Dovolenka Kuba El Malecón (Havana)


El Malecón v Havane na Kube je jedno z najromantickejších miest na svete. Je to oceánska promenáda, ktorá sa nachádza na pobreží mestskej časti Malecón a pozostáva z šiestich kilometrov dlhej cesty, ktorá sa vlní pozdĺž priemyselného pobrežia Havana. Mnoho ľudí si tu vyberie svoju prvú dovolenku na Kube, a na Malecón-u sú tiež skvelé hotely, ktoré vo vás vzbudia pocit, že ste sa ocitli v nejakej tropickej karibickej raji.

Havana sťahuje milióny turistov z celého sveta každý rok, zvlášť tí, ktorí si radi užívajú zábavu, históriu a kultúru. Mesto Havana má toľko krás a zaujímavostí, že by niekedy stačila aj celotýždňová dovolenka na ich výskum. Avšak, ak hľadáte dokonalé miesto na relax a zostanete v pohodlnom hotely na Malecón-u, nájdete si pohodové miesto, kde sa budete môcť tráviť čas v prekrásnom prostredí.

Ubytovanie na Malecón-u

Ak si chcete čo najviac užiť päťhviezdičkové ubytovanie, odporúčame sa ubytovať v hoteli Meliá Cohiba. Hotel je umiestnený v centre mesta, takže je v blízkosti všetkých atrakcií Havanu. Okrem toho je tolen hotel vybavený súkromnou plážou, fitnes centrom, kaderníctvom, obchodmi a reštauráciami. V hoteli Meliá Cohiba nájdete aj spa so širokou ponukou služieb pre relaxáciu.

Ďalšou skvelou voľbou je hotel Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana. Tento hotel je zrekonštruovaný historický obchodný dom, ktorý sa nachádza v najlepšej lokalite v Habane – na rohu parku Central. Pokoje sú veľké a výborne zariadené a každý z nich má balkón s výhľadom na mesto.

Atrakcie na Malecón-e

Malecón je jedným z najkrajších a najromantickejších miest v Habane. Pri moři sa nachádza niekoľko parkov, ktoré sú vhodné pre romantické prechádzky alebo pikniky. Ak chcete vidieť skutočnú krásu Malecón-u, navštívte ho v noci, keď sa celá promenáda zapaľuje – je to neuveriteľný pohľad.

Keď hovoríme o Malecón-e, nemôžeme zabudnúť na obľúbenú atrakciu: západ slnka nad Havanou. Keď padá slnko, Malecón sa mení na čarovný svetielkujúci most a jeho kozmopolitní obyvatelia sa stretávajú navzájom a sledujú západ slnka.

Ďalšia zaujímavá atrakcia na Malecón-e je Pamätník Jose Martího. Pamätník Jose Martího je veľká obdĺžniková budova, postavená na kopci nad Malecón-om. Ide o národné impozantné miesto, ktoré slúži ako pripomienka revolucionáru a básnikovi Jose Martímu. Z vrcholu pamätníka sa otvára nádherný výhľad na mesto.

Vulkanické kameny užavre na Malecón-e mnoho tisíc rokov históriu. Toto miesto bolo miestom populárneho kúpania v minulosti, ale dnes už ľudia kvôli neskorému zlučeniu vody čiastokrát nemajú možnosť sa v Atlantiku okúpať. Napriek tomu je to stále jedno z najlepších miest na ostrove pre západy slnka a prechádzky pozdĺž morského pobrežia.

Ak si chcete užiť svoju dovolenku na Kube, urobte to na Malecón-e. Je to nádherné miesto, kde sa môžete veľmi dobre relaxovať a užívať si spoločne s milovanou osobou alebo rodinou. Navštívte Havana a objavte miesta ako Malecón a pamätník Jose Martího a uvidíte, že si užijete krásnu dovolenku.


Ubytovanie Kuba El Malecón (Havana)


Kuba je jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií v Karibiku. Jedno z najobľúbenejších miest na Kube je Havana, hlavné mesto krajiny, ktoré je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnou architektúrou. Ak plánujete navštíviť Havane a hľadáte ubytovanie, Kuba El Malecón je ideálne miesto na pobyt.

Kuba El Malecón sa nachádza priamo na Malecón promenáde, čo je dlhá cesta vedúca pozdĺž pobrežia Havany. Táto lokalita vám ponúka úžasný výhľad na more a panorámu mesta. Okrem toho, je to aj veľmi blízko turisticky atraktívnych miest, ako je historické centrum mesta a známa oblasť Vedado.

Hotel Kuba El Malecón je elegantný a moderný, a ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Môžete si vybrať medzi štandardnými izbami, apartmánmi alebo luxusnými apartmánmi s výhľadom na more. Všetky izby sú dobre vybavené a poskytujú pohodlné a priestranné prostredie pre relaxáciu po dlhom dni objavovania mesta.

Hotel tiež ponúka hostiteľské služby, čo je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o mieste od miestnych obyvateľov. Tu sa budete cítiť ako doma a budete mať príležitosť zažiť kubánsku pohostinnosť a kultúru z prvej ruky.

Okrem toho, Kuba El Malecón je vybavený rôznymi zariadeniami pre hostí. Môžete si vychutnať chutné jedlá v hotelovej reštaurácii, kde sa podávajú tradičné kubánske jedlá i medzinárodná kuchyňa. Ak máte chuť na občerstvenie alebo osvieženie, môžete navštíviť jednu z hotelových barov. Hotel tiež má bazén, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť sa po dlhom dni.

Jednou z najväčších výhod ubytovania v Kuba El Malecón je jeho blízkosť k najdôležitejším turistickým atrakciám v Havane. Môžete si vybrať sa po Malecón promenáde a užívať si krásny výhľad na oceán a historické budovy mesta. Taktiež môžete navštíviť historické centrum mesta, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete nespočetné množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ako je napríklad katedrála, Malecón Castle a námestie Plaza de Armas.

Kuba El Malecón je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú pohodlne preskúmať Havana a zažiť jej vibrácie a kultúru. Ubytovanie je útulné a pohodlné, a ponúka skvelé zázemie pre váš pobyt. Ak cestujete do Havany, neváhajte si rezervovať ubytovanie v Kuba El Malecón a zažite jedinečný kubánsky pobyt.


Počasie Kuba El Malecón (Havana)


V Havane, na Kube sa nachádza jedno z najznámejších miest, ktoré je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi - Malecón. Toto nábrežie, ktoré sa rozprestiera pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu, je ikonickým symbolom kubánskeho hlavného mesta. Okrem toho, že je populárnym miestom na prechádzky a relaxáciu, je aj miestom, kde zažijete pravé kubánske počasie.

Kuba všeobecne patrí medzi tropické krajiny, s teplým a vlhkým podnebím počas väčšiny roka. No práve počasie pri Malecón v Havaně je veľmi unikátne. Kvôli blízkosti k oceánu sa tu totiž dajú zažiť rôzne klimatické podmienky.

Ak príde do Havany, nezabúdajte si zobrať so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnko tu svieti takmer celý rok. Avšak by ste nemali zabudnúť ani na dážďový prípravok a malé pláštenky, pretože počasie sa dokáže rýchlo zmeniť a predvídať ho nie je vždy jednoduché.

Počas jarných a letných mesiacov, konkrétne od marca do októbra, sa na Kube nachádza horúce a vlhké obdobie s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyššie. Tieto mesiace predstavujú vrchol turistickej sezóny, keďže je tu dlhé slnečné obdobie a mierny vietor, ktorý zmiňovaným turistom príjemne zjemňuje horúčavy. No ak sa ocitnete na Malecón v lete, nechajte sa upútať nekonečným modrým oceánom a prekrásnou scenériou, no nezabudnite na dostatočný pitný režim a chrániť sa pred slnkom.

Naopak, počas jesenných a zimných mesiacov, konkrétne od novembra do februára, naberá Kuba zláťanistý nádych, keďže teploty klesajú na prijateľnejšiu úroveň. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 20-25 °C, ale môžu sa dostatočne ochladiť, najmä v noci, na 15 °C a nižšie. V týchto mesiacoch je tiež pravdepodobnosť zrážok vyššia, čo je vhodné mať na pamäti pri plánovaní výletov a aktivít.

Mal by som však spomenúť aj silné morské vetry, ktoré sú v tejto oblasti bežné. Nášradníci tohto vetrového fenoménu na Kube nazývajú "Chinooks". Tieto vetry môžu byť veľmi silné a predstavovať problém pre turistov, a preto by ste mali byť vždy obozretní. Zvlášť plavci a milovníci surfingu ich však môžu využiť ako ideálne podmienky na svoje športové aktivity.

Kuba El Malecón v Havane je miestom, kde sa stretávajú obdivovatelia krásy, hudby a kubánskeho životného štýlu. Ako inokedy, tak aj tu je dostatočne dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky, ktoré sa môžu rýchlo meniť. Nech už prídete v lete alebo v zime, táto ikonická lokalita vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a jedinečnú skúsenosť s kubánskym počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba El Malecón (Havana)


1. Aký je Kuba El Malecón?
Kuba El Malecón je reštaurácia, ktorá sa nachádza v Havane, na Calejonu św. Wawrzyńca.

2. Aké sú otváracie hodiny reštaurácie Kuba El Malecón?
Reštaurácia Kuba El Malecón je otvorená denne od 12:00 do 23:00.

3. Ako môžem rezervovať stôl v reštaurácii Kuba El Malecón?
Na rezerváciu stolu v reštaurácii Kuba El Malecón môžete použiť ich webové stránky alebo si môžete zavolať priamo do reštaurácie.

4. Aké jedlá ponúka reštaurácia Kuba El Malecón?
Kuba El Malecón ponúka kubánske, latinskoamerické a miestne jedlá. Ich jedlá sú zložené z čerstvých, kvalitných a miestnych surovín.

5. Aké sú ceny jedál v reštaurácii Kuba El Malecón?
Ceny v reštaurácii Kuba El Malecón sú priemerne vyššie, pretože ponúkajú kvalitné jedlá z čerstvých surovín a vyššiu úroveň stravovania.

6. Aké nápoje ponúka reštaurácia Kuba El Malecón?
Reštaurácia ponúka širokú škálu nápojov vrátane rôznych druhov kubánskeho rumu, koktailov a miestnych pív.

7. Je potrebné sa obliekať formálne do reštaurácie Kuba El Malecón?
Reštaurácia Kuba El Malecón má neformálnu atmosféru, takže nie je potrebné, aby ste sa obliekli do formálneho oblečenia. Avšak, odporúčame Vám prijat vyšší stupeň Šik kontroly pre Vaše pohodlie a aby ste si mohli užiť luxusnú atmosféru.

8. Ponúka reštaurácia Kuba El Malecón vegetariánske a vegánske jedlá?
Reštaurácia Kuba El Malecón ponúka tiež vegetariánske a vegánske jedlá. Prosím, informujte náš personál o vašich požiadavkách na stravu a budeme radi, že vám pomôžeme vybrať z našej ponuky.

9. Je možné v reštaurácii Kuba El Malecón platiť kartou?
Áno, reštaurácia Kuba El Malecón akceptuje platobné karty.

10. Poskytuje reštaurácia Kuba El Malecón zákaznícky servis v angličtine?
Áno, personál reštaurácie Kuba El Malecón hovorí po anglicky a je pripravený pomôcť Vám s akýmkoľvek problémom.


Letenka Kuba El Malecón (Havana)


Kuba je ostrov ležiaci v Karibiku, ktorý je známy svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami, starobylou architektúrou a živou hudbou. Jedným z najznámejších miest na Kube je Havanna, hlavné mesto krajiny. Pri návšteve Havany by ste určite nemali vynechať prechádzku po El Malecón, ikonickom bulvári, ktorý ponúka nádherný výhľad na morie a množstvo ďalších zaujímavostí.

Existuje mnoho spôsobov ako sa dostať na Kubu, ale jednou z najobľúbenejších možností je letecky. Letenky na Kubu sú dostupné z mnohých destinácií a Havana má medzinárodné letisko, čo znamená, že letecké spojenie je pomerne dobré.

Pred tým, ako si zakúpite letenku, je dôležité zistit o vízových podmienkach a potrebných dokumentoch. Pre väčšinu krajín je potrebné získať turistické vízum alebo povolenie na vstup do Kuby. Aby ste mohli ísť na nákup letenky, musíte mať platný cestovný pas a vízum.

Po prílete na letisko v Havane je najlepšie ísť do mesta taxíkom alebo autobusom, ktoré sú k dispozícii vonku pred letiskovou budovou. Cesta z letiska do centra Havany trvá približne 30-40 minút, v závislosti od dopravných podmienok.

A teraz k samotnému Malecónu. El Malecón je 8 kilometrový nábrežný bulvár, ktorý sa tiahne pozdĺž pobrežia Havany. Je to známe miesto pre Kubáncov aj turistov, kde sa môžete prechádzať, sedieť na lavičkách a obdivovať krásne výhľady na more. Tento bulvár je obľúbený nielen kvôli jeho scenickej kráse, ale aj kvôli atmosfére a energii, ktorú ponúka.

Počas dňa je El Malecón živým miestom, kde sa stretávajú miestni obyvatelia a turisti. Môžete si vychutnať slnečné počasie, ponoriť sa do miestnej kultúry, vychutnávať tradičnú kubánsku hudbu a dokonca stretnúť umelcov, ktorí predvádzajú svoje diela na uliciach.

Po zotmení získava El Malecón ešte viac na atmosfére. Osvetlené námorné svetlá a zvuky vĺn vytvárajú romantickú atmosféru, ktorá pritiahne mnoho párov. Ak sa rozhodnete ísť na prechádzku po Malecónu v noci, môžete sa tešiť na hudobné vystúpenia, uličných umeleckých predstavení a naozaj jedinečný zážitok.

Letecká linka Kuba El Malecón je takmer neoddeliteľnou súčasťou cestovania do Havany. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do kultúry a atmosféry Kuby, stretnúť miestnych obyvateľov a zažiť niečo jedinečné. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemné chvíle, nezabudnite zarezervovať letenku na Kubu a nevynechajte návštevu El Malecónu. Je to zážitok, ktorý si určite zamilujete.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky