Ubytovanie Kuba El Capitolio (Havana)


El Capitolio, the National Capitol Building of Havana, is one of the most iconic landmarks in Cuba. It is located in the heart of Havana, and if you’re planning a trip to this lovely city, then you should definitely consider staying at one of the fantastic accommodations nearby.

Accommodation options around El Capitolio are varied and can be found for every budget. From budget-friendly hostels to luxury hotels, there is something for everyone. Here are some of the best accommodation options around El Capitolio:

1. Hotel Saratoga – This luxurious five-star hotel is located just opposite the Capitol Building and is a perfect choice for those looking for an upscale stay. The hotel has beautiful rooms with stunning views, a rooftop pool, and an excellent restaurant.

2. Hotel Inglaterra – This historic hotel is over 150 years old and provides an authentic experience of Havana. It’s located just a few blocks away from El Capitolio and offers spacious and comfortable rooms with antique-style furnishings.

3. Casa Vitrales – This hostel is a perfect choice for those looking for budget-friendly accommodation without compromising on quality. It’s located just a few minutes away from El Capitolio and provides comfortable and clean rooms with fantastic outdoor seating areas.

4. Casa de la Amistad – This guesthouse offers a unique staying experience in Havana. It’s an affordable option, located in a beautifully restored colonial-style house near El Capitolio. The guesthouse has comfortable rooms with all the necessary amenities and a charming courtyard with a small pool.

5. Hostal Paseo Habana – A modern and cozy hostel located in the heart of Havana, just a stone throw away from El Capitolio. With a friendly staff and comfortable rooms, this is another affordable option for travelers on a budget.

Overall, staying around El Capitolio has its own benefits, you will have easy access to Havana's famous historic landmarks, its vibrant nightlife, and delicious restaurants. So if you’re planning a trip to Havana, these are just a few of the best accommodations to consider around El Capitolio – all with their individual charm, amenities, and budgets to suit every traveler.


Letenka Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je karibský ostrov, známy svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a vynikajúcimi doutníkmi. Keď navštívite Kubu, jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je Havana. A jedným z jej najznámejších a najikonickejších pamiatok je budova El Capitolio.

El Capitolio, známy tiež ako Národný kapitol, sa nachádza v centre Havany a je symbolom kubánskej histórie a architektúry. Táto impozantná budova sa stala jedným z najznámejších príkladov neoklasickej architektúry na svete. Bolo postavené medzi rokmi 1926 a 1929 a pôvodne slúžilo ako sídlo kubánskeho kongresu. Dnes sa v budove nachádza Národná knižnica a Kubánska akadémia vied.

El Capitolio je veľkolepou pamiatkou s veľkým námestím a dvorskými záhradami. Jeho hlavná fasáda je versailleská a strohá, zdobená šestnástimi dórskymi stĺpmi a jedným žulovým schodiskom. Na vrchole stavby sa nachádza strecha pokrytá pozláteným bronza. Jedným z najimpozantnejších a najznámejších prvkov budovy je žiarivo biele schodisko, známe ako "la Escalinata", ktoré je obľúbeným miestom na stretávanie miestnych obyvateľov.

V interiéri budovy El Capitolio sa nachádza nespočetné množstvo umeleckých diel a historických artefaktov. Východom do budovy je veľkolepý sál so stropom, na ktorého kresleniach sú znázornené významné momenty kubánskej histórie. Medzi najdôležitejšie diela patria fresky, sochy a obrazy slávnych kubánskych vedcov, spisovateľov a revolučných hrdinov.

Okrem vnútorných častí budovy turisti môžu tiež navštíviť výstavné miestnosti, kde sú vystavené najcennejšie knižničné poklady Kuby. V jednej z týchto miestností môžete vidieť repliku šatníka starej knižnice Kongresu, ktorá bola známa svojim bohatstvom a luxusom.

Samotná budova El Capitolio je obklopená rozsiahlou záhradou, v ktorej sa môžete vybrať na príjemnú prechádzku alebo si jednoducho oddýchnuť. Pre milovníkov fotografie je táto lokalita ideálnou destináciou, kde si môžete zachytiť dokonalé kubánske momenty a uchovať si ich ako pamiatku.

Kuba je jedinečná destinácia, ktorá ponúka bohatú históriu a kultúru. Návšteva budovy El Capitolio je jedným zo zážitkov, ktoré by nikto nemal vynechať. Je to symbol Havany a kubánskej národnosti a nepochybne vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na túto krásnu krajinu.


Počasie Kuba El Capitolio (Havana)


Hlavné mesto Kuby, Havana, je známe svojou nádherou a históriou, ale tiež jeho jedinečným počasím, ktoré hrá dôležitú úlohu pri formovaní atmosféry a života v meste. Jedným z najcharakteristickejších a nepochybne najdôležitejších pamiatok v Havaně je El Capitolio, impozantná budova situovaná v centre mesta. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa počasie ovplyvňuje El Capitolio a ako napomáha vytvárať atmosféru tohto historického miesta.

Kuba je známa svojimi tropickými podnebnými podmienkami, a teda aj Havana nie je výnimkou. Celoročné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 30 °C, s vlhkosťou vzduchu dosahujúcou 80 %. Mesto často zažíva rôzne poveternostné podmienky, ako sú horúce a suché dni, daždivé obdobia a dokonca aj občasné hurikány.

Tiež je dôležité spomenúť vplyv prúdenia morského prúdu a vetra, ktoré majú vplyv na počasie v Havaně. Prúd Golfského prúdu prúdi cez Karibské more a teplé vody, ktoré ho tvoria, prispievajú k vzniku daždivých období. Veterné prúdy, ktoré často fúkajú z Atlantického oceánu, môžu priniesť chladné vetry, ako aj zvýšené množstvo zrážok.

El Capitolio, ktoré je považované za jednu z najdôležitejších pamiatok Kuby, je situované v centre Havany. Táto budova bola vybudovaná v štýle neoklasického dizajnu a bola dokončená v roku 1929. Vďaka svojej veľkosti a nádhere je neodmysliteľnou súčasťou panorámy mesta a stala sa obľúbeným miestom turistov a domácich návštevníkov.

Počasie hrá kľúčovú úlohu pri formovaní atmosféry El Capitolio. Jeho okolité palmy, kvety a zeleň vytvárajú kontrast k jeho bielemu fasádnemu dizajnu, ktorý je tak typický pre Karibik. V horúcom a slnečnom počasí El Capitolio ožíva a jeho architektúra sa stáva ešte viac nápadnou. Vo chvíľach, keď má Havana daždivé obdobie, kapičky dažďa, ktoré sa opakovane napájajú na jeho okná a strechy, dodávajú zvláštnu romantiku a melódie.

El Capitolio je tiež svedkom silných veterných prúdov, ktoré často zasahujú Havana. Silný vietor v okolí tejto budovy vytvára dramatický obraz a môže mať výrazný vplyv na atmosféru a zážitok návštevníkov.

Vďaka svojmu umiestneniu a vyvýšenému postaveniu v meste, El Capitolio často pritahuje búrky a dokonca aj občasné hurikány. Tieto extrémne poveternostné podmienky môžu mať negatívny vplyv na stav budovy a jej okolie, ale aj na bezpečnosť návštevníkov.

V záverečnom súhrne môžeme povedať, že počasie v Havana je dynamické a ovplyvňuje atmosféru a zážitok zo záverečnej zastávky El Capitolia. Teplotné rozdiely, vlhkosť vzduchu, veterné prúdy a občasné daždivé obdobia vytvárajú rôznorodé a kúzelné atmosféry, ktoré charakterizujú toto historické miesto. Ako návštevník môžete zažiť rôzne poveternostné podmienky v závislosti od obdobia a dňa, na ktorom sa rozhodnete navštíviť túto nádhernú budovu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba El Capitolio (Havana)


Otázky:
1. Kde sa nachádza Kuba El Capitolio v Havaně?
2. Aká je história budovy Kuba El Capitolio?
3. Aká je architektúra Kuba El Capitolio?
4. Aké sú turistické atrakcie v blízkosti Kuba El Capitolio?
5. Ako sa môžem dostať na Kuba El Capitolio?
6. Aké sú vstupné poplatky na Kuba El Capitolio?
7. Aké sú otváracie hodiny Kuba El Capitolio?
8. Je potrebné rezervovať si vopred lístky na Kuba El Capitolio?
9. Aké sú pravidlá pre návštevníkov na Kuba El Capitolio?
10. Aké sú možnosti stravovania a občerstvenia v blízkosti Kuba El Capitolio?

Odpovede:
1. Kuba El Capitolio sa nachádza v centre Havany, Kuba.
2. Budova Kuba El Capitolio bola dokončená v roku 1929 a slúžila ako sídlo kubánskeho vlády a parlamentu až do roku 1959.
3. Architektúra Kuba El Capitolio je kombináciou rôznych štýlov, vrátane neoklasicizmu a art deco.
4. V blízkosti Kuba El Capitolio sa nachádza mnoho turistických atrakcií, ako napríklad Katedrála v Havaně a Malecón, čo je promenáda pri mori.
5. Na Kuba El Capitolio sa môžete dostať pešo z najbližšieho hotela alebo taxíkom.
6. Vstupné poplatky na Kuba El Capitolio sa líšia v závislosti od typu štátnej návštevy.
7. Otváracie hodiny Kuba El Capitolio sú zvyčajne od 9:00 do 18:00, ale môžu sa líšiť v závislosti od dňa v týždni a obdobia roka.
8. Nie je potrebné rezervovať si vopred lístky na Kuba El Capitolio, ale môže byť vhodné, ak máte plánovanú návštevu počas vysokej turistickej sezóny.
9. Návštevníci Kuba El Capitolio musia dodržiavať pokyny pre ochranu a zachovanie histórie budovy, včítane zakazu fotografovania v niektorých častiach.
10. V blízkosti Kuba El Capitolio sa nachádza mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať kubánsku kuchyňu a občerstviť sa.


Dovolenka Kuba El Capitolio (Havana)


Havana, hlavné mesto Kuby, je možno najznámejšia turistická destinácia na tejto karibskej ostrove. Svojou bohatou históriou a kultúrou si získava srdcia návštevníkov z celého sveta. Jedným zo symbolov Havany je ikonická pamiatka El Capitolio, ktorá je nepochybne tá správna voľba pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenku.

El Capitolio, inak známy aj ako Národný kapitol, je impozantná budova, ktorá slúžila ako sídlo legislatívy Kuby v minulosti. Táto budova je postavená v neoklasicistickom štýle a architektonickým dôkazom zlatého veku Havany. Jej stavba bola dokončená v roku 1929 a odvtedy je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v krajine.

El Capitolio je ikonickou dominantou havaňskej panorámy, jej elegantná biela fasáda a majestátna veža lákajú návštevníkov, ktorí ju chcú preskúmať zblízka. Povedie vás cez hlavný vstup do veľkolepého vnútra, ktoré vás prenesie späť do minulosti. Rozľahlé vnútorné priestory sú bohato zdobené mramorom, elegantnými mozaikami a veľkolepými obrazmi. Unikátna atmosféra a hlboká história tejto budovy vás jednoducho pohltia.

V rámci prehliadky môžete navštíviť aj vrcholovú vežu, z ktorej sa naskytne nádherný výhľad na celú Havanskú zátoku a mesto. Tajomstvo tejto ikonické veže spočíva v tom, že sa tvrdí, že má rovnakú výšku ako Washingtonský pamätník v USA. Táto zdôvodnená podobnosť vznikla kvôli neviezenej súťaži medzi dvoma architektmi, ktorí sa stretli v tej istej kaviarni v Paríži. Rozdiel medzi oboma stavbami je takmer nepostrehnuteľný.

Okrem obdivovania krásy El Capitolia môžete taktiež navštíviť okolité múzeá a galérie v centre Havany, ktoré vám ukážu bohatú históriu a kultúru Kuby. Po prehliadke si môžete oddýchnuť a relaxovať v niektorom z miestnych kaviarní alebo reštaurácií, kde môžete ochutnávať autentické miestne jedlá a koktaily, ktoré sú charakteristické pre kubánsku kuchyňu.

Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry a krásy, Havana a jej ikonický El Capitolio vám môže ponúknuť práve to. Nezabudnuteľné zážitky, výnimočná architektúra a majestátne výhľady vám poskytnú skutočnú predstavu o bohatom dedičstve a životnom štýle Kuby. Príďte a prežite si dovolenku plnú zážitkov a pamiatok, ktoré nájdete iba na tejto úžasnej karibskej ostrove.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky