Počasie Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je malá krajina ležiaca na pobreží Stredozemného mora. Má rôznorodé podnebie, ktoré sa líši v závislosti od nadmorskej výšky a polohy krajiny. V tomto článku sa pozrieme bližšie na počasie v meste Byblos, tiež známom ako Jbeil, ktoré sa nachádza v severnej časti Libanonu.

Byblos je jedným z najstarších osídlení na svete s dlhou históriou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Nachádza sa len pár kilometrov od Bejrútu, hlavného mesta Libanonu. Toto pôvabné prímorské mesto s jeho historickým centrom, starým prístavom a úchvatnými plážami je obľúbenou turistickou destináciou.

Počasie v Byblose je typické pre stredomorské podnebie, s teplými letami a miernymi zimami. Letá sú obvykle horúce a suché, s dennými teplotami presahujúcimi 30 °C a vysokou vlhkosťou. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty dosahujú až 35 °C. Je to ideálny čas na kúpanie v mori a slnenie sa na pláži.

Zimy v Byblose sú mierne a vlhké, s teplotami kolíšťujúcimi okolo 15 °C. Chladnejšie teploty sa obvykle vyskytujú v noci, kedy sa teplota môže znížiť až na 10 °C. Zimné mesiace sú tiež zrážkové, s najväčším množstvom zrážok v januári a februári. Zimné mesiace sú vhodné na prechádzky v okolitej prírode a objavovanie histórie mesta.

Jeseň a jar v Byblose sú príjemné obdobia s miernymi teplotami a pravidelnými zrážkami. V týchto obdobiach si môžete vychutnať pekné počasie, najmä keď sa príroda len prebudzuje z chladnej zimy alebo pripravuje na suché leto.

Byblos sa nachádza v oblasti, kde môžu byť aj sezónne poveternostné javy. Napríklad, v zime sa môže vyskytnúť sneženie v horách, čo je obľúbenou destináciou pre zimnú turistiku. Ak plánujete návštevu, odporúča sa sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na rôzne možnosti poveternosti.

Celkovo vzaté, Byblos ponúka priaznivé počasie po väčšinu roka, ktoré umožňuje návštevníkom užívať si morské radosti a pohľad na historické pamiatky. Bez ohľadu na ročné obdobie, v Byblose vždy nájdete niečo zaujímavé a krásne, či už ste milovníkom pláží, histórie, alebo jednoducho túžite po relaxácii na príjemnom mieste.


Letenka Libanon Byblos (Jbeil)


Letenky do Libanonu sú populárnou voľbou pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy strednej východnej krajiny. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré Libanon ponúka, je staroveké mesto Byblos, známe tiež ako Jbeil.

Byblos sa nachádza asi 40 km severne od Bejrútu a patrí medzi najstaršie trvalo obývané mestá na svete a jedno z najdôležitejších archeologických miest Libanonu. Staroveké ruiny mesta sú zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a návštevníci si môžu vychutnať krásne zrúcaniny hradu, rímskeho amfiteátra, starovekého prístavu a mnoho ďalších historických pamiatok.

Medzi ďalšie zaujímavé miesta, ktoré si môžete pozrieť v Byblose, patrí jazero, ktoré je obklopené zelenými kopčekmi a mestečko s jeho starými, kamenými domácimi, ktoré slúžia ako reštaurácie a obchody.

Keď plánujete let do Libanonu, je dôležité si zapamätať, že najlepší čas na návštevu Byblosu je v období jar - od marca do mája, keď sú teploty príjemné a kvitnú kvetinové záhrady.

Existuje veľa spoločností, ktoré poskytujú letenky do Libanonu, ale najlepšou voľbou je zvyčajne nájsť tých, ktorí majú spojenie s miestnymi leteckými spoločnosťami. To zvyčajne znamená, že bude mať lepšie ceny a možnosti prispôsobenia si svojho letu a cesty do Byblosu.

V každom prípade, návšteva Byblosu je jedinečným zážitkom, ktorý treba zažiť. Jeho starobylé miesto plné histórie a krásnych prírodných scenérií ho robí jedným z najkrajších miest na svete. Ak teda hľadáte dobrodružstvo a kultúrne zážitky, potom by ste určite mali zvážiť cestu do Byblosu v ľubovoľnom období roka.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Byblos (Jbeil)


Otázky a odpovede pre cestovanie do Libanonu a návštevu mesta Byblos:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Libanonu a mesta Byblos?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Libanonu a mesta Byblos je od apríla do júna a od septembra do novembra.

2. Potrebujem vízum na pobyt v Libanone?
Odpoveď: Slovenskí turisti môžu vstúpiť do Libanonu bez víza, pokiaľ plánujú zostať v krajine do 90 dní.

3. Ako sa dostanem z medzinárodného letiska do Byblosu?
Odpoveď: Najlepšie je si zabezpečiť taxi službu priamo z letiska. Cesta z letiska do Byblosu by mala trvať približne hodinu.

4. Kde môžem v Byblosu nájsť ubytovanie?
Odpoveď: V Byblosu sa nachádza viacero hotelov a ubytovacích zariadení pre turistov. Najlepšie je si rezervovať miesto vopred cez internet.

5. Čo navštíviť v meste Byblos a jeho okolí?
Odpoveď: V Byblosu sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Byblos Castle, Fossil Museum a Byblos Wax Museum. Okolie mesta je plné krásnej prírody a pláží, ktoré určite stojí za návštevu.

6. Akú menu sa používa v Libanone?
Odpoveď: V Libanone sa používa Líbyjska libra (LBP), ale v niektorých obchodoch a reštauráciách sa platí aj americkými dolármi.

7. Kam sa môžem obrátiť v prípade núdze v Libanone?
Odpoveď: V prípade núdze v Libanone môžete volať na telefónne číslo 112, ktoré je platné pre všetky tieňové služby vrátane polície, hasičov a zdravotníckych služieb.


Ubytovanie Libanon Byblos (Jbeil)


Jbeil, aj známe ako Byblos, je historické mesto v Libanone, ktoré je známe svojou krásou a historickým významom. Jbeil je jedným z najstarších obývaných miest na svete, s dôkazmi o osídlení už v roku 5000 pred Kr. Mesto je zároveň centrom libanonského cestovného ruchu a populárnou destináciou pre turistov z celej Európy. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite by ste si mali zvážiť ubytovanie.

Existuje mnoho rôznych možností ubytovania v Jbeil, vrátane apartmánov, hotelov a penziónov. Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody, čo znamená, že záleží na vašich preferenciách a rozpočte. Niektoré z najpopulárnejších možností ubytovania v meste Jbeil sú napríklad:

1. Ahiram Hotel: Tento 4-hviezdičkový hotel sa nachádza na pobreží v blízkosti známeho starobylého prístavu. Ponúka krásne izby s klimatizáciou, bezplatným wifi a minibarom. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné libanonské jedlá.

2. Monoberge Hotel: Tento hotel sa nachádza v srdci histórickej časti Jbeilu, s výhľadom na mor. Ponúka moderné izby s balkónom a klimatizáciou. Zároveň má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať jedlá s tradičným libanonským štýlom.

3. Eddésands Hotel & Wellness Resort: Tento luxusný resort sa nachádza priamo na brehu mora, s krásnym výhľadom na Jbeil. Ponúka plážové bungalovy s terasou a súkromným bazénom. Resort má aj viacero bazénov, wellness centrum a reštaurácie.

4. Dar Alma: Tento penzión je určený pre tých, ktorí hľadajú autentické a tradičné ubytovanie v Jbeil. Nachádza sa v starobylej časti mesta a ponúka jednoduché izby s tradičným libanonským nábytkom. Hostia majú tiež prístup na strechu s krásnym výhľadom na mesto.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Jbeil môžu ponúknuť pohodlný a relaxačný pobyt, ktorý vám umožní objaviť krásy tohto historického mesta a jeho okolia. Libanon je krajina bohatá na históriu a zaujímavosti, a Jbeil je určite jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.


Dovolenka Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré by ste si určite mali počas dovolenky v Libanone navštíviť, patrí aj mesto Byblos, známe tiež ako Jbeil.

Byblos je jedným z najstarších neustále obývaných miest na svete a je tiež zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho vznik sa odhaduje na približne 7000 rokov pred naším letopočtom. Mesto bolo v minulosti dôležitým obchodným centrom, ktorého prístav slúžil ako brána pre dovoz vzácnych tovarov z Egypta a z iných častí Blízkeho východu.

Jedným z hlavných miestnych symbolov je stará pevnosť, ktorá sa vypína nad mesto na vysokom útese. Táto pevnosť je najznámejšou historickou pamiatkou v Byblos a dnešná podoba pochádza z obdobia križiackej nadvlády. Prechádzka po pevnosti vám umožní obdivovať nádherný výhľad na modré Stredozemné more a okolitú krajinu.

Veľkou atrakciou pre návštevníkov sú aj staré Bybloské ruiny. Tento archeologický komplex je rozdelený do rôznych období od predhistorických čias až po rímske a byzantské obdobie. Medzi hlavné pamiatky patrí chrám Baalyho, ktorý bol v dedičstve zanechaný Féniciou, a tiež antické divadlo. Prechádzka po ruinách je skvelým spôsobom, ako sa ponoriť do histórie tohto úžasného miesta.

Okrem historických pamiatok je Byblos tiež známy svojimi úžasnými plážami. Môžete si vychutnať opaľovanie a plávanie v teplých vodách Stredozemného mora. Niektoré pláže ponúkajú aj vodné športy, ako sú napríklad potápanie alebo šnorchlovanie. Nechýba vám tak príležitosť skúsiť adrenalinové dobrodružstvá v tejto krásnej lokalite.

Po únavnom dni plnom objavovania si môžete oddýchnuť v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní v Byblos. Libanonská kuchyňa je považovaná za jednu z najchutnejších na svete a mesto vám ponúka skutočne autentický zážitok. Skúste si tradičné pokrmy, ako je napríklad hummus, falafel alebo grilované mäso, a doprajte si tiež skvelé libanonské víno.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodného krásy, neváhajte si vybrať Libanon a mesto Byblos. Toto fascinujúce miesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolí vám priblížiť sa historickým koreňom Blízkeho východu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky