Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Citadel


1) Kedy je najlepší čas navštíviť The Citadel?
Najlepší čas na návštevu The Citadel v Jordánsku je v období jar-leto, keď teploty nie sú príliš vysoké.

2) Ako sa tam dostanem?
The Citadel sa nachádza v centre Ammánu a je ľahko dostupný taxíkom.

3) Aké sú vstupné poplatky?
Vstupné poplatky sú 3 jordánske dináre pre dospelých a 1 jordánsky dinár pre deti.

4) Aké atrakcie môžem vidieť v The Citadel?
V The Citadel môžete vidieť rôzne pamiatky, ako sú rímske, byzantské a islamské zvyšky, chrámy, baziliky a múzeá.

5) Aké množstvo času by som mal ísť?
Ak chcete vidieť všetky atrakcie v The Citadel, odporúča sa stráviť tam aspoň 2-3 hodiny.

6) Je tam niečo, čo musím vedieť pred návštevou?
Je dobré vedieť, že The Citadel sa nachádza na kopci a preto je potrebné ísť tam peši po strmých schodoch.

7) Môžem si tam kúpiť suveníry?
Áno, v The Citadel sa nachádza niekoľko darčekových obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky.


Dovolenka Jordánsko The Citadel


Možno si ešte nikdy nepočul o krajine s pôvabom a históriou Jordánska. Avšak, ak sa chystáš na dovolenku, mohol by si túto destináciu zvážiť. Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka širokú škálu atrakcií a pamiatok, ktoré si môžeš vychutnať.

Jordánsko je známe svojou bohatou históriou, ktorá sa zachovala v ruinách a pamiatkach, ako napríklad staroveké mesto Petra, ktoré bolo vytesané do skál. Však nesmieme zabudnúť na ďalšiu historickú pamiatku, The Citadel, nachádzajúcu sa v strednom Ammáne. Toto je miesto, ktoré si rozhodne nesmieš nechať ujsť!

The Citadel je hrad zo 8. storočia pred naším letopočtom, z ktorého dnes zostali iba ruiny. Nachádza sa na kopci nad Ammánom, čo ti poskytuje úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Svojou veľkosťou a historickým významom The Citadel predstavuje fascinujúcu atrakciu pre návštevníkov Jordánska.

Pri vstupe do The Citadel sa ocitneš v oblasti, ktorá je obklopená hrádzou. Hneď nato tvoj zrak upútajú zvyšky rímskych chrámov a divadla. S prehliadkou týchto pozostatkov môžeš vidieť, aké pokrokové bolo rímske impérium a jeho architektúra. Nevyneď egyptská stavba a chrám Herkulesa, ktoré sú ďalšími obľúbenými miestami pre návštevníkov.

Jedným z najdôležitejších bodov záujmu v The Citadel je Archeologické múzeum Ammán, ktoré sa nachádza pri vstupe. Toto múzeum domovuje množstvo starožitností a artefaktov, ktoré sú dôležité pre jordánsku históriu. Od keramiky až po zbraní a sochy, nájdeš tu všetko. Týmto spôsobom si môžeš lepšie porozumieť histórii a kultúre kraja pred a po návšteve The Citadel.

Okrem historických pamiatok a múzea, The Citadel je aj obľúbeným miestom pre rôzne podujatia a koncerty. Zahalený svetlom noci, hradný areál vytvára jedinečnú atmosféru. Ak budeš mať šťastie, môžeš sa zapojiť do akcie a zažiť nádherné predstavenie priamo v jednom zo svetoznámych historických miest.

Ak sa chystáš na dovolenku v Jordánsku, nesmieš vynechať The Citadel. Nie lenže nájdeš starobylé ruiny a fascinujúcu históriu, ale aj hojnosť kultúrnych a umeleckých akcií, ktoré ťa okúzlia. Takže si priprav kameru, vyber si svoje najpohodlnejšie topánky a pober sa na skvostnú dovolenku do Jordánska.


Letenka Jordánsko The Citadel


The Citadel, známy tiež ako Jabal al-Qal'a, je jedným z najvýznamnejších historických miest v Jordánsku. Nachádza sa v centrálnej časti hlavného mesta Ammán a predstavuje nádhernú ukážku histórie a kultúry tejto krajiny. Návšteva tejto pevnosti je pre každého náročného cestovateľa nevyhnutná, pretože ponúka úchvatný pohľad na mesto a jeho okolie.

Na prechádzku po Citadel možno začať na vrchole kopca, odkiaľ sa naskytne nádherný panoramatický výhľad. Tam stojí obrovský vstupný oblúk, známy ako Hadriánov oblúk, postavený v roku 129 nášho letopočtu rímskym cisárom Hadriánom. Jeho pozoruhodná architektúra a detaily sú viac ako sto rokov staré a prinášajú do tohto miesta nadčasovú krásu.

Po prechádzke cez Hadriánov oblúk sa dostanete do veľkého nádvorí, kde sa nachádza pevnostná śtvrť. Tu môžete vidieť zvyšky rôznych starých chrámov a palácov. Medzi najzaujímavejšie miesta patria Heraklovy stĺpy, ktoré sú pozostatkami bývalej rímskej stavby. Taktiež sa tu nachádza známe cirkevné sídlo, ktoré bolo postavené v 6. storočí a ktoré naďalej fascinuje návštevníkov svojou architektúrou a históriou.

Poďme však odkloniť od pevnosti a priblížime sa k hlavnému centru misie - Národnému múzeu Jordánska, ktoré sa nachádza vo vnútri Citadel. Toto múzeum vystavuje veľké množstvo archeologických artefaktov a historických pokladov z celej krajiny. Je to ako chôdza cez čas a spoznávanie bohatej histórie Jordánska.

Jedným zo symbolov Citadel je čerešňová kameňová pevnosť. Táto pevnosť bola postavená v 8. storočí a dodnes je zachovaná vo veľmi dobrom stave. Návštevníci si môžu prechádzať cez jeho koridory a cítiť atmosféru minulosti. Z vrcholu pevnosti sa otvára úžasný výhľad na mesto Ammán a okolitú krajinu, čo je určite výhodou a presne tiež je niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť.

Po prechádzke po Citadel je možné pokračovať do jedného z najstarších a najživších trhov v Ammáne, známeho ako Souk. Tu sa môžete ponoriť do miestneho atmosféry, počúvať hlasné obchodovanie a ochutnať miestne lahôdky. Od kobercov až po keramiku, na tomto trhu nájdete širokú škálu tovarov, ktoré odrážajú miestnu tradíciu a remeslá.

The Citadel je skutočným pokladom Jordánska a návšteva tohto historického miesta je cestovateľským zážitkom ako žiadny iný. Od úchvatnej architektúry a archeologických nálezov po panoramatický výhľad na mesto, The Citadel poskytuje jedinečný pohľad do minulosti a kultúry Jordánska. Preto, ak sa chystáte navštíviť Jordánsko, nezabudnite zaradiť The Citadel na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Jordánsko The Citadel


Jordánsko je známe nielen svojimi historickými pamiatkami, ale aj svojím teplým a suchým počasím. Počas celého roka tu panuje veľmi teplé podnebie, ktoré je ovplyvnené arabským polostrovom a ktoré sa mierne líši podľa oblasti.

V hlavnom meste Jordánska, Ammáne, sa nachádza The Citadel- staroveká pevnosť vystavaná na vrchole kopca. Tento historický pamiatkou má obrovský význam pre Jordánsko a láka množstvo turistov z celého sveta. The Citadel sa nachádza na kopci, ktorý dosahuje výšku 850 metrov nad morom, takže z vrcholu je nádherný výhľad na mesto.

Akkorát v Ammáne sa počasie v lete pohybuje okolo 35 až 40 stupňov Celzia a môže pre turistov byť pomerne náročné. Avšak v klimatizovaných muzeách, ako je napríklad Archeologické múzeum, sa dá stráviť príjemne aj horúce popoludnie. V zime sú teploty mierne a dosahujú okolo 15 stupňov Celzia. Keďže Jordan krajina leží v púšti, večery môžu byť prekvapivo veľmi chladné.

Všetky starobylé pamiatky sa nachádzajú na slnkom vystavených miestach, takže akákoľvek cesta k týmto miestam v lete môže byť náročná. Okrem toho, počasie v blízkosti mora sa môže líšiť od počasia v hlbokom vnútrozemí Jordánska. Pri mori je v lete zvyčajne teplejšie a vlhkejšie, zatiaľ čo šoférovania púštnym terénom môže často ponúknuť pôsobivé pohľady na piesok a skaly.

Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť Jordánsko v období od októbra do marca, keď sú teploty mierne a v noci prichádzajú nezabudnuteľné výhľady na jordánsku kultúru. Pre tých, ktorí preferujú teplejšie a slnečné dni, sú mesiace od apríla až do septembra skvelou voľbou.

Výlet do The Citadel v Ammáne sa nedá doporučiť na vrcholu leta, keď sa vedro neskutočne vystupňuje. Najlepšie obdobie na návštevu historických pamiatok je v skoro-jarnom čase alebo v jeseni, keď sú teploty dostatočne príjemné a slnko nesvieti príliš hrubo. Jordánsko má tak veľa ponúkať a histórie je tak veľa pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť, že by sa človek nechcel nechať odradiť od nepríjemného počasia. Stačí si len skontrolovať počasie pred cestou a najlepšie si vybrať vhodný čas na návštevu tejto nádherné krajiny.


Ubytovanie Jordánsko The Citadel


The Citadel: Úchvatné ubytovanie v Jordánsku

Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorú mnoho turistov navštevuje vďaka svojmu bohatému historickému dedičstvu a úchvatným pamiatkam. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí aj The Citadel, staroveká pevnosť a archeologické miesto, ktoré ponúka tiež nádherné možnosti ubytovania.

The Citadel sa nachádza na vrchole pahorku v centre Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Svojou majestátnosťou láka každý rok tisíce návštevníkov. Pevnosť je známa aj pod názvom Jebel Al Qala'a a bola postavená v 8. storočí pred n.l. Jej poloha poskytuje jedinečný výhľad na okolitú krajinu a panorámu mesta.

V priebehu stáročí The Citadel slúžila ako sídlo mnohých civilizácií, vrátane rímskych, byzantských a islamských ríš. To dodáva miestu ojedinelý historický nádych. Pri prechádzke cez jeho kamenné brány a múry môžete obdivovať množstvo nádherných pamiatok, vrátane Rímskeho divadla, byzantských chrámov a Omajjadskej mešity.

Okrem toho, že The Citadel je neodmysliteľnou súčasťou jordánskeho dedičstva, stalo sa aj populárnym miestom pre ubytovanie. Turisti majú možnosť stráviť noc priamo v týchto historických pozemkoch, čo navyše ponúka jedinečný zážitok.

V rámci The Citadel sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania. Najpopulárnejšou je prenájom historického domu alebo apartmánu, ktoré boli štýlovo zrekonštruované, pričom si zachovali veľa pôvodných prvkov. Tieto ubytovacie jednotky sú vybavené súčasným komfortom, ako je klimatizácia, kúpeľne so všetkými základnými vybaveniami a dokonca aj kuchyňou, čo umožňuje hostom prípravu vlastného jedla.

Čo robí ubytovanie na The Citadel ešte viac špeciálnym, je jeho atmosféra. Cítite sa tak, akoby ste cestovali do minulosti, keď sa prechádzate úzkymi uličkami a vnímate historickú a mystickú energiu tohto miesta. Ako host tohto ubytovania máte prístup k pevnej bráne a môžete sa dostať na pevnosť aj po zatvoreniach, čo umožňuje preskúmať túto oblasť v pokoji a tichu.

Navyše, ubytovanie na The Citadel ponúka aj jedinečnú príležitosť zažiť nádherné západy slnka a východy slnka. Keď sa so slnkom nad mestom mení farby neba, môžete sedieť na terase vašej ubytovacej jednotky a byť svedkami tohto ohromujúceho a nepoznaného okamihu.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a hľadáte niečo originálne, ubytovanie na The Citadel je skutočne bezkonkurenčným výberom. Okrem nádherných historických pamiatok, ktoré budete mať doslova pred dverami vášho apartmánu, vás nadchne aj pôsobivá atmosféra a možnosť zažiť The Citadel v jeho najintímnejšej podobe. Zažite tento zážitok a presvedčte sa sami, prečo sa The Citadel stalo jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Jordánsku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky