Letenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Letenka do Kazachstanu: Objavte pôvab Astany, súčasného hlavného mesta premenovaného na Nur-Sultan

Kazachstan, rozľahlá krajina v strednej Ázii, je jednou z najmenej objavovaných turistických destinácií na svete. No súčasné hlavné mesto Astana, ktoré nedávno premenovali na Nur-Sultan, určite stojí za návštevu. Ak plánujete cestu do tohto fascinujúceho mesta, nepremeškajte jedinečnú príležitosť skúmať jeho kultúru, históriu a modernú architektúru.

S novým názvom oslovením Nur-Sultan, mesto oplýva fascinujúcimi atrakciami a príležitosťami pre každého cestovateľa. Chcete-li si však užiť tento skvostný zážitok, musíte najskôr získat letenku do Kazachstanu.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenia do Astany, vrátane Air Astana, Turkish Airlines, Lufthansa a mnohých ďalších. Vzhľadom k tomu, že je Kazachstan dosť odľahlé miesto, musíte najmä z Európy plánovať medzinárodný let. Zvoliť správny let môže byť pre cestovateľov rozhodujúce, nakoľko to môže ovplyvniť trvanie letu, cenu a pohodlie.

Po prílete do Astany budete mať príležitosť preskúmať to, čo mesto ponúka. S nástupom nového názvu sa mnoho architektonických skvostov stalo ešte viac významnými. Ide hlavne o Bayterek Tower, symbol mesta, ktorý predstavuje strom života a odkazuje na starovekú mytológiu.

Okrem Bayterek Tower tu nájdete aj množstvo historických a kultúrnych miest, ako napríklad preslávenú mešitu Hazrat Sultan alebo palác muziky v štýle islamskej moslimskej architektúry. Pre tých, ktorí majú radi modernú architektúru, sú tu tiež rôzne umelecké galérie a unikátne námestia, v ktorých môžete stráviť príjemné chvíle.

Astana je známa aj pre niektoré zo svojich zoologických záhrad a parkov, kde môžete skúmať nádhernú flóru a faunu Kazachstanu. Nezaevidujte návštevu faunaparku, kde si budete môcť vychutnať priame kontakty s divokými zvieratami vrátane cestovania na safarí.

Okrem toho je k dispozícii aj veľa miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať kuchyňu Kazachstanu, ktorá je bohatá na mäsové jedlá a tradičné špeciality. Nezabudnite ochutnať manty, tradičný kazachský pokrm s plnením z mäsa a zemiakov, alebo puré z kuracích karií, ktoré sú obľúbené po celom strednej Ázii.

Nur-Sultan, kedysi malé vidiecke mesto, sa rýchlo rozvíjalo a stalo sa metropolou, ktorá zdobí horizont Kazachstanu modernými mrakodrapmi a umeleckými spomienkami na svoju minulosť a kultúru. Bez ohľadu na to, či ste do mesta prichádzate pre jeho architektúru, históriu alebo jedinečnú kuchyňu, Nur-Sultan vás určite očarí a nechá vás túžiť po ďalšej návšteve.

Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Kazachstanu už dnes a preniknite do tajov tohto nádherného mesta. Nur-Sultan, s jeho bohatou históriou a modernými pokrokmi, je na čakanie.


Dovolenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan, obrovská krajina v srdci Strednej Ázie, ponúka množstvo fascinujúcich miest pre návštevníkov. Jedným z nich je Astana, súčasné hlavné mesto, ktoré prednedávnom zmenilo svoje meno na Nur-Sultan. Toto mesto je zvláštne v mnohých ohľadoch a je neodmysliteľnou súčasťou kazachstanskej kultúry.

Astana je sídlom mnohých historických a kultúrnych pamiatok, ktoré odrážajú pestrosť a bohatstvo krajiny. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patrí Baiterek Tower, emblematická budova symbolizujúca nezávislosť a bohatstvo Kazachstanu. Toto miesto je zároveň skvelým výhľadovým bodom, odkiaľ môžete obdivovať panorámu celej metropoly.

Ďalšou ikonickou pamiatkou je Palác mírov a zmierenia, ktorý je symbolom dôvernosti a pokojného spolužitia rôznych náboženstiev a kultúr. Tento palác je obklopený nádhernými záhradami a v jeho interiéroch nájdete výstavy zamerané na úctu k rôznorodosti a medzinárodným vzťahom.

Astana je tiež známa svojimi modernými budovami a extravagantnou architektúrou. Veľvyslanectvo Bieleho domu je napríklad replikou slávneho sídla prezidenta USA v Washington D.C. Inšpiráciou tohto projektu boli vzájomné vzťahy Kazašsko-amerických priateľstva a spojenectva.

Okrem historických a moderných pamiatok Astana ponúka aj širokú škálu kultúrnych aktivít a festivalov. Návštevníci môžu navštíviť Národný operný a baletný divadlo, kde sa predvádzajú vynikajúce umelecké vystúpenia. Ďalšie významné udalosti zahŕňajú Medzinárodný festival hudobných nástrojov, kde môžete objavovať rôzne tradičné hudobné nástroje z celej krajiny.

Astana taktiež ponúka množstvo možností na vonkajšie aktivity. Ak sa chcete vydať do prírody, môžete navštíviť Národný park Burabay, ktorý sa nachádza pár hodín jazdy od mesta. Tento park je obklopený krásnymi jazerami, lesmi a kopcami, ktoré vytvárajú úchvatnú scenériu pre turistov.

Nur-Sultan je mesto s bohatou históriou a kultúrou, ktoré sa neustále mení a rozvíja. Návštevníci môžu objavovať pestrosti tohto miesta a pozorovať kontrast medzi starými pamiatkami a modernou architektúrou. Astana je neodmysliteľnou súčasťou kazachstanského kultúrneho dedičstva a jej návšteva ponúka unikátny zážitok.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Astanu (Nur-Sultan) pre jej kultúru, históriu alebo jedinečné pamiatky, určite nebudete sklamaní. Kazachstan je krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zážitkov a vzrušenia. Astana je skvelým miestom, kde začať objavovať túto fascinujúcu krajinu.


Počasie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je aktuálne hlavné mesto Kazachstanu. Nachádza sa v strednej časti krajiny a je známa svojou jedinečnou architektúrou a extremitami počasia. Tento článok sa bude zaoberať najnovšími informáciami o počasí v tomto ohromujúcom meste.

Počasie v Nur-Sultane je všeobecne kontinentálne s veľmi studenými zimami a horúcimi letami. Mesto leží vo veľmi vzdialenej oblasti, ktorá je ovplyvnená kontinentálnymi vzduchovými hmotami. To znamená, že počasie je tu veľmi extrémne a môže sa dramaticky meniť.

Letá v meste sú horúce a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi približne 30°C. V najteplejších mesiacoch leta teploty často prekračujú 35°C, čo z toho robí pitoreskné letné slnečné letovisko. Je dôležité si však uvedomiť, že nočné teploty môžu byť nižšie, takže je vhodné mať s sebou ľahký sveter alebo šál počas večera.

Zimy v Astane (Nur-Sultane) sú známe svojou krutou studenosťou. Teploty sa pohybujú okolo -30°C a môžu sa dokonca priblížiť k -40°C. Tento druh zimy vyžaduje, aby miestni obyvatelia a návštevníci boli dobre oblečení, sú zvyknutí používať veľa vrstiev oblečenia, aby sa ochránili pred mrazivým vetrom a zimou. Zároveň je tiež potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad chrániť si tvár a ruky pred omrzlinami.

Jar a jeseň v Nur-Sultane sú obdobia príjemnejšieho počasia, kedy teploty sú mierné a príjemné. Teploty sa pohybujú od 10°C do 20°C a počas týchto mesiacov je počasie stabilnejšie a menej veterné.

Veternosť je v Nur-Sultane výraznou charakteristikou počasia. Mesto je známe svojimi silnými vetrami, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Táto veternosť môže ovplyvniť pohodlie a teplo, preto je vhodné mať vždy pri sebe vhodne oblečenie aj v prípade slnečného počasia.

Napriek svojmu extrémnemu počasiu je Nur-Sultan fascinujúcim mestom s bohatou históriou a kultúrou. Jeho architektúra je jedinečná a vytvára fantastický kontrast medzi modernou a tradičnou estetikou. Bez ohľadu na to, kedy navštívite toto mesto, vždy skúste byť pripravení na zmenu počasia a užite si všetky atrakcie, ktoré Nur-Sultan ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan (predtým známe ako Astana).

2. Prečo sa premenovalo hlavné mesto na Nur-Sultan?
- Hlavné mesto Kazachstanu sa premenovalo na Nur-Sultan na počesť dlhoročného prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý v roku 2019 abdikoval.

3. Aké je nové oficiálne názov hlavného mesta Kazachstanu?
- Nový oficiálny názov hlavného mesta Kazachstanu je Nur-Sultan.

4. Kedy sa zmenilo hlavné mesto Kazachstanu na Nur-Sultan?
- Zmena názvu hlavného mesta sa uskutočnila 23. marca 2019.

5. Kde sa nachádza Nur-Sultan v Kazachstane?
- Nur-Sultan sa nachádza v severnom Kazachstane, neďaleko hranice s Ruskom.

6. Aké je počet obyvateľov mesta Nur-Sultan?
- Podľa údajov z roku 2020 má mesto Nur-Sultan približne 1,1 milióna obyvateľov.

7. Aké sú hlavné atrakcie v meste Nur-Sultan?
- Niektoré z hlavných atrakcií v meste Nur-Sultan zahŕňajú Bajterek Tower, Hazret Sultan mešitu, Národný architektonický a etnografický komplex Atameken a nákupné centrum Khan Shatyr.

8. Aké je podnebie v meste Nur-Sultan?
- Mesto Nur-Sultan má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Zimy sú extrémne studené s teplotami klesajúcimi pod -30 °C, zatiaľ čo letá sú teplé s teplotami stúpajúcimi nad 30 °C.

9. Aká je hlavná priemyselná odvetvie v meste Nur-Sultan?
- Hlavná priemyselná odvetvie v meste Nur-Sultan je vládne a finančné sektor. Navyše je tu tiež rozvinutá výroba, stavebníctvo a obchod.

10. Ako sa dostanem do mesta Nur-Sultan?
- Mesto Nur-Sultan má medzinárodné letisko Nursultan Nazarbajev, ktoré je spojené s rôznymi medzinárodnými destináciami. Navyše, existujú aj vlaky, autobusy a diaľnice, ktorými sa dá do mesta dostať.


Ubytovanie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan je fascinujúcou krajinou strednej Ázie s bohatou históriou a kultúrou. Jeho hlavné mesto, ktoré sa v roku 2019 premenovalo na Nur-Sultan, je miestom, ktoré zaujme každého návštevníka. Aby ste si vychutnali úžasné zážitky, je dôležité mať správne ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavím niektoré z možností ubytovania v Nur-Sultane.

1. Luxusné hotely:
Nur-Sultan je domovom mnohých luxusných hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a špičkové služby. Medzi najpopulárnejšie patrí hotel Rixos President Astana, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka moderné izby, wellness centrum, bazén a vynikajúce reštaurácie s miestnymi i medzinárodnými kuchyňami.

2. Stredná trieda:
Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, Nur-Sultan má mnoho stredne veľkých hotelov a apartmánových komplexov. Hotel Duman, situovaný v tichej časti mesta, je populárnou voľbou pre turistov aj podnikateľov. Ponúka moderne zariadené izby, bezplatné Wi-Fi pripojenie a bohaté raňajky.

3. Bývanie u miestnych:
Ak preferujete autentický zážitok, môžete skúsiť ubytovanie u miestnych obyvateľov. Existuje mnoho online platform, ktoré ponúkajú ubytovanie u miestnych v Nur-Sultane. Týmto spôsobom si nielen užijete pohodlie a pohostinnosť miestnych ľudí, ale tiež získate lepšiu predstavu o ich každodennom živote a tradíciách.

4. Hostely:
Pre cestovateľov s menším rozpočtom a tých, ktorí preferujú priateľskú atmosféru, sú hostely skvelou voľbou. Nur-Sultan má niekoľko hostlov, ktoré ponúkajú spoločné izby s možnosťou zdieľať priestor s ostatnými cestovateľmi. Hostel APARZHGUL je jedným z najobľúbenejších a má skvelú polohu, pekné izby a spoločenský priestor.

5. Apartmány:
Nur-Sultan má aj možnosti ubytovania v apartmánoch, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo väčšie skupiny cestovateľov. Môžete si prenajať celý apartmán so všetkým potrebným vybavením a získať väčšiu slobodu a pohodlie. Airbnb a Booking.com sú medzi cestovateľmi obľúbenými platformami pre rezerváciu apartmánov.

V Nur-Sultane nájdete širokú škálu možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a vkusu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, strednú triedu, ubytovanie u miestnych, hostely alebo apartmány, v prvom hlavnom meste Kazachstanu si určite nájdete ideálnu možnosť pre svoj pobyt. Bez ohľadu na to, ktorý typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na úžasné dobrodružstvo a objavovanie tejto jedinečnej destinácie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky