Počasie Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je známe svojimi krásnymi historickými pamiatkami a kultúrnou rozmanitosťou. Krajina tiež ponúka fantastické počasie s teplými teplotami a menej zrážkami počas väčšej časti roka.

Ak hľadáte miesto s úžasným počasím a lokáciou, ktorá vám umožní obdivovať krásy Jordánska, navštívte Umm Qais. Umm Qais je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na severe Jordánska a bolo tiež známe ako Gadara. Mesto bolo postavené na vrchole kopca, ktorý ponúka úchvatné výhľady na sever do Sýrie a na juh do Izraela.

Teploty v Umm Qais sú počas leta veľmi teplé. Od mája do septembra sú priemerné teploty vo vnútri 22-33 ° C. Počas jesene sú teploty o niečo nižšie, ale stále sú teplé s priemernými teplotami okolo 20-25 ° C. V zime sú teploty chladnejšie a sú medzi 10-15 ° C. Väčšinou sa v zime dostáva viac zrážok, ale aj tak ostáva primátorsky mierne suché.

Mnoho návštevníkov navštívi Umm Qais na jar alebo v lete, keď vzduch je jasný a jasne modrý. To umožňuje návštevníkom obdivovať krásu krajiny a vychutnať si úchvatné výhľady do okolia. Výhľady z gadarského divadla, ktoré sa nachádza na vrchole kopca, sú jednoducho nesporné a z tohto miesta si návštevníci môžu vychutnať úžasný pohľad na Galilejské jazerá.

Počasie v Umm Qais je optimálne pre návštevníkov počas celého roka, avšak návšteva v lete alebo na jeseň je najpriaznivejšia. Okrem toho, že to ponúka úchvatné scenérie a pôsobivé ruiny, mesto Umm Qais bolo aj súčasťou mnohých historických udalostí a je ideálnym miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú kus histórie pre svoju dovolenku. Takže, ak chcete zažiť jeden z najkrajších výhľadov v Jordánsku, nezabudnite zahrnúť Umm Qais na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť v tejto krajine.


Dovolenka Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malé mesto v severozápadnom Jordánsku a je známe svojimi archeologickými náleziskami a starobylými pamiatkami. Pre mnohých cestovateľov je to ideálne miesto na oddych a relax po náročnej turistickej trase v Jordánsku.

Ak plánujete navštíviť Umm Qais, môžete sa tam dostať autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Amman. Cesta tam trvá asi dve a pol hodiny a ponúka krásne výhľady na jordánsku krasu. Na mieste si môžete pozrieť niektoré z najzaujímavejších archeologických nálezísk, vrátane rímskych kúpeľov, amfiteátra a rímskych cistern.

Umm Qais je ideálne miesto na strávenie niekoľkých dní v Jordánsku vzhľadom na jeho blízkosť k mnohým turistickým atrakciám v regióne. Napríklad môžete navštíviť slávne mesto Petra, ktoré je iba niekoľko hodín jazdy od Umm Qais. Petra je zoznamom svetového dedičstva a je považované za jedno z najkrajších archeologických miest sveta.

Okrem toho môžete navštíviť mesto Jerash, ktoré je tiež známe svojimi antickými pamiatkami. Jerash je niekoľko hodín jazdy od Umm Qais a ponúka mnoho histórických atrakcií pre návštevníkov.

Umm Qais je tiež ideálne miesto na relax a oddych. Môžete ísť na prechádzku po okolí a užiť si krásne scenérie alebo navštíviť miestne reštaurácie a ochutnať miestne jedlá. Jordánska kuchyňa je známa pre svoje lahodné chute a v Umm Qais budete mať mnoho príležitostí ochutnať jedlá pripravované miestnymi kuchármi.

V Umm Qais nájdete tiež mnoho krásnych hotelov a ubytovacích zariadení, v ktorých si môžete oddýchnuť po náročnom dni plnom výletov a objavovania. Väčšina z týchto hotelov má nádherné terasy a výhľady na okolitú krajinu, ktoré sú ideálne na relax a oddych s pohárom miestneho vína.

V súhrne, Umm Qais je ideálne miesto na oddych a relax po návšteve mnohých turistických atrakcií v Jordánsku. S mnohými historickými pamiatkami a krásnou krajinou ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, potom je Umm Qais určite miestom, ktoré by ste mali navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm Qais


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Jordánka Umm Qais by mohli byť:

Otázka: Kde sa nachádza Umm Qais?
Odpoveď: Umm Qais sa nachádza v severozápadnej časti Jordánska, pri hraniciach s Izraelom a Sýriou.

Otázka: Aké je historické znamenie Umm Qais?
Odpoveď: Umm Qais je známe pre svoje ruiny rímskeho mesta Gadara, ktorého zbytky môžete vidieť na tomto mieste.

Otázka: Ako sa dostanem do Umm Qais?
Odpoveď: Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Umm Qais. Môžete si prenajať auto, vziať si taxík alebo využiť mestskú hromadnú dopravu.

Otázka: Ako dlho trvá návšteva Umm Qais?
Odpoveď: Návšteva Umm Qais si môže vyžadovať približne 2 až 3 hodiny, aby ste si stihli pozrieť všetky hlavné atrakcie a objavili históriu tohto miesta.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Umm Qais?
Odpoveď: Hlavnými atrakciami v Umm Qais sú ruiny rímskeho mesta Gadara, divadlo, ágora, termálne kúpele a zvyšky ďalších historických budov.

Otázka: Existujú nejaké turistické služby v Umm Qais?
Odpoveď: Áno, v blízkosti ruín Gadary sa nachádza múzeum, kde môžete nájsť informácie o histórii miesta. Existujú aj turistické sprievodcov v miestnych jazykoch, ktorí vás môžu prevádzať po lokalite.

Otázka: Je bezpečné navštíviť Umm Qais?
Odpoveď: Áno, Umm Qais je považované za bezpečné miesto pre turistov. Môžu však byť určité oblasti, ktoré sú obmedzené alebo obmedzené kvôli bezpečnostným dôvodom, takže je vždy dobré skontrolovať aktuálne cestovné varovania.

Otázka: Aké sú oteváracie hodiny Umm Qais?
Odpoveď: Obvykle je Umm Qais otvorené od skorého rána do večera. Oteváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, takže by ste mali skontrolovať aktuálne informácie pred návštevou.


Ubytovanie Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malebné mestečko v Jordánsku, ktoré sa nachádza na severe krajiny, v blízkosti hraníc s Izraelom a Sýriou. Okrem svojho historického významu je to aj skvelé miesto pre turistov, ktorí hľadajú autentický jordánsky zážitok.

V Umm Qais nájdete množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných rezortov a hotelov po útulné penzióny a rodinné penzióny, je tu niečo pre každého.

Luxusné hotely v meste ponúkajú všetko, čo potrebujete pre svoje pohodlie a relaxáciu. Súčasne si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu a históriu tejto oblasti. Služby v týchto hoteloch sú prvotriedne a personál vám ochotne pomôže s akýmkoľvek želaním či požiadavkou.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a cenovo dostupné možnosti, sú k dispozícii penzióny a rodinné penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami, čo vám umožní zažiť autentickú jordánsku pohostinnosť a kultúru. Pokoje sú čisté, pohodlné a jednoducho zariadené, no zároveň vybavené všetkým potrebným vybavením.

Mesto Umm Qais je ideálnou základňou pre objavovanie historickej a archeologickej dedičiny Jordánska. Nachádza sa tu antická rímska lokalita Gadara, ktorá bola po stáročia dôležitým osídlením v oblasti. Môžete si prehliadnuť staroveké divadlo, fórum, termálne kúpele a ďalšie pozoruhodné stavby.

Okrem toho môžete stráviť čas v blízkych prírodných rezerváciách a národných parkoch, ako je napríklad prírodný park Ajjun, ktorý je domovom množstva divokej fauny a flóry. Pre milovníkov adrenalinových športov je tu možnosť vyskúšať si paragliding alebo turistiku v okolí.

Vlastným vozidlom alebo s dopravnou službou môžete tiež ľahko navštíviť blízke turistické atrakcie, ako je Zarská pláž na pobreží Mŕtveho mora, staroveký Jerash s dobre zachovanými rímskymi ruinami alebo hlavné mesto Ammán.

V Umm Qais nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné jordánske jedlá a obdivovať krásu okolitej krajiny.

Celkovo povedané, Umm Qais je ideálnym miestom na ubytovanie pre tých, ktorí chcú objavovať históriu Jordánska a zároveň si užiť krásy prírody. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať možnosť zažiť pohostinnosť miestnych obyvateľov a ponoriť sa do jordánskeho kultúrneho bohatstva.


Letenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúcou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Medzi najznámejšie pamiatky v krajine patria staroveké rímske miesta a jedno z nich je aj Umm Qais.

Umm Qais je malé mesto v severozápadnej časti Jordánska, ležiace na vyvýšenom kopci nad údolím Jordánu. Jeho história siaha až do staroveku, keď bolo známe ako Gadara, jedno zo desiatich mest federácie Dekapolis (Tiesnicová desiatka).

Cesta z hlavného mesta Ammánu do Umm Qais trvá približne dve hodiny a môže sa zdať nekonečnou jazdou, ale to je skutočne malá cena za to, čo tam nájdete. Keď prídete do mesta, jediná vec, ktorú si uvedomíte, je nádherný výhľad na Golanské výšiny, Galilejské jazerá a horninové útesy v okolí.

Hlavnou atrakciou Umm Qais sú staroveké rímske ruiny, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Najdôležitejšou časťou sú zachovalé pozostatky rímskeho mesta Gadara, vrátane divadla, harom, chrámu boha Dia, stĺpového susedstva a mnoho ďalších budov. Všetky tieto pamiatky sú prekrásne zachované a poskytujú skvelý pohľad na históriu tohto miesta.

Okrem rímskych ruín si môžete v Umm Qais vychutnať aj pohľad na moderné mesto, ktoré je postavené v tradičnom štýle a ponúka elegantné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete sa prechádzať po úzkych uličkách a objavovať miestne obydlia s ich pestrofarebnými oknami a dverami.

Po prehliadke pamiatok a obdivovaní výhľadu si môžete oddýchnuť v jednom z miestnych kaviarní alebo reštaurácií a ochutnať tradičné jordánske jedlá. Nezabudnite si vychutnať pokrm z olivového oleja, národný symbol krajiny.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Umm Qais ponúka aj možnosti pre turistické výlety. Môžete sa vydať na túry po okolitých kopcoch, kde sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na krajinu a richelu rastlinstva. Pri tejto príležitosti môžete tiež navštíviť malé dedinky a stretávať sa s miestnymi ľuďmi.

Umm Qais je skutočným skvostom Jordánska, ktorý nemôžete prehliadnuť. Je to miesto, kde môžete objaviť históriu, kultúru a prírodu krajiny, a zároveň sa pokochať úchvatným výhľadom na okolitú krajinu. Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezabudnite zaradiť Umm Qais na svoj zoznam miest, ktoré chcete vidieť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky