Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kanazawa


1. Aké je hlavné mesto Japonska?
- Tokio

2. Kde sa nachádza Kanazawa?
- Kanazawa je hlavné mesto prefektúry Ishikawa, ktorá sa nachádza na západe Japonska.

3. Ako sa dostanem z Tokia do Kanazawy?
- Najjednoduchší spôsob je cestovať vlakom. Existuje niekoľko priamych vlakových spojení medzi Tokiom a Kanazawou.

4. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Kanazawe?
- Patrí sem Kenrokuen záhrada, Kanazawa Castle, Nomura Family Samurai House a Higashi Chaya čajovňa.

5. Koľko stojí vstup do Kenrokuen záhrady?
- Vstupné do Kenrokuen záhrady stojí 320 japonských jenov pre dospelých.

6. Aké sú tradičné jedlá v Kanazawe?
- Medzi tradičné jedlá v Kanazawe patrí sushi, soba rezance a ryby z Morského okraja Japonska.

7. Aké je typické počasie v Kanazawe?
- Kanazawa má mierne podnebie so studenou zimou a teplým a vlhkým lete. V zime tu môže byť dosť veľa snehu.

8. Koľko obyvateľov má Kanazawa?
- Podľa odhadov má Kanazawa približne 470 000 obyvateľov.

9. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Kanazawy?
- Ideálne mesiace na návštevu Kanazawy sú jarné mesiace, najmä marec a apríl, keď sa koná Hanami festival kvitnutia sakúr.

10. Aké sú tradičné remeslá v Kanazawe?
- Kanazawa je známa pre svoje tradičné remeslá, ako je zlato líščieho hrnca (Kanazawa-haku) a keramika Kutani-yaki.


Letenka Japonsko Kanazawa


Letenka Japonsko Kanazawa: Ako sa dostať do kultúrnej nádielky Japonska

Ak hľadáte miesto na svete, ktoré ponúka fascinujúcu kombináciu tradičnej a modernistickej kultúry, Japonsko bude pre vás tou správnou voľbou. Krajina Východného Ázie má veľa ponúknuť, od rozprávkových chrámov a záhrad po futuristické oblasti a stále pokračujúci technologický rozvoj. A ak vás lákajú tieto rôzne tempo a nálady, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu jedného z menej známych miest v krajine, pretože letenka Japonsko Kanazawa vám umožní skúsiť bohatstvo tohto miesta.

Situovaná v centrálnej časti Honshu, najväčšieho ostrova Japonska, mesto Kanazawa je jednou z dôležitých destinácií krajiny pre kultúrne turisty, ktorí hľadajú tradičné japonské zážitky a chcú sa preniknúť do malebnej atmosféry mesta.

Čo robiť v Kanazawe

Ak sa rozhodnete pre letenku Japonsko Kanazawa, môžete si byť istí, že nájdete množstvo vecí, ktoré tu musíte vidieť a zažiť.

Začnite s návštevou Kenroku-en, jednej z najkrajších záhrad v Kanazawe, ktorá bola pôvodne vytvorená pre miestnu aristokraciu. Dnes je to miesto, kde sa môžete prejsť peknými chodníkmi, obdivovať malé jazerá a kaskády, a zažiť kľudnú atmosféru. Ďalšie zaujímavé návštevy sú chrámy a svätynie ako je Kago-zaka a Oyama-jinja, ktoré sa datujú až do šestnásteho storočia.

Pre tých, ktorí sú očarení japonskou keramikou a jej umením, návšteva Múzea keramiky a venovaného Issikimu v Kanazawe, by bola pre nich ideálne miesto. Tam nájdete veľké množstvo krásnych keramických diel, ktoré sú zhotovené vo všetkých tradičných japonských štýloch.

Obyvatelia Kanazawy sú známi pre výrobu kimon a iných tradičných japonských odevov. Preto sa odporúča doplniť vašu návštevu miestom, ako je obchodná štvrť Higashichayagai, kde nájdete množstvo obchodov a malých remeselníkov, ktorí vám radi ukážu starodávnu metódu výroby.

K dispozícii je množstvo pamiatok na návštevu v Kanazawe. Využite letenku Japonsko Kanazawa a plánujte si svoju cestu, aby ste mohli skúsiť tento jedinečný kúsok Japonska.

Ako dostať do Kanazawy

Ak plánujete navštíviť Kanazawa v Japonsku, môžete použiť niekoľko spôsobov na príchod do mesta. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Kanazawy, je pomocou letiska Kanasawa, ktoré sa nachádza asi 30 minút od centra mesta.

Existuje množstvo medzinárodných letov, ktoré smerujú na letisko Kanasawa, vrátane mnohých ázijských krajín. Môžete si zvoliť let z Tokya alebo Osaky, a tak si prenajať auto alebo použiť rýchlikové spoje, aby ste sa dostali do Kanazawy.

Pre tých, ktorí chcú presunúť medzi miestami na zemi, existuje množstvo pohodlných alternatív. Vlaky a autobusy sú veľmi spoľahlivé a pokrývajú celú Japonsku, vrátane Kanazawy.

Návšteva Kanazawy by zvlášť obohatila váš pohľad na Japonsko. Toto kultúrne centrum na strednej Honshu ponúka množstvo zážitkov a zariadení na preniknutie do miestnej kultúry a života. Nechejte sa prekvapiť japonským gangom a krásou Kanazawy a rezervujte si letenku ešte dnes.


Dovolenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Japonska a hľadáte miesto mimo hlavných turistických trás, Kanazawa je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Kanazawa sa nachádza v údolí rieky Tedori v prefektúre Ishikawa a je známa svojimi tradičnými domami, záhradami a vodopádmi.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov je Kenrokuen, ktorý je jedným z najkrajších japonských záhrad. Záhrada má viac ako 8 hektárov a je plná kvetov, stromov a vodných prvkov, vrátane malej rybníka so žiabrami. Kenrokuen bola postavená v 17. storočí a dodnes sa zachováva v pôvodnom stave. Záhrada bola v roku 1985 vyhlásená za národný poklad Japonska a je jedným z najpotešujúcejších miest pre návštevníkov.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali vidieť, je Higashi Chayagai, štvrť s tradičnými čajovňami. Táto štvrť je plná starých budov a čajovník, kde si môžete pozrieť tradičné japonské kultúrne predstavenie a užiť si šálku čaju. Väčšina týchto domov je teraz zdobených umeleckými drevorezbami a sú plné histórie.

Ak ste zvedaví na tradičnú japonskú architektúru, navštívte Nagamachi Buke Yashiki, starobylú štvrť s tradičnými samurajskými domami. V týchto domoch nájdete mnoho artefaktov a artefaktov z obdobia samurajov. Tieto domy by ste nemali zabudnúť so svojou kamerou len tak prejsť.

Ak sa radi pozriete na umelecké diela, prejdite sa do 21. stoletia múzea a umenie. Toto múzeum, ktoré sa nachádza v samotnom srdci Kanazawy, má rozsiahlu zbierku umeleckých diel súčasných japonských umelcov, ako aj predmetov z obdobia Edo. Pre milovníkov umenia je toto múzeum skutočným rajom.

Ak hľadáte jedlo, Kanazawa má veľa miest na výber. Miaceptor se snaží umožnit hostům ochutnat z mnoha obvyklých a neobvyklých chodov. V Kanazawe môžete ochutnať jedlo krabov, menej slané a sladké ako jeho severnejší susedia. Môžete si vychutnať tradičnú polievku z rybiej základne a ďalšie špeciality. Pre milovníkov liehovej víne si môžete objednať ochutnávku saké.

Kanazawa je miestom, ktoré je s veľkou radosťou a hrdosťou podporované japonskou vládou, pretože ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu tradičnej kultúry a modernosti. Pokiaľ hľadáte miesto s bohatou kultúrou a relaxačnou atmosférou, Kanazawa by mala byť na vašom zozname návštev.


Počasie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedným z najkrajších miest v Japonsku. Nachádza sa na západnom pobreží Honšúa a je hlavným mestom prefektúry Ishikawa. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, ako aj svojou nádhernou prírodou. Keď plánujete návštevu Kanazawy, je dôležité mať na pamäti aj miestne počasie.

Kanazawa má oceánske podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Počas celého roka je v Kanazawe vysoká vlhkosť vzduchu, čo vytvára trochu vlhčie prostredie. Zimy sú chladné a suché, s teplotami klesajúcimi približne na -3°C. Aj keď sneh nie je taký častý ako v niektorých iných častiach Japonska, stále môžete očakávať mierne snehové pokrytie. Je dôležité sa dobre obliecť a pripraviť sa na studené počasie, ak navštevujete Kanazawu počas zimy.

Jarné obdobie (marec až máj) je najkrajším časom v Kanazawe. Teploty sa zvyšujú na približne 10°C v marci a dosahujú približne 20°C v máji. Jarné kvety, ako napríklad čerešňový kvet a zlatý kvet, kvitnú a vytvárajú ohromujúce scenérie, ktoré prilákajú mnoho turistov. Toto obdobie je veľmi rušné, pretože Kanazawa je známa svojimi krásnymi záhradami a miestami na prechádzky, ktoré sa stávajú dokonalými miestami pre obdivovanie kvitnúcej prírody.

Letá v Kanazawe sú horúce a vlhké so sezonálnymi dážďami. Teploty môžu stúpať na 30°C a vyššie, a preto je dôležité mať so sebou chladivé oblečenie a dostatok vody na hydratáciu. Aj keď letá môžu byť horúce, môžete si vychutnať návštevu miestnych záhrad a chrámov, ktoré sú často obklopené zelenou prírodou, čo zabezpečuje príjemnú atmosféru.

Jesenné obdobie (september až november) je ďalším obdobím, kedy je Kanazawa nádherná. Teploty sa postupne znižujú po horúcom lete a dosahujú približne 20°C až 10°C. Listnaté stromy menia farby na odtiene červenej, oranžovej a žltej, čo vytvára úžasný scenár. Keďže Kanazawa má množstvo parkov a záhrad, môžete využiť túto príležitosť na prechádzku a vychutnanie si nádherného jesenného počasia.

Celkovo je Kanazawa jedným z najlákavejších miest v Japonsku s rôznymi počasím v rôznych ročných obdobiach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a scenérie, ktoré mesto ponúka. Dôležité je však mať na pamäti aktuálne počasie a prispôsobiť sa oblečením a vybavením na danú sezónu, aby sa vaša návšteva stala skutočne nezabudnuteľnou.


Ubytovanie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je japonské mesto, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova Honšú, v prefektúre Ishikawa. Mesto je veľmi známe pre svoje historické pamiatky, ako aj pre krásne záhrady a tradičné japonské remeslá. Ak plánujete navštíviť Kanazawu, tu sú niektoré z najlepších miest, kde môžete nájsť ubytovanie.

1. Kanazawa Manten Hotel Ekimae
Tento hotel sa nachádza priamo vedľa hlavnej stanice Kanazawy a je ľahko dostupný pre všetkých cestujúcich. Ponúka moderné izby s bezplatným Wi-Fi pripojením, sprchovacím kútom a klimatizáciou. Hotel má aj reštauráciu, kde sa podávajú tradičné japonské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality.

2. Ryokan Šinsetsu
Ryokan je tradičné japonské ubytovanie, ktoré ponúka izby s tatami matracmi a futtonmi na zemi. Ryokan Šinsetsu ponúka krásne výhľady na západné pobrežie Japonska a je známy pre svoje termálne pramene (onsen). Hostia sa môžu tešiť na pečivo podávané každé ráno v spoločnej jedálni. Ryokan Šinsetsu sa nachádza len niekoľko minút chôdze od záhrady Kenroku-en.

3. Kanazawa Tokyu Hotel
Tento hotel ponúka moderné izby s pohodlnými posteľami a klimatizáciou. Hostia sa môžu tešiť na raňajky v reštaurácii The Garden, kde sa podávajú rôzne jedlá tradičnej japonskej kuchyne a medzinárodné špeciality. Hotel je nachádza v centre mesta, čo umožňuje ľahký prístup k všetkým hlavným turistickým atrakciám.

4. Tabibito no Yado (Hostel Yu)
Hostel Yu ponúka prevažne zdieľané izby s futtonmi na zemi a spoločné kúpelne. Hostia môžu využiť bezplatné Wi-Fi pripojenie a požičať si bicykle na prehliadku mesta. Hostel sa nachádza v blízkosti záhrady Kenroku-en, chrámu Šinto a múzea 21. stoletia.

Ako vidieť, Kanazawa ponúka mnoho rôznych ubytovacích možností pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či hľadáte moderné hotely alebo tradičné japonské ubytovanie, mesto Kanazawa má pre vás niečo, čo uspokojí vaše potreby a preference.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky