Ubytovanie Kambodža Kirirom National Park


Kirirom National Park - Raj v srdci Kambodže

Kambodža je krajinou bohatou na históriu a kultúru, no láka svojich návštevníkov aj krásnym a zaujímavým prírodným bohatstvom. Jedným z najkrajších chránených území v tejto krajine je Kirirom National Park, ktorý sa nachádza len niekoľko hodín cesty od hlavného mesta Phnom Penh. Miesto, ktoré ponúka nielen spektakulárne výhľady na okolitú krajinu, ale aj širokú škálu ubytovacích možností.

Kirirom National Park je rozlohou približne 35 000 hektárov a nachádza sa na juhozápade Kambodže. Jeho poloha v goratých a hornatých oblastiach krajiny mu dáva výnimočnú príležitosť ponúknuť návštevníkom úchvatný výhľad. Park je obklopený jazermi, vodopádmi a hustými lesmi, ktorých domovom je mnoho vzácnych druhov flóry a fauny.

Ak hľadáte ubytovanie, Kirirom National Park vám určite neprekáža. V parku a jeho blízkosti nájdete niekoľko možností pre nocľah, od jednoduchých chatiek a stanových táborov až po luxusné hotely a rezorty ponúkajúce pekný výhľad na okolitú prírodu.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov sú k dispozícii stanové tábory, kde si môžete prenajať stan, v ktorom si užijete autentický zážitok z pobytu v divočine. Tieto tábory na vás čakajú se svojim kúzelným prostredím, pokojom a tichom, čo vám umožní úplnú oddanosť prírode. Po dni plnom turistiky si môžete opekáčiť jedlo pri ohnisku a podeliť sa s ostatnými návštevníkmi o svoje dojmy z parku.

Ak preferujete trochu viac pohodlia, sú tu aj hotely a rezorty, ktoré ponúkajú komfortné izby so všetkým potrebným. Môžete si vychutnať pokoj a súkromie nachádzajúce sa v krásnom prírodném prostredí. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú aj rôzne atrakcie a aktivity, ako sú organizované túry a prehliadky parku, jazdenie na koni alebo požičanie bicykla na bližšie prieskumy okolia.

Kedže Kirirom National Park sa nachádza v blízkosti Phnom Penh, môžete sem prísť buď na jednodenný výlet z hlavného mesta alebo si rezervovať ubytovanie na niekoľko dní, aby ste mohli preskúmať všetky jeho krásy. Turistické trasy v parku sú dobre značené a sú vhodné pre rôzne úrovne fyzickej kondície.

Takže, či ste nadšený prírodný zberateľ, vyznávateľ dobrodružstva alebo jednoducho nadšenec histórie a kultúry, Kirirom National Park je bezpochyby jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali zaradiť na svoje zoznamy „musite vidieť“ pri návšteve Kambodže. S jeho rôznymi možnosťami ubytovania sa môžete cítiť komfortnej a vypracovať si vlastné zážitky. Takže neváhajte, a zájdite do tejto perly Kambodže a zažite to najlepšie, čo táto krajina ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Kirirom National Park


1. Čo je Kambodža Kirirom National Park?
Kambodža Kirirom National Park je národný park nachádzajúci sa v oblasti provincie Kampot na juhu Kambodže. Je to územie chránené kvôli svojej rozmanitej prírodnej a krajinskej hodnote.

2. Kde sa nachádza Kambodža Kirirom National Park?
Národný park Kambodža Kirirom sa nachádza približne 112 km juhozápadne od hlavného mesta Phnom Penh.

3. Aká je veľkosť Kambodža Kirirom National Park?
Národný park Kambodža Kirirom má rozlohu približne 35 000 hektárov.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Kambodža Kirirom National Park?
V národnom parku si môžete vychutnať turistiku, kempovanie, jazdu na horských bicykloch, sledovanie vtákov a prieskum rôznych vodopádov. Taktiež si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú prírodu a vyfotiť si rôzne druhy rastlín a zvierat.

5. Koľko stojí vstup do Kambodža Kirirom National Park?
Vstupný poplatok do Kambodža Kirirom National Park je približne 5 USD pre cudzincov a 2000 rielov pre miestnych obyvateľov.

6. Môžem prespať v Kambodža Kirirom National Park?
Áno, v národnom parku je možné kempovať. Existujú tiež niekoľko bungalovov a chatiek, ktoré si môžete prenajať.

7. Ako sa dostanem do Kambodža Kirirom National Park?
Kambodža Kirirom National Park je dostupný autom alebo motorkou z hlavného mesta Phnom Penh. Existuje tiež možnosť si prenajať vozidlo alebo využiť organizovanú dopravu.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Kambodža Kirirom National Park?
Najlepšou dobou na návštevu Kambodža Kirirom National Park je obdobie od januára do marca, keď je počasie najsuchšie a teploty sú príjemné.

9. Aké druhy rastlín a zvierat možno v Kambodža Kirirom National Park pozorovať?
Národný park je domovom rôznych druhov rastlín, ako aj vzácnych zvierat, ako sú tapíre, jelenie, opice a rôzne druhy vtákov a motýľov.

10. Je potrebné si doniesť nejaké občerstvenie alebo je v parku možné niečo kúpiť?
Je vhodné si priniesť vlastné občerstvenie, pretože v parku nie je veľa možností na stravovanie. Existujú však niektoré reštaurácie a obchody, kde je možné zakúpiť jedlo a pitie.


Dovolenka Kambodža Kirirom National Park


Kambodža Kirirom National Park – Dožite úžasnú dovolenku v nezvyčajnom prostredí

Kambodža Kirirom National Park je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Kambodži. Tento národný park sa nachádza na juhu Kambodže, v provincii Kampong Speu, a rozprestiera sa na ploche takmer 350 km². Park je domovom mnohých zvierat a rastlín, ako aj atrakcií, ktoré zaujmú každého návštevníka.

Ak plánujete cestu do Kambodže a hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť v prírode a zároveň sa poutať s miestnou kultúrou, Kambodža Kirirom National Park je tou správnou voľbou. Tu nájdete mnoho turistických miest, historických pamiatok a nádherných výhľadov. Ale predovšetkým, na tejto dovolenke zažijete úplný relax v nádhernom a jedinečnom prostredí.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je Kirirom vodopád. Tento vodopád sa nachádza v samom srdci parku a je obklopený nádhernou prírodou. Počas vašej dovolenky sa môžete prechádzať po okolí a objavovať všetky zaujímavosti jednotlivých miest. Ak sa chcete ešte viac priblížiť k prírode, môžete sa prihlásiť na horyTrekking, ktorý vám umožní preskúmať park pešo.

Ak chcete na svojej dovolenke v Kambodži vidieť niečo, čo na vašich cestách inam nenájdete, navštívte okolité obce a spoznajte miestnu kultúru. Na miestnych trhoch a v obchodoch nájdete typické miestne výrobky, ktoré vám poskytnú zážitok ako žiadne iné.

Na dovolenke v Kambodži v Kirirom National Park budete mať širokú škálu ubytovacích možností, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Od luxusných hotelov až po turistické ubytovne, všetky možnosti ubytovania v tomto parku sú ideálne pre rodiny, páry alebo jednotlivcov.

Celkové vyžitie na dovolenkovej destinácii Kambodža Kirirom National Park si môžete prispôsobovať sami. Leto je zvyčajne obdobím, kedy je v parku viac turistov a môžete často naraziť aj na miestne podujatia. Na jeseň a zimu sa zase turisti menej prevalujú a budete tak mať park takmer len pre seba.

V parku tiež môžete zažiť mnohé druhy športov a zábavy. Od turistiky a bicyklovania po vodné športy a rybolov. Všetko si môžete naplánovať podľa vašich predstáv a preferencií.

Na dovolenke v Kambodži Kirirom National Park si môžete oddýchnuť v nádhernom a jedinečnom prostredí, ako aj spojiť relax s objavovaním miestnej kultúry a zaujímavostí. Je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva, ako aj pre tých, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku ďaleko od civilizácie. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu do Kambodže Kirirom National Park!


Letenka Kambodža Kirirom National Park


Kambodža je krajinou kontrastov. Na jednej strane trhoviská, chrámy a ulice plné života, na druhej strane zahraničné návštevníci vyhľadávajú krajiny, ako je Kirirom National Park. Pokiaľ hľadáte odpočinok a zážitky z prírody, letenka do tejto destinácie môže byť tou správnou voľbou.

Národný park Kirirom, ktorý sa nachádza asi hodinovú jazdu severozápadne od Phnom Penhu, je obľúbenou turistickou destináciou v oblasti Kampot. Jeho názov znamená "vrchol modrého kopca" a 1434 metrov vysoká hora námestím parku poskytuje zaujímavé turistické trasy a úchvatné výhľady.

Letenky do Phnom Penhu sa dajú nájsť za pomerne nízke ceny, najmä ak si ich zakúpite s dostatočným predstihom. Z tejto destinácie sa dá potom vydať na cestu do Kirirom National Parku. Po príchode do Phnom Penhu sa môžete zaregistrovať u niektorých z cestovných kancelárií alebo si na mieste prenajať vozidlo.

V parku sa nachádza celá rada turistických trás, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí sa radi túlia peši alebo jazdia na bicykli. V oblasti si môžete prenajať prístrešok alebo stan a vydať sa na telocvičnú prirodzenosť. Medzi zaujímavých tvorov, ktoré v parku žijú, patrí koťa zlatá, medveď hnedý a viac ako stovka rôznych druhov vtákov.

Navštíviť Kirirom National Park je skvelou príležitosťou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v prírode, bez toho aby museli cestovať ďaleko. Príchod do oblasti trvá hodinu, a tým pádom si môžete krátkodobo oddýchnuť a opäť nabrať energiu. Letenka do tejto destinácie bude dobrým inzerciou vo vašom kalendári, ako aj skvelou skúsenosťou, ktorú nezabudnete.


Počasie Kambodža Kirirom National Park


Kambodža je krajinou, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou a históriou. Ale okrem toho, je tiež domovom pre množstvo nádherných prírodných úkazov a parkov. Jedným z najznámejších parkov v Kambodži je Kirirom National Park, ktorý je obľúbený nielen pre svoju krásnu krajinu, ale aj pre svoje pozoruhodné počasie.

Situovaný v provincii Kampong Speu, Kirirom National Park sa nachádza asi 120 kilometrov na juhovýchod od hlavného mesta Phnom Penh. Park je obklopený zelenými kopčekmi, hustými džungľami a malebnými vodopádmi, čo vytvára nádherné scenérie pre návštevníkov. Okrem svojho scenického bohatstva, Kirirom National Park je tiež známy pre svoje príjemné a vyvážené počasie.

Počasie v Kirirom National Park je typické pre tropickú oblasť s horúcimi a vlhkými teplotami počas väčšej časti roka. Letné obdobie, ktoré väčšinou trvá od apríla do októbra, prináša teploty okolo 30 stupňov Celzia a vysokú vlhkosť. Toto obdobie je charakterizované silnými dažďami a mnohokrát dochádza k prehánkam a bouľavkám. Aj keď tieto poveternostné podmienky môžu zabraňovať niektorým aktivitám v parku, často si turisti vychutnávajú túto atmosféru a prechádzajú sa pod príjemným tepaním dažďovej vody.

Počas prechodného obdobia, ktoré nastupuje po letnej horúčave, teploty začínajú klesať, čo privádza do parku chladnejší a osviežujúci vietor. Inspiratívny prechod zo sezóny dažďov do chladnejšieho obdobia priláka množstvo turistov, ktorí túžia zažiť túto zmienku v atmosfére Kirirom National Parku.

Najpríjemnejšie počasie sa v parku často dostáva v zimnom období, od decembra do marca. V tomto období sú teploty mierne a pohodlné, priemerne dosahujú približne 25 stupňov. Je to ideálne obdobie na prieskum parku a jeho okolia. Turisti majú možnosť prechádzať sa po turistických chodníkoch, obdivovať kvitnúce kvety a spoznávať pestrosť fauny a flóry Kirirom National Parku.

Kirirom National Park je miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať krásu prírody a okolitého prostredia, bez ohľadu na ročné obdobie. Dôležité je však brať ohľad na počasie a prírodné podmienky. Ak plánujete návštevu tohto parku, odporúča sa sledovať predpovede počasia a vziať so sebou správnu výbavu vrátane rýchlo suchých odevov, ochrany pred dažďom a požadovaných trekingových doplnkov.

Kirirom National Park je skvelým miestom pre všetkých milovníkov prírody, ktorí hľadajú únik od rušného mestského života. Jeho rôznorodosť a malebné prostredie robí z parku jedinečné miesto pre zážitky, akými sa nemožno nechať presvedčiť. A s jeho priaznivým počasím, je to iste miesto, kde človek môže dýchať čistý vzduch a byť v kontakte s prírodou.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky