombináciou koloniálneho a barmského štýlu, čo ju robí esteticky príťažlivou a fotogenickou lokalitou. Vychutnajte si prechádzku po areáli, obdivujte krásu budovy a objavujte bohatstvo kultúrnych pamiatok v tradičných obchodoch.

Ak sa chystáte na dovolenku do Myanmaru, nezabudnite zaradiť návštevu Bogyoke Aung San Market medzi svoje plány. Vychutnajte si atmosféru tohto tradičného trhu, nakúpte si barmijské suveníry a objavujte poklady tejto úžasnej krajiny. Svoju dovolenku si užijete nielen vďaka nezabudnuteľnému zážitku z trhu, ale aj vďaka pokračujúcemu objavovaniu iných historických a prírodných zaujímavostí Myanmaru.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


1. Kde sa nachádza Bogyoke Aung San Market v Mjanmarsku (Barme)?
Bogyoke Aung San Market sa nachádza v hlavnom meste Yangon v Mjanmarsku.

2. Aké sú otváracie hodiny Bogyoke Aung San Market?
Trh je otvorený denne od 10:00 do 17:00 hod.

3. Aké produkty sú k dispozícii na Bogyoke Aung San Market?
Bogyoke Aung San Market ponúka širokú škálu tradičných mjanmarských produktov, vrátane odevov, šperkov, keramiky, tradičnej mjanmarskej kozmetiky, látky a iných suvenírov.

4. Je potrebné sa vyjednávať pri nákupe na trhu Bogyoke Aung San?
Áno, je bežné vyjednávať pri nákupe na Bogyoke Aung San Market. Predavači často očakávajú, že si zákazníci vyjednávajú ceny.

5. Aké platobné metódy sú akceptované na trhu Bogyoke Aung San?
Väčšina predajcov na Bogyoke Aung San Market akceptuje hotovosť v miestnej mene - mjanmarský kyat. Niektorí predajcovia môžu prijímať aj platby kartou, ale je odporúčané mať dostatok hotovosti pri návšteve.

6. Môžem nájsť na trhu Bogyoke Aung San autentické tradičné mjanmarské produkty?
Áno, na trhu Bogyoke Aung San je možné nájsť autentické tradičné mjanmarské produkty. Trh je známy pre predaj rôznych tradičných mjanmarských výrobkov a suvenírov.

7. Aký je poplatok za vstup na trh Bogyoke Aung San?
Trh Bogyoke Aung San nevyžaduje žiadny poplatok za vstup. Je otvorený pre všetkých návštevníkov bezplatne.

8. Je bezpečné návštevníkovi trhu Bogyoke Aung San?
Trh Bogyoke Aung San je pomerne bezpečný pre návštevníkov. Je však vždy dôležité dbať na svoje cennosti a byť ostražitý, pretože trh je často preplnený ľuďmi.

9. Aké dopravné prostriedky sú vhodné na cestu na trh Bogyoke Aung San?
Na cestu na trh Bogyoke Aung San je najlepšie využiť taxík alebo verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo motorky.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v okolí trhu Bogyoke Aung San?
V blízkosti trhu Bogyoke Aung San sa nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest v Yangone, ako je Shwedagon Pagoda, Sule Pagoda, Národné múzeum či koloniálne budovy v centre mesta.


Počasie Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Myanmar, známa aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa nachádza medzi Bangladéšom, Indiou, Čínou, Laosom a Thajskom. Krajina má tropické podnebie s dvoma hlavnými obdobiami - suchým a dažďovým.

Bogyoke Aung San Market je tradičný trh v Yangon, hlavnom meste Myanmaru. Je jedným z najznámejších trhov v krajine a ponúka širokú škálu produktov od odevov až po tradičné rukodielky a šperky.

Počas suchého obdobia v Barme, ktoré trvá od novembra do marca, je počasie teplejšie a suchšie. Teploty sa pohybujú medzi 30 a 35 stupňami Celzia a vzduch je suchý. V období dažďov, ktoré trvá od mája do októbra, teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a vzduch je vlhký a ťažký.

Bogyoke Aung San Market môže byť veľmi preplnený počas obidvoch období, ale vzhľadom k tomu, že obdobie dažďov môže byť dosť mokré, návštevníci by si mali priniesť plášteky alebo dáždniky, aby si užili nákupy na maximum.

Väčšina stánkov ponúkajúcich ponuky ako odevy a šperky sa nachádza v krytej časti trhu, ktorá ochráni návštevníkov od dažďa a slnka. V zvyšku trhu nájdete predajcov so suvenírmi, tradičnými rukodielkami a potravinami.

Ak plánujete návštevu Bogyoke Aung San Marketu, je najlepšie sa tam dostať skôr v ranných hodinách, kedy je ešte stále chladnejšie a menej turistov. Ak sa rozhodnete návštíviť trh v období dažďov, buďte pripravení na mokré počasie a vömalé porcie zábavy počas vašej dovolenky v Yangon - zarážajúce výhľady a fascinujúcu históriu.


Letenka Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Myanmar, známa aj ako Barmah, sa stala v poslednej dobe populárnym turistickým cieľom pre cestovateľov, ktorí hľadajú exotické a autentické zážitky. Medzi miestami, ktoré by mal každý turista navštíviť počas svojej cesty do Myanmaru, patrí bezpochyby Bogyoke Aung San Market.

Tento trh, ktorý sa nachádza v srdci Jangonu, hlavného mesta Myanmaru, pôvodne známy ako Scott Market, bol postavený v roku 1926 a pomenovaný po britskom štátnom úradníkovi, ktorý bol bombardovaný a zabitý počas druhej svetovej vojny. V roku 1948 bola Burma vyhlásená za nezávislý štát a neskôr bol trh premenovaný na Bogyoke Aung San Market, na počesť barmijského revolucionára a politického lídra, ktorý zomrel v roku 1947.

Bogyoke Aung San Market je známy svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa odráža v množstve rôznych výrobkov, ktoré sa na trhu predávajú. Medzi najpopulárnejšie patrí tradičná barmijská odevná bielizeň a odevy, ako sú longyi, sarongy a výšivky s ručnými motívmi. Okrem toho, na trhu nájdete aj rôzne druhy šperkov a bižutérie, drevené a mramorové sošky, ako aj skvelé darčeky a suveníry.

Trh je tiež skvelým miestom na ochutnávanie miestnych jedál, ako sú kari, mohinga, barmijské zmrzliny a ďalšie. Okrem tradičnej kuchyne nájdete na trhu aj rôzne druhy kávy a čaju. Cestovatelia by si mali tiež všimnúť množstvo stánkov ponúkajúcich tradičnú barmijskú medicínu a bylinky.

Bogyoke Aung San Market je otvorený každý deň okrem pondelka a je rozdelený do niekoľkých sektorov, ktoré sa špecializujú na konkrétne výrobky. Obchodníci na trhu sú obvykle priateľskí a ochotní, ale ceny výrobkov sa často dajú zjednávať.

Ak hľadáte autentickú a zaujímavú skúsenosť v Jangone, navštívte určite Bogyoke Aung San Market. Tento trh ponúka zmes histórie, kultúry, kuchyne a umenia, ktoré sú jedinečné pre Myanmar a prezentujú celú krajinu ako fascinujúci a zaujímavý cieľ pre cestovateľov z celého sveta.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market je jedným z najznámejších trhov v Yangone, hlavnom meste Myanmaru (Barma). Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je obľúbeným miestom medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami.

Ak hľadáte ubytovanie v okolí Bogyoke Aung San Market, máte na výber z rôznych možností. V okolí trhu sa nachádza niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre každý rozpočet a preferencie.

Jedným z najluxusnejších hotelov v blízkosti trhu je hotel "The Strand Yangon". Tento historický hotel je starý takmer 120 rokov a ponúka vysokej kvality služby a luxusné ubytovanie. S jeho umiestnením v blízkosti Bogyoke Aung San Market môžete ľahko navštíviť trh a vychutnať si nákupy a obchodovanie so zlatom, šperkami, látkami a inými miestnymi produktmi.

Ak preferujete niečo cenovo dostupnejšie, sú v okolí trhu aj iné hotely a hosťovské domy. Hostel "Four Rivers Hostel" ponúka komfortné a čisté izby za dostupné ceny. S jeho priateľskou atmosférou môžete spoznať iných cestovateľov a získať užitočné tipy a odporúčania.

Okrem hotelov je v okolí Bogyoke Aung San Market tiež možné nájsť ubytovanie cez Airbnb. Mnoho miestnych ľudí ponúka svoje domy a izby na prenájom pre turistov. Toto je skvelá príležitosť na prepojenie s miestnou kultúrou a spoznanie miestnych tradícií.

Pri výbere ubytovania v okolí Bogyoke Aung San Market si treba ujasniť svoje preferencie a rozpočet. Bez ohľadu na výber, budete mať prístup k nádhernému trhu, kde nájdete darčeky, suveníry a potraviny vyrobené miestnymi remeselníkmi.

Nezáleží na tom, či ste turista alebo miestny obyvateľ, návšteva Bogyoke Aung San Market je nevyhnutná. Aby ste si túto skúsenosť mohli užiť naplno, je dôležité mať vhodné ubytovanie. S rôznymi možnosťami v okolí musíte nájsť ten správny hotel alebo ubytovací zariadenie pre svoje potreby.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky