Ubytovanie Libanon Our Lady of Lebanon


Our Lady of Lebanon je icóná Libanonu, ktorú môžete vidieť na vysokom vrchu Harissa nad městom Jébde. Totó sochá dného Libanonu je obľúbenou turistickou atrakciou a duchovným centrom.

Ak patríte medzi tycȟ odváznejsicȟ, máte možnosť vdýchnuť ducha Libanonu a stráviť noc priamo v blízkosti sochy. V okolí je k dispozícií niekolǩo hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú luxusné a pohodlné ubytovanie.

Jedno z najobľúbenejších možností je hotel Teleferique, ktorý sa nachádza len kúsok od sochy. Je dokonale situovaný, aby ponúkol hostiam nezabudnuteľný vyhlaď na mesto a Stredozemné more. Hotel disponuje modernými izbami so všetkými potrebnými vybaveniami, ako aj reštauráciou, kde si môžete vychutnať tradičnú libanonskú kuchyňu.

Ďalšou možnosťou je hotel Le Royal Beirut, ktorý sa nachádza len niekolǩo kilometrov od Harissy. Tento luxusný hotel ponúka vysokej úrovne pohodlie a má vynikajúcu polohu v blízkosti exkluzívneho kasína. Hostia tohto hotela majú taktiež prístup ku golfovým ihriskám, tenisovým kurtom a bazénom. Štýlové izby a prvokmi moderného dizajnu dodajú Vášmu pobytu eleganciu.

Pre tycȟ, ktorí sa radi strácajú v luxuse a raji spa, je tu The Smallville Hotel. Tento unikátny hotel ponúka wellness centrum, kde si môžete dopriať masáže, pleťové procedúry a iné relaxačné rituály. Na strešnej terase si môžete vychutnať vaše obľúbené nápoje a poobedný čaj. Izby v tomto hoteli sa vyznačujú jemným šarmom a každá z nich má vlastnú terasu s výhľadom na mesto.

Nesmieme zabúdať ani na rezort Kaslik Hotel, ktorý ponúka prvotriedne pohodlie a luxusné vybavenie. Tento hotel je obľúbeným medzinárodným cieľom pre hostí hľadajúcich postrehnutie z každodenného života a relaxáciu na pláži. K dispozícii je bazén, kaviareň, špičkové jedlá a ochutnávky libanonského vína.

Ak hľadáte niečo špecifické, či už romantickú atmosféru alebo príležitosť zažiť luxusnú dovolenku, vždy si nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim predstavám a potrebám v blízkosti sochy Our Lady of Lebanon. Každá z týchto miestnosti vám ponúkne nezabudnuteľný a exkluzívny zážitok zo svojho pobytu v Libanone.


Dovolenka Libanon Our Lady of Lebanon


Ak hľadáte destináciu, ktorá ponúka nielen úchvatné prírodné krásy, ale aj bohatú históriu a kultúru, potom by ste mali určite zvážiť dovolenku v Libanone. A každý, kto navštívi Libanon, by nemal vynechať návštevu ikonickej pamiatky Our Lady of Lebanon.

Our Lady of Lebanon je veľká socha Neviestky Panny Márie, ktorá sa nachádza vo meste Harissa, iba niekoľko kilometrov od libanonského hlavného mesta Bejrútu. Táto krásna socha sa týči na vrchole vrchu Harissa a predstavuje symbol nádeje a kľudu pre libanonský ľud.

Socha Our Lady of Lebanon je veľmi obľúbená nielen medzi domácimi a návštevníkmi, ale aj medzi pútnikmi. Je to dôležité miesto náboženského úcty a mnoho ľudí sem prichádza vyjadriť svoju vieru a modlitby. Niektorí veriaci sa dokonca vyberú na púť na kolenách, aby preukázali svoju oddanosť a pokoru.

Návšteva Our Lady of Lebanon neponúka len duchovné posilnenie, ale aj úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Z vrchu Harissa sa otvára pôsobivý výhľad na modré pobrežie Stredozemného mora a mesto Bejrút. Je takmer nemožné nebyť nadšený z pohľadu na nádherné vody mora a úchvatnú panorámu mesta.

Ak máte záujem o históriu, potom je v múzeu, ktoré sa nachádza na vrchole kopca, množstvo informácií o histórii a význame tejto ikonickej sochy. Môžete si prezrieť rôzne exponáty, fotografie a dokumenty, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť histórii a kultúre Libanonu.

Ak máte radi adrenalínové aktivity a dobrodružstvo, môžete vyskúšať aj lanovku, ktorá vedie zo spodnej časti kopca až na vrchol. Táto jazda vám ponúkne neskutočné zážitky a je skvelým spôsobom, ako si vychutnať krásu okolitej prírody.

Okrem návštevy sochy Our Lady of Lebanon, môžete si užiť aj mnoho ďalších atrakcií, ktoré Libanon ponúka. Môžete navštíviť starobylé ruiny rímskych mestečiek, ktoré dokazujú obrovský historický význam tejto krajiny. Alebo si môžete oddýchnuť na nádherných plážach s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Libanon je tiež známy svojou bohatou kuchyňou, kde západné, východné a stredozemské vplyvy spolupracujú na vytváraní jedinečných a chutných jedál. Mnoho libanonských reštaurácií ponúka tradičné jedlá, ktoré sú plné arómy a ochutnávok.

Dovolenka v Libanone a návšteva Our Lady of Lebanon je jedným z najkrajších a nesmierne pôsobivých zážitkov, ktoré môžete mať v tomto regióne. Získate nielen duchovnú posilu a pokoj, ale aj možnosť objaviť úžasné hory, pláže a históriu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Libanone a uistite sa, že si nezabudnuteľným spôsobom užijete splnenie.


Letenka Libanon Our Lady of Lebanon


V blízkosti mesta Harissa v Libanone sa nachádza jedno z najvýznamnejších náboženských miest na Blízkom východe - svätyňa Panny Márie, známa aj ako Our Lady of Lebanon. Každoročne privádza tisíce pútnikov z celého sveta, ktorí sem prichádzajú, aby si uctili Pannu Máriu a obdivovali nádherné panoramatické výhľady na Stredozemné more.

Podľa kresťanskej tradície, v roku 1854, Panna Mária zjavila sa miestnemu marónskemu kňazovi a zasľúbila mu, že jeho malý kostol sa stane miestom, kam pútnici budú smerovať, aby našli duchovné posilnenie. Od tej doby sa túto svätyňu stala miestom, kam prichádzajú nielen veriaci kresťania, ale aj ľudia iných vierovyznaní, aby obdivovali jej jedinečnú architektúru a krásu.

Svätyňa Our Lady of Lebanon je vybudovaná na vrcholku kopca a jej výška je asi 30 metrov. Je symbolem pokory, milosrdenstva a nadšenia. Sochár Maroun Hours si dal veľkú námahu, aby vybudoval monumentálnu sochu Panny Márie, ktorá stojí na vrchole svätyne so zasneným výrazom v tvári a roztiahnutými rukami. Táto socha je široko známa a je jednou z najobľúbenejších a najznámejších v celej kresťanskej komunite.

K nádhernému okoliu prispieva aj dráha na kopci, ktorá je jednou z najstarších kabínkových lanoviek na svete. Turisti môžu využiť tieto lanovky na výjazd na vrchol kopca a vychutnať si úchvatné výhľady na Stredozemné more a okolitú prírodu.

Pri svätyni sa nachádza aj bazilika sv. Pavla, kde sa konajú náboženské obrady a oddychové miesta pre pútnikov. Okolie svätyne je tiež obklopené múrmi so svätynou, ktorá ponúka útočisko tým, ktorí si chcú oddýchnuť od ruchu mesta a venovať sa modlitbe a meditácii.

Pre tých, ktorí sa o tento duchovný zážitok zaujímajú, existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Najjednoduchšou možnosťou je cesta lietadlom do Bejrútu, hlavného mesta Libanonu. Z Bejrútu je Our Lady of Lebanon vzdialená asi 25 kilometrov a môžete tam ľahko cestovať autom alebo taxi. Cesta je krásna, prechádza okolo malebných dediniek a ponúka výhľady na krajinu, ktoré stoja za to.

Návšteva svätyne Our Lady of Lebanon je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto je otvorený duchovnej stránke života. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť, zastaviť sa a zrazu nájsť pokoj a pohodu. Takže, ak plánujete cestu do Libanonu, nezabudnite zaradiť Our Lady of Lebanon na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť. Určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Our Lady of Lebanon


Otázky:

1. Kde sa nachádza Bazilika Panny Márie v Libanone?
2. Aká je história Baziliky Panny Márie v Libanone?
3. Aké náboženstvo je spojené s Bazilikou Panny Márie v Libanone?
4. Aké je symbolické významné miesto Baziliky Panny Márie v Libanone?
5. Kedy sa začala budova Baziliky Panny Márie v Libanone a kedy bola dokončená?
6. Ako sa môžem dostať do Baziliky Panny Márie v Libanone?
7. Aké sú hlavné pamiatky a významné miesta v okolí Baziliky Panny Márie v Libanone?
8. Ako dlho trvá prehliadka Baziliky Panny Márie v Libanone?
9. Aké sú otváracie hodiny a vstupné do Baziliky Panny Márie v Libanone?
10. Sú v Bazilike Panny Márie v Libanone povolené fotografovania a videokamery?
Odpovede:

1. Bazilika Panny Márie sa nachádza v Harisse, na vrchu Adonis v strednom Libanone.
2. Bazilika Panny Márie bola postavená ako pomnik k ucteniu Panny Márie, a jej konštrukcia začala v roku 1904 a bol dokončený v roku 1971.
3. Bazilika Panny Márie je symbolom Katolíckej cirkvi v Libanone, ale pritiahla aj mnoho návštevníkov z celého sveta.
4. Symbolickým miestom Baziliky Panny Márie je socha Panny Márie, ktorá stojí na vrchole kopca a je viditeľná ďaleko do okolia.
5. Stavba Baziliky Panny Márie začala v roku 1904 a dokončená bola v roku 1971.
6. Bazilika Panny Márie je prístupná autom alebo taxíkom z blízkych miest a mesta Jounieh, ktoré je turisticky rozvinuté.
7. V okolí Baziliky Panny Márie sú ďalšie významné miesta, ako je Jounieh so svojou plážou a kasínom, ale aj mnoho historickejch pamiatok v blízkosti Bejrútu.
8. Prehliadka Baziliky Panny Márie v Libanone trvá približne 30 minút a turisti majú možnosť vyjsť na vrchol a vychutnať si krásny výhľad.
9. Otváracie hodiny Baziliky Panny Márie sa líšia v závislosti od sezóny a dňa v týždni, preto je dobré skontrolovať aktuálne informácie pred návštevou. Vstupné sa neplatí, ale dobrovoľné príspevky na údržbu sú vítané.
10. Fotografovanie a používanie videokamery je povolené v Bazilike Panny Márie, ale je potrebné dodržiavať pravidlá a nevodiať ostatných návštevníkov.


Počasie Libanon Our Lady of Lebanon


Libanon je krajina bohatá na krásnu prírodu a minulosť. Nachádza sa na pobreží Stredozemného mora a je to domov pre mnoho národností a kultúr. V srdci krajiny sa nachádza historické mesto Harissa, kde sa nachádza slávna kaplnka Notre-Dame du Liban – Náša pani z Libanonu. Toto miesto priláka mnoho pútnikov a turistov každý rok.

Počasie v Libanone je ovplyvnené stredomorským podnebím. Zimy sú zvyčajne chladné a vlhké s teplotami medzi 5°C a 15°C a letá sú horúce a suché s teplotami dosahujúcimi až 35°C. Avšak v horách, kde sa nachádza kaplnka Náša pani z Libanonu, môže byť počasie trochu iné. Hory ponúkajú upokojujúce a osviežujúce dažďové sprchy počas leta a sneženie počas zimy.

Kaplnka Náša pani z Libanonu bola postavená v roku 1904 a bola obnovená v roku 1965. Stojí na vrchole hory Harissa, cez ktorú sa dá vidieť celý Libanon a Stredozemné more. Táto kaplnka je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Libanone. Milióny veriacich navštevujú toto miesto každý rok a niektorí pútnici dokonca prejdú celé úbočie hory Harissa, aby sa dostali až k nej.

Okrem kaplnky Náša pani z Libanonu, stojí aj monumentálny bronzový sochársky diel, ktorý podobá sa na sochu Krista Odkupiteľa v Brazílii. Tento veľký bronzový Kristusov monument pôsobí úctyhodne a je viditeľný z celého okolitého prostredia.

Celkovo je Libanon úžasnou krajinou s bohatou históriou a krásnou prírodou. Mnoho turistov prichádza do krajiny, aby navštívili slávnu kaplnku Náša pani z Libanonu a užili si všetko, čo táto oblasť ponúka. Ať už prichádzate s vierou alebo len s cieľom objaviť krásy tejto krajiny, budete rozhodne ohromení krásou a jedinečnosťou Libanonu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky