Letenka Keňa Amboseli National Park


Keňa Amboseli National Park - Krása pod Kilimandžárom

Keňa je jednou z najpopulárnejších afrických destinácií pre safari tury. Amboseli National Park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Keňy na hraniciach s Tanzániou, je jedným z najznámejších národných parkov v rámci celej Afriky. Nachádza sa pod magickým Kilimandžárom, ktory je nielen najvyššou horou Afriky ale aj symbolom Tanzánie. Návšteva Keňy Amboseli National Park prináša jedinečný zážitok zafari, ktorý by si mali vyskúšať všetci milovníci prírody.

Amboseli National Park sa rozprestiera na ploche 392 kilometrov štvorcových v juhozápadní časti Keňy. Park je domovom pre veľké zvieratá, ako slony, levy, gepardy a vzácne druhy antilop. Obrovská časť parku pokrýva púštny Steppe, ktorý sa v kombinácii s Kilimandžárom vytvára panorámu, ako zo snov. Návštevníci parku majú možnosť pozorovať zvieratá, ako sa pohybujú voľne a v ich prirodzenom prostredí. To prináša nezabudnuteľný zážitok nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

V Amboseli National Park sa uskutočňuje veľa aktivít, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať park zvnútra. Jednou z najkrajších aktivít je jazdenie na slonovi, ktoré umožňuje spoznať úžasnú floru a faunu parku ešte z blízka. Pre rekreáciu a oddych je možné si posedieť na terasách a pozorovať krásne slnko zapádať za horami.

Cestovanie do Keňy Amboseli National Park je dostupné po celý rok, aj keď niektoré oblasti nemusia byť v sezóne vhodné na safari. Návštevníci parku si môžu vybrať z rôznych možností pokojného ubytovania a tímy profesionálnych safari sprievodcov. Bez ohľadu na to, aký druh cestovania do Afriky preferujete, Amboseli National Park ponúka nezabudnuteľné skúsenosti a zážitky.

Ak chcete prejsť najkrajšiu cestu k Amboseli National Park, letenky sú najpraktickejšou možnosťou. Existujú rôzne spoločnosti ponúkajúce letenky do Nairobi, Keňa. Z Nairobi môžete ďalej pokračovať malým lietadlom alebo autom. Pri výbere letenky môžete nájsť dobre zvoľené lety s krátkou prestávkou v Istambule alebo Dubaji. Svižné a príjemné cesty sú k dispozícii aj z miest, ako sú Frankfurt, Londýn alebo Amsterdam.

Keňa Amboseli National Park je jedným z najúžasnejších miest v Afrike pre safari. Zvieratá v ich prirodzenom prostredí, bohatá flóra a fauna a pohľad na Kilimandžáro, to všetko sa nedá nijako opísať. Nedovoľte si premeškať túto úžasnú príležitosť, navštívte Keňu čo najskôr a splňte si sen o nezabudnuteľnom safari!


Počasie Keňa Amboseli National Park


Keňa, konkrétne Amboseli National Park, je známa svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a bohatstvom divokých zvierat. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje túto oblasť, je počasie.

Amboseli National Park sa nachádza na juhu Keňy, blízko hranice s Tanzániou. Je známy svojou veľkou populáciou slonov a impal. Nachádza sa v údolí pokrytom sladkovodnou bažinou a obklopený vrchmi zasneženej hory Kilimandžáro.

Počasie v Amboseli je typické pre oblasť savany. Má dve suché a dve daždivé obdobia. Suché obdobia sú od decembra do marca a od júna do októbra. Počas týchto mesiacov je oblasť náchylná k nedostatku zrážok a teploty môžu byť veľmi vysoké, pohybujúce sa okolo 30 °C. V týchto obdobiach je tráva zvädnutá a stromy a kríky strácajú svoje listy. Voda v bažinách sa vyparuje a slonovia sa často musia vzdialiť od parku v hľadaní potravy a vody.

Na druhej strane, daždivé obdobia sú od apríla do mája a od novembra do decembra. Počas týchto mesiacov prichádzajú občasné jarné a jesenné dažde, čo prináša oblasť znovu k životu. Počas tohto obdobia sa tráva obnovuje a zvieratá majú dostatok potravy. Teplota sa mierne zníži a povrch je husto pokrytý zelenou vegetáciou.

Treba však poznamenať, že počasie v Amboseli môže byť často nepredvídateľné. Občasné búrky, ktoré prídu a odídu rýchlo, môžu vyvolať zmenu počasia v priebehu dňa. Je preto dôležité, aby návštevníci mali so sebou vhodné oblečenie vrátane bundy a ponchos.

Na záver, počasie v Amboseli National Park hrá dôležitú úlohu pri tvorbe divokej fauny a flóry v tejto oblasti Keňy. Je to kombinácia suchých a daždivých období, ktoré vytvára ideálne podnebie pre mnohé druhy zvierat, vrátane slonov, lesov a impal. Ak plánujete navštíviť tento nádherný park, buďte pripravení na všetky typy počasia, čo vám umožní zažiť skutočnú krásu Amboseli National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Amboseli National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Keňa Amboseli National Park:
O: Kde sa nachádza Keňa Amboseli National Park?
O: Aké je najlepšie obdobie na návštevu parku?
O: Aký je poplatok za vstup do parku?
O: Aké zvieratá sa môžu v parku pozorovať?
O: Ako sa dostať do Keňa Amboseli National Park?
O: Existujú nejaké možnosti ubytovania v parku?
O: Je možné si prenajať vozidlo na safari v parku?
O: Existujú niektoré pravidlá alebo obmedzenia, ktoré treba dodržiavať pri návšteve parku?
O: Sú k dispozícii prístroje na fotografovanie?
O: Je možné si v parku zariadiť piknik alebo táborák?

O: Keďže sa nachádza v Keňa Amboseli National Park, je známe, že Keňa Amboseli National Park je jednou z najobľúbenejších destinácií pre safari v Keňa. Nachádza sa na juhu krajiny, blízko hranice s Tanzániou, a je domovom pre veľké množstvo zvierat, vrátane slonov, levy, gepardov a žiráf.

O: Keňa Amboseli National Park je najlepšie navštíviť počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do októbra a od januára do februára. Počas tohto obdobia je ľahšie pozorovať zvieratá, pretože sa schádzajú v okolitých oblastiach v suchej požiarnej..

O: Poplatok za vstup do Keňa Amboseli National Park je 80 USD pre zahraničných turistov a 1 200 KES pre domácich obyvateľov. Deti do 16 rokov majú bezplatný vstup. Na pokrytie nákladov na ochranu parku sa múdiv prispievač každoročne a podporovač.

O: V Keňa Amboseli National Park môžete pozorovať rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, žiráf, hyen a množstva vtákov. Park je tiež domovom pre najväčších stád kopytníkov, ktoré žijú v parku.

O: Dostanete sa do Keňa Amboseli National Park letecky alebo cestou. Najbližšie medzinárodné letisko je Jomo Kenyatta International Airport v Nairobi, a odtiaľ je možné si prenajať vozidlo alebo využiť verejnú dopravu. Cesta z Nairobi trvá približne 4 hodiny.

O: V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane safari lodgí a kempov. Medzi obľúbené možnosti patria Amboseli Serena Safari Lodge, Tortilis Camp a Ol Tukai Lodge. Je však vhodné vopred rezervovať ubytovanie.

O: Á no, väčšinou doporučujú prenajať si v miestnych cestovných kanceláriách alebo hoteloch. Tam si môžete prenajať vozidlo so skúseným sprievodcom, ktorý vás prevezie po parku a pomôže vám nájsť a identifikovať zvieratá.

O: Áno, pri návšteve parku je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá. Nie je povolené vystupovať z vozidla, vstupovať do zakázaných oblastí, kŕmiť zvieratá alebo robiť veľký hluk. Mali by ste tiež dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov a ochranárov.

O: Á no, návštevníci môžu používať prístroje na fotografovanie, ako sú foťáky a kamery, na zachytenie krásnych záberov z parku. Je však dôležité dodržiavať pravidlá o ochrane prírodného prostredia a nebrániť v užívaní zvierat.

O: Á no, v parku nie sú povolené pikniky, táboráky alebo oheň. Patria medzi zákazané činnosti, ktoré by mohli poškodiť park.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu pri plánovaní návštevy Keňa Amboseli National Park a poskytnú vám základné informácie o parku a jeho zvieratách.


Ubytovanie Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií východnej Afriky, a jeden z najkrajších národných parkov v krajine je Amboseli National Park. Tento park je známy svojimi ohromujúcimi výhľadmi na slávne Kilimandžáro (najvyššia hora Afriky), kde sa stretávajú nádherná prírodná scenéria, fascinujúce druhy zvierat a bohatá kultúra.

Amboseli National Park ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť úžasnú divokú prírodu, zblízka spoznať miestnu faunu a flóru a pritom si oddýchnuť v pohodlí a luxuse.

Jednou z možností ubytovania v Amboseli je tábor Keňa Amboseli National Park. Táto ubytovňa je situovaná medzi akáciovými stromami, s výhľadom na slávne vrcholky Kilimandžáro. Tábor ponúka rôzne typy ubytovacích možností, vrátane stanov, bungalovov a luxusných stromových domov. Tí, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť s úplným spojením s prírodou, môžu vyskúšať táborovanie v stane, kde si môžete vychutnať večerný oheň a počúvať zvuky divočiny.

Ďalším populárnym ubytovaním je Amboseli Serena Safari Lodge. Tento hotel je navrhnutý v tradičnom africkom štýle a nachádza sa v srdci národného parku Amboseli, ponúkajúci ohromujúci výhľad na krajinu a zvieratá. Lodge ponúka priestorné izby so súkromnou terasou alebo balkónom, kde si môžete vychutnávať pohľad na okolitú prírodu. Hotel tiež disponuje bazénom, reštauráciou a barom, kde si môžete vychutnať tradičné keňské jedlá.

Pre tých, ktorí si prajú prémiové ubytovanie, tu je Tortilis Camp. Tento luxusný tábor ponúka náročnejším cestovateľom pohodlné a elegantné bungalovy s výhľadom na snežne pokrytý vrchol Kilimandžára. Tábor tiež ponúka osviežujúci bazén, ktorý je ideálny na relaxáciu po dni strávenom na safari.

Okrem ubytovacích možností ponúka Amboseli National Park aj množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie patrí samozrejme safari jazda, kde máte možnosť pozorovať dravé zvieratá ako leva, leoparda alebo geparda v ich prirodzenom prostredí. Môžete tiež ísť na prechádzku s miestnymi masajskými sprievodcami a spoznať miestnu kultúru. Okrem toho si môžete vychutnať piknik s výhľadom na nádherné pláňe alebo si objednať lákavé masáže a wellness procedúry.

Amboseli National Park v Keňa je miestom, ktoré musíte zažiť. Jeho úžasné scenérie, bohatá fauna a kultúrna rozmanitosť vás určite očaria. S rôznymi možnosťami ubytovania a aktivít si môžete prispôsobiť svoju cestu podľa svojich individuálnych potrieb a záujmov. Takže pri plánovaní vašej nasledujúcej exotické dovolenky, nezabudnite zvážiť tento nádherný park v Keňa a pripravte sa na zážitok svojho života v srdci africkej divočiny.


Dovolenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z najkrajších afrických destinácií pre dovolenku, a ak sa chystáte na dobrodružný a nezabudnuteľný zážitok, Amboseli National Park by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Tento ohromujúci národný park, nachádzajúci sa v južnej časti Keňy, je domovom jednej z najväčších populácií slonov na svete, čo ho robí ideálnym miestom na sledovanie rozmanitých zvierat a zažívanie ich prirodzeného prostredia.

Amboseli National Park je situovaný v tieni malebného Mount Kilimanjaro, najvyššej hory Afriky. Táto dominantná hora predstavuje nádhernú kulisu pre park a poskytuje návštevníkom jedinečnú príležitosť fotografovať slony, žirafy, levy a ďalšie divoké zvieratá s touto pôsobivou scenériou v pozadí. Zatiaľ čo sa onyčka vrcholu Kilimanjara často skrývajú za oblakmi, jeho stmievanie sa na rozprávkovom sledovaní zveri je jednoducho ohurujúce.

Jednou z najväčších atrakcií Amboseli National Park je samozrejme jeho populácia slonov. Táto populácia je jednou z najštudovanejších na svete a tento park predstavuje neuveriteľnú príležitosť na sledovanie a pochopenie chovania týchto majestátnych zvierat. Okrem slonov však park ponúka aj príležitosť na pozorovanie ďalších druhov, ako sú zebry, žirafy, gepardy, hyeny, šakali a mnoho ďalších. Milovníci vtákov budú ohromení rôznorodosťou vtáčej ríše nachádzajúcej sa v parku.

Ak sa chystáte na safari v Amboseli National Park, je najlepšie si najať skúseného a licencovaného sprievodcu, ktorý pozná park a jeho obyvateľov. Títo sprievodcovia vám budú schopní ukázať najlepšie miesta na pozorovanie zvierat a budú mať odborné znalosti o ich správaní. Počas vášho safari si budete môcť vychutnať jedinečný západ slnka a krásu nočnej oblohy v odľahlej časti parku.

Okrem safari je Amboseli National Park vynikajúcou destináciou pre turistov, ktorí majú záujem o kultúru a históriu. Tu môžete navštíviť Masajské dediny a stretnúť sa s Masajmi – tradičným kmeňom pôvodných obyvateľov Keňy. Títo odvážni a hrdí ľudia majú bohaté kultúrne dedičstvo a ich návšteva predstavuje skutočnú vzdelávaciu a obohacujúcu skúsenosť.

Keďže park sa nachádza v okolí miestnej obce, existuje aj možnosť kúpiť si autentické remeselné výrobky vyrobené miestnymi umelcami. Takže nezabudnite si priniesť domov niečo krásne a originálne, čo bude pripomínať vašu nádhernú dovolenku v Keňa.

Keňa a jej Amboseli National Park sú bezpochyby veľkolepým miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú pripojiť k prírode a zažiť niečo mimo bežného. Či už je to sledovanie slonov, stretávanie s Masajmi alebo len relaxácia v nádhernom prostredí Kilimanjaro, táto dovolenka vás určite ohromí krásou a pohnutím, aké nezažijete nikde inde. Nech už je váš cieľ akýkoľvek, nezabudnite si vziať fotoaparát a pripraviť sa na životne dôležitý dovolenkový zážitok v Keňa Amboseli National Park.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky