Dovolenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko sa stalo obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Jeho krásne oblasti ako napríklad Vádí Rum, mesto Petra a jeho okolie, a samozrejme Little Petra, učarovali mnohým návštevníkom. Preto, ak plánujete dovolenku v Jordánsku, neoplatí sa vynechať Little Petra.

Aj keď Little Petra nie je také veľké ako mesto Petra, má svoje kúzlo. Nachádza sa asi 9 km severne od Petry a taktiež patrí medzi najznámejšie histórické miesta v Jordánsku. Jej pôvodný názov je Siq al-Barid, čo v preklade znamená "studený kaňon". Toto miesto získalo svoje meno kvôli chladnému vzduchu, ktorý tu vďaka kaňonu panuje.

Keď navštívite Little Petra, uvidíte hneď na prvý pohľad mnoho skalných domov a hrobiek, ktoré boli postavené pred viac ako 2000 rokmi. Podobne ako na území Petry, aj Little Petra bola obývaná Nabatejcami. Tí postavili skalné domy pre svoje obyvateľstvo, ktoré tu s obľubou žilo vďaka dobrej kvalite pôdy pre poľnohospodárske plodiny.

Pred vstupom do samotnej oblasti Little Petra, je potrebné ísť cez malú dedinku, kde môžete vidieť zvyky a tradície miestneho obyvateľstva. V samotnej oblasti Little Petra môžete stráviť celý deň prechádzkou medzi skalnými domami a hrobkami. Jedna z najznámejších pamiatok je kláštor Ad-Deir, ktorý je postavený na vysokom vrchu. Pre naozaj dobrý výhľad z kláštora na okolie postojte na kostolíku vedľa.

Okrem toho, si tu môžete urobiť trek v okolí a objaviť skryté miesta, ktoré nie sú ľahko dostupné. Takisto, môžete sa pokochať krásnymi skalnými formáciami, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Jordánsko je plné prírodných krás a skvostov medzi pamiatkami. Little Petra je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré si môžete v Jordánsku pozrieť. Pre záujemcov o históriu a archeológiu, turistov sťahujúcich sa na rovnako exotickejších miest, ale aj milovníkov prírody, je Little Petra tiež skvelou voľbou ako výlet z hotela v meste Petra. Nezabudnite si teda zaradiť Little Petra do svojho itinerára a zažite nezabudnuteľné zážitky v záhadnom Jordánsku!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Little Petra


1. Čo je Little Petra a ako sa tam dostanem?
Little Petra je skalné mesto nachádzajúce sa v Jordánsku, asi 10 km od Petra. Na miesto sa dá dostať autobusom, taxíkom alebo sorganizovanými zájazdmi.

2. Aké sú vstupné poplatky pre Little Petra?
Vstupné poplatky sú 3 JD pre dospelých a 1 JD pre deti.

3. Koľko času si treba zobrať na návštevu Little Petra?
Návšteva Little Petra zvyčajne trvá 1-2 hodiny.

4. Aké sú najznámejšie atrakcie v Little Petra?
Najznámejšími atrakciami v Little Petra sú skalné domy, chrámy a hrobky.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Little Petra?
Najlepší čas na návštevu je neskoro na jeseň alebo na jar, keď sú teploty príjemné a nepríjemný horúci vietor nie je tak častý.

6. Je bezpečné navštíviť Little Petra?
Áno, navštíviť Little Petra je bezpečné, ale platí to isté ako v každej inej turistickej destinácii, že treba byť obozretný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

7. Aké oblečenie a obuv je vhodné na návštevu Little Petra?
Odporúča sa nosiť pohodlné oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné na choďenie po skalách a nepravidelných povrchoch.

8. Mám si vziať vodu a občerstvenie?
Áno, odporúča sa si vziať dostatok vody a občerstvenia, pretože v Little Petra nie sú k dispozícii žiadne obchody a reštaurácie.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko Little Petra je destinácia, ktorú by si nemali nechať ujsť všetci tí, ktorí sú záujemci o históriu a kultúru. Nachádza sa len kúsok od známejšej Petry a ponúka množstvo zachovalých pamiatok a krásnych prírodných scenérií.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, letenka do Little Petry je tým správnym začiatkom vašej dovolenky. Mesto sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny a svojou bohatou históriou a archeologickými náleziskami určite zaujme každého návštevníka.

Miesto je významné predovšetkým vďaka svojej blízkosti k Petre, ktorá je jedným z najznámejších historických miest a turistických atrakcií na svete. V Little Petre si však môžete pozrieť množstvo zaujímavých pamiatok a artefaktov, ktoré sú menej známe, ale nie menej dôležité.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je bezpochyby obchodné centrum, ktorého názov sa prekladá ako 'malá Petra'. Aj napriek tomu, že je menšie ako hlavné mesto, centrum prekvapí svojou architektúrou a krásnou upravenou kamennou stenou. Je to skvelé miesto na to, aby ste sa naučili niečo nové o histórii oblasti alebo si jednoducho užili pohľad na krásne prírodné scenérie.

Prechádzka po Little Petre je príjemným zážitkom pre každého turistu, ktorý sa rozhodol navštíviť Jordánsko. Budete mať možnosť vidieť gotické krivky, kamenné chodby, zvláštne sochy a krásne obrazy. V skratke, v Little Petre si každý nájde niečo, čo ho zaujme.

Ako sa sem dostať? Letenky do Jordánska sú dostupné z mnohých krajín sveta, vrátane Európy, Ázie a Ameriky. Z letiska v hlavnom meste Ammáne bude potrebné pozhorieť sa na autobus alebo taxík, ktorý Vás dopraví do mesta Little Petra.

Jordánsko Little Petra je skvelá destinácia pre všetkých, ktorí hľadajú niečo netradičné a zaujímavé. Určite neľutujete, ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne miesto plné starovekých pamiatok a nezvyčajných prírodných scenérií. Ak teda ešte nemáte letenku do Jordánska, neváhajte a planujte vašu cestu alebo dovolenku už dnes!


Ubytovanie Jordánsko Little Petra


Jordánsko sa pýši množstvom turistických atrakcií, ale jednou z najkrajších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Little Petra. Tento historický a archeologický komplex sa nachádza len niekoľko kilometrov od slávnej Petra a ponúka návštevníkom krásne ubytovanie a nezabudnuteľné zážitky.

Keďže Little Petra nie je tak vyhľadávaná ako Petra, existuje tu menej možností ubytovania. Avšak, ak hľadáte pokojnejšie a autentickejšie miesto na základe to, môže byť Little Petra tou správnou voľbou.

V tomto malebnom mestečku nájdete niekoľko možností ubytovania, ktoré sa skutočne zapájajú do miestnej kultúry a ponúkajú vám pravú jordánsku pohostinnosť. Jednou z takýchto možností je ubytovanie v Beduínskom tábore.

Beduínsky tábor je obľúbeným miestom pre turistov, hľadajúcich ubytovanie, ktoré spočíva v misii poskytnúť návštevníkom autentickú Beduínsku skúsenosť. Tábory sa nachádzajú v krásnej púšti blízko Little Petra.

Jedným z najlepších beduínskych táborov v oblasti Little Petra je Aladdin Bedouin Camp. Tento tábor ponúka návštevníkom bungalovy a stany v malom, ale priestrannom areáli, ktorý je obklopený krásnou púšťou.

Okrem ubytovania tento beduínsky tábor ponúka aj množstvo aktivít, ako napríklad večeru s miestnymi Beduíni, prechádzky na slonoch, jazdy na koňoch a horách, ktoré vám umožnia objaviť krásu okolitých scenérií.

Ďalšou obľúbenou možnosťou ubytovania v oblasti Little Petra je Petra Guest House. Tento hotel sa nachádza v blízkosti hlavného parkoviska a ponúka štýlové izby a celkové bohémske prostredie.

Výhodou ubytovania v hoteli Petra Guest House je jeho blízkosť k hlavnému turistickému centru, čo vám umožní snadný prístup k všetkým miestam v Little Petra a tiež k Petra. Hotel je vybavený množstvom moderných zariadení, ktoré poskytnú hostiam pohodlie a maximálny komfort.

Keďže je Little Petra menšia a menej obľúbená ako Petra, nemusíte sa obávať o nedostatok ubytovania. Turistický priemysel sa v oblasti stále rozvíja a postupne sa tu otvárajú nové možnosti pre turistov. Takže, či už hľadáte ubytovanie s Beduínskymi dotykmi, alebo moderného hotelu, určite si nájdete to správne miesto na strávenie noci v Little Petra.


Počasie Jordánsko Little Petra


Jordánsko je krajina bohatá na kultúru, históriu a prírodné krásy. Jednou z týchto krás, ktoré môžete nájsť v Jordánsku, je malá Petry, často nazývaná aj Siq Al-Barid. Táto oblasť je známa svojimi impozantnými skalnými útvarmi, ktoré sa vynímajú na pozadí jeho púšte. Väčšina turistov nájde túto oblasť zaujímavou a vzrušujúcou destináciou, ktorú by určite mali navštíviť.

Jordánsko je typické pouštnym podnebím, kde prevládajú vysoké teploty a nepatrne ľahká zrážková aktivita. V oblasti Little Petra sa nachádza vypestovaná kvetinová záhrada, ktorá je intenzívne zalievaná kvôli udržaniu zelene. Celá oblasť Little Petra je viac menej suchá, ale v záhrade a okolí najdete aj množstvo stromov a zeleň. Preto je dobré sa tešiť na milejšie teploty v tejto časti Jordánska.

Tiež, ak hľadáte perfektný čas, kedy navštíviť Little Petra, môže byť jar a jeseň najlepšími ročnými obdobiami. Na jar kvitnú mnohé kvety, v dôsledku čoho tu môžete nájsť krásnu rôznorodosť farieb a zelene. Naopak jesenné mesiace znamenajú pre Jordánsko chladnejšie až chladné počasie, ale zároveň poskytujú najpríjemnejšie teploty po celý rok.

V lete sa teplota môže pohybovať vysoko a do pozdných hodín. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť oblasť Little Petra v lete, je veľmi dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Na druhej strane, v zime môže byť vo vyšších nadmorských výškach a v horských oblastiach chladnejšie počasie.

Zhrnutie: Jordánsko je krajina bohatá na kultúru, históriu a ​​prírodné krásy. Malá Petra, alebo Siq Al-Barid, je fascinujúcou oblasťou, ktorú stojí za to navštíviť. Pre svoje pouštné podnebie s nízkou zrážkovou aktivitou, najlepším obdobím na jej návštevu sú jar a jeseň, kedy sa môžete tešiť na prijemné teploty a krásnu pestrosť farieb. V lete je potrebné sa chrániť pred slnkom a nosiť dostatok vody a v zime môže byť chladnejšie počasie. Navyše, v lokalite Little Petra nájdete aj vypestovanú kvetinovú záhradu a množstvo zelene, ktoré dodávajú oblasti života.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky