Letenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je fascinujúca krajina plná krásnych historických miest a pamiatok. Jedným z najmenej známych, ale zato o to zaujímavejších miest je archeologická lokalita Um Qais. Táto oblasť, ktorá sa nachádza v severozápadnom Jordánsku, ponúka návštevníkom pohľad na krásne vykopávky a pamiatky z rímskej doby.

Ak chcete navštíviť Um Qais, najlepšou možnosťou je letenka do Jordánska. Väčšina návštevníkov prichádza do Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Z Ammánu sa môžete dostať do Um Qais autom alebo autobusom, čo vám umožní vidieť krásne okolité krajiny a prírodu. Cesta trvá zhruba tri hodiny, a tak si na cestu vezmite niečo na občerstvenie a vodu.

Archeologické vykopávky na mieste datujú do rímskych čias a nachádzajú sa tu pozostatky rímskej osady Gadara. Táto osada bola strategicky umiestnená na strategickom stredisku medzi Sýriou a Jordánskom a slúžila ako dôležité obchodné centrum. Posledné desaťročia sa v Um Qais uskutočnili rozsiahle archeologické vykopávky, ktoré umožnili návštevníkom spoznať históriu a kultúru rímskej doby v tomto regióne.

Medzi najzaujímavejšie pamiatky Um Qais patria zachovalé rímske amfiteátre, fórum, kúpele a mnoho ďalších súčastí rímskej architektúry. Návštevníci môžu sa prechádzať po zvyškoch rímskej osady a spoznávať históriu a kultúru tejto fascinujúcej éry.

Okrem archeologických nálezov ponúka Um Qais aj úžasné výhľady na okolitú krajinu a jazero Tiberiadske. Z vrcholu kopca, na ktorom sa amfiteátre nachádzajú, sa návštevníci môžu diviť krásnym pohľadom na krajinu, ktorá bola kedysi súčasťou rímskej osady.

Dúfam, že tento článok vám pomohol spoznať históriu a kultúru Um Qais, fascinujúcu archeologickú lokalitu v Jordánsku. Tento krásny kúsok histórie stojí za návštevu a je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré Jordánsko ponúka. Takže ak máte chuť na skúsenosť z cestovania v čase a objavovanie histórie, neváhajte a navštívte Um Qais v neregulárnej návšteve tohto krásneho jordánskeho mesta.


Dovolenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka množstvo pamiatok a atrakcií. Jedným z týchto miest je Um Qais Archaeological Site, ktorého história siaha až do rímskej doby.

Um Qais je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Jordánska, na hranici s Izraelom a Sýriou. Jeho pôvodné meno bolo Gadara a bolo domovom mnohých vplyvných civilizácií, vrátane rímskych, byzantských a arabských.

Dnes Um Qais predstavuje fascinujúcu archeologickú lokalitu, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavé pohľady na rímsku architektúru a históriu. Najvýraznejším prvkom sú zvyšky rímskeho amfiteátra, ktorý bol raz schopný pojať viac ako 3000 divákov. Okrem toho tu nájdete aj spa a termálne kúpele, ktoré sa používali v rímskych časoch.

V blízkosti Um Qais sa nachádza aj križovacký hrad, ktorý bol zbúraný Turkmami v 13. storočí. Návštevníci tohto miesta si môžu vychutnať krásny výhľad na okolité krajinu a pochopiť, aké stratégické miesto mal hrad v stredoveku.

Okolité oblasti sú takisto skvelým miestom na prieskum a objavovanie. Priľahlého pohoria Golansko a jazera Tiberias ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné prírodné scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo svätostánkov, ktoré sú významné pre kresťanstvo, judaizmus a islam.

Ak hľadáte dovolenku plnú zaujímavých historických miest a kultúry, potom nevynechajte Um Qais Archaeological Site v Jordánsku. Toto miesto vás rozhodne nezklame!


Ubytovanie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Um Qais, známe aj ako Gadara, je jedno z najdôležitejších archeologických miest v Jordánsku. Nachádza sa na severe krajiny, v blízkosti hraníc s Izraelom a Sýriou. Svojou historickou hodnotou a grandióznymi ruínami láka turistov a študentov archeológie z celého sveta.

Um Qais bolo kedysi rímske mesto a bolo súčasťou Dekapoly (t.j. Spoločenstvo desiatich gréckych a rímskych miest v regióne), ktorého zvyšky sú dodnes viditeľné. Toto miesto je bohaté na históriu a ponúka návštevníkom pohľad na pradedičov rímskeho impéria.

Jedným z hlavných ťahákov v Um Qais je amfiteáter. S kapacitou až 3 000 divákov bol tento amfiteáter v minulosti miestom pre bojové hry a divadelné predstavenia. Dnes je populárnym miestom pre kultúrne podujatia a koncerty. Jeho zachovalá štruktúra je záznamom minulých časov a poskytuje turistom jedinečný pohľad do histórie.

Ďalším zaujímavým miestom v Um Qais je východná brána mesta. Táto hranica medzi mestskou a vidieckou oblasťou je obľúbeným miestom pre fotografie a ponúka úchvatný výhľad na jordánsku krajinu, s Izraelom a Golanskými výšinami v pozadí.

Existuje aj niekoľko rozsiahlych stĺpov, ktoré sa zachovali zo starovekého mesta. Tieto majestátne stúpy sú dôkazom minulosti a robia zo umístění jedinečné miesto na návštevu.

Ubytovanie v blízkosti umiestnenie je ľahko dostupné. Najbližším mestom s hotelmi a ubytovaním je Irbid, ktoré sa nachádza približne 30 minút jazdy autom od Um Qais. Irbid ponúka širokú škálu hotelov pre rôzne rozpočty a preferencie.

Niekoľko hotelov ponúka aj možnosti ubytovania v blízkosti samotného miesta. Tieto hotely sú často menšie rodinné podniky a ponúkajú možnosť stráviť noc blízko jedného najvýznamnejších archeologických miest v Jordánsku.

Ak plánujete návštevu Jordánska, nezabudnite zaradiť Um Qais Archaeological Site do vášho zoznamu. Jeho historické a kultúrne bohatstvo je neodmietnuteľné a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do starovekých čias. Ubytovanie v blízkosti je pohodlné a jednoducho dostupné, čo robí z tejto lokalite ideálne miesto na strávenie nezabudnuteľného výletu.


Počasie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je krajina plná pamiatok a archeologických zvyškov. Jednou z najvýznamnejších z nich je Um Qais Archaeological Site, ktorá sa nachádza v severnej časti Jordánska a je známa svojou bohatou históriou a nádherným výhľadom na Veľkú Jordánsku rovinu.

Počasie v Um Qais Archaeological Site je typické pre stredomorskú oblasť so suchými, teplými letami a miernymi zimami. Najteplejšie mesiace sú jún a júl, keď teploty pravidelne dosahujú 30°C a viac. Najchladnejšie mesiace sú december a január, s priemerom teplôt okolo 10°C.

Doterajšie záznamy ukazujú, že medzi aprílom a októbrom je obdobie najvhodnejšieho počasia pre návštevu Um Qais Archaeological Site. V týchto mesiacoch sú teploty príjemné a dá sa očakávať len minimálne množstvo zrážok, ktoré sú typické pre túto oblasť.

V každom prípade, než sa vydáte do Um Qais, odporúča sa skontrolovať aktuálne počasie a podmienky na mieste. Keďže sú tu pomerne jednoducho dostupné posuvné dosky, je tu vysoké riziko zemetrasení, ktoré môže ovplyvniť podmienky aj pre turistov.

V Um Qais Archaeological Site sa určite nudiť nebudete. Množstvo starovekých rúin a pamiatok ponúka možnosti na prehliadku storočí starej histórie. Okrem toho, návštevníci sa môžu vydať na výlety do okolitých dedín a nákupovať tam tradičné umenie a remeslá.

Celkovo, Um Qais Archaeological Site je fascinujúca destinácia pre každého, kto má záujem o históriu, archeológiu a kultúru Stredného východu. Počasie tu vás iste nesklame a výhľad na Veľkú Jordánsku rovinu vás zaujme nielen kvôli jeho kráse, ale aj kvôli tomu, ako symbolizuje bohatú históriu této oblasti.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Um Qais Archaeological Site


1. Čo je Um Qais archeologické miesto?
Um Qais archeologické miesto je historické miesto v Jordánsku, kde sa nachádzajú zvyšky starovekého rímskeho mesta Gadara.

2. Ako sa dostanem na Um Qais archeologické miesto?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Um Qais archeologické miesto, je cestovať z hlavného mesta Ammánu taxíkom alebo prenajatým autom. Cesta trvá zhruba dve hodiny.

3. Koľko to stojí navštíviť Um Qais archeologické miesto?
Vstupné do Um Qais archeologického miesta stojí asi 3 jordánske dináry pre miestnych obyvateľov a 5 jordánskych dinárov pre turistov.

4. Koľko času by som mal stráviť na Um Qais archeologickom mieste?
Návšteva Um Qais archeologického miesta môže trvať asi 1 až 2 hodiny, v závislosti od toho, ako dôkladne si chcete prezrieť zvyšky rímskeho mesta a vychutnať si okolitý výhľad na Genezaretské jazero.

5. Aké atrakcie a pamiatky môžem vidieť na Um Qais archeologickom mieste?
Na Um Qais archeologickom mieste nájdete zvyšky rímskych budov, ako sú divadlo, baziliky, hrobky a mozaiky. Môžete si tiež vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu a Genezaretské jazero.

6. Aké sú otváracie hodiny Um Qais archeologického miesta?
Um Qais archeologické miesto je otvorené pre verejnosť denne od rána do večera, s konkrétnymi otváracími hodinami sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia.

7. Môžem si stravu a nápoje kúpiť priamo na Um Qais archeologickom mieste?
Áno, na Um Qais archeologickom mieste sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

8. Môžem si prenajať sprievodcu na Um Qais archeologické miesto?
Áno, je možné si prenajať sprievodcu na Um Qais archeologické miesto, ktorý vám môže poskytnúť hlbšie informácie o histórii miesta a jeho pamiatkach.

9. Je Um Qais archeologické miesto prístupné pre osoby so zníženou pohyblivosťou?
Niektoré časti Um Qais archeologického miesta môžu byť obtiažne prístupné pre osoby so zníženou pohyblivosťou kvôli nerovnému terénu a schodom. Je však možné si prenajať invalidný vozík na mieste, aby ste sa mohli pohodlne presúvať.

10. Je potrebné si do Um Qais archeologického miesta vziať s sebou niečo špeciálne?
Odporúča sa si do Um Qais archeologického miesta vziať so sebou pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém a vodu, pretože počas prehliadky môže byť slnečné a horúce.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky