Počasie Kazachstan Shymkent


Ak sa pozriete na Kazachstan na mape, možno by ste očakávali, že dominuje chladné a suché podnebie. Ale to nie je celkom pravda pre každú časť krajiny. Shymkent, najväčšie mesto na juhu Kazachstanu, má niečo iné na ponuku.

Shymkent má kontinentálne podnebie s mírnymi zimami a horúcimi letami. Pozorujú sa tu však výrazné teplotné rozdiely medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Zimné mesiace sú chladné a suché, s teplotami, ktoré sa pohybujú v rozpätí od -1 °C do -12 °C. So snehom môžete počítať približne od novembra až do marca, pričom najvyššie množstvo sa očakáva v januári.

Keď sa však dostaneme k letu, teploty sa rýchlo zvyšujú. Priemerné teploty sa vo väčšine letných mesiacov pohybujú okolo 32 °C, s extrémnymi teplotami až do 40 °C. Tieto teploty sú také vysoké, že porovnávanie súšasti je niekedy označované ako "ohňová krajina". Výhodou letného počasia je, že v tejto oblasti je zriedkavé zrážanie, takže môžete očakávať krásne dni a jasné nočné oblohy.

Jeseň a jar sú o čosi miernejšie, s priemernými teplotami okolo 20 - 25 °C, ale s nárastom zrážok. Najmä na jar sa snažia dažde, ktoré môžu trvať viac dní, ktoré prichádzajú po zime, ktorá bola pre túto oblasť relatívne suchá.

Zhrnuté, počasie v Shymkente má v každom období roka niečo iné na ponuku. Ak plánujete cestu, môžete očakávať chladné a suché počasie v zime, ktoré sa postupne zvyšuje až do extrémnych letných mesiacov. Avšak vo väčšine roka ponúka nádherne slnečné dni a čistú, jasnú oblohu, ktorá je ideálna pre turistov, ktorí chcú objavovať historické a kultúrne miesta v tejto oblasti.


Letenka Kazachstan Shymkent


Ak plánujete cestovať do Kazachstanu a máte záujem objaviť menej známe destinácie, mohla by vás zaujať letenka do mesta Shymkent. Tento južný kazachstanský skvost ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a fascinujúce históriu.

Shymkent, nachádzajúci sa v Karatauských horách, je tretím najväčším mestom v Kazachstane a hlavným ekonomickým centrom regiónu Jižné Kazachstanu. Mesto je bohaté na kultúru, históriu a prírodné krásy, čo ho robí ideálnym miestom pre dobrodružné cestovanie.

Jedinečná kombinácia histórie a moderného vzhľadu robí z Shymkentu mimoriadne atraktívne mesto pre turistov. V centre mesta môžete nájsť množstvo historických pamiatok a budov, ktoré svedčia o bohatstve a rozmanitosti kultúry tohto miesta. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Mausóleum Khoja Ahmeda Yassauiho - jedna z najdôležitejších islamských budov v Ázii a zároveň svetoznáma miestna atrakcia.

Okrem historických miestnosti Shymkent ponúka aj množstvo prírodných krás. Môžete vyraziť na výlet do okolitého Karatau Mountains, kde sa nachádza bioreservácia Aksu-Zhabagly. Táto nádherná rezervácia je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov, a preto je obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody. Miestni turistické spoločnosti ponúkajú rôzne túry a výlety do tejto oblasti.

Ak si plánujete vychutnať aj miestnu kuchyňu, Shymkent má množstvo reštaurácií a bister, ktoré ponúkajú tradičné kazachstanské jedlá. Mäso a mliečne výrobky tvoria základ stravy v tejto oblasti, takže môžete ochutnať rôzne druhy kebabov, pilafu a iných tradičných jedál. Nezabudnite si vychutnať aj kariet, tradičný nápoj vyrobený z horkého mlieka a fermentovanej smotany.

Ak sa chystáte navštíviť Shymkent, nie je problém dostať sa tam lietadlom. Mesto má medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra mesta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Shymkentu, takže si môžete vybrať najvhodnejšiu letenku podľa vašich potrieb.

Vzhľadom na svoje bohatstvo kultúry a atrakcií je Shymkent výbornou voľbou pre tých, ktorí túžia spoznať Kazachstan mimo bežných turistických trás. Či už je váš cieľ pochopiť históriu tohto regiónu, objavovať jeho prírodu alebo sa zoznámiť s miestnou kuchyňou, Shymkent vám ponúka všetko toto a viac. Nechajte sa uniesť jeho exotikou a plánujte si cestu už dnes.


Ubytovanie Kazachstan Shymkent


Shymkent je jedno z najväčších miest v Kazachstane a ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov a návštevníkov. Nech už hľadáte luxusné hotely, rodinné penzióny alebo lacné hostely, v Shymkente nájdete to, čo hľadáte.

Prvá možnosť, ktorú si môžete vybrať, sú luxusné hotely. Mnohé z nich ponúkajú vynikajúce vybavenie a služby ako sú wellness centrá, posilňovne, bazény a kaviarne. Tieto hotely sú často situované v centre mesta a ponúkajú elegantné a pohodlné izby. Môžete sa tešiť na 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a kvalitnú stravu v hotelových reštauráciách.

Pre tých, ktorí preferujú intímnejšiu atmosféru a domáci pocit, môžu si zvoliť rodinné penzióny alebo súkromné apartmány. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú pohodlné izby s vlastnými kúpeľňami a kuchynkami. Majitelia takýchto zariadení sú často veľmi priateľskí a ochotní pomôcť vám s akýmkoľvek problémom, alebo vám poradiť, čo v Shymkente navštíviť.

Ak ste cestovateľ, ktorý preferuje neformálnejšie prostredie a nechce utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre lacné hostely. V Shymkente nájdete niekoľko hostiel, ktoré ponúkajú zdieľané izby alebo súkromné izby za nízke ceny. Hostely často poskytujú spoločné priestory, ako sú kuchynky, spoločné sprchy a obývačky, kde sa stretávajú cestovatelia z rôznych kútov sveta. Ide o skvelú príležitosť na spoznanie nových ľudí a výmenu cestovateľských zážitkov.

Nezávisle na tom, aký typ ubytovania preferujete, v Shymkente máte možnosť zažiť autentickú pohostinnosť a pohodlie. Mesto ponúka bohaté kultúrne dedičstvo a množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Nezabudnite si tiež pozrieť miestne trhy, kde môžete ochutnať tradičné jedlá a zakúpiť si miestne rukodielné výrobky.

Kazachstan je krajina s bohatou históriou a Shymkent je miestom, ktoré vám ponúka skvelé možnosti ubytovania, aby ste mohli preskúmať všetky poklady tohto jedinečného miesta. Či už ste tam na služobnú cestu alebo na dovolenku, nájdete si vhodné ubytovanie podľa vašich potrieb a rozpočtu. Takže neváhajte a navštívte Shymkent, jedno z najkrajších miest v Kazachstane!


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Shymkent


Najčastejšie otázky a odpovede o Kazachstane a Shymkente sú:
1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan.
2. Kde sa nachádza Shymkent?
Odpoveď: Shymkent je tretie najväčšie mesto v Kazachstane a nachádza sa na juhu krajiny.
3. Aké je počasie v Shymkente?
Odpoveď: Počasie v Shymkente je typicky kontinentálne s teplými letami a chladnými zimami. Letné teploty sa môžu pohybovať od 25°C do 35°C, zatiaľ čo zimy sú chladné s teplotami často pod bodom mrazu.
4. Aký jazyk sa hovorí v Kazachstane?
Odpoveď: Oficiálnymi jazykmi v Kazachstane sú kazachština a ruština.
5. Aké atrakcie môžem vidieť v Shymkente?
Odpoveď: V Shymkente sa nachádza mnoho historických pamiatok a turistických atrakcií, ako napríklad mešita Kazybek Bi, štátna univerzita Taras Shevchenko, múzeum meštianstva a mnoho ďalších.
6. Aké je hlavné hospodárstvo Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavnými priemyselnými odvetviami v Kazachstane sú ťažba ropy a zemného plynu, výroba kovov, poľnohospodárstvo a cestovný ruch.
7. Ktoré športy sú populárne v Kazachstane?
Odpoveď: V Kazachstane sú populárne športy, ako je futbal, akademia hokeja na ľadu, box, cyklistika a zápasenie.
8. Musím víza na cestovanie do Kazachstanu?
Odpoveď: Cestovatelia z mnohých krajín potrebujú víza na vstup do Kazachstanu. Odporúča sa skontrolovať aktuálnu vízovú politiku pred cestou.
9. Aká je miestna menu v Kazachstane?
Odpoveď: Miestnou menou v Kazachstane je kazachský tenge.
10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Shymkentu?
Odpoveď: Shymkent je dostupný cez medzinárodné letisko na medzinárodých letoviskách alebo môžete prísť vo vnútrozemí autami, vlakmi alebo autobusmi z iných miest v Kazachstane.


Dovolenka Kazachstan Shymkent


Kazachstan je krajina bohatá na históriu a kultúru, a jedno z jej najzaujímavejších miest je Shymkent. Toto mesto ponúka návštevníkom neustále objavy a zážitky. Ak plánujete dovolenku v Kazachstane, nezabudnite zaradiť Shymkent na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.

Shymkent je hlavné mesto regiónu Jižný Kazachstan a je známe svojimi unikátnymi pamiatkami. Jedným z najzaujímavejších miest v meste je park Abai, kde si môžete oddýchnuť medzi krásnymi zelenými trávnatými plochami, alebo pozrieť si miestne atrakcie, ktoré sú rozptýlené po celom parku.

Pamiatkou, na ktorú nesmiete zabudnúť pri vašej návšteve v Shymkente, je Koblandy batyr mausoleum. Tento nádherný architektonický klenot je chrámom postaveným na počesť slávneho kazachského válečníka.

Ďalšou atrakciou v Shymkente je miestny trh, ktorý sa volá Zeliony Bazar. Toto je jedno z najživších miest v meste. Tu môžete objaviť tradičné kazachské produkty, ako napríklad rukodielné výrobky, textilné výrobky, kožené výrobky, koberce, suveníry a mnoho ďalších.

Shymkent je však tiež obklopený nádhernou prírodou. Ak máte radi prírodu, nemali by ste vynechať park Sayram-Ugam, ktorý sa nachádza asi 20 km od Shymkentu. Tento park sa rozprestiera na území asi 35 000 hektárov a je domovom viac ako 1 000 druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácnych druhov, ktoré si môžete pozrieť. Okrem toho, Sayram-Ugam bol v minulosti tiež dôležitou zastávkou na Hedvábnej ceste.

Nech už sa rozhodnete zvoliť ktorýkoľvek z týchto atrakcií, alebo si užijete inú aktivitu, takej ako napríklad ochutnávanie miestnej kuchyne, v Shymkente si určite nájdete niečo pre seba. Pokiaľ sa chystáte do Kazachstanu a rozhodujete sa, kam ísť, Shymkent by mal byť vašou voľbou pre nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú si užijete s rodinou alebo priateľmi.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky