Počasie Japonsko Okinawa


Okinawa je prefektúra Japonska zložená z viac ako 160 ostrovov. Nachádza sa na juhu krajiny a ponúka návštevníkom krásne pláže, jemné piesok, krištáľovo čisté vody a kúpanie po celý rok. Okinawa má tropické podnebie so stredomorskými vplyvmi, ktoré sa prejavujú v teplých a suchých letách a miernej zime. V lete tu sú časté búrky a v zime je sezóna sucha. Dajme si podrobnejší pohľad na počasie v Okinawe.

Leto: Má toto obdobie jemný vietor s priemernou teplotou 29 °C - 30°C a so zriedkavými dažďami. Môžete sa tešiť na jasné modré oblohy, mierne vlhké počasie a teplé vody pre plávanie. Najvyššie teploty sú v auguste, kedy môže byť až 33 °C.

Jeseň: Ide o prechodné obdobie s vyššou vlhkosťou a postupne klesajúcou teplotou. Najvyššie teploty sú v septembri, v ktorom sa nachádza koniec monzúnovej sezóny a začína suché obdobie.

Zima: Zimy v Okinawe sú extrémne mierne. Najvyššie teploty sa pohybujú v rozmedzí 19°C - 20°C. Zvyčajne nezažijete mínusové teploty a sneh. Je to však obdobia sucha, takže tu nie je žiadna záruka, že zažijete pravidelné dažde.

Jar: Ide o obdobie predpovedajúce teplé a vlhké počasie. Prvá polovica v marci a apríli prepukajú západné a južné veterné búrky. Teploty sa pohybujú okolo 20°C, ale môžu sa výrazne líšiť v závislosti od miesta a počasia.

Okinawa je miestom, kde sa môžete tešiť na krásne počasie po celý rok. Je to ideálny miesto pre tých, ktorí chcú užívať si kúpanie a plávanie v oceáne prostredníctvom rôznych vodných športov. Ak hľadáte tropické počasie a slnečné dni, Okinawa je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri výbere vašej ďalšej dovolenky.


Dovolenka Japonsko Okinawa


Japonsko Okinawa - raj na zemi pre dovolenkových milovníkov

Ak milujete exotiku, krásne pláže a fascinujúcu kultúru, tak by ste mali zvážiť návštevu japonského ostrova Okinawa. Okinawa je jedným z najkrajších a najobľúbenejších turistických miest v Japonsku, známym svojimi bielymi piesočnatými plážami, čistým modrým oceánom a bohatou históriou.

Japonsko Okinawa, známe aj ako „Koruna Japonska“, sa nachádza na juhu krajiny a tvorí lanový most medzi Japonskom a Taiwansom. Má subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú tu vyššie, ako v zvyšku krajiny. Ideálne miesto pre dovolenku počas celého roka.

Jedným z hlavných lákadiel Okinawy sú jej pláže. Ostrov je obklopený sieteľmi, bielymi plážami a krištáľovo čistým oceánom. Najznámejšou plážou je Kabira Bay, ktorá je obklopená prírodnými koralmi a je ideálna na potápanie sa alebo šnorchlovanie. Okinawa je známa aj svojimi malebnými útesmi, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb a morských živočíchov. Pre tých, ktorí viac preferujú aktivity na vode, je tu aj možnosť pretekať sa na smotane na vodnej ploche alebo vyskúšať si surfovanie.

Okrem pláží ponúka Okinawa aj bohatú kultúru a históriu. Okinawa bola kedysi nezávislým kráľovstvom, ktoré malo vlastnú kultúru a jazyk. Na ostrove nájdete množstvo tradičných chrámov a hradov, ktoré sú svedkom tohto bohatého dedičstva. Medzi najznámejšie patrí Shuri Castle, ktorý bol postavený v 16. storočí a je dôležitým symbolom Okinawy. Pre milovníkov histórie je návšteva Túžite maľované jaskyne, kde si môžete vychutnať prechádzku po vnútri jaskýň a obdivovať tisíce rokov staré maľby.

Okinawa je tiež známa svojou jedinečnou kuchyňou, ktorá je ovplyvnená tradičnou japonskou, čínskou a taiwanskou kuchyňou. Vyskúšajte tradicionálne jedlá, ako sú čuampuru (plody mora na grile) alebo okinawský soba (špeciálneviderce z pšeničnej múky). Pred jedlom si nezabudnite na tradičný okinawský alkohol Awamori, ktorý je vyrobený zo rýb.

Ak ste v období mája v Okinawe, nemôžete vynechať jedinečný festival Agari-Higan, ktorý slúži na oslavu jarnej a jesennej rovnodennosti. Počas festivalu sa usporadúvajú tradičné tancové predstavenia a vystúpenia. Je to okrem iného vhodná príležitosť na preskúmanie miestnej kultúry a zvykov.

Cestovanie do Okinawy je veľmi jednoduché, keďže má medzinárodné letisko a je dobre prepojená s hlavnými mestami Japonska. Po prílete na Okinawu sa môžete dopraviť do svojho ubytovania pomocou verejnej dopravy alebo taxi služby.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Japonsko Okinawa vám skutočne ponúka všetko, čo potrebujete – nádherné pláže, bohatú kultúru a širokú ponuku aktivít. Urobte si čas a objavte tento jedinečný ostrov, ktorý vás nepochybne očarí.


Letenka Japonsko Okinawa


Letenky do Japonska môžu byť niekedy drahé, ale v prípade leteniek do Okinawy, sa môžete tešiť na prekvapenie pri kúpe svojho lístka. Okinawa, ktorá sa nachádza na krajnom juhu Japonska, je oáza krásy a vplyvov z celého Ázijského kontinentu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa do Okinawy dostanete z Tokia a iných miest Japonska. Najprednejšou možnosťou je samozrejme letecký prepravca - a tu môžete nájsť celkom výhodné letenky. Medzi najsťaženejšie miesta patrí Okinawa Naha, hlavné mesto Okinawy.

Aj keď letenky do Okinawy môžu byť lacné, mali by ste vziať do úvahy aj ďalšie faktory týkajúce sa vašej výletu. Vzdušná doprava do Okinawy môže byť jednoduchšia nákladovo aj časovo, najmä ak prichádzate z mesta, ktoré je vzdialené niekoľko hodín cestovania. V prípade, že máte záujem spoznať viac Japonska, je pre vás pravdepodobne lepšie zvoliť si cestu vlakom alebo autobusom.

Okinawa v sebe ukrýva veľa krajiny, ktorú môžete preskúmať. Nachádza sa tu niekoľko rajských pláží a korálových útesov, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relax. Pre tých, ktorí by si chceli vyskúšať akčnejší štýl výletu, tu môžu skúsiť rôzne vodné športy ako sú windsurfing, kajakarenie, potápanie, a skúšať wakeboarding.

V Okinawe sú dostupné aj turistické trasy, kde máte možnosť spoznať miestne kultúrne a historické pamiatky. Okinawa je bohatá na kultúrne dedičstvo, vrátane tradičnej hudby a tancov. Mestá Naha a Shuri majú veľa historických miest a centier, kde sa môžete oboznámiť s okinawskou kultúrou.

V Okinawe môžete skúsiť aj ich tradičné jedlá, ako sú pleskavice zúmočené vajca, ibu štavnaté soja mlieko, a zamami čerstvú morskú stravu, ktorú si môžete vychutnať počas letu alebo aj na pláži.

Vzhľadom na si Ohňová sezóna, prichádzajú turisti na Okinawu celý rok. Letenky sa často predávajú rýchlo, preto je odporúčané kupovať letenky skôr. Tak neváhajte a objavte všetky tajomstvá Okinawy!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Okinawa


1. Aké je hlavné mesto Okinawy?
Hlavné mesto Okinawy je Naha.

2. Aké je počasie v Okinawe?
Okinawa má subtropické podnebie, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas leta a miernymi zimami.

3. Potrebujem víza na návštevu Okinawy?
Ak je váš pobyt kratší ako 90 dní, väčšina občanov z krajín s bezvízovým stykom nemusí mať víza.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Okinawy?
Najlepší čas na návštevu Okinawy je na jar a jeseň, keď sú teploty mierne a zrážky sú nižšie.

5. Čo je hlavná atrakcia v Okinawe?
Jednou z hlavných atrakcií Okinawy je Churaumi Aquarium, ktoré je domovom mnohých druhov morských živočíchov vrátane veľkých žralokov.

6. Akú tradičnú jedlo by som mal vyskúšať v Okinawe?
Jedným z tradičných jedál Okinawy je "rafute", ktorý je vyrobený z dlho varaného veprového mäsa, sójovej omáčky a iných korenín.

7. Ako sa dostanem z letiska na Okinawu?
Z letiska Naha, najväčšieho letiska v Okinawe, si môžete prenajať auto, využiť verejnú dopravu alebo taxík, aby ste sa dostali do svojho cieľa.

8. Aké sú hlavné pláže v Okinawe?
Niektoré z najznámejších pláží v Okinawe sú Manza Beach, Sunset Beach a Emerald Beach.

9. Aké tradičné remeslá sú známe v Okinawe?
Tradičné remeslá známe v Okinawe zahŕňajú výrobu keramiky, rybárskeho náradia a textilu.

10. Ako sa nazýva tradičné odevy v Okinawe?
Tradičné odevy v Okinawe sa nazývajú "kimono" a sú známe svojimi jasnými farbami a výšivkami.


Ubytovanie Japonsko Okinawa


Okinawa je krásny ostrovný raj, ktorý sa nachádza v južnej časti Japonska. Toto miesto je navštevované turistami z celého sveta, ktorí hľadajú prírodu, kultúru a históriu.

Japonsko je známe svojou vysokou kvalitou a dômyselné technológie. Okinawa ponúka pre turistov rôzne druhy ubytovania, ktoré sú vybavené týmito moderne technológiami.

V Okinawe nájdete rôzne druhy ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú potreby a očakávania turistov. Od luxusných rezortov s bazénmi a letiskovým transferom po jednoduché a lacné hostely.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa stretnúť s rôznymi typmi reštaurácií, bistro a luxusných hotelov. Tieto hotely sú vybavené pokojmi, ktoré sú vynikajúceho dizajnu, s pohodlnými postelami a moderným vybavením. Niektoré hotely ponúkajú aj vonkajšie bazény, ktoré sú obľúbené u turistov.

Hostely a penzióny sú zvyčajne lacnejším typom ubytovania. Ponúkajú jednoduché, ale čisté a pohodlné izby. Niektoré hostely ponúkajú spoločné kuchyne a spoločenské miestnosti, kde si môžete oddýchnuť a stretnúť sa s ostatnými hostiteľmi.

Ak preferujete tradičnejšie ubytovanie, Okinawa ponúka ryokany, ktoré sú tradičné japonské hotely. Tieto hotely sú určené pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do japonskej kultúry a životného štýlu. Nájdete tu tatami izby, kde sa môžete pohodlne posadiť a relaxovať alebo sa pokojne vyspať.

Každé ubytovanie v Okinawe ponúka svoje jedinečné kúzlo. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné alebo skromnejšie ubytovanie, Okinawa má pre vás určite niečo, čo naplní vaše očakávania. Takže ak práve plánujete svoju cestu do Japonska, neváhajte a navštívte Okinawu, kraj stále žijúcej kultúry a prírodných krás!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky