Ubytovanie Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park, nachádzajúci sa v srdci Keňskeho vysočia, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších národných parkov v Afrike. Jeho jedinečná kombinácia horskej divočiny, bujnej vegetácie a bohatého živočíšneho sveta ho robí skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak máte v pláne navštíviť tento ohromujúci národný park, správne zvolené ubytovanie je nevyhnutnosťou. Aberdare National Park ponúka viacero možností ubytovania, od luxusných rezortov a typických safari lodgí až po kempingové miesta pre dobrodružne založených cestovateľov.

Luxusné rezorty a safari hotely sú najvhodnejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú maximálny komfort a relaxáciu. Tieto ubytovacie zariadenia sú obklopené najkrajšou krajinou a sú vybavené všetkými modernými zariadeniami a pohodlnosťami. Ponúkajú vybrané izby s výhľadom na okolitú prírodu, vyhrievané bazény, wellness centrá, reštaurácie a mnoho ďalších príjemných služieb.

Pre tých, ktorí preferujú autenticitu a blízky kontakt s prírodou, sú safari lodgy ideálnou voľbou. Tieto ubytovania sa nachádzajú v srdci divočiny a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok z pobytu v národných parkoch. Budete mať možnosť pozorovať zvieratá vo voľnej prírode priamo z vášho balkóna alebo terasy. Tieto lodgy spravidla ponúkajú rôzne stravovacie možnosti, ako napríklad grilovanie na otvorenom ohni, kuchyne so špecialitami africkej kuchyne a domáce víno.

Pre dobrodruhov a cestovateľov s obmedzeným rozpočtom je v parku k dispozícii aj niekoľko kempingových miest. Na týchto miestach môžete stráviť noc vo vašom stanoch a prežiť skutočný outdoorový zážitok. Kempingy sú obklopené nádhernou prírodou a ako bonus majú často základné zariadenia pre pohodlný pobyt vrátane sprchov a spoločných kuchýň.

Je však dôležité mať na pamäti, že Aberdare National Park leží vo vysokých nadmorských výškach a počasie tu môže byť veľmi nepredvídateľné. Je nevyhnutné byť vybavení správnymi oblečením a načasovať návštevu v období, keď sú počasie a podmienky pre pobyt najlepšie.

Keňa Aberdare National Park je skutočným rajom pre cestovateľov, ktorí túžia po dobrodružstve a zážitkoch v prírode. Bez ohľadu na vaše preference v ubytovaní, nájdete tu niečo, čo bude vyhovovať vašim potrebám a umožní vám vychutnať si túto nádhernú časť Afriky v plnej miere.


Dovolenka Keňa Aberdare National Park


Ako som strávil svoju dovolenku v Aberdare National Park v Keňi?

Keňa je nádherná krajina plná rozmanitosti a pôvodnej krásy. Táto krása sa odráža aj v Aberdare National Park, ktorý sa nachádza na severe Keňy. Nachádza sa na ploche približne 767 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom neskutočnú rozmanitosť flóry a fauny. Táto oblasť ponúka výnimočnú prírodu, ktorú je ťažké vidieť vo väčšine západných krajín sveta.

Po prílete na letisko v Nairobi som sa presunul do Aberdare National Park. Cesta tam bola celkom dlhá, ale stálo to za to, pretože prvý pohľad na národný park mi naplno odhalil jeho krásy.

Ako sme prechádzali národným parkom, mali sme možnosť vidieť nádhernú zver, vrátane vzácnych druhov, ako sú napríklad roháče alebo antilopy. Najkrajšie bolo však pozorovanie mohutných slonov, ktoré sa prechádzali po svojej územnej oblasti.

Aberdare National Park je tiež známy tým, že ponúka úžasné túry. Navštívil som niektoré z miestných trás a bol som prekvapený tým, čo som videl. Dominujúcimi krajinárskymi prvky sú tu hory, lesy a rieky. Počas túry som sa stretol s množstvom rôznych druhov vtákov, hadov a iných ľudských druhov, ktoré by si ťažko mohol užiť niekde inde.

Keď sa nám podarilo vyčerpať všetky krásy a zážitky, ktoré národný park ponúkal, naši sprievodcovia nás zobrali na návštevu niektorých miestnych obyvateľov. Táto skúsenosť bola pre mňa neuveriteľne obohacujúca, pretože som mal možnosť vidieť, ako títo obyvatelia žijú každodenný život v takej úžasnej časti sveta ako Aberdare National Park.

Musím povedať, že strávenie dovolenky v Aberdare National Park v Keňi bolo jednou z najlepších skúseností môjho života. Nie je divu, že tento národný park je tak populárny medzi návštevníkmi z celého sveta. Ak hľadáte dobrodružstvo a zážitky v nejakej oblasti sveta, Aberdare National Park by mal byť určite na vašom zozname tích najlepších.


Letenka Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park v Keni je jednou z najkrajších prírodných rezervácií v Áfrickom kontinente. Nachádza sa na východe krajiny a je domovom mnohých druhov divokých zvierat a nádherných prírodných scenérií. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestou lietadlom.

S vyše 766 km2 rozlohou Aberdare National Park ponúka návštevníkom bohatstvo divokých zvierat a nezabudnuteľných príležitostí na pozorovanie. Nájdeme tu napríklad slony, levov, levhartov, nosorožcov, buffalov a mnoho ďalších ohrozených druhov ako sú paviáni, antilopy a opice. Park je tiež domovom viac ako 290 druhov vtákov vrátane mnohých druhov dravcov a exotických vtákov.

Ak plánujete cestu do Aberdare National Park, miestom, odkiaľ môžete začať, je Nairobi, hlavné mesto Keni. Majú tam medzinárodné letisko, kde priletíte z iných častí sveta. Od Nairobiku sa môžete rozhodnúť pre letecký transfer alebo prenájom lietadla do Aberdare National Park. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú túto službu, ktorá vám umožní presunúť sa tam oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

Počas letu si môžete vychutnať krásny výhľad na panenskú krajinu Keni, zelené kopce, rieky, jazerá a možno uvidíte aj niektoré zvieratá, ktoré sa pohybujú v prírode. Po príchode do Aberdare National Park budete mať možnosť prejaviť sa v pôvodnom prírodných prostredí, pozorovať zvieratá a skúsiť niektoré aktivity, ako napríklad safari, turistiku, rybolov alebo jazdu na koni.

Aberdare National Park je známy aj pre svoje nádherné vodopády, hory a divokú prírodu. Je to skutočne miesto, kde môžete uniknúť z ruchu mesta a načerpať nové sily v krásnom prostredí. Preto ak ste prírodou fascinovaní a túžite skúsiť niečo jedinečné, neváhajte a zvážte letenky do Keňa Aberdare National Parku. Určite to bude skúsenosť, ktorú si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Aberdare National Park


Ako sa dostanem do Aberdare National Park?
- Aberdare National Park sa nachádza v Keni a môže sa dostať autom, alebo vlakom z Nairobi.

Ako dlho trvá cesta z Nairobi do Aberdare National Park?
- Cesta z Nairobi do Aberdare National Park trvá približne 3 až 4 hodiny autom a asi 2 až 3 hodiny vlakom.

Koľko stojí vstupné do Aberdare National Park?
- Vstupné do Aberdare National Park závisí od typu vstupu a štátneho občianstva. Vstup pre miestnych obyvateľov Keni je zvyčajne lacnejší ako pre zahraničných návštevníkov.

Aké aktivity je možné v Aberdare National Park?
- V Aberdare National Park je možné vykonávať rôzne aktivity vrátane safari, turistiky, rybolovu, horskej cyklistiky a pozorovania vtákov.

Je povolené táboriť v Aberdare National Park?
- Áno, je možné táboriť v Aberdare National Park, ale musíte mať povolenie a rezervovať táborisko vopred.

Sú v Aberdare National Park dostupné ubytovacie zariadenia?
- Áno, v Aberdare National Park sú dostupné rôzne ubytovacie zariadenia, vrátane kempov, chatiek a luxusných rezortov.

Aké druhy zvierat možno stretnúť v Aberdare National Park?
- Aberdare National Park je známy svojou bohatou divokou zverou, vrátane slonov, žiráf, nosorožcov, levov, leopardov a rôznych druhov antilop.

Aké je vhodné obdobie na návštevu Aberdare National Park?
- Najlepší čas na návštevu Aberdare National Park je v suchom období od januára do marca a od júla do septembra, keď je pravdepodobnejšie viac zvierat a menej dažďov.

Aké oblečenie a vybavenie sú odporúčané pre návštevu Aberdare National Park?
- Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahké oblečenie vhodné pre safari, pevnú obuv, slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu, opaľovací krém, repelent proti hmyzu a fotoaparát na zachytenie úžasných záberov.


Počasie Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park sa nachádza v centrálnych vysočinách Keňy a je jedným z najdôležitejších miest v krajine pre bionomickú diverzitu a bohatú históriu. Oblasť je známa svojimi stálymi dažďami a častými hmlami, ktoré vytvárajú unikátnu klímu.

Počasie v Aberdare National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale stále sa dá opísať ako vlhké a chladné. Väčšinu roka padajú hmlisté dažde, ktoré sú pre túto oblasť veľmi dôležité. Práve vďaka nim sa tu nachádza množstvo krásnych vodopádov a riev.

Mimoriadne množstvo zrážok má miesto od marca do maja, kedy sú dažde intenzívnejšie a trávia sa tu väčšinou mlaky. Máj a jún sú tiež mesiace, kedy sa v parku koncentruje najviac turistov. Okrem daždových období sú tu aj trochu suchšie mesiace ako jún až október a január až február.

Teploty v Aberdare sa pohybujú od 10°C do 20°C počas dňa a od 5°C do 10°C v noci. V závislosti od nadmorskej výšky a ročného obdobia sa môžu teploty líšiť. V zime sa odporúča mať pri sebe teplejšie oblečenie vrátane pána a žien.

Aberdare National Park je jednou z najdôležitejších turistických destinácií v Keňy vďaka svojej nezvyčajnej klíme, bohatej flóre a faune a krásnym scenériám. So svojimi počasovými podmienkami si tu treba dať pozor na hľadanie správneho obdobia návštevy, ale akonáhle si toto miesto vyberiete, bude to určite nezabudnuteľná skúsenosť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky