Počasie Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je známa pre svoje krásne a rozmanité krajiny, ktoré sa nachádzajú v rôznych národných parkoch. Jedným z týchto parkov je aj Mapungubwe National Park, ktorý sa nachádza na severe krajiny v provincii Limpopo. Tento park je domovom niekoľkým druhom zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre túto oblasť. Navyše, počasie v Mapungubwe National Park zaručí návštevníkom príjemné a teplé podnebie v priebehu celého roka.

Väčšinu roka je počasie v Mapungubwe National Park teplé a suché. Letné mesiace (december až február) sú veľmi horúce s teplotami, ktoré by mohli dosiahnuť až 36 stupňov Celzia. V tomto čase návštevníci by mali byť pripravení na vysoké teploty, vysokú vlhkosť a možnosť búrok. Na druhej strane, zima v Mapungubwe National Park je pomaly obdobie sucha. Od mája až do júla teploty klesajú na približne 15-20 stupňov Celzia, čo znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na studené ranné a večerné hodiny.

Okrem leta a zimy, má Mapungubwe National Park aj krásnu jar a jeseň. Jeseň (september až november) je zvyčajne veľmi suchá a pomerne teplá. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, takže je to ideálne obdobie pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčave a súčasne si užiť teplé a slnečné počasie. Zároveň je v jeseň obdobie kvitnutia rastlín, čo dodáva krajine svoj zvláštny čar.

Jar (marec až máj) je obdobím dažďov v Mapungubwe National Park, ktorý prináša nový život do krajiny. Teploty sú pomerne teplé a vysoká vlhkosť dáva priestor záhradám a zemepisných šírkach v národnom parku. To je obdobie intenzívneho rastu rastlín a zvierat, čo robí z jari obdobie, kedy sú návštevníci schopní vidieť mnoho zvierat, ktoré sa skrývajú v lesoch a trávnatých oblastiach.

Celkovo vyberte si, kedy by ste chceli navštíviť Mapungubwe National Park a potom si zarezervujte ubytovanie v predstihu, aby ste zistili, koľko bude stáť a aby ste si zabezpečili miesto. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento úžasný park, môžete si byť istí, že tu nájdete mnoho krásnych miest a zážitkov.


Letenka Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je krásna krajina s nezvyčajnými prírodnými krásami a zvieratami. Medzi jedným z najzaujímavejších miest krajiny patrí aj Mapungubwe National Park. Tento park je významný nie len pre svoj obrovský prírodný výskyt, ale aj pre svoj historický význam.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mapungubwe National Park, je to najlepšie urobiť v priebehu leta z Novembra do Apríla. Väčšinou majú návštevníci radi tour prechádzky, kde sa dozvedajú viac o histórii a kultúre krajiny, ktorú ukrýva park. Tento park bol vymenovaný za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO v roku 2003 a nachádza sa na úpätí hory Sofala blízko hraníc s Botswanou a Zimbabwe.

Hneď po vašom príchode do parku si budete môcť všimnúť neobvyklé skaly a kopce, ktoré sa striedajú s prekrásnymi riekami a zelenými lesoch. Park ponúka celú radu zážitkov, od obdivovania flóry a fauny až po tradičné africké osady. Ak máte radi turistiku, môžete sa zapojiť do niektorého z turistických okruhov, ktoré Vám umožnia spoznať krásy tejto krajiny lepšie.

Zoologickej zaujímavosti v Mapungubwe National Parku sú napríklad mnohé druhy vtákov, aj zriedkavého geparda, slona alebo nosorožca. Jedným z najdôležitejších druhov, ktoré môžete vidieť v parku, sú levhole petroglify. Tieto skalné maľby sú staré viac ako 1000 rokov a ukazujú život a kultúru miestnych ľudí v minulosti.

Mapungubwe National Park ponúka návštevníkom rozmanité možnosti ubytovania, od kempovacie zóny až po luxusné hotely. Miestni obyvatelia radi privítajú turistov a poskytnú Vám všetko potrebné informácie o parku a čo sa toho dá a nemôže.

Aby ste sa dostali do parku, môžete si zvoliť niektoré z najbližších letísk v Juhoafrickej republike, napr. O.R. Tambo International Airport alebo Lanseria International Airport. Odtiaľ vás môže odviezť do parku prenajaté vozidlo alebo organizovaná doprava.

Všetci, ktorí hľadajú niečo iné ako tradičnú dovolenku, by mali navštíviť Mapungubwe National Park. Tento park ponúka fascinujúcu kombináciu historického významu a nezvyčajnej prírody. Ak ste na Juhoafrickú republiku dlho netúžili, teraz by ste si to mali naplánovať čo najskôr!


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


1) Aké atrakcie má Mapungubwe National Park?
- Národný park Mapungubwe ponúka množstvo atrakcií ako napríklad prehliadky archeologických nálezov, jazdu na safari, prechádzky po divokých zvieratách, výlety po rieke a veľa ďalšieho.

2) Kedy je najlepší čas na návštevu Mapungubwe National Park?
- Najlepším časom na návštevu parku je od mája do septembra, keď je suché obdobie a viditeľnosť je lepšia na poľovné zvieratá.

3) Kde sa nachádza Mapungubwe National Park?
- Mapungubwe National Park sa nachádza v Limpopskom provincii v Juhoafrickej republike, blízko hraníc s Zimbabwe a Botswanou.

4) Aké zvieratá môžete vidieť v Mapungubwe National Park?
- V národnom parku sa nachádza množstvo divokých zvierat, ako sú levi, sloni, gepardi, nosorožce, hyeny, žirafy, krokodíly a mnoho ďalších.

5) Ako sa tam dostať?
- Najlepším spôsobom ako sa dostať do Mapungubwe National Parku je cestovať letecky do letiska v Johannesburgu, Durbanu alebo Cape Towne a následne si prenajať auto alebo zaplatiť prenajímača vozidiel. Odlety smerom do Limpop vo väčšine príručiek najlepšie zabezpečujú spoločnosti South African Airways a British Airways.


Ubytovanie Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je krajinou, ktorá ponúka návštevníkom nespočetné množstvo skvostov prírody a jedným z nich je aj Mapungubwe National Park. Tento národný park sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, na území Limpopského provincie. Je jedným z najcennejších a najdôležitejších archeologických miest v Južnej Afrike a bol zároveň aj prvým miestom v krajine, ktoré bolo zapsané na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Mapungubwe National Park je známy svojou pestrou faunou a flórou. V parku môžete nájsť obrovské stáda slonov, nosorožcov, zebrov, prasat bradavičnatých a mnoho ďalších druhov zvierat. Okrem toho tu žijú aj rôzne druhy vtákov, hadov a hmyzu. Pre milovníkov prírody a zvierat je tento park skutočným rajom.

Ale Mapungubwe National Park nie je len o zvieratách a rastlinstve. Je to aj miesto s bohatou históriou a kultúrou. Na území parku sa totiž nachádza rozsiahle archeologické miesto, ktoré slúžilo ako hlavné centrum kráľovstva Mapungubwe v 11. a 13. storočí. Toto kráľovstvo bolo jedným z najintenzívnejších obchodných miest v Afrike na obchodovanie so zlatom a slonovinou.

Pre návštevníkov parku je k dispozícii množstvo miest, kde si môžu vychutnať krásu prírody a zároveň sa dozvedieť niečo o histórii tohto miesta. Môžu si napríklad pozrieť rôzne archeologické nálezy, prechádzať sa po zrekonštruovaných cestách a navštíviť múzeum, ktoré ponúka bohatú zbierku artefaktov a informácií o kráľovstve Mapungubwe.

Pokiaľ ide o ubytovanie, v Mapungubwe National Park sú k dispozícii rôzne možnosti. Návštevníci majú možnosť ubytovať sa v kempe, kde ponúkajú chatky, stany a kempe pre karavany. Všetky tieto možnosti sú vybavené základnými komfortami, ako sú posteľné prádlo, sprchy a toalety. Pre tých, ktorí si chcú užiť romantickú atmosféru, je tu aj ponuka prenocovania v luxusných safaritentoch s výhľadom na rieku Limpopo.

Okrem ubytovania je tu aj možnosť využitia rôznych aktivít, ako je prechádzka po značených chodníkoch, safari na jazdeckých konoch, jazda na bicykli, rybolov a mnoho ďalšieho. Táto lokalita je skutočne rajom pre dobrodruhov a milovníkov prírody.

Mapungubwe National Park je miestom, kde sa spoja príroda, história a kultúra. Pre tých, ktorí hľadajú unikátne a fascinujúce miesto na dovolenku, je tento národný park v Juhoafrickej republike priam stvorený. Nech už sa rozhodnete stráviť tu len pár dní alebo dlhší čas, určite si z tohto miesta odnesiete nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Dovolenka Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Mapungubwe National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Juhoafrickej republike. Nachádza sa na severu krajiny, v blízkosti hraníc so Zimbabwe a Botswanou. Je to jedinečné miesto, ktoré kombinuje prírodnú krásu a historické bohatstvo.

Park je známy svojou pestrou faunou a flórou. Návštevníci tu majú možnosť vidieť vzácne druhy zvierat, ako je leopard, leštiar či zebry. Taktiež sú tu mnohé druhy vtákov, ako aj vzácne stromy, rastliny a trávy. Príroda v parku je úchvatná a ponúka skvelé možnosti pre safari a fotografovanie.

Avšak Mapungubwe National Park nie je len miestom pre prírodné zážitky, je to aj historické miesto s veľkou kultúrnou hodnotou. Park je domovom pre pozostatky starobylej africkej civilizácie, ktorá existovala v 13. storočí. Mapungubwe bola jednou z najvýznamnejších afrických kráľovstiev svojej doby a jej pozostatky sú dnes považované za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO.

Návštevníci parku si môžu prezrieť staré kamenné zrúcaniny, ako aj artefakty a vzácne predmety, ktoré boli nájdené v oblasti. Tieto nálezy poskytujú fascinujúci pohľad na život v tejto starobylej africkej civilizácii a jej bohatstvo.

Okrem toho, park ponúka aj iné atrakcie pre turistov. Môžete sa ísť prejsť po starobylých stezkách a vychutnať si krásu miestnej prírody. Mali by ste tiež navštíviť vodopád Limpopo, ktorý je jedným z najkrajších miest v parku. Taktiež je možné sa zúčastniť jednodňových alebo viacdňových safari, ktoré vám umožnia vidieť divokú zver v jej prirodzenom prostredí.

Dovolenka v Juhoafrickej republike Mapungubwe National Park je jedinečným zážitkom. Kombinuje krásu prírody s históriou a kultúrou, čo robí tento park špeciálnym miestom. Toto miesto je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v neobvyklom a nezabudnuteľnom prostredí.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky