Letenka Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius je tropický ostrov ležiaci v Indickom oceáne a je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov z celého sveta. Na ostrove nájdete nespočetné množstvo krásnych pláží, luxusných resortov aj vynikajúcej kuchyne. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný kúsok zeme, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu ostrova Ile des Deux Cocos.

Ile des Deux Cocos je malý ostrov v Mauríciu s rozlohou len 35 hektárov, ale ponúka jedinečný zážitok pre tých, ktorí túžia po pokoji, súkromí a dokonalom oddychu. Ostrov má krásne biele piesočnaté pláže, ktoré lemujú tyrkysové lagúny, a je obklopený prírodnou rezerváciou. Je to skutočný raj na zemi a určite stojí za to sem vybrať sa.

Ako sa sem dostať? Najlepšou možnosťou je rezervovať si letenku priamo do Maurícia. Z letiska Port Louis sa dostanete na ostrov Ile des Deux Cocos loďou, ktorá premáva každý deň. Cesta trvá asi 20 minút a vás čaká neskutočný výhľad na okolie a more.

Ostrov Ile des Deux Cocos je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik z reality. Na ostrove nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj, ktorý potrebujete na načerpanie nových síl. Okrem oddychu na pláži tu máte možnosť plávania, potápania, šnorchlovania alebo len tak relaxovať na slnečníku.

Okrem toho, na ostrove nájdete aj historický palác, ktorý bol kedysi rezidenciou maurícijského guvernéra. Dnes je to exkluzívny hotel s luxusnými apartmánmi, ktoré sú zariadené v tradičnom štýle Mauritiusu.

Ostrov Ile des Deux Cocos je určite jedným z najkrajších miest na Mauríciu. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a nechať sa okúzliť krásou tropického raja. Ak sa chystáte do Maurícia, určite by ste nemali vynechať tento úžasný ostrov. Rezervujte si letenku a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na jednom z najkrajších miest na zemi.


Ubytovanie Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius, ostrovný raj v Indickom oceáne, je známy svojou nádhernou prírodou, jemnými plážami a krištáľovo čistými vodami. Medzi množstvom rezortov a hotelov, ktoré túto destinačnú miestnosť ponúka, sa jedno miesto vyníma - Ile des Deux Cocos.

Ile des Deux Cocos je malý súkromný ostrov, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od pobrežia ostrova Maurícius. Tento výnimočný areál je prístupný iba pre hostí, čo zaručuje absolútny pokoj a súkromie.

Súčasťou ubytovania na Ile des Deux Cocos je luxusný rezort, ktorý poskytuje pohodlné izby a apartmány pre hostí. Každá izba je vkusne zariadená a disponuje súkromným balkónom alebo terasou, kde môžete relaxovať s nádherným výhľadom na more a západy slnka. Rezort ponúka aj širokú škálu zariadení a služieb, vrátane bazéna, wellness centra, reštaurácií a barov.

Jednou z veľkých výhod pobytu na Ile des Deux Cocos je možnosť vychutnať si súkromnú pláž. Biela piesočnatá pláž je pokrytá palmami a okúzlujúcim tichom, čo vytvára idylické prostredie. Považuje sa za jednu z najkrajších pláží v celej Mauritáne a ponúka dokonalú príležitosť na opaľovanie, plávanie a vodné športy.

Okrem pláže máte v Ile des Deux Cocos aj možnosť objaviť bohatú faunu a flóru. Ostrov je domovom mnohých druhov vtákov, ktoré môžete pozorovať pri prechádzke po ostrove. Mali by ste si tiež nechať ujsť možnosť šnorchlovať alebo potápať sa v okolitých koralových útesoch, kde môžete naraziť na farebné ryby a koraly.

Pre tých, ktorí hľadajú relax a oddych, Ile des Deux Cocos ponúka aj famózny wellness spolu s procedúrami na báze produkty z maurícijských bylín a olejov. Môžete si objednať masáže, kúpele a rôzne ošetrenia, ktoré poskytne kvalifikovaný personál.

Na Ile des Deux Cocos nájdete aj naozaj jedinečnú atrakciu - nechajte sa odviezť na súkromnom katamaráne, kde sa môžete vybrať na plavbu okolo ostrova a vychutnať si piknik na opustenom piesočnom páse. Tento zážitok je skutočne magický a budete si ho iste pamätať na celý život.

Ile des Deux Cocos je skutočne jedinečným miestom pre tých, ktorí hľadajú luxus a súkromie na ostrove Maurícius. Tento malý súkromný ostrov ponúka nielen dokonalé ubytovanie, ale aj nekonečné možnosti relaxácie, objavovania a zábavy. Ak plánujete dovolenku na Mauríciu, určite by ste mali zvážiť možnosť pobytu na Ile des Deux Cocos.


Dovolenka Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius je jednou z najkrajších a najvyhľadávanejších destinácií pre dovolenku na svete. Tento ostrovný raj v Indickom oceáne je známy svojimi nekonečnými lagúnami so zasniate bielymi plážami, pôvodnou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom.

Ak hľadáte luxus a súkromie, neexistuje lepšie miesto na Mauríciu ako ostrov Ile des Deux Cocos. Tento malý súkromný ostrov je dokonalým útočiskom pre tých, ktorí si želajú úplnú odpočinku a relaxáciu.

Ile des Deux Cocos je známy svojou nádhernou prírodou a čistými plážami. Ostrov pokrýva tropický les so vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré nájdete len v tejto časti sveta. Ak ste vášnivým záhradníkom alebo milovníkom prírody, budete nadšení z možnosti objaviť táto miesta prostredníctvom prechádzok a turistických trás.

Ale to nie je všetko, čo Ile des Deux Cocos ponúka. Ostrov je tiež domovom pre niektoré z najluxusnejších hotelov a rezortov na Mauríciu. Môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania, od luxusných viliek až po elegantné plážové chatky. Všetky tieto zariadenia sú dobre vybavené a zabezpečia vám absolútny komfort.

Jednou z hlavných atrakcií na ostrove je možnosť objaviť fascinujúci ​​podmorský svet. Hlbokomorské potápanie je veľmi populárne na Mauríciu a Ile des Deux Cocos nie je výnimkou. Existuje mnoho miest, kde si môžete vypožičať vybavenie a ísť na potápanie do jasne modrej lagúny. Pri potápaní budete mať príležitosť vidieť farebné morské živočíchy a koraly, ktoré robia toto miesto jedinečným.

Ak si radi vychutnávate luxusné pohodlie a starostlivosť, na Ile des Deux Cocos si môžete zarezervovať aj niektoré relaxačné procedúry vo wellness centrách. Môžete si vychutnať masáže, kúpele a iné liečebné procedúry, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu a dosiahnuť úplné uvoľnenie.

Strava je samozrejme neoddeliteľnou súčasťou každej dovolenky. Na Ile des Deux Cocos nájdete špičkové reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať tradičné maurícijské jedlá aj medzinárodnú kuchyňu. Od šťavnatých morských plodov po špeciality zo surovín z domácich farmárskych dvorov, budete mať možnosť ochutnať jedlo, ktoré vás nadchne.

Dovolenka na Ile des Deux Cocos je jedinečným zážitkom, ktorý si vážite spomínať. Nech ste záujem o aktívne dovolenky alebo len jednoduchú relaxáciu, ostrov spĺňa všetky vaše očakávania. Veľkorysá príroda a luxusné zariadenia vám dokážu poskytnúť nezabudnuteľné zážitky. Nech už máte akékoľvek plány na vašu nasledujúcu dovolenku, Ile des Deux Cocos rozhodne stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ile des Deux Cocos


1. Kde sa nachádza ostrov Ile des Deux Cocos?
Ostrov Ile des Deux Cocos sa nachádza v Indickom oceáne, v blízkosti ostrova Maurícius.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Ile des Deux Cocos, je cez rezort Shangri-La's Le Touessrok, ktorý organizuje prepravu loďou.

3. Aká je veľkosť ostrova Ile des Deux Cocos?
Ostrov Ile des Deux Cocos má rozlohu približne 5 hektárov.

4. Ktoré aktivity a atrakcie sú dostupné na ostrove?
Na ostrove Ile des Deux Cocos sa môžete vydať na prechádzku okolo ostrova a objavovať krásne pláže, korálové útesy a lagúny. Taktiež je tu možnosť relaxovať na piesočných plážach, šnorchlovať, potápať sa, alebo si užívať luxusné služby rezortu, vrátane bazénov, reštaurácií a wellness centra.

5. Môžem na ostrove stráviť len deň, alebo tu je možné aj ubytovanie?
Ostrov Ile des Deux Cocos ponúka možnosť ubytovania v luxusnom súkromnom vile, ktorá disponuje obývacou izbou, spálňou, súkromným bazénom a prístupom na pláž. Pre tých, ktorí preferujú len jednoduchú návštevu ostrova, je možné stráviť tu aj jeden deň a užiť si aktivitu, ktoré ostrov ponúka.

6. Ako sa o ostrov starajú?
Ostrov Ile des Deux Cocos je súkromným rezortom, a preto sa o jeho údržbu a starostlivosť stará personál rezortu Shangri-La's Le Touessrok. Snažia sa minimalizovať vplyv rezortu na prírodu a zachovať ostrov v jeho pôvodnom stave.

7. Je nutné si dopredu vytvoriť rezerváciu na návštevu ostrova?
Áno, je potrebné si dopredu vytvoriť rezerváciu na návštevu ostrova Ile des Deux Cocos, najmä ak sa rozhodnete zostať na ostrove a využiť ubytovanie v súkromnej vile.

8. Je možné organizovať svadbu alebo iné špeciálne udalosti na ostrove?
Áno, ostrov Ile des Deux Cocos je populárnym miestom pre svadby a iné špeciálne udalosti. Rezort Shangri-La's Le Touessrok ponúka možnosť organizovať tieto udalosti a zabezpečiť všetky potrebné služby a výbavu. Je však potrebné sa dopredu dohodnúť a zabezpečiť rezerváciu.

9. Aké je počasie na ostrove Ile des Deux Cocos?
Ostrov Ile des Deux Cocos má typické tropické počasie s teplými teplotami počas celého roka. Počasie je ovplyvnené monzúnovým obdobím, pričom obdobie od novembra do apríla je vlhkejšie a viac prší.

10. Koľko stojí návšteva ostrova Ile des Deux Cocos?
Ceny sa môžu líšiť v závislosti od typu návštevy a služieb, ktoré si zvolíte. Pre viac informácií o cenách odporúčame kontaktovať rezort Shangri-La's Le Touessrok priamo.


Počasie Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius Ile des Deux Cocos sa môže pochváliť krásnym celoročným počasím. Tento ostrov má subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú príjemné celý rok a zrážky sú rovnomerne rozdelené počas celej sezóny.

Teploty

Priemerná teplota na Mauríciu Ile des Deux Cocos v priebehu roka sa pohybuje medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Vysoké teploty sa obyčajne vyskytujú v lete, kedy môžu dosiahnuť aj 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty zostávajú v rozmedzí od 20 do 25 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že teploty sú celoročne veľmi príjemné, turisti môžu túlať sa po ostrove a užívať si jeho krásy kedykoľvek počas roka.

Zrážky

Maurícius Ile des Deux Cocos má mierny priemerný výskyt zrážok počas celého roka. V priebehu letnej sezóny (november až apríl) sa zvyčajne vyskytuje viac úsť alebo krátkych a silných búrok, kde môže za deň napadnúť aj 100 mm zrážok. V zimnej sezóne (máj až október) sa objavuje iba menej zrážok a býva to mäkký dážď alebo len jemné hmly. Vzhľadom k tomu, že je to vlhká oblasť, dovolenkári by mali byť pripravení na občasné zrážky počas svojho pobytu.

Hurikány

Maurícius Ile des Deux Cocos leží pomerne blízko rovníka, a preto došlo niekoľkokrát k náhlemu vzniku hurikánov. Obdobie hurikánov trvá od decembra do apríla a v tomto období sa môže vyskytnúť silný vietor a vysoké vlny. Väčšina letov a aktivít by v takomto prípade mohla byť zrušená. Je dôležité sledovať miestne správy a informácie o počasí, pretože hurikány môžu byť nebezpečné a vyskytnúť sa často bez predchádzajúceho upozornenia.

Celkovo môžeme povedať, že počasie na Mauríciu Ile des Deux Cocos je príjemné po celý rok. Výhodou je, že turisti si môžu užívať aktivity, pláže a rôzne turistické atrakcie bez ohľadu na ročné obdobie. Aj keď je plávanie a šnorchlovanie ideálne počas jari a leta, návštevníci si môžu užiť množstvo rekreačných aktivít aj počas jesene a zimy.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky