Ubytovanie Kostarika Nosara


Nosara je malé mestečko na severe Tichomorí, na pobreží Kostariky. Tento kút ostrova je obklopený nádhernou prírodou, kde sa nachádza nekonečné množstvo krásnych pláží, pralesov a riek. To všetko robí z Nosaraho dokonalé miesto na oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte ubytovanie v Nosare, máte na výber množstvo možností - od hotelov, cez bungalovy až po exkluzívne ubytovanie v luxusných vilách. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

1. The Gilded Iguana Surf Hotel

The Gilded Iguana Surf Hotel je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú naučiť surfovať alebo pobyt v surfačskom prostredí ešte viac zlepšiť. Hotel ponúka lekcie surfingu a je obklopený najlepšími surf spotmi na svete. Okrem toho, hotel ponúka aj iné aktivity ako jógu a wellnessové služby. Ubytovanie sa skladá z moderných bungalovov, ktoré sú plne vybavené a nachádzajú sa priamo pri pláži.

2. Jungle's Edge

Jungle's Edge je ďalší komplex, ktorý ponúka ubytovanie, surfovanie a wellnessové služby. V areáli sa nachádza bazén, fitnescentrum a množstvo aktívnych vyžitia ako jóga, surfovanie a skate. Vila je postavená v rustikálnom štýle, ktorý vám umožní prežiť Kostariku tak, ako sa patrí. Je postavená z dreva a kamene a má priestor pre až 14 hostí.

3. The Harmony Hotel

The Harmony Hotel je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú odreagovať a zrelaxovať v exkluzívnom prostredí. Nachádza sa priamo na pláži a je obklopený tropickým pralesom. Ponúka luxusné ubytovanie, ktoré zahŕňa klimatizáciu a terasu s výhľadom na oceán. Okrem toho si môžete vychutnať aj iné aktivny, ako napríklad dotyk prírody v kúpeľoch a masážach.

4. Olas Verdes Hotel

Olas Verdes Hotel je ďalším skvelým miestom na ubytovanie. Nachádza sa na pláži Playa Guiones, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Hotel ponúka chic bungalovy s terasami, ktoré sú obklopené zelenou prírodou. Olas Verdes je certifikovaný ekohotel, ktorý sa zameriava na environmentálnu udržateľnosť. Ponúka tiež množstvo aktivít pre celú rodinu, ako napríklad surfovanie, jazdu na konskom, či meditatívnu jógu.

5. Nosara B&B Retreat

Nosara B&B Retreat je ideálne pre tých, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné ubytovanie. Ponúka B&B ubytovanie s izbami v príjemnom rustikálnom štýle. Disponuje kaviarňou a záhradou, kde si môžete vychutnať oddychovú atmosféru. Nachádza sa v chodníkovej vzdialenosti od pláže Guiones.

Nosara je teda skvelým miestom na relax a oddych. Pobyt v Nosare je skvelou príležitosťou užiť si krásy Kostariky a jej prírody. Neďaleko Nosary sa nachádza viacero národných parkov, kde môžete sledovať množstvo vtákov, opíc a dalších exotických zvierat. Ak teda hľadáte miesto na úplný oddych, Nosara by mala byť na prvom mieste vašej zoznamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Nosara


Otázka: Aké jazyky hovoria v Kostarike Nosara?
Odpoveď: V Nosare sa hovorí po španielsky, no v turistických oblastiach sa často používa aj angličtina.

Otázka: Aké je počasie v Kostarike Nosara počas celej roka?
Odpoveď: Kostarika Nosara má tropické klima s teplotami medzi 25 a 35 stupňov Celzia počas celého roka. Najsuchšie obdobie je vysoká sezóna, od decembra do apríla, no prší tu aj počas zvyšku roka.

Otázka: Je potrebné získať víza pre vstup do Kostariky Nosara?
Odpoveď: Slovenskí občania potrebujú na vstup do Kostariky Nosara platný pas a turistické víza, ktoré sa vydávajú na letisku po prílete. Maximálna doba pobytu bez víza je 90 dní.

Otázka: Aké aktivity sú populárne v Kostarike Nosara?
Odpoveď: Kostarika Nosara je známa pre svoje surfovanie, plážové stretnutia, jazdu na koni, vodopády, džungle a národné parky. Tiež sa tu nachádza mnoho wellness centier a meditácií.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Kostarike Nosara?
Odpoveď: V Nosare sa nachádza mnoho reštaurácií a stánkov s jedlom, ktoré ponúkajú tradičné kostarické a juhoamerické jedlá, ako aj medzinárodné kuchyne. Niektoré najlepšie miesta sú La Luna, Naked Foods, El Chivo, Blanca's Restaurant a Playa Pelada.

Otázka: Ako sa dostanem do Kostariky Nosara?
Odpoveď: Najjednoduchšou cestou je cesta letecky. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Kostarike, ako aj malých letísk v Nosare, ktoré majú priame lety z niektorých miest vo Severnej Amerike a Európe. Alternatíva je cesta autobusom alebo taxíkom z najbližšieho väčšieho mesta Liberia alebo San Jose.


Dovolenka Kostarika Nosara


Kostarika, zelená oáza bohatá na prírodné krásy a pôvodných obyvateľov, láka turistov z celého sveta svojimi nádhernými plážami a vysokou biodiverzitou. Ak hľadáte miesto pre relax a oddych, kde sa môžete pohodlne hýbať a skutočne sa zapojiť do miestnej kultúry, je oblasť Nosara vo východnej Kostarike tou správnou voľbou.

Nosara je malé mestečko na pobreží Tichého oceánu, ktoré si zachovalo autentický pôvodný charakter a kde sa vám dýchnutie čistého vzduchu spojí v dokonalú harmóniu s atmosférou pokoja a harmónie. Menej preplnené a turistami známe, môžete sem prísť, aby ste si užili príjemné počasie, dostatok slnečného svitu a zároveň si pripomenuli, že nie ste vo väčšom turistickom centre.

Pláže v Nosare sú medzi najlepšími v celom svete. Tento pobrežný raj ponúka belé piesočné pláže, kde sa môžete vo vode vykúpať, surfovať alebo jednoducho relaxovať. Ak hľadáte trochu adrenalínu, Nosara poskytuje príležitosť k vodným športom. Surfisti tu prichádzajú z celého sveta, aby si vyskúšali kvalitné riady rúkavicovej vlny.

Okrem toho môžete navštíviť niektoré z mnohých turistických atrakcií nakoľko Nosara sa nachádza v Národnom parku Guanacaste, ktorý zahŕňa rozmanité druhy pralesa a dažďového lesa, ako aj fascinujúcu faunu a flóru.

Miestne jedlá sú veľmi populárne a skutočne bohaté na chuť. Môžete si vychutnať miestne špeciality, ktoré sú plné korenia a jedinečných zmesí ingrediencií, ktoré vás prekvapia svojou chuťou a aromou.

Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku pre oddych a relax v Kostarike, Nosara je jedným z najlepších miest, kde sa môžete úplne oddeliť od času a hluku každodenného života, a zažiť neopakovateľnú atmosféru pokoja, harmónie a prírodného umenia. Takže, neváhajte a pustite sa do podobného dobrodružstva.


Letenka Kostarika Nosara


Letenky do Kostariky - Objavte kúzlo mestečka Nosara

Kostarika je malá stredoafrická krajina, ktorá je známa svojimi krásnymi plážami, tropickým dažďovým pralesom a rozmanitou faunou a flórou. Medzi najpopulárnejšie destinácie pre turistov patrí mestečko Nosara, ktoré ponúka jedinečné zážitky pre dovolenkárov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nosaru, najjednoduchší spôsob, ako tam dostať, je zakúpiť si letenku. Existuje niekoľko dopravných spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych miest na svete do Kostariky. Pre mnoho cestovateľov je najlepšou voľbou let do hlavného mesta San José, odkiaľ môžu pokračovať ďalším vnútrozemským letom alebo cestou po pevnine.

Nosara sa nachádza na západnom pobreží Kostariky, medzi plážami Guiones a Pelada. Toto mestečko si udržalo svoj pôvodný charakter a nepodľahlo komerčnému turizmu, čo robí z Nosary príťažlivé miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným destináciám.

Jednou z hlavných atrakcií Nosary je jej nádherná pláž Guiones. Je to ideálne miesto na surfovanie vďaka svojim konštantným vlnám počas celého roka. Trénujúci aj skúsení surferi si prídu na svoje a okrem spustenia sa na vlnách si môžu vychutnať aj nádherný východ a západ slnka.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Nosara ponúka možnosti na pozorovanie viacerých druhov zvierat, ako sú korytnačky, opice, guanaco a rôzne druhy vtákov. Môžete sa tiež ísť prejsť po dažďovom pralese a obdivovať jeho bohatú biodiverzitu.

Mestečko Nosara je tiež známe svojou relaxačnou a duchovnou atmosférou. Existuje niekoľko wellness centier a jóga štúdií, kde sa môžete oddýchnuť a znovu načerpať energiu. Návšteva týchto miest vám umožní skutočne sa pohltiť do miestnej kultúry a získať hlbší pohľad na spôsob života Kostariky.

Okrem toho, Nosara má aj skvelú ponuku reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá Kostariky ako ceviche (rybí šalát), gallo pinto (surový ryža s fazuľou), či plody mora pripravené podľa miestnych receptov.

Letenky do Kostariky smerom do Nosary môžu byť cenovo dostupné a na trhu je niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú konkurenčné ceny. Dôležité je zistiť, kedy je najlepšie cestovať a sledovať tieto ponuky, aby ste si mohli dovoliť túto úžasnú dovolenku.

Keď máte letenku do Kostariky a Nosara je vašou cieľovou destináciou, pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný krásnej prírody, dobrého jedla a pohody. Nosara vás uchváti svojou jedinečnou energiou a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré budete mať vo svojej pamäti ešte dlho po návrate domov.


Počasie Kostarika Nosara


Kostarika je bezpochyby jednou z najkrajších krajín v Strednej Amerike. Medzi miestami, ktoré ju robia tak jedinečnou, patrí aj mesto Nosara. Toto malebné útočisko na pobreží Tichého oceánu ponúka prekrásne počasie a množstvo aktivít pre návštevníkov.

Nosara sa nachádza v severozápadnej časti Kostariky a je známa svojimi nádhernými plážami a prírodnými rezerváciami. Množstvo nádherných pláží v okolí ponúka ideálne podmienky na surfovanie a opaľovanie. Medzi najznámejšie pláže v Nosare patrí Playa Guiones, ktorá je obľúbená medzi surfermi. Jej dlhá pascová pláž je ideálna na surfovanie a sú tu dostupné aj lekcie pre začiatočníkov.

Okrem surfovania si môžete vychutnať aj množstvo ďalších aktivít v okolí Nosary. Rezervácia Nosara je domovom mnohých rôznych druhov fauny a flóry, vrátane ohrozených druhov vtákov a korytnačiek. Môžete si vziať prechádzku a objavovať krásu prírody, alebo sa zúčastniť organizovaného safari a spoznať niektoré z najzaujímavejších živočíchov Kostariky.

Počasie v Nosare je typické pre tropskú oblasť. Má dve základné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do apríla, kedy je menej zrážok a teploty sú vyššie. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie v oceáne a dovolenkovanie. Daždivé obdobie prichádza od mája do novembra a prináša väčšie množstvo zrážok. Aj napriek daždi je však ešte stále veľa slnečných dní a teploty sú príjemné. Toto obdobie je ročne umývačkou a pre návštevníkov, ktorí uprednostňujú vyššiu mieru zelene a krásnych kvetov, je to najlepší čas na návštevu.

Čo sa týka teplôt, Nosara sa teší teplému klimatu po celý rok. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 32°C, čo je ideálne pre trávenie času vonku. V oceáne je voda teplá a pohybuje sa medzi 26°C a 28°C, čo je perfektná teplota na plávanie a surfovanie.

Ak máte v pláne navštíviť Kostariku a Nosaru, nezabudnite sa pripraviť na slnečné dni a večery s príjemným vánkom. Nezabudnite si so sebou vziať ochranný krém na slnko, klobúk a ľahké oblečenie. Je tiež vhodné si zobrať horúcie a daždivé oblečenie, keďže počas daždivého obdobia môže byť niekedy v noci chladnejšie.

Kostarika Nosara je skutočným rajom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva. Nech už sa rozhodnete navštíviť ju počas suchého alebo daždivého obdobia, čaká vás nezabudnuteľné dovolenkové zážitky.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky