Počasie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko, ako krajina obohatená históriou a kultúrou, je známe aj svojou rozmanitosťou počasia. Od júla do septembra dominujú vyššie teploty a extrémny suchý vzduch, zatiaľ čo od októbra do mája sa teploty stávajú príjemnejšie a vonku padá viac zrážok.

V jednej z najkrajších častí Jordánska, oblasti Wadi Rum, prevláda arídne podnebie. Teploty tu môžu v lete dosahovať až 40°C a v zime sa pohybujú okolo 15-20°C. Napriek horúčavám je táto oblasť obľúbenou turistickou atrakciou vďaka svojej pôsobivej skalnatej krajine a kopcom zo žltého piesku. Piatkové popoludnie je tu obzvlášť pekné, keďže prichádza klesajúci chlad a návštevníci majú možnosť vidieť krásne zachytené slnečné západy.

Ďalšou zaujímavosťou sú Jordánske púštné hrady, ktoré boli postavené v 7. a 8. storočí. Sú rozložené po celej krajine a predstavujú dôležitú súčasť histórie Jordánska. Niektoré z týchto hradov sú napríklad Qasr Kharana, Qasr Amra a Qasr Ajloun. Tieto budovy, ktoré majú výrazné arabské architektonické prvky, bývali využívané ako prázdninové rezidencie a vojenské pevnosti.

Počasie v týchto oblastiach sa líši podľa ročného obdobia. V letných mesiacoch sú tiež vysoké teploty a veľmi malé množstvo zrážok. Napriek tomu, že je to suchá a horúca časť roka, mnohí turisti sa sem vyberajú za účelom objavovania histórie a kultúry.

Zimné mesiace v Jordánsku, obzvlášť v púšti Wadi Rum, sú o niečo chladnejšie, ale stále teploty zostávajú pomerne miernymi. Bohatým zážitkom je sledovanie hviezd v jasnej a tmavej oblohe, ktorá je typická pre púšť.

V každom prípade je dôležité brať do úvahy počasie pri plánovaní výletu do Jordánska. Dobrým nápadom je sledovať predpovede počasia a prispôsobiť oblečenie a aktivity na základe aktuálnych podmienok. Taktiež sa odporúča poskytnúť si primeranú ochranu pred slnkom, hydratovať sa a vyhýbať sa silným úderom horúčav.

Jordánsko ponúka svojim návštevníkom kombináciu fascinujúcej histórie a rozmanitého počasia. Bez ohľadu na ročné obdobie, zážitok z navštívenia tejto krajiny je nezabudnuteľný a ponúka mnoho možností objavovať všetko, čo Jordánsko má ponúknuť vďaka svojmu jedinečnému počasiu a kultúre.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo úžasného na obdivovanie. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu a hľadáte úplne unikátne miesto na ubytovanie, potom by ste mali zvážiť Wadi Rum Desert Castles.

Vadi Rum je rozsiahla púšť v južnom Jordánsku, ktorá vás ohromí svojou krásou a nezabudnuteľnými výhľadmi. Je to miesto, kde môžete zažiť emocionálne dobrodružstvo a ponořiť sa do kultúry beduínskeho životného štýlu. A keďže púšť bola domovom pre mnoho kmeňov a dobytčiarskej kultúry, našli sa tu aj mnohé historické pamiatky a zrúcaniny pevností, známe ako Desert Castles.

Ubytovanie v Wadi Rum Desert Castles je jednoducho úžasné. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ubytovania, od jednoduchých a autentických beduínskych stanov až po luxusné a moderné hotely. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať skvelú príležitosť zažiť autentický beduínsky zážitok.

Beduínske stany sú samotou jednou z najatraktívnejších možností ubytovania. Tieto pohodlné stany sú vybavené základným vybavením, ako je posteľ a osvetlenie, a poskytujú vám možnosť nažívať tradičný beduínsky život. Môžete sedieť pri ohnisku, vyrozprávať sa s miestnymi obyvateľmi a dokonca sa naučiť, ako pripraviť špeciálne beduínske jedlá.

Ak preferujete viac pohodlia a luxusu, môžete si vybrať moderné hotely alebo rezorty nachádzajúce sa v púšti. Tieto ubytovacie zariadenia majú všetky potrebné vybavenie na uspokojenie vašich potrieb a zároveň si užívať krásu okolitej prírody. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú aj rôzne aktivity, ako je jazda na ťahanej búrke, nočné oblohy, výlety do zrúcanín pevností a iných turistických miest.

Navyše, Wadi Rum Desert Castles ponúka jedinečnú príležitosť na objavovanie histórie a kultúry Jordánska. Môžete navštíviť rôzne zrúcaniny pevností, ktoré boli postavené v minulosti pre beduínske kmeňové vládne dynastie. Kaštiele ako Qasr Amra, Qasr Kharaneh a Qasr Tuba vám umožnia späť sa v čase a zažiť atmosféru, akoby ste sa vrátili do starovekého Jordánska.

Celkovo povedané, Wadi Rum Desert Castles ponúka úžasné možnosti ubytovania a príležitosť na objavovanie histórie a kultúry Jordánska. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom dobrodružstva alebo zanieteným historikom, tento región vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok. Takže, ak plánujete navštíviť Jordánsko, nezabudnite zvážiť pobyt v Wadi Rum Desert Castles.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto krajiny, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu dvoch významných miest - púšte Wadi Rum a hradov v poušti.

Výlety do Jordánska sa stali v posledných rokoch veľmi populárnymi a mnoho turistov uprednostňuje letenky, aby sa mohlo rýchlo a pohodlne dostať do tejto krajiny. Letenky na Jordánsko sú často dostupné za veľmi prijateľné ceny a mnoho leteckých spoločností ponúka priame spojenie so základňou Ammánu.

Jedným z najatraktívnejších miest, ktoré si pri návšteve Jordánska nenechajte ujsť, je púšť Wadi Rum. Nachádza sa južne od hlavného mesta Ammánu a je známa svojou krásnou krajinou, ktorá vám vezme dych. Wadi Rum je známa aj ako "dolina mesiacov" a získala si svoje meno vďaka svojmu jedinečnému skalnatému povrchu. Púšť je veľmi rozmanitá a turisti tu môžu stráviť niekoľko dní vystupovaním na hory, objavovaním skalných útvarov a cestovaním na beduínskych kameňoch.

Jedným z najväčších lákadiel púšte Wadi Rum je jej kultúra a ľudia. Títo miestni obyvatelia, známi ako Beduíni, sú tradičnými obyvateľmi púšte a ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na miestnu kultúru. Môžete si prenajať beduínske stany a stráviť noc pod hviezdami, počúvajúc príbehy a tradičnú hudbu miestnych obyvateľov. Nebudete mať problém nájsť letenky na Jordánsko, ktoré vám umožnia zažiť túto úžasnú kultúru púšte Wadi Rum.

Po návšteve púšte Wadi Rum odporúčame pokračovať svojím dobrodružstvom a vydajte sa na výlet do hradov v poušti. Táto oblasť je rovnako fascinujúca a ponúka špeciálny pohľad na históriu Jordánska. V strede púšte sa nachádzajú zrúcaniny niekoľkých hradov a pevností, ktoré boli postavené v období dynastie Omajjádov. Tieto hradby sú jedinečné svojim architektonickým štýlom a návštevníci si môžu prezrieť ich zaujímavú históriu a archeologický výskum.

Pri návšteve hradov v poušti je odporúčané najať si miestneho sprievodcu, ktorý vám môže poskytnúť podrobné informácie o histórii a kultúre tohto miesta. Toto dobrodružstvo bude trvať niekoľko dní, a tak je zakaždým dobré mať na pamäti výber leteniek na Jordánsko, ktorý vám umožní flexibilitu v čase a pláne.

Jordánsko je krajina s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Letenky na Jordánsko vám umožnia rýchle a pohodlné cestovanie do tejto fascinujúcej krajiny. Váš výlet by mal zahŕňať návštevu púšte Wadi Rum a hradov v poušti, aby ste zažili všetko, čo Jordánsko má ponúknuť. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, Jordánsko vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a pamiatky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


1. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Jordánska do Wadi Rum a naopak?
- Najbežnejšie spôsoby sú autobus, taxi alebo organizované túry.

2. Kde sa nachádza Wadi Rum v Jordánsku?
- Wadi Rum sa nachádza západne od jordánskeho mesta Akaba.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Wadi Rum?
- Najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rum je v zimnom a jarnom období, keď sú teploty príjemné.

4. Koľko dni by som mal venovať prehliadke Wadi Rum?
- Väčšina návštevníkov ráno strávi jednodňovou túrou, ale ideálny čas na objavenie všetkých krás Wadi Rum je dva až tri dni.

5. Aké aktivity môžem robiť v Wadi Rum?
- V Wadi Rum si môžete užiť jazdu na velblode, prieskumnú jazdu v terénnom automobile, turistiku, lezenie a pozorovanie hviezd.

6. Kam môžem ubytovať v Wadi Rum?
- V Wadi Rum sa nachádza niekoľko táborisk a spálne, kde si môžete rezervovať pobyt.

7. Ako sa dostať z Wadi Rum do jordánskych púštnych hradov?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autom alebo taxíkom z Wadi Rum do hlavného mesta Ammán, kde sa nachádzajú púštne hrady.

8. Koľko času potrebujem na prehliadku jordánskych púštnych hradov?
- Prehliadka púštnych hradov môže trvať jeden alebo dva dni, v závislosti od toho, koľko hradov chcete navštíviť.

9. Aké sú najznámejšie púštne hrady v Jordánsku?
- Najznámejšie púštne hrady v Jordánsku sú Qasr Al-Azraq, Qasr Amra a Qasr Kharana.

10. Aké sú ďalšie obľúbené turistické atrakcie v tejto oblasti Jordánska?
- Okrem Wadi Rum a púštnych hradov sú populárne aj Petra a Mŕtve more.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v exotickom prostredí, určite by ste si mali zakúpiť letenky na Jordánsko a pustiť sa do objavovania krás tejto krajiny. Medzi najatraktívnejšie miesta patrí nekonečná púšť Wadi Rum a histórické Desert Castles.

Wadi Rum

Wadi Rum je rozľahlá púšť východne od mesta Aqaba. Má charakteristické červené pieskovcové útvary a bizarné skalné formácie vytvorené v priebehu miliónov rokov vetrom a vodou. Wadi Rum je už niekoľko rokov vyhľadávanou turistickou atrakciou pre svoju jedinečnosť a krásu. Okrem neopakovateľného scenérie ponúka aj možnosť ubytovania v Beduínskych stanoch a okrem iných vecí poskytuje i možnosť požičania sa na horských kameňoch, jazdu na koňoch, alebo relaxovanie pri ohni a počúvaní miestnych beduínskych pesní v noci.

Desert Castles

Desert Castles je súbor hradiel vo východnej časti Jordánska. Tieto hrady boli postavené v 7. a 8. storočí kedy toto územie behom odborníkov považovaných za východné hranice Rímskej ríše kontrolovali umajjádovci, ktorí neskôr vytvorili svoje kalifát v oblasti. Desert Castles sa skladá z množstva kamenných budov, palácov a pevností, ktoré boli používané ako kráľovské letné rezidencie alebo miesto na zber dane. Hradílach sa nachádza množstvo dobových nástenných fresiek a mozaiek, ktoré sú obzvlášť dobre zachované. Medzi najznámejšie hradby sa radia Qasr Kharana, Qasr Amra, Qasr Mushatta a Qasr Azraq.

Celkovo Jordánsko ponúka výnimočnú dovolenku pre turistov, ktorí sa snažia spoznať iné kultúry a iné svety. Wadi Rum s jeho úžasnou krajinou je ideálny prekážkou pre každého milovníka prírody a Desert Castles ponúkajú zaujímavý historický záznam a fascinujúcu architektúru pôvodnej arabskej kultúry. Takže, ak máte záujem poznať Jordánsko z prvej ruky, určite sa neváhajte pustiť do tejto výpravy.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky