Dovolenka Maďarsko Esztergom


Maďarsko Esztergom je malé mesto, ktoré sa nachádza na brehu rieky Dunaj. To, čo robí toto mesto skutočne výnimočným, je jeho obrovská a nádherná katedrála Sv. Martina. Okrem toho tu nájdete rôzne historické pamiatky, výbornú gastronómiu a úchvatný výhľad na Dunaj.

Ak plánujete dovolenku v Maďarsku, Esztergom by nemal chýbať na vašom zozname miest, ktoré potrebujete vidieť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali navštíviť toto malé mestečko.

Katedrála Sv. Martina

Ako sme už spomenuli, katedrála Sv. Martina je pravdepodobne najväčšou atrakciou tohto mesta a určite by ste jej nemali prehliadnuť. Je to jeden z najväčších kostolov v Maďarsku a bol postavený v 19. storočí. Katedrála má úchvatnú architektúru, veľkolepú výzdobu a mnoho sôch svätých. Katedrála Sv. Martina je výborne zachovaná a stojí za návštevu.

Historické pamiatky

Esztergom je plný historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patria hrad, ktorý je postavený na kope a ponúka úchvatný výhľad na mesto a rieku Dunaj, a palác Prímás, ktorý je známy svojím krásnym interiérom a zbierkou umeleckých diel.

Gastronómia

Esztergom je miestom, kde si môžete užiť skutočne vynikajúcu maďarskú kuchyňu. Toto mestečko má množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlá a miešať sa medzi miestnymi. Najlepšie jedlá tu sú halászlé (korenená rybacia polievka), paprikáš (kozí syr s cibuľou a paprikou) a gulyás (maďarská gulášová polievka).

Výhľady na Dunaj

Esztergom je jedným z najkrajších miest na brehu Dunaja. Z rôznych miest v meste môžete vidieť krásne panorámy a obdivovať rieku Dunaj, ktorá tečie v blízkosti mesta. Tu sa tiež nachádza most medzi Maďarskom a Slovenskom, ktorý je zaujímavým bodom pre turistov.

V Esztergome toho je veľa na vidieť a urobiť. Od krásnej katedrály a historických pamiatok až po skvelú gastronómiu a úchvatné výhľady na Dunaj, toto mestečko má všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku v Maďarsku. Tak prečo si to nevybaliť na svojom zozname miest, ktoré sa chcete pozrieť?


Ubytovanie Maďarsko Esztergom


Esztergom, sídlo arcibiskupskej katedrály a najvýznamnejšieho kostola v Maďarsku, je krásne historické mesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. Ak chcete stráviť niekoľko dní v tomto okolí, ubytovanie Maďarsko Esztergom poskytuje množstvo možností.

Najpopulárnejším typom ubytovania v Esztergome sú hotely a penzióny. Tieto ponúkajú širokú škálu služieb a vybavenia, vrátane raňajok, bezplatného Wi-Fi pripojenia a parkovania. Nájdete tu tiež hotely s bazénom a wellness centrami, ktoré vám ponúknu maximálny komfort a relaxáciu.

Ďalším typom ubytovania sú apartmány a privátne izby. Tieto ponúkajú nielen komfort ako v hoteloch, ale aj možnosť vlastného stravovania v zariadení s kuchynkou. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia.

Ak hľadáte niečo o niečo lacnejšie, môže vás zaujať kempovanie. Camping Dunakemping Esztergom, ktorý sa nachádza pri rieke Dunaj, ponúka stanovanie v prírode a možno niektorú z najkrajších scenérií maďarskej krajiny. Okrem toho vedľa kempu sa nachádza Plážové mesto, kde si môžete užiť letné zábavy a športových aktivít.

Poslednou možnosťou ubytovania v Esztergome je hostel. Hostely poskytujú jednoduché a útulné ubytovanie a zvyčajne sa nachádzajú v centre mesta, takže máte všetky turistické atrakcie blízko. Väčšina hostels má spoločenské miestnosti, kde si môžete pokecať s ďalšími cestovateľmi.

Esztergom je veľmi populárne turistické mesto v Maďarsku, takže si môžete byť istí, že si vyberiete ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a peňaženke. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zotrvať, vždy si užijete to najlepšie z tohto krásneho miesta a jeho okolia.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Esztergom


Najčastejšími otázkami a odpoveďami o Maďarsku a Esztergome sú:

1. Kde sa nachádza Esztergom?
Esztergom sa nachádza na západnom Slovensku, na pravom brehu Dunaja, priamo oproti slovenského mesta Štúrovo.

2. Aké je historické a kultúrne dedičstvo Esztergome?
Esztergom je jedným z najvýznamnejších historických a kultúrnych miest v Maďarsku. Bola tu hlavné mesto uhorského kráľovstva a je sídlom arcibiskupstva. Taktiež je domovom najväčšej maďarskej katedrály, Baziliky sv. Štefana.

3. Ako sa dostanem do Esztergomu z Budapešti?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Budapešti do Esztergome, je vlakom alebo autobusom. Jazda trvá približne 1,5 hodiny. Samozrejme, je možné si prenajať aj auto alebo využiť iné dopravné prostriedky.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Esztergome?
Okrem Baziliky sv. Štefana je tu aj krásny Hrad Esztergom, múzeá, historické pamiatky a nádherné výhľady na okolitú krajinu a Dunaj.

5. Kde môžem prespať v Esztergome?
V Esztergome je dostatok možností na ubytovanie, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny.

6. Aké sú tradičné maďarské jedlá, ktoré môžem ochutnať v Esztergome?
Maďarská kuchyňa je známa svojimi robustnými jedlami, ako sú guláše, paprikáše, langóše a štrúdľové. V Esztergome nájdete množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tieto tradičné jedlá.

7. Je možné navštíviť Esztergom ako jednodňový výlet z Budapešti?
Áno, mnoho ľudí navštevuje Esztergom ako jednodňový výlet z Budapešti. Je to vzdialené len približne 46 km od Budapešti, čo z neho robí ideálne miesto na cestu na východ od maďarskej metropoly.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Maďarsku a Esztergome, ale bude ich samozrejme viac, v závislosti od záujmu a potrieb jednotlivých návštevníkov.


Počasie Maďarsko Esztergom


Esztergom, Maďarsko: Miesto s bohatou kultúrnou históriou a nádherným výhľadom

Esztergom je historické mesto ležiace na brehu rieky Dunaj, v severozápadnom Maďarsku. Je to jedno z najstarších miest v krajine a bol dôležitým politickým a náboženským centrom. Okrem svojich kultúrnych a historických pamiatok je Esztergom tiež obľúbeným turistickým miestom vďaka svojmu nádhernému prostrediu a úžasnému počasiu.

Počasie v Esztergome je ovplyvnené kontinentálnym podnebím. Letá sú teplé a slnečné, s teplotami často dosahujúcimi 25-30 °C. Vďaka polohe pri rieke Dunaj je v Esztergome často prítomný mierne príjemný vetrík, ktorý pomáha udržiavať teplotu príjemnú. Letným mesiacom v Esztergome je júl, kedy sa teploty približujú k 30 °C. Je to ideálny čas na návštevu mesta a objavovanie jeho turistických atrakcií.

Jesenné mesiace, najmä september a október, ponúkajú nádherné počasie s mierne nižšími teplotami. Teploty sa pohybujú medzi 15-20 °C, čo je ideálna teplota na prechádzky a objavovanie okolitej prírody. Počas tejto doby sa tiež môžete tešiť na nádherné zafarbené listy stromov, ktoré dodávajú mestu ešte krajší vzhľad.

Zimy v Esztergome sú mierne chladné s teplotami sa pohybujúcimi okolo nuly a mierne pod ním. Aj keď sa tu neraz zaznamenajú aj zrážky vo forme snehu, zimy sú v Esztergome skôr suché a s minimálnymi záplavami. Aj napriek tomu, že zimy v Esztergome nie sú extrémne chladné, mesto je v tomto období ozdobené vianočnými výzdobami a trhmi, čo vytvára príjemnú atmosféru, ktorú mnoho návštevníkov oceňuje.

Jar je obdobím, kedy sa príroda v Esztergome prebúdza k životu. Teploty stúpajú na príjemných 10-15 °C a mesto sa mení na kvitnúce miesto. Toto je tiež obdobie, keď sa v Esztergome koná mnoho festivalov a podujatí, na ktorých si môžete užiť maďarskú kultúru a tradičné jedlá.

Svojím úžasným počasím a nádherným prostredím je Esztergom ideálnym miestom na návštevu počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete si byť istí, že budete mať možnosť obdivovať krásu tohto historického miesta a vychutnať si jeho mierne podnebie.


Letenka Maďarsko Esztergom


Letenka do Maďarska: Preskúmajte krásne mesto Esztergom

Ak hľadáte jedinečnú destináciu v Maďarsku na váš nasledujúci výlet, mesto Esztergom by mohlo byť tou správnou voľbou. Nachádza sa na brehu rieky Dunaj, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Budapešť, a ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a atrakcií. Mesto je významnou kultúrnou a náboženskou destináciou a jeho bohatá história a impozantná architektúra robia z neho fascinujúce miesto na objavovanie.

Prvou zastávkou pre každého návštevníka by mala byť katedrála Svätého Martina, ktorá je najväčšou bazilikou v Maďarsku. Táto majestátna budova s hranatou vežou je viditeľná už z diaľky a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Vnútri katedrály nájdete mnoho vzácnych umeleckých diel a unikátnu zbierku kazetových stropov. Nezabudnite si vychutnať aj panoramatický výhľad z katedrálnej veže.

Po návšteve katedrály môžete pokračovať prechádzkou po historickom centre mesta. Zastavte sa na námestí Kossuth, kde sú umiestnené niektoré z najvýznamnejších pamiatok mesta. Medzi nimi nájdete starú radnicu a bývalý arcibiskupský palác, ktorý teraz slúži ako múzeum. V múzeu nájdete mnoho exponátov z oblasti histórie, umenia a náboženstva a dozviete sa o bohatej minulosti Esztergomu.

Ak chcete zažiť niečo trochu iné, môžete sa vydať na túru na Veľký Prieval, ktorý sa nachádza nad mestom. Počas tejto túry sa dostanete na jeden z najkrajších miest v okolí, so skvelým výhľadom na rieku Dunaj a okolitú krajinu. Táto oblasť je tiež obľúbená medzi záujemcami o paragliding.

Keď sa budete povaľovať na hradbách Esztergomu, určite nezabudnite pozrieť sa aj na most Mária Valéria, ktorý spája Maďarsko s obcou Štúrovo na slovenskej strane. Tento historický most je mimoriadne populárny medzi turistami a ponúka nezabudnuteľný výhľad na rieku Dunaj a okolitú krajinu.

Esztergom je tiež známy ako dôležitý náboženský centrum. Ak ste zvedaví na históriu maďarského kresťanstva, môžete navštíviť Keresztény Múzeum (Kresťanské múzeum), ktoré obsahuje vzácne relikvie a artefakty z obdobia od stredoveku po súčasnosť. Priamo pri múzeu sa nachádza aj Seminárne múzeum, kde si môžete vychutnať pestrosť vzácnych kníh a dokumentov.

Na záver nezabudnite ochutnať maďarskú kuchyňu v jednej z miestnych reštaurácií. Maďarská kuchyňa je známa svojou bohatou chuťou a jedlami, ako sú gulaš, langos a palacinky. Počas jedla si tiež môžete vychutnať sklenku výborného maďarského vína, ktoré je v regióne Esztergom veľmi populárne.

Takže, ak hľadáte zaujímavú destináciu v Maďarsku, letenka do mesta Esztergom by mohla byť pre vás správnou voľbou. Toto historické mesto ponúka bohatú kultúru, impozantnú architektúru a úchvatnú krajinu, ktoré určite stojí za objavenie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky