Dovolenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Afrike. Krajina ponúka nádherné scenérie, bohatú divočinu a úžasnú kultúru. Medzi jej najznámejšie národné parky patrí Shimba Hills National Reserve, ktorý ponúka návštevníkom jedinečný zážitok prirodzeného sveta.

Shimba Hills National Reserve sa nachádza iba niekoľko kilometrov od kenijského pobrežia, čo ho robí ideálnym miestom pre dovolenku plnú prírodných scenérií a divočiny. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín vrátane vzácných druhov, ktoré nie sú bežné v iných oblastiach Keňe.

Jedným z najznámejších obyvateľov parku je vzácna populácia gepardov. Títo elegantní a silní predátori privábajú množstvo turistov, ktorí chcú vidieť ich gráciu a rýchlosť pri lovu. Okrem gepardov je park tiež domovom pre mnohé ďalšie druhy ako je leopard, buvol africký, antilopa ťahavá a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí majú radi ornitológiu, je Shimba Hills National Reserve rajom. Park je domovom pre viac ako 100 druhov vtákov, vrátane vzácnych a endemických druhov, ktoré sú jedinečné pre tento región. Návštevníci si môžu vychutnať pohľad na rôzne druhy sokolov, orlov a iných vtákov, ktoré sa nachádzajú v korunách stromov alebo v lokalitách, kde sú vodné zdroje.

Okrem divočiny a zvierat majú návštevníci parku možnosť objaviť jedinečné rastliny a vegetáciu v Shimba Hills. Park je známy svojimi tropickými dažďovými lesmi, kde sa nachádza bohatá flora a fauna. Jednou z najpútavejších vlastností parku je jedinečný strom zvaný "Shimba Hills giant spider plant" (Gasteria magnifica), ktorý je vzácnym druhom endemickým pre túto oblasť.

Ak cestujete do Shimba Hills, nezabudnite sa zastaviť na známych stúpačkách Marere na kopci Shimba. Tento kopček ponúka úžasný výhľad na park a okolitú krajinu, čo je pre turistov jedinečný zážitok.

Doprajte si dovolenku plnú dobrodružstva a krás prirody v Shimba Hills National Reserve v Keňe. Nechajte sa uniesť zvukom pralesa, zábavou pri sledovaní divokých zvierat a úžasnou scenériou, ktorá vás obklopuje. Keňa je nesmierne bohatá na svoje prírodné oblasti, a Shimba Hills je jedným z tých, ktoré stojí za návštevu. Takže, čo na vás čakáte? Vyberte si dovolenku v Shimba Hills National Reserve a zažite neopakovateľné dobrodružstvo v srdci Afriky.


Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je známa po celom svete svojou ohromujúcou prírodou a Shimba Hills National Reserve určite nie je výnimkou. Táto rezervácia sa nachádza na juhu krajiny a chorí svojou rozmanitou flórou a faunou. Ak sa chystáte navštíviť Keňu a hľadáte miesto, kde by ste si mohli spraviť krásnu prechádzku a užívať si pohľady na zvieratá v ich prírodnom prostredí, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť tou správnou voľbou.

Keby ste sa rozhodli pre túto destináciu, mali by ste sa pozrieť na letenky tam, kde vám možno bude ponúknutá prvotriedna služba a vybavenie. Existuje mnoho spoločností, ktoré vám ponúknu úplnú službu od príletu až po odlet vrátane ubytovania a stravy, transferov, ale aj zájazdov a safari. Niektoré z týchto spoločností dokonca umožňujú návštevu viacerých miest v Keňa, čo vám umožní vidieť mnoho z jej najkrajších zákutí.

Rezervácia Shimba Hills National ponúka množstvo aktivít, ktoré vás zabavia po celý deň. Môžete sa vydať na prehliadku zvierat a pozorovať ich v ich prírodnom prostredí, alebo sa prejsť po niektorých z označených turistických trás a obdivovať nádherný výhľad na krajinu. Ak túžite po niečom trochu adrenalínovejšom, môžete sa vydať na prechádzku po stromových korunách alebo si skočiť vysoko nad zemou na štvorkolesovom športe.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Keňy, nie je v rámci Shimba Hills National Reserve lepšie miesto nájsť. Budete mať možnosť navštíviť miestne dediny a vidieť, ako sa žije miestnym obyvateľom. Taktiež môžete obdivovať miestne tance a rituály a poznať históriu regiónu.

Keby ste sa rozhodli pre letenku do Shimba Hills National Reserve, mali by ste sa tiež pozrieť na možnosti ubytovania. Existuje mnoho lodžii a kempov v oblasti, ktoré vám ponúknu pohodlné a luxusné ubytovanie. Niektoré z nich ponúkajú tiež stravu a aktivitu, takže môžete mať všetko pod jednou strechou.

Navštívenie Keňy a Shimba Hills National Reserve je určite nezabudnuteľný zážitok. Ak sa chcete vydať na dobrodružstvo a počas neho vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vidieť nádherný výhľad na krajinu alebo sa ponoriť do zaujímavej histórie a kultúry, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť presne to, čo hľadáte. Tak neváhajte a vyrazte na túto neuveriteľnú cestu už dnes!


Ubytovanie Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je jedinečné a veľmi obľúbené miesto na ubytovanie v kenejskom meste Mombasa. Tento národný park leží asi 33 km južne od Mombasy a rozkladá sa na ploche približne 300 km². Jeho nádherné scenérie, rôznorodá divočina a fascinujúce druhy zvierat robia z Shimba Hills National Reserve ideálne miesto na dovolenku.

Keď prídete do Shimba Hills National Reserve, v tomto úchvatnom a krásnom prostredí nájdete mnoho možností ubytovania. Niektoré zo známejších ubytovacích zariadení sú Shimba Hills Lodge, Miti Milele Resort a Shimba Green Lodge.

Shimba Hills Lodge je jedným z najpôsobivejších ubytovacích zariadení v parku. Leží na vrchole kopca, odkiaľ sa ponúka ohromujúci výhľad na okolitú prírodu a obklopený je vzácnym lesom, v ktorom môžete vidieť rôzne endemické druhy vtákov. Toto útulné ubytovanie sa skladá z drevených chatiek súkromných terásami, kde si môžete vychutnať rannú kávu alebo relaxovať pri západe slnka.

Miti Milele Resort je nádherným a luxusným ubytovaním v Shimba Hills National Reserve. Tento rezort ponúka elegantné izby, ktoré sú dokonale vybavené a zabezpečia vám maximálny komfort. Vďaka svojej polohy v tichom a pokojnom prostredí si tu môžete oddýchnuť od každodenného ruchu. Rezort tiež ponúka bazén, kde si môžete zaplávať a osviežiť sa v teplých dňoch.

Ak preferujete ekologickejšie zariadenie, Shimba Green Lodge je pre vás ideálnou voľbou. Toto priateľské k životnému prostrediu ubytovanie je situované v srdci Shimba Hills National Reserve a ponúka kvalitné ubytovanie s dôrazom na minimalizáciu negatívneho vplyvu na prírodu. Lodge má vlastnú prameňovú vodu a energeticky úsporné systémy, čo z neho robí skvelú voľbu pre ekologicky zmýšľajúcich hostí.

Okrem krásneho ubytovania máte v Shimba Hills National Reserve množstvo aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Národný park je domovom pre rôzne divoké zvieratá, vrátane vzácnych druhov ako je napríklad antilopa sýkorová, žirafa Rothschildova, lemúrovcovité opice alebo leopard. Môžete sa vydať na safari a obdivovať krásne zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho je tu aj možnosť turistiky a prechádzok po dobre upravenej sieťe chodníkov.

Záverom možno povedať, že Shimba Hills National Reserve je ideálnym miestom na ubytovanie, ak navštívite Keňu. Jeho prírodná krása, rozmanitosť divočiny a fascinujúce druhy zvierat vás ohromia a poskytnú vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky v africkom pralese. Ubytovanie v Shimba Hills National Reserve je skvelým spôsobom, ako zažiť tento nádherný národný park a ponúka širokú škálu možností pre všetkých typy cestovateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Shimba Hills National Reserve


1. Je Keňa Shimba Hills National Reserve otvorená pre návštevníkov?
Ano, Keňa Shimba Hills National Reserve je otvorená pre návštevníkov.

2. Kde sa nachádza Keňa Shimba Hills National Reserve?
Keňa Shimba Hills National Reserve sa nachádza na juhu Keňy, blízko mesta Mombasa.

3. Aké je vstupné do Keňa Shimba Hills National Reserve?
Vstupné do Keňa Shimba Hills National Reserve je 30 dolárov pre zahraničných návštevníkov.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Keňa Shimba Hills National Reserve?
V Keňa Shimba Hills National Reserve môžete vidieť rôzne druhy zvierat, ako napríklad slony, buvoly, paviány, antilopy a mnoho ďalších.

5. Je možné sledovať safari v Keňa Shimba Hills National Reserve?
Áno, je možné si objednať safari v Keňa Shimba Hills National Reserve a sledovať divokú zver v ich prirodzenom prostredí.

6. Aké aktivity je možné vykonávať v Keňa Shimba Hills National Reserve?
Okrem safari môžete v Keňa Shimba Hills National Reserve vykonávať aj turistiku, prechádzky po prirodzených chodníkoch a pozorovať vtáky.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu Keňa Shimba Hills National Reserve?
Najlepšie obdobie na návštevu Keňa Shimba Hills National Reserve je od januára do marca, ale celoročne sú tu aj iné zaujímavosti a zvieratá na pozorovanie.

8. Je potrebné mať vízum na návštevu Keňa Shimba Hills National Reserve?
Áno, pre vstup do Keňy je potrebné mať vízum, ktoré je možné získať vopred alebo na letisku pri príchode.

9. Aké ubytovacie možnosti sú dostupné v Keňa Shimba Hills National Reserve?
V Keňa Shimba Hills National Reserve sú dostupné rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov po kempe.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Keňa Shimba Hills National Reserve?
Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a pokyny parku, ako napríklad neprenechať autá v zverinci a vyhnúť sa kontaktu so divokou zverou. Je tiež odporúčané mať so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému, ako aj zabezpečiť si cestovné poistenie.


Počasie Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je krajina s rozmanitou prírodou a bohatou faunou a flórou. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Keni je Keňa Shimba Hills National Reserve. Toto národné rezervát sa nachádza vo východnej časti krajiny, v pohorí Shimba Hills.

Jedným z najvýraznejších a obdivovaných prvkov v Keňa Shimba Hills National Reserve je jeho tropické podnebie. Rezervát je obklopený hustým pralesom a jeho teploty sú stabilné počas celého roka. Počasie je tu prevažne teplé a vlhké, vďaka čomu v oblasti prekvitá bujná vegetácia a živočíšny svet.

Teploty v Keňa Shimba Hills National Reserve sa pohybujú od 24 °C do 30 °C, pričom najteplejšie mesiace sú február a marec, a najchladnejšie mesiace sú júl a august. Vďaka blízkosti rovníku je rezervát tiež vystavený značnému množstvu slnečného žiarenia, čo prispieva k jeho tropickému charakteru.

Aj keď je počasie v Keňa Shimba Hills National Reserve vo všeobecnosti teplé, oblast je tiež známa pre obdobie dažďov. Rezervát má dve daždové obdobia: jedno od apríla do júna a druhé od októbra do novembra. Počas týchto mesiacov môžu byť prehánky intenzívne a daždivé.

Práve vďaka týmto dažďovým obdobiam sa v Keňa Shimba Hills National Reserve vytvárajú ideálne podmienky pre rast vegetácie a živočícha. Počas suchých období dochádza k suchejšiemu obdobiu a niektoré z riek a potokov môžu zaschnúť.

Toto exotické počasie v Keňa Shimba Hills National Reserve priláka mnoho turistov, ktorí sem prichádzajú obdivovať jeho prírodné krásy. Rezervát ponúka nádherné výhľady na južné pobrežie Keni a Indický oceán, a tiež je domovom mnohým zvieratám, vrátane vzácnych druhov ako napríklad vzácneho lesného slona.

Okrem toho, Keňa Shimba Hills National Reserve ponúka aj množstvo iných aktivít, ako napríklad safari, prechádzky po prírode a pozorovanie vtákov. Turisti majú tiež možnosť navštíviť miestne dediny a spoznať miestnu kultúru a tradície.

Všetko toto robí z Keňa Shimba Hills National Reserve jedno z najobľúbenejších miest v Keni. S jeho tropickým počasím a nesmiernou krásou si určite zaslúži svoje miesto na zozname každého, kto túži spoznať divokú a nezabudnuteľnú stránku afrického prostredia.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky