Ubytovanie Maurícius Rodrigues Island


Ak hľadáte tropický raj na zemi, potom by vašou nasledujúcou dovolenkou mohol byť Maurícius. Toto ostrovné kráľovstvo ponúka všetko, od krištáľovo čistej vody až po nádherné pláže a vynikajúcu kuchyňu. Pokiaľ hľadáte ubytovanie na Mauríciuse, určite by ste sa mali pozrieť na miesta na Rodrigues Island.

Rodrigues Island je jedným z ostrovov Maurícia. Nachádza sa asi 650 km východne od hlavného ostrova. Ostrov je domovom pre približne 40 000 obyvateľov a ponúka úchvatné scenérie. Svojimi plážami, zelenými poliami cukrovej trstiny a malými dedinkami, sú zaručene ultra-relaxačné prázdniny.

Ubytovanie na Rodrigues Island je moderné a ponúka široký výber. Môžete vybrať medzi luxusnými hotely a apartmánmi s výhľadom na more alebo rodinnými penziónmi. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú v dedinke Port Mathurin, ktorá je centrom Rodrigues Island. Táto oblasť ponúka možnosť návštevy trhu, reštaurácií a miestnych obchodov.

Ak hľadáte jedinečnú skúsenosť, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v malých bungalovoch, ktoré sú umiestnené v zelených oázach. Táto možnosť ponúka unikátne skúsenosti so súkromím a tichom.

Ak ste fanúšikom dobrodružstva, môžete skúsiť ubytovanie mimo osídlených oblastí. Západy slnka na týchto miestach sú úchvatné a ponúkajú pohľady na prirodu, ktoré nikdy nezabudnete.

Rodrigues Island je jedným z najlepších miest na Mauríciuse a ponúka niekoľko možností ubytovania, ktoré uspokoja všetky potreby a budgety. Nech už ste jedinec alebo rodina, je tu pre každého niečo. Takže, ak plánujete dovolenku na Mauríciuse, nezabudnite si pozrieť miesta na Rodrigues Island a získajte výhody, ktoré ponúka!

Tak neváhajte a užite si krásu Rodrigues Island s ubytovaním, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a zažite dobrodružstvo v raji na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Rodrigues Island


Čo je Rodrigues Island?
Rodrigues Island je malý ostrov v Indickom oceáne, patriaci k Mauríciu.

Ako sa dostanem na Rodrigues Island?
Lietadlom z Maurícia trvá let asi 1 hodinu a 10 minút.

Kedy je najlepší čas na návštevu Rodrigues Island?
Najlepšie obdobie pre návštevu Rodrigues Island je v období od júna do septembra, keď je suchá sezóna a teploty sú prijateľné.

Čo je tam na Rodrigues Island vidieť a robiť?
Na Rodrigues Island je veľa krásnych pláží, ktoré sú vhodné na kúpanie, potápanie a surfovanie. Okrem toho, môžete navštíviť mnoho historických miest, tradičných dedín a prírodných pamiatok.

Koľko stojí pobyt na Rodrigues Island?
Ceny sa líšia podľa sezóny a druhu ubytovania, ale bežne sa pohybujú v rozmedzí od 100-250 eur za noc.

Potrebujem víza na Rodrigues Island?
Ak ste občanom niektorých krajín, môžete navštíviť Rodrigues Island bez víz, na dobu do 90 dní. Inak je potrebné získať víza vopred.

Aké jazyky sa tam hovoria?
Rodrigues Creole a francúzština sú oficiálne jazyky na Rodrigues Island, ale angličtina a hindčina sú rozšírené jazyky, ktoré sa tam hovoria.

Je tam veľa turistov?
Rodrigues Island nie je taký rušný turistický priemer, ako napríklad Mauritius, ale stále priláka veľa turistov z celého sveta.

Ako sa tam pohybovať?
Najlepšie je si prenajať auto alebo skúter, ale môžete sa tam pohybovať aj taxíkmi, autobusmi či motorkami. Väčšina miest ale je v dochádzkovej vzdialenosti.


Počasie Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues sú dva z najkrajších ostrovov v Indickom oceáne a sú čoraz populárnejšie ako dovolenkové destinácie pre turistov. Počasie na obidvoch ostrovoch je veľmi príjemné a podnebie je v týchto dvoch destináciách veľmi podobné.

Maurícius je známy svojimi nádhernými plážami a jasnou modrou vodou. Počasie v Mauríciu je tropické s horúcimi teplotami počas celého roka. V letných mesiacoch (december-február) teploty dosahujú 25-33°C a v zime (jún-august) sú teploty okolo 20-25°C. Zime sa často označuje ako obdobie studenej sezóny a môžete sa stretnúť s občasnými zrážkami a chladnými vetrami. No vzhľadom na to, že máte veľmi veľa slnečných dní v priebehu roka, môžete sa kedykoľvek vybrať na pláž a užiť si krásu tejto krajiny.

Zdá sa, že počasie má výrazný vplyv aj na ekonomiku týchto ostrovov. Turisti si vyberajú svoje cestovné destinácie na základe počasiu a plánujú si svoje dovolenky podľa toho, kedy je najlepší čas na návštevu. Hoci sú tieto ostrovy populárne ako celoročné cestovné destinácie, niektoré mesiace sú krajší ako iné a nabádajú turistov, aby si zarezervovali svoj pobyt skôr ako neskôr.

Rodrigues Island je tesne susediaci ostrov s Mauríciom a je rovnako nádherný s bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Počasie na Rodrigues Islande sa líši od Mauríciu kvôli jeho polohy. Teploty sú v tomto ostrove nižšie ako v Mauríciu a v zime môžu teploty klesnúť na 18-22°C. V lete, od decembra do februára, teploty stúpajú na 28-33°C. Vôbec nevezmite na ňu, že miesto je menšie a menej navštevované, aj tak je to jedno z najlepsích miest na svete, kde si môžete vychutnať pokoj a krásu prirodzených scenérií.

Kombinácia týchto dvoch ostrovov robí toto miesto dokonalejším ako kedykoľvek predtým. Maurícius a Rodrigues Island sú skvelými miestami na odpočinok, rovnako ako na dovolenku s rodinou alebo s priateľmi. Nech už sa vydáte kamkoľvek, môžete sa tešiť na nádherné scenérie, príjemné počasie a nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues Island - dva klenoty Indického oceánu

Maurícius a Rodrigues Island sú dva ostrovné štáty nachádzajúce sa v Indickom oceáne, kde sa stretáva bohatá kultúra, krásna príroda a relaxačná dovolenka. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné kúzlo a turisti sem prichádzajú z celého sveta, aby si užili nádherné pláže, exotické jedlá a nezabudnuteľné zážitky.

Maurícius - ostrov koralových útesov a luxusu

Maurícius je ostrov bohatý na koralové útesy a podvodné jaskyne, ktoré sú ideálne pre potápačov a milovníkov vodných športov. Pláže na Mauríciu sú veľmi dlhé a s bielym pieskom, kde môžete tráviť čas užívaním si slnka, alebo si zahrať plážový volejbal. Ostrov je tiež známy svojimi luxusnými rezortmi, kde nájdete prvotriedne služby, špičkové reštaurácie a vynikajúce wellness centrá.

Maurícius je tiež domovom mnohých zvierat, ktoré sa tu nachádzajú len tu a na susednom ostrove Réunion. Môžete tu vidieť ohrozené druhy vtákov ako napríklad rajský vták, hrdzavý holub japonský alebo holub turčiansky. Ak chcete ochutnať miestne špeciality, určite ochutnajte čerstvé jablkové krofi, plnené mojom, mäsové koláče, ktoré sa nazývajú samoosas, alebo uhorčičný chlieb varený v banánových listoch.

Rodrigues Island - ostrov plný záhad a tajomstiev

Rodrigues Island je malý a izolovaný ostrov, ktorý sa nachádza 550 km východne od Mauríciusu. Ostrov je neobývaný, pretože je zhruba 5-krát menší ako Maurícius a má len 40 kilometrov štvorcových. Keďže ostrov nie je tak preplnený turistami, vychutnáte si tu úplný kľud a súkromie.

Na Rodrigues Island sa nachádza množstvo neznámych a neobjavených miest, ktoré sú skryté pred očami ľudí. Môžete si tu vyskúšať potápanie v korálových zátočinách alebo sa oddať rybolovu. Rodrigues Island tiež ponúka krásne výhľady na oceán a útesy, ktoré sú plné života a farieb.

Ak sa tu rozhodnete stráviť deň, určite ochutnajte miestnu kuchyňu, ktorá je veľmi unikátna a špecializuje sa na ryby a morští živočíchy. Nevynechajte tiež možnosť ochutnať rum, ktorý sa tu vyrába a aj jeho základné suroviny ako cukrovú trstinu a melasu.

Celkové zhrnutie

Maurícius a Rodrigues Island sú dva ostrovy plné záhad a krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak hľadáte dovolenku plnú relaxu, kúpania, nádherných pláží, luxusu a exotických jedál, vyberte si Maurícius. Ak ale preferujete miesta s menej turistami, kľudom a neporušenou prírodou, Rodrigues Island je pre vás to pravé miesto. Bez ohľadu na vašu voľbu budete mať nezabudnuteľné zážitky a cenné spomienky.


Letenka Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues Island sú dva exotické ostrovy v Indickom oceáne, známe svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku a chcete sa dostať na tieto malé rajské ostrovy, letenka je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať.

Maurícius a Rodrigues Island ležia približne 560 kilometrov východne od afrického pobrežia, a preto je letecká doprava jedinou možnosťou, ako sa tam dostať rýchlo a pohodlne. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta, vrátane Európy, Ázie a Afriky.

Ak cestujete z Európy, môžete si zvoliť medzinárodné letisko Sir Seewoosagur Ramgoolam Airport, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Mauríciusu. Toto letisko slúži ako hlavný príchodový bod pre medzinárodných cestujúcich a je spojené s mnohými európskymi mestami, ako napríklad Paríž, Londýn, Frankfurt a ďalšími.

Čas letu z Európy na Maurícius sa pohybuje okolo 11-12 hodín, v závislosti od miesta, odkiaľ odletíte. Existuje tiež možnosť sťažiť si letenku až do Rodrigues Island, ktorý je menší a menej známy ostrov. Let z Mauríciusu na Rodrigues Island trvá približne 1 hodinu.

Po prílete na Maurícius môžete si vychutnať všetky krásy tohto ostrova, vrátane bielych piesočnatých pláží, tyrkysových vôd a luxusných rezortov. Ak sa rozhodnete presunúť sa na Rodrigues Island, môžete vyhladať leteckú spoločnosť, ktorá ponúka priame lety medzi týmito dvoma ostrovmi. Alternatívou je trajekt, ale tento spôsob je viac časovo náročný a menej pohodlný.

Rodrigues Island, ktorý je oveľa menší ako Maurícius, je známy svojou unikátnou a autentickou atmosférou. Ostrov je často opísaný ako odľahlý kúsok rajského ostrova, kde sa môžete uchýliť od rušného mestského života a zažiť skutočnú pokojnú dovolenku.

Výber letenky na Maurícius a Rodrigues Island závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Existuje mnoho cestovných agentúr a webových stránok, ktoré ponúkajú výhodné balíčky vrátane letenky a ubytovania na týchto ostrovoch.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Maurícius alebo Rodrigues Island, letenka je nevyhnutnou súčasťou vášho cestovného plánu. Užite si nádherné západy slnka, zážitky na pláži a objavte exotickú prírodu týchto rajských ostrovov. Prajem vám príjemný let a úžasnú dovolenku!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky