Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Phu Kham Cave


1. Kde sa nachádza jaskyňa Tham Phu Kham v Laosu?
Jaskyňa Tham Phu Kham sa nachádza v provincii Khammouane v centrálnej časti Laosu.

2. Ako sa dostanem do jaskyne Tham Phu Kham?
Na dopravu do jaskyne Tham Phu Kham sa najčastejšie používa loďka, ktorá pláva po rieke Ou. Potom je potrebné absolvovať krátku prechádzku ku vchodu do jaskyne.

3. Aké sú vstupné poplatky do jaskyne Tham Phu Kham?
Vstupné do jaskyne Tham Phu Kham je približne 10 000 LAK (laoský kip) na osobu.

4. Koľko trvá prehliadka jaskyne?
Prehliadka jaskyne Tham Phu Kham trvá zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti od toho, ako veľa času veniete na obdivovanie vnútorných miestností.

5. Aké prístupové podmienky sú v jaskyni Tham Phu Kham?
V jaskyni sú úzke chodby a strmé schody, takže by ste mali byť pripravení na fyzickú námahu. Odporúča sa mať vhodnú obuv a svetlo.

6. Aké unikátne prvky môžem v jaskyni Tham Phu Kham vidieť?
V jaskyni Tham Phu Kham nájdete množstvo štýlových a unikátnych vápencových formácií, stalaktitov a stalagmitov.

7. Existujú v jaskyni Tham Phu Kham nejaké archeologické nálezy?
Áno, v jaskyni boli objavené archeologické nálezy, ako sú kosti zvierat a nástroje, ktoré naznačujú staré osídlenie oblasti.

8. Môžem v jaskyni Tham Phu Kham fotografovať?
Áno, fotografovanie je povolené v jaskyni Tham Phu Kham, ale niektoré časti môžu byť osvetlené len pomocou blesku.

9. Aké sú iné zaujímavosti v blízkosti jaskyne Tham Phu Kham?
V blízkosti jaskyne Tham Phu Kham sa nachádza aj nádherná lokalita Buleei Beach, ako aj ďalšie jaskyne, ako napríklad jaskyňa Konglor.

10. Musím sa riadiť nejakými bezpečnostnými pokynmi pri návšteve jaskyne?
Áno, je dôležité dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, ako napríklad nepostrehnúť osvetlenie a riadiť sa pokynmi sprievodcu. Tiež si vezmite vodu a dostatočné množstvo svetla.


Dovolenka Laos Tham Phu Kham Cave


Ak ste milovníkom dobrodružstva a chcete spoznať krajiny, ktoré sú ešte neobdreté turizmom, Laos je ten správny cieľ. Zažijete tu mnoho vzrušujúcich zážitkov a prírodu, aká vám bude stáť slovo. Jedným z miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je Tham Phu Kham Cave.

Tham Phu Kham Cave sa nachádza v Luang Prabang, ktorý je západnou provinciou Laosu. Táto jaskyňa je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších atrakcií v oblasti a návštevníkom ponúka neuveriteľný pohľad na divočinu, ktorou Laos znamenite oplýva.

Cestu do jaskyne Tham Phu Kham Cave si môžete užiť pešo alebo na slone. Ak sa rozhodnete pre túto atrakciu a váš cieľ bude jasno, budete musieť prejsť okolo 300 schodov, predtým než sa dostanete do jaskyne. Schody sú pomalé a niekedy nemajú zábradlia, takže by ste mali byť opatrní a postupovať pomaly.

Pri vstupe do jaskyne Tham Phu Kham Cave ucítite úplnú tmu, ale keď si zvyknete na tmavé prostredie, prejdete do fascinujúceho sveta skalných útvarov, ktoré sú ohromujúce, keď uvidia vaše oči. V jaskyni sa nachádzajú kryštály, ktoré odrážajú svetlo a vytvárajú rozprávkovú atmosféru okolo vás.

V jaskyni Tham Phu Kham Cave môžete vidieť malé vodopády, rieky, skaly a stienky pokryté stalaktitmi a stalagmitmi. Pri prechádzaní jaskyňou budete mať možnosť vidieť množstvo rastlín a zvierat. Okolo jaskyne sa nachádza aj veľké množstvo opíc, ktoré sa vášho príchodu neboja a radi vás sprevádzajú počas vašej cesty.

Po prechádzke jaskyňou sa dostanete k malej rybnej riečke, kde sa môžete osviežiť vodou. Ryby v rieke sú tu celkom zvyknuté na ľudskú prítomnosť a radi si privodnú vaše nohy ako malý spôsob, ako sa najesť.

Tham Phu Kham Cave je miesto, ktoré rozhodne stojí za návštevu, ak sa ocitnete v Laose. Spočiatku sa vám môže zdať prístup trochu obtiažny, ale ak sa rozhodnete ísť, vaše úsilie sa rozhodne vyplatí. Získate neuveriteľný zážitok a budete mať možnosť spojiť sa s prírodou, ako vás to už predtým možno nebolo zvyknutí.


Počasie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos Tham Phu Kham Cave je krásna jaskyňa nachádzajúca sa v Laose, ktorá je obľúbeným miestom turistov. Pred návštevou by si však mal zistiť aktuálne počasie, pretože môže ovplyvniť tvoju skúsenosť.

V Laose panuje subtropické a tropické podnebie, ktoré sa však líši v závislosti od oblasti. Tham Phu Kham Cave sa nachádza v provincii Vientiane, ktorá má vlhké tropické podnebie. To znamená teplé teploty počas celého roka, ale s vysokou vlhkosťou a občasnými dažďami.

Hlavná turistická sezóna v provincii Vientiane je od novembra do marca, kedy sa teploty pohybujú okolo 25-30 °C a vzduch je suchší. V týchto mesiacoch môže byť návšteva jaskyne veľmi príjemná a prijemne chladná. V zime však môže byť celkom chladno v noci, tak si nezabudnite zobrať niečo teplejšie.

Od apríla do júla je vo Vientiane horúco a vlhko, s teplotami dosahujúcimi až 35 °C. Tieto mesiace sú tiež obdobím monzúnových dážďov, takže sa pripravte na možné búrky a zrážky. Ak sa rozhodnete navštíviť jaskyňu v tomto období, odporúča sa nosiť ochrannú obuv, pretože cesty môžu byť klzké a šmykľavé.

Od augusta do októbra je obdobie medzi monzúnovými dažďami a obdobie sucha. Táto doba býva menej rušná, ale teploty môžu byť horúce. Uistite sa, že máte so sebou dostatok vody a chráňte sa pred slnkom.

Všeobecne platí, že najlepším obdobím na návštevu jaskyne Tham Phu Kham Cave je od novembra do marca, keď sú počasie a teploty príjemnejšie a dažďov je menej. Avšak, ak chceš vidieť impozantné vodopády v ich plnej kráse, možno bude lepšie navštíviť látku od júna do septembra, keď sú zvyčajne najintenzívnejšie zrážky.

Napriek tomu, akékoľvek počasie sa z konca ukáže, jaskyňa Tham Phu Kham Cave je nádherným miestom na návštevu, ktoré sa ti určite zapíše do pamäte. Tak sa vydaj na cestu a užij si krásy Laose a jaskyne Tham Phu Kham Cave!


Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je krásna krajina v juhovýchodnej Ázii s nespočetným množstvom prírodných pokladov. Jedným z nich je aj jaskyňa Tham Phu Kham. Táto jaskyňa sa nachádza v dedinke Ban Nalan, ktorá je oddelená od mesta Vang Vieng iba zopár kilometrov.

Tham Phu Kham Cave patrí medzi najväčšie jaskyne v celom Laosu. Jeho vnútro sa šíri na rozlohu 200 krát 60 metrov a má výšku až 15 metrov. V jaskyni sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, medzi ktorými sú rôzne stalaktity a stalagmity. Najväčšou atrakciou jaskyne však je podzemný jazierko, ktoré je obklopené vysokými skalnými múrmi. Voda v jazierku je úplne čistá a preto si môžete dovoliť aj kúpanie.

Prístup k jaskyni Tham Phu Kham samozrejme nie je veľmi jednoduchý. Cesta tam vedie po kopci a niektoré úseky sú dosť strmé. Treba byť pripravený na pár kilometrov chôdze. Ak sa dostať na miesto úplne unavíte, môžete si vždy oddýchnuť v neďalekej reštaurácii a vychutnať si chutné miestne pokrmy.

Ak uvažujete o návšteve Tham Phu Kham Cave, rozhodne si nezabudnite zobrať svetlo, pretože v jaskyni je prítmie. Okrem toho by ste si však mali so sebou zobrať aj plavky, pretože kúpanie v jazierku je nezabudnuteľným zážitkom.

Návšteva Tham Phu Kham Cave si určite zaslúži miesto na vašom cestovnom zozname Laosu. Cesta k jaskyni a jej vnútorné okolie sú jedinečné a ponúkajú návštevníkom neskutočný zážitok. Balcek leteniek a ubytovania nájdete na webovej stránke https://travelovej. com. Skúste teda plánovať svoju cestu do Laosu čo najskôr a užite si krásy tejto nádhernej krajiny.


Ubytovanie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je malebná krajina v jihovýchodní Asii, která stále zůstává skrytá před masovým turismem. Jeho krásné krajinné a kulturní skvosty jsou dosud nedotčené a mnoho z nich je tajemstvím pro většinu cestovatelů. Jednou z takových skrytých pokladů je jeskyně Tham Phu Kham.

Jeskyně Tham Phu Kham se nachází ve vesnici Ban Nong Kho, ležící nejdále 13 km od města Vang Vieng. Městečko Vang Vieng je oblíbenou destinací pro backpackery a dobrodruhy, a je známé svými malebnými scenériemi a zábavnými aktivitami, jako je tube riding po řece Nam Song. Avšak mnoho lidí neví, že poblíž Vang Viengu leží tato dosud nepoznaná a úchvatná jeskyně.

Cesta k Tham Phu Kham je sama o sobě dobrodružstvím. Turisté se pohybovat po prašných silnicích a projíždět kolem rýžových polí a vesnic, kde se místní obyvatelé s úsměvem dívají na toho, který míří k jeskyni. Po příchodu na počátek trasy, musíte překonat několik výstupů do kopce, které nejsou vždy nejjednodušší, ale odměnou je krásný výhled na okolní krajinu.

Když dorazíte k vchodu do jeskyně, budete okouzleni impozantním vzhledem. Jeskyně je známá svou obrovskou stálou sochou sedícího Buddhy, která měří přes 10 metrů. Socha je ve skutečnosti celá vyřezávaná z jednoho kusu vápence a je skutečně majestátní. Místní lidé často chodí sem, aby dal apoštolovi Buddhy květiny a voňavé tyčinky, a modlili se.

Jediný způsob, jak prozkoumat tuto úžasnou jeskyni, je plavba na lodi po podzemní řece, která protéká přes ni. Cesta lodi je neuvěřitelná, jelikož se jedná o tmavý a tajemný svět s vesmírnými krápníky a skalami kolem vás. Po nějaké době v lodi se dostanete do malé jeskyně, která vypadá jako přirozené galerie. V této části jeskyně je možné najít rozmanité druhy vápencových útvarů, jako jsou sloupy, stropy a visící trubky. Je to opravdu dechberoucí pohled a skvělé místo pro fotografické záběry.

Jeskyně Tham Phu Kham je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného města a prozkoumat krásu přírody. Je to místo, kde můžete zažít klid a ticho, a zároveň si vychutnat pocit dobrodružství. Je to také dobrá příležitost se seznámit s místními lidmi a jejich kulturou, kteří s radostí pomohou s vaším putováním.

Pokud plánujete cestu do Laosu, nezapomeňte navštívit jeskyni Tham Phu Kham. Je to skvělá příležitost poznat méně známé místo, které vás zanechá s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na život. Tak proč neuskutečnit tuto malou odbočku a objevit toto tajemné místo sami?


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky