Počasie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan, ktorý sa nachádza v strednej Ázii, má vo svojom hlavnom meste, Nur-Sultan, typické kontinentálne podnebie s extrémnymi teplotami v zime a v lete.

V zime, ktorá v Nur-Sultane trvá od novembra do marca, teploty klesajú na -30°C a dokonca aj nižšie. Vietor a sneženie sú bežnými javmi a mnoho miestnych si zvyká na lenivé dni strávené v teple svojich domovov.

Po zime nasleduje krátka jar, ktorá trvá len niekoľko týždňov a znova sa teploty začínajú zvyšovať. V lete, ktoré trvá od júna do augusta, je Nur-Sultan známy svojimi horúcimi a suchými dňami, počas ktorých teploty môžu dosiahnuť aj 40°C. Nočné teploty sú však krajšie a príjemnejšie.

Jeseň, ktorá nasleduje po letnej horúčave, je najkratším ročným obdobím v Nur-Sultane. Trvá len niekoľko týždňov a prináša so sebou menej tepla a zmeny v počasí. Najmä v septembri a októbri sa môžu vyskytnúť silné veterné búrky a prudké výkyvy teploty.

Celkovo je teda počasie v Nur-Sultane veľmi kontrastné a extrémne, s extrémne nízkymi a vysokými teplotami počas rôznych ročných období. Pre návštevníkov z iných miest a krajín je preto dôležité pripraviť sa na rôzne klimatické podmienky a prispôsobiť sa im.


Ubytovanie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan Nur-Sultan, skôr známe ako Astana, je hlavným a druhým najväčším mestom Kazachstanu. Nachádza sa v strednej časti krajiny a je hlavným politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Vzhľadom na svoj dôležitý regionálny význam a silné ekonomické zázemie sa mesto rozvíja rýchlym tempom a v súčasnosti je známe svojimi elegantnými a modernými budovami, ktoré sú dominantnými prvky jeho panorámy.

Ak plánujete do Astany cestovať, budete sa chcieť uistiť, že si zabezpečíte kvalitné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si vašu cestu do plnej miery. Hlavné mesto Kazachstanu ponúka širokú škálu možností na ubytovanie pre návštevníkov, vrátane hotela s vyššou úrovňou služieb aj jednoduchších ubytovacie typov.

Mesto je známe svojimi luxusnými hotelmi a apartmánmi, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a moderné zariadenia. Ak hľadáte hotel s vyššou úrovňou služieb, určite nebudete sklamaní v Astane. Zaujímavým ubytovaním je napríklad hotel Rixos President Astana, ktorý ponúka apartmány štandardu piatich hviezdičiek a súčasne hostí aj konferencie a podujatia.

Zároveň v meste nájdete aj množstvo cenovo prístupných hotelov a hostinčiek, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie zaujímavé tým, že sú umiestnené vo veľmi peknej lokalite. Hostel Arkas je jedným z nich, ktorý je prístupný pre každého a ponúka komfortné spálne a spoločné kúpeľne.

Celkovo platí, že kazachstanská kultúra je pohostinná a ľudia vynikajú svojou ochotou pomôcť a ukázať vám v meste cestou okolo. V každom prípade si však pred cestou zarezervujte svoje ubytovanie, aby ste mali istotu, že vaša cesta bude pohodlná a príjemná. Nie je pochýb o tom, že v Astane si nájdete správne ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky a prinesie vám nezabudnuteľné zážitky z vašej cesty.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan, predtým známe ako Astana.

2. Prečo sa mesto premenovalo z Astany na Nur-Sultan?
Odpoveď: Mesto bolo premenované na Nur-Sultan na počesť dlhoročného prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý svojimi reformami veľmi ovplyvnil vývoj Kazachstanu.

3. Kde sa nachádza Nur-Sultan?
Odpoveď: Nur-Sultan sa nachádza v strede Kazachstanu, v blízkosti rieky Isamail.

4. Aká je populácia mesta Nur-Sultan?
Odpoveď: Populácia mesta Nur-Sultan sa odhaduje na približne 1,1 milióna obyvateľov.

5. Ktoré pamiatky sú v Nur-Sultane najzaujímavejšie?
Odpoveď: Medzi najzaujímavejšie pamiatky v Nur-Sultane patria Baiterek Tower, Khan Shatyr Entertainment Center, Astana Opera a Astana Presidential Palace.

6. Ako najlepšie cestovať po Nur-Sultane?
Odpoveď: V Nur-Sultane je verejná doprava dobre vyvinutá a môžete sa dostať po meste autobusmi, trolejbusmi, vlakmi alebo taxíkom.

7. Aké sú hlavné odvetvia hospodárstva v Nur-Sultane?
Odpoveď: Hlavné odvetvia hospodárstva v Nur-Sultane zahŕňajú finančné služby, obchod, stavebníctvo, energetiku a telekomunikácie.

8. Aké je podnebie v Nur-Sultane?
Odpoveď: V Nur-Sultane panuje kontinentálne podnebie s chladnými zimami (-30 ° C) a horúcimi letami (+30 ° C).

9. Ktoré kultúrne podujatia sa konajú v Nur-Sultane?
Odpoveď: V Nur-Sultane sa koná mnoho kultúrnych podujatí, vrátane festivalov filmu, hudobných koncertov a výstav.

10. Ktoré atrakcie sa nachádzajú v okolí Nur-Sultanu?
Odpoveď: V okolí Nur-Sultana sa nachádzajú niektoré zaujímavé atrakcie, ako je napríklad Borovoe jazero, Všetky pavilóny Expo 2017 a vesmírne stredisko Bajkonur.


Dovolenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan, krajina nachádzajúca sa v Strednej Ázii, nie je zrejme prvou voľbou turistov, keď prichádza na plánovanie dovolenky. Avšak existuje jedno miesto, ktoré stojí za návštevu a rozhodne túto krajinu zaujímavejšiu - Nur-Sultan, známe aj ako Astana.

Astana, hlavné mesto Kazachstanu, sa nachádza uprostred stepí a púští. Toto mesto, ktoré raz slúžilo ako odľahlá dedina, sa transformovalo na futuristickú metropolu s ohromujúcou architektúrou.

Jedným z najznámejších symbolov mesta je budova Baiterek. Táto vyše 100-metrová výška ponúka nádherný výhľad na celé mesto a je považovaná za symbol prosperity a šťastia. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o modernú architektúru, budova Baiterek je určite zastávka, ktorú si nenechajú ujsť.

Ďalšou významnou atrakciou v Astane je Hazrat Sultan Mosque, ktorá je jednou z najväčších mešít v strednej Ázii. Je to skvelé miesto na objavenie kultúry a náboženstva Kazachstanu.

V meste sa taktiež nachádza palác mieru a zhody – palác, ktorý zobrazuje rozmanitosť kultúry Kazachstanu a je využívaný na oficiálne udalosti a medzinárodné stretnutia. Jeho impozantná architektúra predstavuje zaujímavý pohľad pre návštevníkov.

Astana ponúka aj bohatú ponuku múzeí. Napríklad národné múzeum Kazachstanu ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru krajiny. Múzeum modernej kultúry vytvára priestor pre prezentáciu súčasnej umeleckej scény a ponúka unikátny zážitok.

Ak máte radi prírodu a túžite po oddychu od ruchu mesta, Astana je obklopená krásnymi prírodnými scenériami, ktoré môžete objaviť. Napríklad v blízkosti mesta sa nachádza Kokshetau, národný park, ktorý je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Je to ideálne miesto na turistiku a objavovanie zázrakov prírody.

Astana je tiež známa svojou vynikajúcou gastronómiou. Tu si môžete vychutnať bohatú paletu kazachstanskej kuchyne, ktorá kombinuje prvky kuchýň zo strednej Ázie, Blízkeho východu a Európy. Nezabudnite ochutnať tradičné jedlá, ako je beshbarmak, kuracie mäso s cibuľou a testovinami, ktoré je jedným z klasických a obľúbených jedál v Kazachstane.

Astana, Nur-Sultan, je fascinujúce mesto, kotoré ponúka kombináciu moderných architektonických zázrakov a bohatého kultúrneho dedičstva. Je to miesto, ktoré stojí za návštevu pre tých, ktorí chcú preskúmať menej známu, ale jedinečnú časť sveta. Takže ak plánujete dovolenku, prečo by ste sa nevydali do Astany a neobjavili tajomstvo tohto ohromujúceho mesta v srdci Kazachstanu?


Letenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Ak plánujete navštíviť Kazachstan, nemôžete nechať ujsť jeho hlavné mesto – Nur-Sultan (dřívější Astana). Toto moderné mesto, ktoré je perlovým výtvorom na rozhraní Ázie a Európy, kombinuje architektúru stredovekých mestských hradieb s modernými mrakodrapmi, stojí pri rieke Ishim a má veľa úžasných atrakcií na ponúkanie návštevníkom. A ak chcete navštíviť Nur-Sultan z iného kúta sveta, nemusíte byť obmedzení výberom letových liniek, ktoré ju ponúkajú ako svoj hlavný cieľový bod.

Nur-Sultan je v súčasnosti jedným z najdynamickejších miest na svete. Mesto sa transformovalo z malej provincie na významné geopolitické centrum, domovom triumfujúcej architektúry a neustále sa rozvíjajúcej kultúry.

Cestovať do Nur-Sultana je v súčasnosti veľmi jednoduché, keďže mesto má dobré prepojenie leteckou dopravou. Mnoho populárnych leteckých spoločností ponúka lety do Kazachstanu cez hlavné letiská vo svete. Ak hľadáte lacné letenky pre svoju cestu do Nur-Sultana, môžete skúsiť lety s Air Astana, Turkish Airlines, Fly Dubai alebo Qatar Airways.

Air Astana, ktorá je vlajkovou leteckou spoločnosťou Kazachstanu, poskytuje letecké spojenia z rôznych kútov sveta a má dobrú povesť v oblasti letectva. Firmu založili v roku 2001 a v súčasnosti je najväčší letecký dopravca v Kazachstane. Slovo astana v preklade znamená “hlavné mesto”, čo spoločnosti dáva väčší zmysel pre soulad s víziou kazachskej krajiny.

Let do Nur-Sultana trvá približne 7 až 9 hodín z rôznych miest po celom svete. Pre obmedzenie časovej zóny by mali cestujúci brať do úvahy časový rozdiel. Nur-Sultan sa nachádza v časovej zóne GMT+6, teda o 6 hodín na východ od Greenwichu v Londýne.

Pri príchode do Nur-Sultana si návštevníci môžu užiť krásu a pôvab tohto nádherného mesta. Rovnako si vychutnajú jeho rôznorodosť, kultúrnu rastúcnosť a historické dedičstvo, ktoré sa prejavuje v jeho architektúre a kultúre ľudu. Akonáhle ste v Nur-Sultane, odporúčame navštíviť monument Baiterek, moslimskú mešitu Hazret Sultan, palác prezidenta a samozrejme niektoré z jeho nákupných centier.

Nur-Sultan, bývalé Astana, má veľa ponúkať pre svojich návštevníkov. Od unikátnej architektúry po kultúrnu rastúcnosť a úchvatné výhľady z vyšších panelových domov, cestovanie do tohto mesta bude pre každého návštevníka pasívnym zážitkom, ktorý si budú pamätať navždy. S mnohými letiskami, ktoré ponúkajú lety do Nur-Sultana, cestovanie do tohto mesta sa stalo ešte jednoduchším a dostupnejším ako kedykoľvek predtým.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky