Dovolenka Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Na Karibských ostrovoch leží jedno z najkrajších miest, kde si môžete užiť exotickú dovolenku plnú slnka, piesku a histórie - Kuba. A jednou z hlavných turistických atrakcií hlavného mesta Havany je Museo de la Revolución, múzeum revolúcie.

Múzeum sa nachádza v pamätihodnej budove bývalej prezidentskej rezidencie, známej ako Palacio Presidencial. V tejto nádhernej budove si môžete prehliadnuť rozsiahlu zbierku predmetov a artefaktov súvisiacich s kubánskou revolúciou, ktorá odštartovala v roku 1953 a viedla k prijatiu komunistického režimu na ostrove.

Hneď po vstupe do múzea budete fascinovaní jeho historickým a umeleckým výzorom. Prvými vecami, ktoré vás zaujmú, sú obrovské sochy a pamätníky, ktoré zdobia vonkajšie priestory múzea. Tieto monumentálne diela predstavujú rôzne symboly kubánskej revolúcie a ich značné rozmery svedčia o dôležitosti tohto revolučného hnutia pre Kubu.

Samotný interiér múzea je plný exponátov, fotografických záznamov a dokumentov, ktoré detailne dokumentujú kubánsku revolúciu a jej hlavných aktérov. Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí auto, v ktorom sedel Fidel Castro počas svojej slávnej víťaznej jazdy do Havany v roku 1959. Toto historické vozidlo, zachované v pôvodnom stave, je jedným z najčastejšie fotografovaných predmetov v múzeu.

Okrem artefaktov nájdete v múzeu aj množstvo umeleckých diel, vrátane obrazov, soch a fresiek, ktoré sú venované téme revolúcie. Mnohí vážení kubánski umelci sa snažili zobraziť revolučné hnutie cez svoje diela a ich nadšenie a vášeň je cítiť vo všetkých kútoch múzea.

Museo de la Revolución ponúka aj výhľady na krásne okolie Havany. Z hľadiska múzea sa nachádza v jednom z najfascinujúcejších historických priestorov v meste a môžete sa prechádzať blízkym Malecónom, dlhým nábrežím, ktoré vás zavedie k ďalším známym pamätníkom a atrakciám v meste.

Ak máte záujem o históriu a kultúru, návšteva Museo de la Revolución by nemala chýbať pri vašej návšteve Kuby. Toto múzeum vám poskytne hlboký pohľad na historické udalosti, ktoré ovplyvnili kubánsky národ, a objavíte zaujímavosti o jednom z najdôležitejších období v dejinách Kuby.

Dovolenka na Kube vám prinesie mnoho zážitkov a nie je lepšie miesto, kde začať objavovať túto fascinujúcu krajinu, než v hlavnom meste Havana a jej múzeu revolúcie.


Ubytovanie Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Kuba je krajina so skvelým turistickým potenciálom a jedným z miest, ktoré by ste na svojej cestovateľskej trase nemali prehliadnuť, je Havana. A ak chcete vystihnúť jej históriu a kultúru, musíte určite navštíviť Museo de la Revolución - múzeum, ktoré sa zameriava na Revolúciu na Kube v rokoch 1953 až 1959.

Ak hľadáte priestor na ubytovanie priamo v Havana Museo de la Revolución, môže byť pre vás určiteňm zaujímavou voľbou. Nachádza sa v historickom centre Havany, tesne vedľa Museo de la Revolución a vedľa Malecóna - promenády pri mori. Tento historický hotel ponúka nádherný výhľad na okolité pamiatky. Môžete sa tešiť na to, že budete ubytovaní v samotnom srdci Havany, ktorá bola raz hlavným mestom Španielskych Antil a vyžaruje z nej nádych minulosti.

Hotel ponúka 16 izieb a historických apartmánov, ktoré sú zariadené vo vysokej kvalite. Každá izba je jedinečná a má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu a tepelné zariadenie. Navyše sa tam nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičnú kubánsku kuchyňu a bar, kde si môžete vychutnať exotické koktaily.

Aj keď je Museo de la Revolución veľmi blízko od hotela, bude vás tiež zaujímať, ako bohatá je jeho históriu. Múzeum ponúka množstvo exponátov, ktoré vás prevedú rôznymi etapami revolúcie, ktoré sa začali roku 1953 a skončili v roku 1959. Vstupné do múzea zostáva cenovo dostupné a jednoznačne je to jedno z najdlhších a najkvalitnejších múzeí v celej Latinskej Amerike.

Ubytovanie v Havana Museo de la Revolución je pre fanúšikov histórie, kultúry a architektúry veľkým magnetom. Svojim hosťom ponúka jedinečný zážitok ubytovať sa v historickej budove a vychutnať si krásy jazyka, jedla, hudby a pohostinstva Kuby. Tak sa rozhodnite teraz a užite si nezabudnuteľné zážitky z Havany s ubytovaním priamo v jej úplnom srdci.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Museo de la Revolución (Havana)


1. Kde sa nachádza Kuba Museo de la Revolución v Havaně?
- Kuba Museo de la Revolución sa nachádza na ulici Calle Refugio číslo 1 v Havane, Kuba.

2. Aké sú otváracie hodiny Kuba Museo de la Revolución?
- Kuba Museo de la Revolución je otvorené denne od 9:00 do 17:00 hodiny.

3. Aké sú vstupné poplatky do Kuba Museo de la Revolución?
- Vstupné do Kuba Museo de la Revolución je 8 CUC pre zahraničných návštevníkov a 8 CUP pre kubánskych občanov.

4. Aká je história Kuba Museo de la Revolución?
- Kuba Museo de la Revolución je umiestnené v bývalej prezidentskej rezidencii Palacio Presidencial, ktorá slúžila bývalým prezidentom Kuby. Po revolúcii v roku 1959 sa budova stala múzeom zasväteným kubánskej revolúcii.

5. Aké exponáty môžete nájsť vo vnútri Kuba Museo de la Revolución?
- V Kuba Museo de la Revolución môžete nájsť exponáty súvisiace s Kubánskou revolúciou, vrátane zbraní, dokumentov, fotografie, osobné predmety Fidela Castra a ďalších revolučných vodcov.

6. Je možné si prehliadnuť Kuba Museo de la Revolución s turistickým sprievodcom?
- Áno, návštevníci majú možnosť si prehliadnuť Kuba Museo de la Revolución s turistickým sprievodcom, ktorý poskytne podrobné informácie o histórii a exponátoch múzea.

7. Aké jazyky sú k dispozícii pre turistické sprievodcov v Kuba Museo de la Revolución?
- Turistickí sprievodcovia v Kuba Museo de la Revolución hovoria viacerými jazykmi, ako sú španielčina, angličtina, nemčina a taliančina.

8. Môžem si zakúpiť suveníry z Kuba Museo de la Revolución?
- Áno, v Kuba Museo de la Revolución je k dispozícii obchod so suvenírmi, kde môžete zakúpiť rôzne predmety súvisiace s kubánskou revolúciou a múzeom.

9. Je povolené fotografovanie vo vnútri Kuba Museo de la Revolución?
- Áno, návštevníci majú povolenie fotografovať vo vnútri Kuba Museo de la Revolución, s výnimkou niektorých exponátov, pre ktoré je zakázané fotografovanie.

10. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Kuba Museo de la Revolución?
- Odporúča sa venovať návšteve Kuba Museo de la Revolución aspoň 1-2 hodiny, aby ste si mohli dôkladne prezrieť exponáty a zažili atmosféru múzea.


Letenka Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Múzeum Revolúcie v Havaně - vzdušná cesta na Kuba

Keď si predstavíte Kubu, zrejme vám hneď napadnú chladné koktaily, tanečné rytmy salsy a krásne pláže. No Kuba má oveľa viac ponúknuť ako len toto. Ak ste nadšenec histórie a chcete spoznať viac o kubánskej revolúcii a krajine ako takej, tak vám určite odporúčam navštíviť Museo de la Revolución v Havane.

Museo de la Revolución je múzeum venované kubánskej revolúcii a jej historickým udalostiam. Nachádza sa v peknej budove, ktorá kedysi slúžila ako palác prezidenta Kuby. Táto historická budova sama o sebe stojí za návštevu, pretože je považovaná za jeden z najkrajších príkladov kubánskej architektúry v koloniálnom štýle.

Hlavnou expozíciou múzea je jeho stála zbierka, ktorá vám ponúka podrobný pohľad na kubánsku revolúciu. Výstava vám približuje chronologický vývoj udalostí, ktoré viedli k víťazstvu revolučného hnutia v roku 1959. V múzeu nájdete množstvo dokumentov, fotografií, artefaktov a interaktívnych exponátov, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť históriu kubánskej revolúcie.

Ďalšou zaujímavou časťou múzea je jej exponát zameraný na zahraničnú podporu, ktorú revolučné hnutie dostalo počas svojho boja proti diktátorovi Batistovi. Mnohé krajiny a medzinárodné osobnosti, vrátane Ernesta Che Guevary, svetoznámeho revolučníka, stáli po boku Fidela Castra a jeho boja za slobodu Kuby.

Okrem toho, v Museo de la Revolución sa nachádza aj množstvo zaujímavých exponátov, ktoré sú spojené s osobnosťami, ktoré zohrali dôležitú rolu v revolúcii. Medzi najznámejšie exponáty patrí napríklad loď Granma, na ktorej Fidel Castro a jeho spolubojovníci pristáli v roku 1956 pri svojom návrate na Kuba, aby bojovali proti diktátorovi Batistovi.

Návšteva Museo de la Revolución je vynikajúcou príležitosťou na dozvedenie sa o kubánskej histórii a dôležitých udalostiach, ktoré formovali túto krajinu. Pobyt v Havane je už sám o sebe skvelým dobrodružstvom, no návšteva tohto múzea vám poskytne hlbšie porozumenie kubánskej kultúre a jej revolučnej minulosti.

Ak plánujete cestu na Kubu, nezabudnite zahrnúť Museo de la Revolución do svojho itinerára. Viete tak stretnúť históriu tvárou v tvár a získať pocit, akým národom Kuba je a aké ťažkosti prekoneala v minulosti. Táto vzdušná cesta na Kuba vám okrem koktailov a pláží poskytne aj vzácny pohľad do minulosti tejto nádherné ostrovné destinácie.


Počasie Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Počasie v Museo de la Revolución v Havaně na Kube je typicky tropické a príjemné počasie, charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka.

Havana, hlavné mesto Kuby, nachádza sa na severe ostrova a vďaka svojej polohy v Karibskej oblasti je ovplyvnená teplým oceánskym prúdom. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 24 až 32 stupňami Celzia počas celého roka, s miernymi rozdielmi medzi letnými a zimnými mesiacmi. Január je najchladnejším mesiacom s priemernou teplotou okolo 24 stupňov Celzia, zatiaľ čo júl a august sú najteplejšími mesiacmi s priemernými teplotami okolo 32 stupňov Celzia.

Ovplyvnené blízkosťou Karibského mora, vlhkosť vzduchu v Havane je vysoká počas celého roka, čo môže vytvárať pocit ešte vyšších teplôt. Vlhkosť sa pohybuje okolo 75 až 90 percent, čo znamená, že je vždy dobre si so sebou vziať fľašu s vodou a chrániť sa pred priamym slnkom.

Počasie na Kube, vrátane Havany, je tiež ovplyvnené sezónnymi vplyvmi. V období od júna do novembra je hurikánová sezóna, kedy sa môže vyskytnúť zvýšený výskyt silných búrok a hurikánov. Odporúča sa sledovať miestne správy a informácie o počasí počas tejto doby a prípadne sa pripraviť na nebezpečné situácie.

Ak sa chystáte navštíviť Museo de la Revolución, odporúča sa zvoliť vhodný odev na základe teploty a vlhkosti. Ľahké, vzdušné a voľné oblečenie je ideálne, aby ste sa cítili pohodlne v teple. Nezabudnite tiež na opaľovaciu kremu, slnečné okuliare a ochrannú pokrývku hlavy, aby ste sa chránili pred slnečnými lúčmi.

Celkovo možno povedať, že počasie v Museo de la Revolución v Havaně je typicky tropické, s vysokými teplotami a vlhkosťou. Bez ohľadu na počasie však táto historická atrakcia ponúka fascinujúci pohľad na kubánsku revolúciu a je neodmysliteľnou súčasťou návštevy Havany.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky