Počasie Kuba Guanabo


Guanabo, malé kúpeľné mestečko na východnom pobreží Kuby, je známe pre svoje krásne pláže a príjemné počasie. Ak plánujete navštíviť toto malebné miesto, je dôležité mať na pamäti, aké počasie môžete očakávať.

Guanabo leží v subtropickom podnebnom pásme, čo znamená, že tu panuje veľmi príjemné počasie s mierne teplými teplotami počas celého roka. Leto a zima sú dve hlavné ročné obdobia v Guanabo, pričom oba ponúkajú rôzne skúsenosti a aktivity.

Leto v Guanabo trvá od júna do septembra a je vyškriabané vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C, avšak teplota môže stúpať bližšie k 35 °C v najhorších dňoch. Dážďové prehánky môžu byť časté, ale zvyčajne sa jedná o krátke izolované búrky, ktoré nevydržia dlho.

Zima v Guanabo trvá od decembra do marca a je charakterizovaná miernejšími teplotami v porovnaní s letom. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C vo dne a klesajú na približne 18 °C v noci. V zime je tiež menej daždivých dní, čo znamená, že pravdepodobnosť dažďa je nižšia, ale stále sa dajú očakávať občasné zrážky.

Nebudete sa musieť obávať hurikánov alebo silných búrok, pretože Guanabo leží na východnom pobreží Kuby a v priemere je menej postihované extrémnymi poveternostnými udalosťami. Aj keď sa môžu objaviť niektoré búrky, zvyčajne sa približujú z mora a ponúkajú krásne, ale strašidelne vyzerajúce scenérie pre tých, ktorí majú záujem o fotografiu.

Pláže v Guanabo sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť teplejšie počasie a slnko. So svojimi jemnými pieskovými plážami a azúrovým morom nájdete viac ako dosť miesta na oddych a relaxáciu. Voda je taktiež teplá a príjemná počas celého roka, preto je to ideálne miesto na plávanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Guanabo, nezabudnite vziať so sebou slnečnú kremu, kvôli silnému slnku, a tiež si prinesiete ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne aj v teplejšom počasí.

Celkovo povedané, počasie v Guanabo je priaznivé počas celého roka, pričom teploty zostávajú mierne teplé a vlhké. Nech už sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete alebo v zime, určite si užijete príjemné počasie a relaxujúce prostredie s krásnymi plážami a teplým morom.


Letenka Kuba Guanabo


Guanabo - Skvostné letovisko na Kube

Kuba je známa svojou krásou, bohatou históriou a nádhernými plážami. Jednou z najkrajších destinácií na Kube je letovisko Guanabo, které si zachováva autentickú kubánsku atmosféru a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Letenka do Guanaba je možno mať za výborné ceny, a je to napriek tomu, že Kuba bola dlho vylúčená z hlavných trhov s leteckou dopravou. Rozvoj turistiky v posledných rokoch však umožnil lacnejšie letenky do tejto destinácie.

Po prílete na medzinárodné letisko José Martí v Havane je možno ľahko sa dostať do mesta Guanabo. Práve toto mesto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú oddýchnuť od rušnej kubánskej metropoly, Havana. Guanabo sa nachádza len pár kilometrov východne od Havany a má nádherné pláže, ktoré sú asi najväčšým tajomstvom Kuby.

Pláže v Guanabe sú krásne, s bielym pieskom a pokojným morem, čo ich robí ideálnymi na kúpanie a opaľovanie. Jedna z najobľúbenejších pláží je pláž Santa María del Mar, ktorá sa rozprestiera na takmer 8 km. Vo vanúci sa palmami a tradičnými kubánskymi chatkami je táto pláž ako z pohľadnice.

V Guanabe nájdete aj množstvo ubytovacích možností. Od luxusných all-inclusive rezortov po menšie rodinné hotely, je tu ubytovanie pre všetky typy cestovateľov. Ďalšou výhodou Guanaba je jeho blízkosť k mnohým kultúrnym a historickým miestam. Môžete navštíviť napríklad starobylé koloniálne mesto San Francisco de Paula, ktoré sa nachádza len 30 minút jazdy autom od Guanaba.

Kubánska kuchyňa je tiež niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť. V Guanabe nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality, ako sú kubánske sendviče (Cubanos), ryby v zázvoji (Mojo), plnené plátky bravčového mäsa (Relleno) a mnoho ďalších.

Ak hľadáte autentický kubánsky zážitok a nádherné pláže, potom je letenka do Guanaba tou správnou voľbou. Toto pokojné letovisko ponúka krásu Kuby bez rušného ruchu iných populárnych miest. Guanabo vás ohromí svojou nenapodobiteľnou atmosférou, pôvabnými plážami a možnosťou preskúmať okolité pamiatky. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do tejto kubánskej destinácie už dnes!


Ubytovanie Kuba Guanabo


Guanabo je malé mestečko na východnom pobreží Kuby, len pár kilometrov od hlavného mesta Havany. Toto malebné miesto je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí hľadajú oddych a plážové radovánky. Ubytovanie v Guanabo je preto dôležitou súčasťou každej cesty do tejto časti Kuby.

V Guanabo nájdete rôzne možnosti ubytovania, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší pre vaše potreby a rozpočet. Väčšina ubytovacích zariadení v Guanabo sú súkromné domy, známe ako "casas particulares". Tieto domáce penzióny sú skvelou možnosťou, ak chcete zažiť skutočnú kubánsku pohostinnosť.

Casas particulares ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, od samostatných izieb po celé apartmány. Väčšina domov disponuje klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou a základným vybavením ako televízor a chladnička. Niektoré casas particulares majú dokonca aj bazény alebo vonkajšie terasy, kde si môžete vychutnať kubánske slnko a krásny výhľad na more.

Okrem casas particulares je v Guanabo aj niekoľko hotelových komplexov. Tieto hotely často ponúkajú všetko vrátane all-inclusive stravovania, bazénov a iných zábavných aktivít. Ak preferujete väčšiu komfort a služby, tieto hotely sú pre vás ideálnou voľbou.

Čo sa týka ceny ubytovania v Guanabo, casas particulares sú zvyčajne lacnejšie ako hotely. Cena sa líši v závislosti od typu izby, vybavenia a polohy ubytovania. Väčšina casas particulares ponúka raňajky a niektoré dokonca aj večere za príplatok. Dobre je si rezervovať ubytovanie vopred, najmä v letnej sezóne, keď je Guanabo obľúbenou destináciou medzi turistami.

Guanabo je ideálnym miestom na oddych, opaľovanie a užívanie si karibských pláží. Pláže v Guanabo sú krásne a široké s jemným bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Môžete relaxovať na pláži, kúpať sa vo vode alebo si zapožičať vodné športové vybavenie, ako napríklad kajaky alebo vodné skútre.

Okrem plážových radovánok môžete v Guanabo aj objavovať miestnu kultúru. Môžete navštíviť miestny trh, kde nájdete čerstvé miestne potraviny a rukodielné výrobky. Taktiež si môžete zasúťažiť v dominu, ktoré je veľmi populárnou kubánskou hrou. Guanabo vám ponúka jedinečný pohľad na autentický život na Kube.

Celkovo povedané, ubytovanie v Guanabo je rozmanité a uspokojí potreby každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či preferujete súkromnú atmosféru v casas particulares alebo pohodlie a služby v hoteloch, vždy nájdete niečo pre seba. Užite si svoju dovolenku v tomto malebnom kubánskom meste a zažite skutočnú kubánsku pohostinnosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Guanabo


Tu je zoznam najčastejších otázok a odpovedí o Kube, špecificky o lokalite Guanabo:

1. Ako sa dostanem z letiska na Kubu?
Odpoveď: Z letiska v Havane môžete využiť taxi alebo autobusovú dopravu do Guanaba. Táto cesta trvá približne 30 - 45 minút.

2. Aké je počasie v Guanabo?
Odpoveď: Guanabo má typické subtropické počasie, s teplými a vlhkými letami a miernymi zimami. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C.

3. Aké pláže sú v okolí Guanaba?
Odpoveď: Guanabo má niekoľko krásnych pláží, medzi ktoré patrí Santa María del Mar a Boca Ciega. Tieto pláže sú preslávené svojou bielou pieskovou plážou a tyrkysovou vodou.

4. Kde sa dá v Guanabe ubytovať?
Odpoveď: Guanabo má širokú ponuku ubytovacích možností, vrátane hotelov, rezortov a súkromných domov (casa particulares). Môžete rezervovať ubytovanie cez rôzne cestovné agentúry alebo cez webové stránky ako Airbnb.

5. Ktoré miesta sú v Guanabe navštíviteľné?
Odpoveď: V Guanabe si môžete vychutnať krásnu pláž, prechádzku po meste a návštevu rôznych reštaurácií a barov. Okolie Guanaba ponúka aj niekoľko zaujímavých miest na návštevu, ako sú histórické pamiatky v Havane alebo prírodné rezervácie v okolí.

6. Ako si môžem užiť miestnu kubánsku kuchyňu v Guanabe?
Odpoveď: V Guanabe nájdete mnoho reštaurácií a stánkov, kde si môžete vychutnať autentické kubánske jedlá. Skúste napríklad kubánsku guavu alebo morušovník, ktoré sú typické pre túto oblasť.

7. Aké aktivity sú v Guanabe dostupné pre turistov?
Odpoveď: Okolie Guanaba ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako sú vodné športy, potápanie, rybolov, prechádzky po pláži a výlety na miestne pamiatky. V blízkosti Guanaba môžete tiež navštíviť Havanský národopisný zámok alebo absolvovať výlet do tradičnej kubánskej fajky.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Guanabe na Kube. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa spýtať miestnych obyvateľov alebo navštíviť turistické informačné centrum v mieste.


Dovolenka Kuba Guanabo


Kuba je krajina, ktorá si získava svojou exotickou atmosférou a krásnymi plážami. Jednou z najkrajších destinácií na ostrove je bezpochyby Guanabo. Tento malý prímorský letovisko ponúka návštevníkom všetko, čo by si mohli na dovolenke priať vrátane pestrých aktivít, ukážok miestnej kultúry a skvelých pláží.

Začnite svoju dovolenku v Guanabo prechádzkou po meste a jeho okolí. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, ako napríklad návštevou miestnej farmy, kde si môžete pozrieť pestovanie cukrovej trstiny a kávy, alebo navštíviť miestne muzeum a diskutovať s miestnymi obyvateľmi o histórii Kuby.

Navyše, Guanabo má množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete kúpiť miestne výrobky a ochutnať kubánske jedlá a nápoje. Miestna gastronómia je vynikajúca, takže určite ochutnajte čerstvé morské plody a iné špeciality, ktoré sa podávajú v miestnych reštauráciách.

Hlavnou atrakciou v Guanabo sú však jeho nádherné pláže. Môžete sa teda tešiť na oddych na bielych piesočnatých plážach a preplávať v jasnejšom a teplejšom mori. Ak máte radi vodné športy, sú pre vás k dispozícii rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, rybolov, surf a mnoho ďalších.

V blízkej vzdialenosti od Guanabo sa nachádza aj hlavné mesto Kuby, Havana, kde si môžete urobiť výlet a preskúmať jej históriu, kultúru a architektúru.

S vízom a správnou zábavou plánovanou, môže byť vaša dovolenka na Kube Guanabo nezabudnuteľným zážitkom. Ak hľadáte miesto, kde si môžete odpútať od bežného sveta, relaxovať a zažiť dobrodružstvo, je toto miesto pre vás tou správnej voľbou. Tak neváhajte a naplánujte si svoju ideálnu kubánsku dovolenku už teraz!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky