Počasie Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Národný park Kongo Ntokou-Pikounda, ležiaci v Kongu, je jedným z najväčších chránených území v Africkom kontinente. S rozlohou viac ako 4 572 štvorcových kilometrov ponúka úžasné prírodné scenérie a bohatstvo divokých živočíchov.

Počasie v tomto národnom parku je typickým pre tropickú oblasť. S horizontálnym rozložením blízko rovníka, Kongo Ntokou-Pikounda National Park požíva teplý a vlhký podnebný režim počas celého roka.

Teploty v parku sa pohybujú medzi 20°C a 35°C, s minimálnymi rozdielmi medzi letom a zimou. V tomto tropickom prostredí je však výrazná vlhkosť vzduchu, čo môže vytvoriť teplo pocitovo ešte vyššie. Pri cestovaní do parku je dôležité byť pripravený na vysoké teploty a vhodne sa obliecť, chrániť sa pred slnkom a udržiavať dostatočný príjem tekutín.

Začiatkom roka, od januára do marca, Kongo Ntokou-Pikounda National Park zažíva obdobie dažďov. Počas týchto mesiacov, môže byť prístup do niektorých častí parku obmedzený kvôli rozsiahlym povodniam a bahnu. Avšak, daždivé obdobie prináša aj výhody, ako napríklad zelené a kvitnúce krajiny, zvýšenú činnosť živočíchov a zvukov vtákov a iných tvorov.

Po dažďovom období nasleduje suché obdobie, ktoré pretrváva od apríla do septembra. Tento čas je obzvlášť vhodný pre návštevu parku, pretože prístup k väčšine oblastí parku je oveľa jednoduchší. Počas suchého obdobia môžete očakávať jasné nebo, menej hustú vegetáciu a príležitosti na pozorovanie zvierat, ktoré sa zaujímajú o dostupné zdroje vody.

Okrem zmeny teploty a vlhkosti počasie v Kongo Ntokou-Pikounda National Park je aj domovom pre množstvo divočiny. Park je známy pre svoje populácie goríl, slonov, leopardov, opíc, krokodílov a mnohých ďalších druhov. Tí, ktorí sa vydajú na cestu do tohto parku, majú príležitosť vidieť niektoré z najvzácnejších druhov na svete v ich prirodzenom prostredí.

Klimatické podmienky v Kongo Ntokou-Pikounda National Park prispievajú k jeho jedinečnému charakteru. Pre tých, ktorí si túžia pripomenúť dôležitosť ochrany prírody a objaviť krásu afrických divočín, tento národný park je skutočnou lahôdkou. Nech už ste nadšeným cestovateľom alebo milovníkom prírody, Kongo Ntokou-Pikounda určite nenechá na pokoji svojou pôsobivosťou a rozmanitosťou.


Letenka Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Letenka do Kongo Ntokou-Pikounda National Park: Skvost stredoafrických dažďových pralesov

Každoročne sa tisíce ľudí vyberú na dobrodružstvo svojho života a navštívia miesta, ktoré sú jedinečné a neporušené ľudskou rukou. Jedným takým miestom je aj Kongo Ntokou-Pikounda National Park, skrytý v hĺbkach Kongoleskej republiky. Pre tých, ktorí túžia objaviť krásy prírody a zažiť blízke stretnutia s ohromujúcimi zvieratami, je letenka do tohto parku bránou do úžasného sveta divočiny.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park sa nachádza na západnej strane Kongoleskej republiky a je jedným z najväčších pralesných rezervátov na svete. S rozlohou takmer 470 000 hektárov ponúka tento park spôsob ochrany bohatstva miestnej fauny a flóry. Je domovom viac ako 400 druhov vtákov, vrátane ohrozených druhov, ako je napríklad hnedohrdlý barril a obrovský červený žrebec. Na pobreží rieky Bodoča nájdeme aj hniezdiace kolónie ibisov.

Pre milovníkov primátov je Park Pikounda rajom, keďže v ňom býva jeden z najväčších počet goril. Obľúbenými druhmi je západoafrická gorila a gorila lesná. Ich sledovanie v ich prirodzenom prostredí je jedinečným zážitkom, ktorý si návštevník určite navždy zapamätá.

Okrem goril tu žijú aj iné zaujímavé druhy zvierat, ako je napríklad lešťúr leopardský, leva chrbtová, leopard skvrnitý a mnoho ďalších. V tejto oblasti sa nachádzajú aj vzácne druhy živočíchov, vrátane rohatých nosorožcov a slonov.

Ale nie len živočíšne druhy robia tento park špeciálnym. Divoká a nedotknutá príroda priláka aj milovníkov rastlín. Park je domovom obrovských stromov dorastajúcich až do výšky 70 metrov, ako aj vzácnych druhov orchideí a lián. Pre tých s odvahou, ktorí sa vyberú na prehliadku pralesa, pripravuje park skutočný divoký zážitok plný zvukov, vôní a farieb.

Cestovanie do Konga Ntokou-Pikounda National Park môže byť výzvou, ale narazíte na túžobu objaviť niečo naozaj nezabudnuteľné. Letenka do Brazzaville, hlavného mesta Kongoleskej republiky, je prvou zastávkou. Odtiaľ sa môžete vydať na vnútroštátne letecké spojenie, ktoré vám umožní prísť do letiska Charlotte. Odtiaľ je jeden skok do pralesa a do objavovania jeho pokladov.

Ak patríte k tým, ktorí radi objavujú krásy nezdotknutej prírody a stretávajú sa so zvieratami, ktoré sa inde v prírode už len ťažko vidia, letenka do Kongo Ntokou-Pikounda National Park je pre vás. Skúste túto jedinečnú destináciu a zážitok, ktorý zostane vo vašom srdci napočítavejší.


Dovolenka Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Návšteva Kongo Ntokou-Pikounda National Park: Oáza divočiny a biodiverzity

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás zavedie do nezvyčajného a nedotknutého kúta sveta, Kongo Ntokou-Pikounda National Park v Spojenej republike Kongo je ideálnym miestom na objavovanie prírody a divočiny.

Nachádza sa v srdci Afriky v regióne Likouala, v severnej časti krajiny. Tento národný park je skutočne jedinečný, vzhľadom na svoje pohostinstvo pre bohatú rozmanitosť flóry a fauny. Sústredený na ochranu dvoch vzácnych druhov goríl – nížinných goríl a západných goríl – je tento park ponoriť svojich návštevníkov do neuveriteľného sveta divokých zvierat.

Park je domovom pre viac ako 450 druhov vtákov a 200 druhov cicavcov. Okrem goríl tu môžete stretnúť aj slonov, žiráf, paviánov, čiernych panterov, krokodíly a mnoho ďalších exotických zvierat. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť park, majú jedinečnú príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí, kde môžu pravidelne stretať. Je to zážitok, ktorý vám napovie o skutočnej kráse prírody.

Dôležitou zložkou návštevy Kongo Ntokou-Pikounda National Park je aj spoznávanie miestnej kultúry a tradícií. Ubytovacia základňa vo vnútri parku poskytuje možnosť interakcie s miestnymi obyvateľmi, aby ste mohli získať hlbší vhľad do ich spôsobu života a kultúry. Budete mať možnosť ochutnať tradičné jedlá, počúvať miestne pesničky a tancovať s miestnymi obyvateľmi. Je to príležitosť nielen na dobrodružstvo, ale aj na vzdelávanie sa a porozumenie inej kultúry.

Vďaka svojej odľahlej polohe má Kongo Ntokou-Pikounda National Park stále len malý prúd návštevníkov. Je to príležitosť pre cestovateľov, ktorí sa chcú vyhnúť záplave turistov a objavovať miesta, ktoré sú stále relativne nedotknuté masovou turistikou. Avšak pretože park je chráneným územím, je nevyhnutné, aby návštevníci mali sprevádzaného skúseného miestneho sprievodcu, ktorý im pomôže skryť sa do lesa a zaručiť ich bezpečnosť.

Napriek tomu, že Kongo Ntokou-Pikounda National Park nie je ľahko dostupný, pre tých, ktorí ho navštívia, je to skutočná odmena. Obdivovať všetky tieto úžasné tvory vo svojom prirodzenom prostredí a zažiť spôsob života miestnych obyvateľov je neopísateľný zážitok.
Ak ste dobrodružný duch a chcete skúmať nezvyčajné a nedotknuté kúty sveta, veďte si dovolenku do Kongo Ntokou-Pikounda National Park. Nãozaj to bude príležitosť, ktorú nebudete ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Ntokou-Pikounda National Park


1. Čo je Kongo Ntokou-Pikounda National Park?
Kongo Ntokou-Pikounda National Park je chránený prírodný park nachádzajúci sa v Kongo-Brazzaville.

2. Aká je veľkosť Kongo Ntokou-Pikounda National Park?
Park má rozlohu viac než 3 000 kilometrov štvorcových.

3. Aký druh fauny a flóry sa v parku nachádza?
V parku žijú vzácne druhy ako lesné slony, gorily, šimpanzi, leopardy a mnoho iných živočíchov. Nachádza sa tu aj pestrá paleta rastlín a stromov.

4. Aké sú hlavné aktivity pre návštevníkov parku?
Návštevníci môžu podstúpiť prehliadky parku s miestnymi sprievodcami, pozorovať divoké zvieratá, prechádzať sa po turistických chodníkoch a návštevovať dediny miestneho obyvateľstva.

5. Ako sa dostať do Kongo Ntokou-Pikounda National Park?
Najlepším spôsobom je cestovať lietadlom do hlavného mesta Kongo-Brazzaville a potom prímestským letom alebo automobilom do parku.

6. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v parku sú k dispozícii ubytovacie možnosti pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi kempovaním, chatami alebo luxusnými rezortmi, v závislosti od vášho rozpočtu a preferencií.

7. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepšie obdobie pre návštevu parku je v období sucha, keď je podnebie prijateľné a zvýšená šanca na pozorovanie divokých zvierat.

8. Aké sú pravidlá a obmedzenia v parku?
V parku platia prísne pravidlá na ochranu prírody. Návštevníci by mali dodržiavať pokyny a nesmie sa porušovať životné prostredie ani rušiť divoké zvieratá.

9. Je pre návštevníkov potrebné získať povolenie?
Áno, návštevníci potrebujú povolenie na vstup do parku. Je potrebné kontaktovať miestne úrady alebo cestovnú kanceláriu pred príchodom.

10. Je Kongo Ntokou-Pikounda National Park bezpečný?
Park je pomerne bezpečný, ale je dôležité dodržiavať pokyny úradov a mať na pamäti možné riziká spojené s divokými zvieratami a prostredím.


Ubytovanie Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park, známy tiež ako Ntokou-Pikounda Park, sa nachádza v srdci Stredoafrickej republiky. Tento národný park, ktorý získal štatút národného parku v roku 2013, je domovom jedného z najväčších pralesných území na svete.

Park sa rozprestiera na rozlohe približne 4000 kilometrov štvorcových a je domovom pre vzácne druhy rastlín a živočíchov. Jeho exkluzívna poloha a chránené prostredie pritiahli množstvo turistov a dobrovoľníkov, ktorí túžia objaviť nedotknutú divočinu.

Ak plánujete navštíviť Kongo Ntokou-Pikounda National Park, zistíte, že ponúka širokú škálu možností ubytovania. Na výber máte niekoľko možností, ktoré sa líšia svojimi vybavením a cenovkou.

Najpopulárnejšou formou ubytovania je kempovanie v prírode. V parku je množstvo stanovísk a miest na táboráky, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami, ako sú toalety a pitná voda. Kempovanie je skvelou možnosťou pre dobrodruhov a milovníkov prírody, ktorí túžia po autentickom zážitku v divočine.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlnejšie ubytovanie, existujú menšie chatky a bungalovy k dispozícii. Tieto utulné príbytky ponúkajú základné vybavenie, ako sú postele, elektrické prípojky a jednoduché kúpeľne. Táto možnosť je ideálna pre turistov, ktorí hľadajú vzrušenie dobrodružstva s pohodlnými podmienkami.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, je k dispozícii aj niekoľko exkluzívnych rezortov v okolí parku. Tieto rezorty ponúkajú vyšší komfort a luxus, ako sú klimatizácia, televízor a súkromné kúpeľne. Sú tiež obklopené krásnou prírodou a ponúkajú exkluzívne výhľady na park.

Okrem ubytovania ponúka Kongo Ntokou-Pikounda National Park aj širokú škálu aktivít pre návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzky po chodníkoch, pozorovať vzácne druhy zvierat, navštíviť miestnych obyvateľov a spoznať ich kultúru alebo sa zúčastniť na dobrovoľníckych programoch, ktoré zabezpečujú ochranu a udržateľnosť tohto nádherného miesta.

Ak si chcete vychutnať prírodu, ktorá ešte nezažila vplyv moderného sveta, Kongo Ntokou-Pikounda National Park je ideálne miesto na návštevu. Jeho krása a jedinečné druhy rastlín a živočíchov sú určite nezabudnuteľné. S rozmanitými možnosťami ubytovania a aktivít je park pripravený uspokojiť potreby každého návštevníka.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky