Počasie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius, ostrovný raj v Indickom oceáne, je známy nielen svojimi krásnymi plážami a tyrkysovým morom, ale aj bohatou flórou a faunou. Jedno z najvýznamnejších miest v krajine sú Záhrady Botanickej záhrady SSR, ktoré sa nachádzajú v údolí Pamplemousses.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú najstaršou botanickou záhradou v južnej pologuli a stretávajú sa tu rôzne druhy exotických rastlín a stromov. Boli založené v roku 1767 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom, a dnes pokrývajú rozlohu takmer 37 hektárov. Sú domovom viac ako 650 druhov rastlín vrátane vzácnych endemických druhov. Záhrady obsahujú aj niekoľko jazier, fontán a kaskád, ktoré pridávajú nádych romantiky do ich atmosféry.

Počasie v Záhradách Botanickej záhrady SSR je typické pre maurícijský tropický ostrov. S priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia v priebehu celého roka je tu veľmi príjemne a ideálne miesto na prechádzky. Avšak treba si dávať pozor na dažde, ktoré môžu byť časté, najmä počas horúcejších letných mesiacov (december až marec). Počas týchto období môže pršať na dlhšiu dobu a voda môže byť silná, takže je vhodné mať so sebou dáždnik alebo zabaliť si do vodeodolnej bundy.

Aj keď je možné navštíviť Botanické záhrady počas celého roka, niektoré obdobia sú vhodnejšie ako iné. Na jar a jeseň (september a október) je počasie stabilnejšie a menej daždivé. Teplota je stále teplá a kvety rozkvitajú, čo zaručuje nádherné farebné dotyky. V zime (máj až august) je tiež relatívne suchšie a teplota je mierne nižšia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Záhrady Botanickej záhrady SSR, nezabudnite si so sebou priniesť pohodlné topánky, prechádzky po záhradách môžu byť rozličné a môžete stráviť niekoľko hodín v objavovaní rôznych častí záhrad. Okrem toho, nezabudnite si taktiež priniesť fotoaparát, pretože budete chcieť zachytiť krásne okamihy súvisiace s rozmanitosťou rastlín a scenériou.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú skutočnou perlo na ostrove Maurícius. Okrem nádherných rastlín a stromov ponúkajú aj príležitosť na oddych a relaxáciu v prekrásnom prírodnom prostredí. Nech už prídete v akomkoľvek období, určite sa vám bude páčiť atmosféra, ktorá vás obklopí.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius SSR Botanic Garden


Najčastejšie otázky a odpovede o Botanickej záhrade Mauríciu SSR:

1. Kde sa nachádza Botanická záhrada Maurícius SSR?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa nachádza na ostrove Maurícius v oblasti Pamplemousses.

2. Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady?
Botanická záhrada je otvorená pre verejnosť od 8:30 do 17:00 hodín každý deň.

3. Koľko stojí vstup do Botanickej záhrady?
Vstupné do Botanickej záhrady pre dospelých je 200 rupií a pre deti (6 - 12 rokov) je 100 rupií.

4. Aké rastliny a zvieratá možno v Botanickej záhrade vidieť?
V Botanickej záhrade Maurícius SSR môžete vidieť viac ako 650 druhov rastlín, vrátane endemických druhov, ako aj viac ako 85 druhov vtákov a niektoré mačky a želvy.

5. Aká je veľkosť Botanickej záhrady?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa rozprestiera na ploche 37 hektárov.

6. Je možné si vziať piknikový kôšok do Botanickej záhrady?
Nie, piknikovanie nie je povolené v Botanickej záhrade Maurícius SSR.

7. Existuje v Botanickej záhrade možnosť prenájmu audio sprievodcu?
Áno, v Botanickej záhrade Maurícius SSR je možné si prenajať audio sprievodcu s podrobnými informáciami o jednotlivých druhoch rastlín a zvierat.

8. Aké aktivity a zážitky ponúka Botanická záhrada pre návštevníkov?
Okrem prehliadky rôznych druhov rastlín a zvierat, Botanická záhrada ponúka aj prehliadku starého domu Mon Plaisir, ktorý sa nachádza v areáli, a návštevu múzea s botanickou zbierkou.

9. Ako sa dostať do Botanickej záhrady Maurícius SSR?
Botanická záhrada je dostupná taxíkom, verejnou dopravou alebo s vlastným autom. Nachádza sa asi 10 km severne od hlavného mesta Port Louis.

10. Má Botanická záhrada reštauráciu alebo kaviareň?
Áno, v Botanickej záhrade sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať občerstvenie a nápoje.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Botanickej záhrade Maurícius SSR. Pri návšteve je vždy dobré overiť si aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke záhrady alebo sa informovať priamo na mieste.


Dovolenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius, malý ostrovný raj v Indickom oceáne, je domovom niektorých z najkrajších prírodných zázrakov sveta. Vedľa krásnych pláží a tyrkysového mora, turisti z celého sveta prichádzajú tiež za jednou skvostu ostrova - SSR Botanic Garden, známej aj ako Pamplemousses Botanic Garden.

SSR Botanic Garden je najstarším botanickou záhradou v južnej pologuli a jeho história siaha až do roku 1767. Založil ju Pierre Poivre, francúzsky botanik a zoológ, ktorý našiel túto časť ostrova ideálnou pre pestovanie rôznych exotických plodín a kvetov. Botanická záhrada bola otvorená aj verejnosti, aby mohli mať aj obyvatelia Mauríciusu prístup k rôznym druhom flóry.

Botanická záhrada sa rozprestiera na rozlohe 37 hektárov a je domovom pre viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú tropické a exotické. Medzi hlavné atrakcie záhrady patrí strom talipot, ktorý kvitne len raz za 30 až 80 rokov a potom odumrie, ale jeho kvety sú úchvatné a dosahujú výšku až 25 metrov. Okrem toho návštevníci nájdu aj ďalšie endemické rastliny vrátane skalky z vonkajšej časti množstvo druhov ibiškov.

Navyše, záhrada je domovom aj pre niekoľko iných druhov rastlín, vrátane vonkajšej časti uzatvorenou časťou z podobne tiež tropických rastlín a bois de natte, ktorý produkuje plody s jedlom, podobné citrusovým plodom. K dispozícii je aj veľká zbierka palmy, vrátane vzácnych druhov ako napríklad talipot, areka alebo palmský priesvitný.

Okrem rastlín, záhrada ponúka aj niektoré z najnavštevovanejších atrakcií pre turistov. Jednou z nich je aj kolónia obrovských žĺtých a modrých holubov, ktorí obývajú záhradu. Ich farebné perie a dojemný spev prilákajú mnoho zvedavcov, ktorí si ich radi fotografujú.

Dôležité je tiež spomenúť krásnu vodnú rastlinu - obrovský ľalok Victoria, ktorý pokrýva jazero v strednej časti záhrady. Je to najväčší ľalok na svete a jeho veľké, okrúhle listy evokujú dojem tropického rajského ostrova.

SSR Botanic Garden nie je len miestom pre pokojné prechádzky a obdivovanie krásy prírody, ale tiež dôležitým miestom pre výskum a ochranu druhov. Záhrada má dôležitú úlohu pri zachovaní ohrozených druhov rastlín a prírodného dedičstva ostrova.

Ak plánujete dovolenku na Mauríciu, nevynechajte návštevu týchto úžasných záhrad. Prechádzka cez ich chodníky vám umožní objavovať a obdivovať tropickú flóru a každá zastávka je príležitosťou na nové objavy a úžasné fotografie. Uistite sa, že máte dostatok času na to, aby ste si záhradu bez stresu užili a ocenili bohatstvo, ktoré ponúka.


Letenka Maurícius SSR Botanic Garden


Botanická záhrada Maurícius SSR - krása prírody a biodiverzity na Mauritiusi

Maurícius, exotický ostrov nachádzajúci sa v Indickom oceáne, je známy svojou farebnou flórou a množstvom unikátnych rastlín. Jedno z najznámejších miest, kde môžete zažiť úžasnú prírodnú krásu Mauritiusu, je Botanická záhrada Maurícius SSR.

Botanická záhrada Maurícius SSR, ktorú nájdeme v meste Pamplemousses v severnej časti ostrova, je považovaná za jednu z najstarších botanických záhrad na svete. Bola založená v roku 1770 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom a kráľovským komisarom v maurícijskej kolónii.

Táto záhrada je domovom pre viac ako 500 druhov rastlín z celého sveta, vrátane mnohých endemických druhov, ktoré sú jedinečné len pre ostrov Maurícius. Medzi najznámejšie druhy patria palma kančelová, ktorá je národným stromom ostrova, a gigantické lekná, ktoré sú známe svojou veľkosťou a úchvatnou krásou.

Návštevníci môžu prechádzať cez rozľahlé záhrady a obdivovať rôzne časti záhrady rozdelené podľa typu rastlín, ako sú exotické palmy, vodné rastliny a kaktusy. K záhrade patrí aj priezračné jazero, na ktorom pláva množstvo exotických kvetov a rastlín.

Okrem toho, Botanická záhrada Maurícius SSR ponúka aj jedinečné zážitky. Môžete si prezrieť rôzne expozície, kde nájdete vzácne druhy rastlín, ako aj vzorky morských živočíchov a ďalšieho fauny a flóry. Taktiež sa tu nachádza aj múzeum, v ktorom sa dozviete viac o histórii a kultúre Mauritiusu, ako aj o jeho prírodnom dedičstve.

Ak plánujete navštíviť Maurícius, návšteva Botanickej záhrady Maurícius SSR je nevyhnutnosťou. Je to miesto, kde môžete objaviť a obdivovať exotické druhy rastlín a pokochať sa ich krásou a jedinečnosťou. Prechádzka týmto miestom vás prenesie do iného sveta a prinúti vás oceniť bohatstvo a biodiverzitu, ktorú nám príroda dala.

Vhodným spôsobom, ako sa dostať na Mauritius, je cestou letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na ostrov. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi leteniek a cestovať komfortne a bezpečne.

Po prílete na Mauritius neváhajte využiť možnosť navštíviť Botanickú záhradu Maurícius SSR. Je to miesto, kde si môžete užiť nádhernú prírodu ostrova a získať nové poznatky o flóre a faune tohto kúzelného miesta v Indickom oceáne.


Ubytovanie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius je krásnou a tropickou destináciou pre každého, kto túži po dovolenke v exotickom a nezabudnuteľnom prostredí. Zelené a kvetmi rozmaznané ostrovy sú miestom, kde sa spája krása prírody, odpočinok a relaxácia. Ak sa chystáte navštíviť Maurícius, určite by ste si mali nechať ujsť návštevu Botanic Gardens – nezabudnuteľného miesta na ostrove.

Botanic Gardens, ktoré sú oficiálne známe pod menom SSR Botanic Garden, sú nádherným prírodným parkom a záhradami na severe ostrova Maurícius. Tento park, ktorý bol založený v roku 1735, je zameraný na pestovanie a uchovávanie mnohých druhov tropických rastlín a kvetov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Botanic Gardens na Mauríciu sú rozdelené do niekoľkých sekcii, ktoré zahŕňajú časti s palmovými stromami, orchideami, rôznymi druhmi stromov a drevín, kaktusov, liečivých bylín a mnohými ďalšími druhmi rastlín. Existuje tu aj výstavisko exotických vtákov, ktoré predstavuje širokú škálu druhov vtákov, ktoré obývajú tieto oblasti.

Okrem toho, Botanic Gardens na Mauríciu ponúka návštevníkom množstvo iných atrakcií, vrátane kaviarne, ktorá ponúka miesta na oddych a relaxáciu pri šálke kávy alebo osviežujúcej limonády. Existuje tu aj dom pokojnej lásky, pavilón, ktorý bol postavený pre návštevu bývalého gubernátora, ktorý sa v parku vždy rád relaxoval.

Ak by ste mali záujem o niečo aktívnejšie, existuje v Botanic Gardens aj plytký rybník, kde si môžete prenajať člny a vychutnať si krásnu plavbu okolo rias.

Napriek tomu, že Botanic Gardens nie sú povestné svojimi kráskami a kultúrnymi zameraniami, určite stojí za to si ich vychutnať. Prírodné čaro ugur najmätka okolo najpopulárnejšieho značky a je pravdou, že Botanic Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po relaxácii a oddychu všade okolo krásnej prírody a zelene.

Keď sa dostanete na Mauritius, nezabudnite si zariadiť návštevu Botanic Gardens. Určite to bude nezabudnuteľný okamih, ktorý si zapamätáte na celý život.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky