Letenka Mongolsko Selenge Province


Selenge Province - neobjavený klenot Mongolska

Mongolsko je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a fascinujúcou históriou. Medzi najkrajšie regióny krajiny patrí Selenge Province, ktorá je skutočným skrytým pokladom. Táto provincie sa nachádza na severozápade Mongolska a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, zaujímavú kultúru a mnoho dobrodružných aktivít.

Ak sa rozhodnete navštíviť Selenge Province, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je zakúpenie letenky. S rozvojom letectva v Mongolsku je to stále dostupnejšia možnosť pre cestovateľov. Letecká doprava vám zabezpečí pohodlnú a rýchlu cestu a pomôže vám ušetriť čas.

Selenge je jednou z 21 provincií Mongolska a je známa svojou rozmanitou prírodou. Môžete očakávať malebné rieky, jazera a impozantné hory, ktoré vytvárajú nádhernú kulisu pre vaše dovolenkové zážitky. Hlavným mestom provincie je mesto Sukhbaatar, ktoré ponúka všetky potreby pre turistov - hotely, reštaurácie a obchody s miestnymi produktmi.

Ak ste dobrodruh, určite si nenechajte ujsť návštevu Národného parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur. Tento park je domovom aktívneho sopky Khorgo, ktorá ponúka úžasné výhľady na okolité prostredie. Okrem toho môžete navštíviť aj jazerá Taikhar, Khudgiin Chuluu a iné prírodné scenérie, ktoré vás určite ohromia.

Historické a kultúrne bohatstvo Selenge Province je tiež veľmi zaujímavé. Jedným z dôležitých miest, ktoré by ste mali navštíviť, je kláštor Amarbayasgalant. Tento budhistický kláštor, postavený v 18. storočí, je jedným z najkrajších a najvýznamnejších kláštorov v Mongolsku. Jeho fascinujúca architektúra a duchovná atmosféra vás nadchnú.

V blízkosti kláštora Amarbayasgalant sa nachádzajú aj ďalšie historické miesta, ako je staroveké mesto Kharkhorin a Karakorum. Tieto lokality boli kedysi hlavnými mestami Mongolského impéria a dodnes sa v nich zachovalo mnoho historických artefaktov a pamiatok.

Selenge Province je tiež známa svojimi tradičnými festiválmi a podujatiami. Ak máte možnosť, určite sa zúčastnite miestnych osláv, kde sa môžete zapojiť do tradičných tancov, hudby a jedál. Tieto festivaly poskytujú výnimočný pohľad na miestnu kultúru a tradície.

Váš pobyt v Selenge Province bude požehnaním pre vaše oči, dušu aj telo. Zážitky z jedinečnej prírody, histórie a kultúry, ktoré tu nájdete, vám urobia nezabudnuteľné spomienky. Preto, ak sa chystáte do Mongolska, nezabudnite si zabezpečiť letenku do krásnej Selenge Province a zažite toto úžasné dobrodružstvo na vlastnej koži.


Dovolenka Mongolsko Selenge Province


Mongolsko Selenge Province - skrytý klenot pre dovolenku

Mongolsko, známe svojimi nekonečnými a divokými stepami, je domovom mnohých nádherných provincií. Jednou z týchto oblastí, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať pri plánovaní vašej dovolenky, je Selenge Province. Táto oblasť ponúka obrovské množstvo prírodných krás a kultúrnych skvostov, ktoré vás navždy zaujmú.

Selenge Province sa nachádza v severnom Mongolsku a je považovaná za jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v krajine. Jej hlavným mestom je Sükhbaatar, ktoré je ideálnou základňou pre vašu dovolenku. Okrem toho nájdete v tejto oblasti aj ďalšie menšie mestá a dedinky, ktoré sú obklopené úchvatnou prírodou.

Jednou z hlavných atrakcií Selenge Province je rieka Selenge, ktorá preteká cez región. Táto rieka je najdlhším riekou na území Mongolska a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolitú krajinu. Môžete sa vydať na plavbu po rieke a obdivovať úžasné scenérie, či už ste na kajaku, člnku alebo loďke.

Okrem toho je Selenge Province aj domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré sú chránené pre ich bohatú faunu a flóru. Medzi najznámejšie patrí Horidol Saridag nežného zverinca, kde môžete vidieť a fotografovať vzácne druhy vtákov a zvierat, vrátane belasých orlov a stepných antilop.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru Mongolska, Selenge Province je tiež miestom, kde nájdete niekoľko buddhistických kláštorov a chrámov. Najznámejším z nich je Amarbayasgalant, ktorý je uvedený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento kláštor je pokladnicou vzácnych umeleckých diel a architektonických záznamov.

Ak máte radi adrenalinové športy, Selenge Province ponúka širokú škálu možností. Môžete sa vydať na jazdu na koni divokými stepami a prežiť autentický zážitok ako skutočný nomád. Toto je skvelý spôsob, ako spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru.

Selenge Province je tiež známa svojimi tradičnými festivalmi, ktoré sa konajú počas leta a podujatiami, ktoré upriamujú pozornosť na miestne zvyky a tradície. Tieto festivaly sú plné pestrov, hudby a tancov a predstavujú dokonalú príležitosť na ponorenie sa do tradícií Mongolska.

Ak ste pripravení na dobrodružstvo a chcete objaviť skutočnú krásu Mongolska, nezmeškajte možnosť navštíviť Selenge Province. Toto miesto vám ponúka unikátnu príležitosť spoznať krásy a pôvab tejto nádhernej krajiny a zažiť jedinečné skúsenosti, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.


Počasie Mongolsko Selenge Province


Selenge provincie v Mongolsku je oblast plná zaujímavých a rozmanitých poveternostných javov. Leží na severe krajiny a je jednou z najchladnejších častí celého Mongolska. Vzhľadom na jeho geografickú polohu a priľahlé hory tu je silno ovplyvnené severnými vetrovými systémami a často sa vyskytujúch extrémnymi teplotami.

Selenge provincie zažíva veľmi dlhé a tvrdé zimy, ktoré pretrvávajú zvyčajne od novembra do marca. Teploty sa pohybujú v extrémnych klimatických podmienkach od mínus 30 až do mínus 40 stupňov Celzia. V noci môže teplota dokonca klesnúť ešte nižšie. Tieto studené teploty sú spôsobené nadmerným vietorom, ktorý prichádza zo susedných hôr a Ázijskej stepi.

Na druhej strane, selenská provincie sa môže tešiť aj na krátke a teplé letá. Od júna do septembra teploty stúpajú na prijateľné úrovne, priemerne sa pohybujú medzi 20 až 30 stupňov Celzia. Tento čas v roku je vhodný na prechádzky a výlety do prírody, keďže teploty sú príjemnejšie a poveternostné podmienky príjemnejšie.

Okrem chladu a tepla, v selenskej provincii sa tiež vyskytujú zrážky počas celého roka. V zime sa často objavujú snehové búrky sprevádzané silným vetrom, čo vedie k tvorbe snehových závejov. Letné mesiace prinášajú viac zrážok v podobe dažďa.

Vzhľadom na tieto klimatické podmienky, obyvatelia Selenge provincie sa musia prispôsobovať a žiť s nimi. Mnohí sú pastiermi a závisia od počasia pre svoje stádo. Pretože zima je veľmi dlhá a studená, väčšina sa snaží zhromaždiť dostatok zásob na prežitie.

Selenská provincie v Mongolsku je mereným miestom, kde vládne drsné a extrémne počasie. To dodáva miestu jedinečnú atmosféru a robí ho jedným z najkrajších miest v krajine. Ak sa sem vyberiete, pripravte sa na extrémne teploty a nezabudnite si so sebou vziať dostatok oblečenia na ochranu pred chladom!


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Selenge Province


1. Aké je hlavné mesto Selenge Province?
Hlavné mesto Selenge Province je mesto Sevečihar.

2. Koľko má Selenge Province obyvateľov?
Podľa odhadu z roku 2020 má Selenge Province približne 83 000 obyvateľov.

3. Aký je hlavný hospodársky sektor v Selenge Province?
Hlavným hospodárskym sektorom v Selenge Province je poľnohospodárstvo. Provincia je známa svojou produkciou obilia a chovom dobytka.

4. Aké je hlavné turistické atrakcie v Selenge Province?
Hlavnými turistickými atrakciami v Selenge Province sú Námestie hrdinov v Sevečihar, kláštor Amarbajasgalant a Orkhonská dolina.

5. Koľko má Selenge Province národných parkov?
Selenge Province má dva hlavné národné parky - Národný park Onon-Balj a Národný park Sharga.

6. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Selenge Province?
Najlepšie obdobia na návštevu Selenge Province sú jar a jeseň, keď je počasie príjemné a príroda je najkrajšia.

7. Aké sú hlavné etnické skupiny v Selenge Province?
Hlavné etnické skupiny v Selenge Province sú Chalchovia, Buriati a Durvudovia.

8. Aké sú hlavné pracovné príležitosti v Selenge Province?
Hlavné pracovné príležitosti v Selenge Province sú zamestnanie v poľnohospodárstve, turizme a miestnych podnikoch.

9. Ktoré iné provincie susedia s Selenge Province?
Selenge Province susedí s provinciami Bulgan, Chentii, Orkhon a Chovd.

10. Aký je hlavný jazyk hovorený v Selenge Province?
Hlavným jazykom hovoreným v Selenge Province je mongolčina.


Ubytovanie Mongolsko Selenge Province


Selenge Province, ktorá sa nachádza v Mongolsku, ponúka množstvo možností a možností na ubytovanie. Táto provincie leží v severnej časti krajiny a je známa pre svoje nádherné prírodné scenérie a kultúrnu dedičinu.

V provincii Selenge nájdete rôzne typy ubytovania, od tradičných jurtov a stanov po modernejšie hotely a penzióny. Jurtové tábory, ktoré sú roztrúsené po celej provincii, sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zažiť autentický mongolský spôsob života.

Jurtové tábory ponúkajú jedinečnú skúsenosť spania v tradičných jurtách, ktoré sú vyrobené z kože a vlny. Tieto jurtové tábory zvyčajne poskytujú základné pohodlie, ako sú postele s matracmi a teplé spacáky. Mnohé z týchto tábory sú umiestnené v blízkosti jazier, riek a hôr, čo poskytuje nádherné výhľady a možnosti pre rôzne outdoorové aktivity ako je turistika, rybolov a jazda na koni.

Okrem jurtových táborov si môžete tiež vybrať medzi rôznymi hotely a penziónmi, ktoré sú roztrúsené po celej provincii. Hodvábny Way Hotel je jedným z najlepších hotelov v Seleng Province a ponúka moderné a pohodlné ubytovanie pre svojich hostí. Hotel je vybavený všetkými potrebnými zariadeniami, ako sú klimatizácia, súkromná kúpeľňa, televízor a Wi-Fi pripojenie na internet. Tento hotel je tiež v blízkosti niektorých turisticky atraktívnych miest, vrátane Selenge rieky a jezera Ogii.

Ak preferujete menšie a útulnejšie ubytovanie, potom penzión Ger Guesthouse je pre vás správna voľba. Tento penzión ponúka tradičné jurtové izby, ktoré sú dobre zariadené a poskytujú základnú pohodlnú atmosféru. Hostia tu majú možnosť zažiť viac autentickej mongolskej kultúry a rómskeho životného štýlu.

Selenge Province je obklopená prírodou a ponúka množstvo príležitostí na vonkajšie aktivity. Milovníci prírody môžu navštíviť Núžeetui ochranný rezervát, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Pre záujemcov o históriu a kultúru je skvostom kláštor Amarbayasgalant, ktorý je jedným z najväčších a najdôležitejších kláštorov Mongolska.

V Selenge Province nájdete ubytovanie pre všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, či preferujete tradičné jurtové tábory a stanové tábory alebo uprednostňujete moderné hotely a penzióny, táto provincie vám ponúka bohaté možnosti na objavenie svojej krásy a bohaté historické dedičstvo. Nech už ste do Mongolska prichádzajúci cestovateľ či viazací cestovateľ, Selenge Province je jednoznačne miesto, ktoré by ste mali navštíviť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky