Dovolenka Kolumbia Playa Blanca (Barú)


Kolumbia je krajina plná rôznych zážitkov a dobrodružstiev. Ak hľadáte miesto, kde si užijete slnečné pláže, krištáľovo čistú vodu a exotické prostredie, určite si nemôžete nechať ujsť návštevu ostrova Barú a jeho najznámejšej pláže Playa Blanca!

Barú sa nachádza len zopár hodín jazdy od hlavného mesta Bogotá a je celý pokrytý hustou tropickou vegetáciou, ktorá sa valí z hor na okraj pláže. Playa Blanca je biela piesočnatá pláž, ktorá sa rozprestiera na 5 kilometroch priehľadnej modrej vody. Je to miesto, ktoré Vám zaručene vyčarí úsmev na tvári a vyrieši všetky vaše stresy a starosti.

Na tejto pláži si užijete jemný piesok, krištáľovo čisté more a nádherné slnečné počasie. Voda je taká čistá, že v nej dokonca plávajú ryby, ktoré si môžete vidieť priamo pod vodou. Pláž je čistá, netkaná a dobre udržiavaná.

Na pláži nájdete rôzne stánky, kde si môžete kúpiť občerstvenie alebo nápoje k osvieženiu Vám a Vašim priateľom. Chutné morské plody, ktoré si môžete objednať priamo od miestneho rybára, sú tou najlepšou voľbou.

Dokonca tu môžete využiť možnosť masáže od miestnych masérok, ktoré Vám s radosťou pomôžu zrelaxovať sa a uvoľniť sa po náročnom dni plnom zábavy a dobrodružstva.

Aj keď si na tejto pláži môžete ľahnúť a len tak sa vychutnávať krásny výhľad, určite by ste si nemali nechať ujsť vodné športy a iné aktivity. Medzi tie patrí napríklad jazda na vode, kitesurfing, plachtenie a dokonca aj potápanie, kde si môžete vychutnať krásu morského sveta a vidieť ryby, ktoré sa okolo Vás plavia.

Celá oblasť je okrem toho plná histórie, ktorá sa tu odohrávala v minulosti a zanechala nádherné artefakty a rôzne pamiatky, ktoré si turisti môžu prezrieť. Kolumbia je zeme, ktorá má mnoho zaujímavostí a pokiaľ Vás bude zaujímať napríklad dobrodružstvo v džungli, alebo stretnutie s miestnymi kultúrami, môžete si naplánovať rôzne výlety a poznávať týmto spôsobom krásu tejto krajiny a jej obyvateľov.

Ak si teda chcete užiť dovolenku na krásnej pláži, ktorá Vám zaručene vyčarí úsmev na tvári, určite si doprajte návštevu Playa Blanca. Toto malé rajište v Juhoamerickom kontexte je skutočne unikátne výletné miesto a Vám ponúka dokonalý oddych a relax!


Letenka Kolumbia Playa Blanca (Barú)


Mnohí si pri predstave o dovolenke v Kolumbii predstavujú prekrásne pláže, jasne modré more a úchvatnú prírodu. Jedno z miest, ktoré sa nesmierne hodí na takúto idylickú dovolenku je Kolumbia Playa Blanca (Barú).

Playa Blanca sa nachádza na ostrove Barú, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od prístavu Cartagena. Toto malé rajské miesto láka tisícky turistov každý rok svojou krásou a pokojom. Ostrov Barú je známy svojimi nekonečnými bielymi plážami, tyrkysovým morom a bohatým podmorským svetom.

Pre väčšinu návštevníkov začína cesta na Playa Blanca v Cartagene, kde si môžete zobrať loď a využiť krátku plavbu na ostrov Barú. Počas cesty si môžete vychutnať krásne výhľady na pobrežie Kolumbie a svieže more.

Keď prichádzate na pláž Playa Blanca, dostanete okamžitý pocit úniku z reality. Biely piesok je jemný a pripomína prášok, ktorý sa tiahne kilometrami pozdĺž pobrežia. More je príjemné a jasne tyrkysové, také, aké si predstavujete na Karibiku.

Na pláži sa nachádzajú tiež rôzne chatky a bary, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a miestne špeciality. Je tu možnosť stráviť noc priamo na pláži, alebo sa ubytovať v niektorom z niekoľkých letovísk, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Playa Blanca je tiež známa svojimi rôznymi aktivitami, ktoré môžete zažiť. Môžete si prenajať kajak alebo jachtu a objaviť okolité ostrovy a lagúny. Potápači si môžu vychutnať skutočný podvodný raj s korálovými útesmi a farebným morským životom.

Ak hľadáte skutočný oddych a relax, Playa Blanca je ideálnym miestom pre vás. Toto miesto je stále relatívne nedotknuté masovou turistikou a preto si môžete vychutnať kludné chvíle na pláži a zapojiť sa do rôznych wellness aktivít ako masáže či joga.

Podarí sa vám nájsť aj miesto pre romantickú prechádzku pri západe slnka, keď sa na oblohe objavia nádherné ružové a oranžové farby. Playa Blanca ponúka také magické momenty, ktoré si budete pamätať na celý život.

Ak ešte váhate, kam vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte si zvoliť Kolumbiu a konkrétne Playa Blanca na ostrove Barú. Toto miesto vám poskytne únik z reality, pokoj a krásu, ktoré si budete pamätať navždy. Nechajte sa hýčkať tropickou atmosférou a doprajte si dovolenku z vašich snov.


Ubytovanie Kolumbia Playa Blanca (Barú)


Kolumbia je krajina, ktorá ponúka neobyčajné prírodné krásy, ako aj pôsobivú históriu a kultúru. Jedným z najlepších miest na objavovanie tejto krajiny je Playa Blanca na ostrove Barú, kde návštevníci nájdu dokonalé ubytovanie a môžu vychutnať si malebné pláže a krásnu prírodu.

Playa Blanca je úchvatným miestom pre každého návštevníka Kolumbie, ktorý hľadá malebné prostredie na oddych. Toto miesto je charakteristické tým, že jeho pláže sú ešte stále relatívne málo známe a nekukajú na ne davy turistov, čo z neho robí odľahčené a pokojné miesto na dovolenku.

Ako sa tam dostať

Playa Blanca sa nachádza na ostrove Barú, ktorý je dostupný iba lodnou dopravou z Cartageny. Cesta lodou trvá približne hodinu a pol a náklady sa pohybujú od 20 do 35 dolárov. Cesta sa vyplatí, nakoľko vás odvezie na pobrežie, ktoré nájdete iba o málo jazdy od Cartageny.

Ubytovanie

Ubytovanie na Playa Blanca vás nesklame. Nájdete tu mnoho možností pre každého návštevníka. Hostely a kempy sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, avšak ak hľadáte niečo luxusnejšie, sú tu nespočetné hotely a apartmány. Niektoré z týchto ubytovaní dokonca ponúkajú súkromné pláže, preto si pozorne vyberte, kde sa rozhodnete zostať.

Čo robiť

Najväčšou atrakciou na Playa Blanca sú samozrejme pláže, ktoré ponúkajú ideálne prostredie na relaxáciu a opaľovanie. Avšak, existuje tu mnoho veci, ktoré môžete robiť aj preto, ak sa chcete zapojiť do nejakých aktivít. Môžete prejsť krásne turistické chodníky, navštíviť miestne dediny a poflirtovať s miestnymi obyvateľmi alebo si užiť vodné športy.

Ďalšou možnosťou je objaviť tunely mangrove, ktoré sú viditeľné miestami na pláži. Návšteva korálových útesov alebo výlet loďou k ostrovu Rosario sú ďalšími možnosťami, ktoré vám Playa Blanca ponúka.

Zhrnutie

Playa Blanca je skutočne veľkolepé miesto na oddych a relaxáciu. Nachádza sa na krásnom ostrove Barú, ktorý je obklopený turistickými atrakciami, ako aj jedinečnou kultúrou miestnych obyvateľov. Ubytovanie je bezpochyby k dispozícii pre každého a ponúka vynikajúce služby, aby ste udržali relaxačnú atmosféru po celý čas vášho pobytu. Ak hľadáte spoľahlivé miesto na dovolenku s krásnymi plážami a nekonečnými možnosťami, Playa Blanca na Barú je tým pravým miestom, kam sa môžete vybrať.


Počasie Kolumbia Playa Blanca (Barú)


Kolumbia je krásna krajina s nádhernými plážami a skvelým počasím. Jednou z tých najkrajších pláží v Kolumbii je Playa Blanca, ktorá sa nachádza na ostrove Barú, v blízkosti Cartageny. Pláž je obľúbená nielen medzi turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi.

Playa Blanca je známa svojou bielou pobrežnou líniou, ktorá sa v tieni palmových stromov vlní nad tyrkysovým morom. Pláž je obklopená hustou džungľou, čo dodáva tomuto miestu tropickú atmosféru.

Počasie na Playa Blanca je typické pre tropickú zónu - teplé a vlhké. Priemerná teplota počas dňa dosahuje 30°C s vysokou vlhkosťou. Najteplejší mesiac je január, keď teploty môžu stúpať až nad 35°C. Najchladnejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty klesajú na 26°C.

Počas leta, od decembra do marca, sa vyvíjajú silné miešané vlny, ktoré sú ideálne pre surfovanie a vodné športy. Naopak, počas zimy, od júna do septembra, sú moria pokojné a vhodné na kúpanie.

Je dôležité si uvedomiť, že Playa Blanca sa nachádza v tropickom dažďovom lese. To znamená, že sem môže prísť aj viac dažďov, hlavne v období od mája do novembra. Napriek tomu, predpovede počasia majú tendenciu zhoršovať sa len na niekoľko hodín a potom sa rýchlo vylepšia.

Ak sa chystáte na dovolenku na Playa Blanca, nezabudnite si zobrať opaľovací krém a ľahké oblečenie, aby ste sa mohli ochladiť pri horúčave dňa. A samozrejme, nevynechajte špeciálne miestne pokrmy, ktoré sú skutočne úžasné. Playa Blanca ponúka zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Playa Blanca (Barú)


1. Ako sa dostať na Playa Blanca?
Z Kolumbie sa môžete dostať do Cartageny a následne k Playa Blanca buď lodou alebo autobusom.

2. Existuje ubytovanie na Playa Blanca?
Áno, existuje niekoľko malých hotelpi a chát.

3. Je Playa Blanca vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Playa Blanca je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

4. Je na Playa Blanca možné jesť?
Áno, existujú reštaurácie a stánky s jedlom.

5. Existuje niečo, čomu by som sa mal/a na Playa Blanca vyhnúť?
Odporúča sa vyhnúť sa plávanie v niektorých oblastiach kvôli silným prúdom.

6. Aké aktivity môžem robiť na Playa Blanca?
Môžete sa tam opaľovať, plávať a vychutnávať si krásne prostredie.

7. Je na Playa Blanca bezpečné?
Áno, Playa Blanca je bezpečné a bez problémov pre turistov.

8. Kedy je na Playa Blanca najprijateľnejší počasie?
Najlepšie obdobie pre návštevu je od decembra do marca, kedy sú teploty teplejšie a menej daždivé.

9. Aké sú náklady na návštevu Playa Blanca?
Náklady sa môžu líšiť podľa toho, ako sa tam dostanete a aké ubytovanie si vyberiete.

10. Je potrebné si priniesť so sebou niečo do plaviek na Playa Blanca?
Nie, väčšina restaurácií a ubytovacích zariadení poskytuje sprchy a toalety.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky