Počasie Malta Sliema


Malta Sliema je jedným z najkrajších letovísk na Malte, tiež známym ako "mesto v mori". Toto pôvabné mesto sa nachádza na východnej pobreží Malty a ponúka nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov z celého sveta. Pri návšteve tejto oblasti si mnohí turisti kladú otázku, aké je počasie v danom období. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa mení počasie v Sliema na Malte.

Jar (marec - máj)

Počas jari je na Malte Sliema o niečo chladnejšie ako v lete, ale stále príjemné. Teploty sa pohybujú medzi 16°C a 21°C s niekoľkými dažďovými dňami. Keďže počasie je stále relatívne mierne, jarné mesiace sú ideálne na prechádzky po meste a na prieskum atrakcií bez prílišného tepla.

Leto (jún – september)

Počas leta je na Malte Sliema slnko silnejšie a teploty sa často pohybujú okolo 28°C až 32°C. V tejto dobe sa Sliema stáva populárnou turistickou destináciou a mesto sa zapĺňa turistami a dovolenkári. Aj keď niekedy môže byť veľmi horúco, návštevníkom stále nechýba zábava a príležitosti na plávanie, jachtovanie, potápanie a iné aktivity na mori.

Jeseň (október - november)

Jeseň je ideálnym obdobím na návštevu Malty Sliema, pretože teploty sú ešte stále príjemné a turistický ruch sa počas tejto sezóny mierne upokojuje. Počas týchto mesiacov sú teploty podobné ako na jar, ale môže byť väčšie množstvo dažďových dní. Vyše ideálne počasie, je čas s týmto obdobím plánovať návštevu atrakcií v meste a na najznámejšiu pláž Comino.

Zima (december – februar)

Zima na Malte Sliema je relatívne vlhká a chladná. Teploty sú približne medzi 11°C a 17°C a občas môže pršať spravidla sú to malé dažde. V niektorých dňoch päťdenného obdobia býva teplota nízka. To znamená, že turistický ruch v tomto období klesá a návštevníci môžu pohodlne prieskumovať mesto a počasie sami. Zima je tiež ideálna pre milovníkov kultúry, ktorí si môžu vychutnať niektoré z mnohých vianočných trhov či koncertov v chráme sv. Jána.

V zhrnutí, počasie v Sliema na Malte závisí od ročného obdobia, preto návšteva v období, kedy je pre vás ideálne počasie, je najlepšou voľbou. Bez ohľadu na to, kedy prídete, Sliema bude vždy ponúkať bezpečné a príjemné prostredie, aby ste mohli užiť svoju dovolenku v plnej miere.


Letenka Malta Sliema


Letenka na Maltu Sliema: Ostrovná dovolenka v stredomorskom raji

Ak by ste mali hľadať miesto na dovolenku, ktorého krásy vás ohromia, kde budete mať možnosť objavovať historické mestá, užívať si pláže a skvele sa najesť, Malta Sliema by mohla byť vašou voľbou. Táto oblast nachádzajúca sa v srdci Malty má čo ponúknuť všetkým návštevníkom.

Sliema je pobrežné mesto, ktorého prístavy kedysi slúžili ako hlavné miesto pre výrobu námorného vybavenia a práve tu sa tiež často potápajú záujemcovia o potápanie. Sliema sa nachádza na pobreží pri Vallette a je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie maltskej kultúry a histórie.

Ak si kúpite letenku na Malta Sliema, získate prístup k vynikajúcej mestskej krajine, pútavým príbehom a každodennému životu, ktorý kombinuje tradície a moderné trendy.

Pozrite sa na niektoré z najlepších atrakcií, ktoré môžete vidieť v Sliema:

1. Promenáda The Strand - Tento nádherný chodník vedúci s along pobrežím má niekoľko kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať obľúbené maltské jedlá. Okrem toho sa z neho tiež ponúka nádherný výhľad na prístav a modré more.

2. Fortina Spa Resort – Nájdite si chvíľku na oddych v tomto luxusnom spa, ktorý ponúka širokú škálu terapií a masáží. Vychutnajte si tichú atmosféru a očiste sa od životného stresu.

3. Kirkopnė – Túra okolo Kirkopné vám umožní vidieť najstaršiu sakrálnu stavbu na Malte. Táto katedrála bola pravdepodobne postavená v 12. storočí a je plná zaujímavých artefaktov a pamiatok.

4. Route 66 Diner – Miesto, kde si jednoducho nemieneš vážiť kalórie a hlavnou témou je americkej 50-tych rokov. Ale ak vám chýba domáca chuť, cesta na grilované mäso a zemiaky tu určite nesklamú.

5. Aké sú pláže? Sliema nedisponuje súvislou plážou, ale má pár nádherných kamienkových pláží. Môžete sa však vybrať do blízkych oblastí ako napr. Golden Bay alebo Mellieha Bay a užiť si príjemné kúpanie.

6. Malta Experience – 35 minútová prehliadka, ktorá vám prenesie históriu Malty skrze pôsobivé audiovizuálne efekty. Výkonný videoprojektor, 3D zvuk a viacjazyčné audio vám umožní spoznať históriu Malty, od staroveku až po súčasnosť.

Veľa navštívený oveľa oblúbené miesto, Sliema ponúka možnosť každému, kto hľadá odpočinok v stredomorskom oblasti života a zároveň poznávať históriu a kultúru Malty. Letenka na Malta Sliema vám dáva prístup k celému tomuto krásnemu prostrediu, kde môžete stráviť úžasný čas s rodinou a priateľmi. Už teraz si vyberte ten najlepší termín pre vaše cestovanie a užite si kúsok raja na zemi.


Ubytovanie Malta Sliema


Malta je krajina, ktorá ťaží z neopakovateľného spojenia histórie a modernej doby. Sliema je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov kvôli blízkosti k mnohým atrakciám, obchodom, reštauráciám a krásne polohe na brehu mora. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tejto oblasti, existuje množstvo možností od hotelov po apartmány a luxusné rezydencie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, určite navštívte hotel Hilton Malta. Tento hotel má vynikajúcu polohu priamo na pobreží a ponúka úžasné výhľady na stredozemné more. Je to jeden z najlepších hotelov na Malte a ponúka všetky potrebné zariadenia pre pohodlný a luxusný pobyt, ako sú bazény, fitness centrum a spa. Je tiež ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na konanie konferencií alebo podujatí.

Ak hľadáte niečo viac cenovo dostupné, budete môcť nájsť celý rad ubytovania v Sliema, ktoré vám nebude spať vo vašom peňaženkovom vrecku. Jednou z týchto možností je The Waterfront Hotel, ktorý sa nachádza na samom brehu mora. Tento hotel ponúka komfortné izby s výhľadom na more a bazén. Objekt disponuje tiež reštauráciou a barom, ktorý je otvorený celý deň. The Waterfront Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú mať prístup k všetkým obchodom v meste.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti obchodov a atrakcií, mohli by ste navštíviť The Plaza Hotel. Nachádza sa priamo v centre Sliema a má výhodnú polohu s blízkosťou k obchodom, reštauráciám a verejnej doprave. Tento hotel ponúka dobré zariadenia pre pohodlný pobyt, vrátane moderných izieb súčasného štýlu a bazéna na streche hotela s úžasným výhľadom.

Ak chcete mať viac súkromia a nezávislosť, mali by ste sa pozrieť na apartmány na prenájom v Sliema. Väčšina apartmánov má jednoduché zariadenie, ale zaručujú vám maximálne súkromie a pohodlie. Niektoré z najlepších miest na nájdenie apartmánov sú na stránkach ako Booking.com alebo Airbnb.

V Sliema nájdete aj veľa iných hotelov a apartmánov na prenájom. Ak hľadáte ubytovanie súčasneho štýlu, môžete nájsť vhodné riešenie pre svoj pobyt. Nie je nič lepšie ako zasnúbenie krásneho prostredia v kombinácii s pohodlným a cenovo dostupným ubytovaním. Tak neváhajte a zabookujte ubytovanie v Sliema pre svoj nezabudnuteľný pobyt na Malte.


Dovolenka Malta Sliema


Malta je malý ostrovný štát v oblasti Stredozemného mora, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, historickými miestami a bohatou kultúrou. Medzi najobľúbenejšie destinácie na Malte patrí mesto Sliema, ktoré je preplnené turistami z celého sveta.

Sliema je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Malty. Má nádherný výhľad na prístav Marsamxett a prekrásne pláže na jeho okolí. Väčšina turistov sa rozhoduje pobývať v Slieme preto, lebo je tu množstvo možností na stravovanie, nákupy a nocľahy.

Najkrajšou plážou v Slieme je Tigne Point Beach, ktorá sa nachádza asi 15 minút chôdze od centra mesta. Pláž určite stojí za návštevu a okrem kúpania sa tam dá aj potápať. Pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode, je tu aj park The Tower Road, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na more a prírodu.

Sliema je známe aj svojimi nákupnými centrami, kde si môžete vychutnať nákupy a oddych v klimatizovanom prostredí. Najpopulárnejšie nákupné centrum v Slieme je The Point, ktoré ponúka množstvo obchodov a reštaurácií. Po nákupech sa môžete zastaviť v nejakej kaviarni, kde si môžete vychutnať kávu a obdivovať krásny výhľad na more.

Okrem toho, že si môžete užívať slnko a more, môžete navštíviť aj niektoré z histórických zaujímavostí, ktoré Sliema ponúka. Medzi tieto zaujímavosti patrí napríklad kostol sv. Patrika alebo The Point, ktorý sa nachádza na vrchu Sliemskej bánky.

Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu, určite by ste mali zájsť do mesta Sliema. Toto prímorské mesto ponúka nádherné pláže, množstvo zaujímavých miest a historických pamiatok, skvelé reštaurácie a nákupné centrá. Bude to určite dovolenka, na ktorú budete ešte dlho spomínať.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Sliema


1. Aké je hlavné mesto Malty?

Hlavné mesto Malty je Valletta.

2. Aká je najväčšia kultúrna atrakcia v Slieme?

Najväčšou kultúrnou atrakciou v Slieme je Fort Tigné, ktorý sa nachádza na malom ostrove v zálive Marsamxett.

3. Aká je priemerná teplota v Slieme?

Priemerná teplota v Slieme sa pohybuje medzi 15°C a 25°C.

4. Aké sú najlepšie pláže v Slieme?

Najlepšie pláže v Slieme sú Tigne Point Beach a Qui-Si-Sana Beach.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Slieme?

Some of the best restaurants in Sliema are Ta' Kris, The Chophouse, and The Brew.

6. Ako sa dostanem z letiska na Sliemu?

Z letiska na Sliemu sa môžete dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

7. Aké sú najlepšie hotely v Slieme?

Niekoľko najlepších hotelov v Slieme sú The Palace, Preluna Hotel & Spa a The Victoria Hotel.

8. Aké sú najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme?

Najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme sú obchody v Tigne Point Shopping Mall a Sliema Ferries Shopping Complex.

9. Aké sú najlepšie aktivity pre turistov v Slieme?

Niektoré z najlepších aktivít pre turistov v Slieme sú prechádzka po promenáde The Strand, výlet na ostrov Comino a vodné športy na pláži.

10. Aké je odporúčanie ako stráviť deň v Slieme?

Odporúčania pre strávenie dňa v Slieme zahŕňajú prechádzku po promenáde, relaxáciu na pláži, ochutnávku miestnej kuchyne v reštaurácii a návštevu kultúrnych pamiatok ako Fort Tigné.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky