Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hirošima


Otázky:

1. Čo sa stalo v Hirošime?
2. Koľkých ľudí zomrelo po atómovej bombe v Hirošime?
3. Aké bolo dôvodom amerického bombardovania Hirošimy?
4. Existuje tam dodnes nejaké následky po atómovej bombe?
5. Prečo sa Japonsko nebráni, keď do krajiny prichádzajú turisti v nukleárnej výzbroji?

Odpovede:

1. V Hirošime došlo k atómovej bombardovaniu počas druhej svetovej vojny. To bolo po americkom navyše zdrojom japonského útoku na Pearl Harbor.
2. Odhaduje sa, že po atómovej bombe zomrelo okolo 140 000 ľudí v období od augusta 1945 do konce roka 1945.
3. Dôvodom bombardovania Hirošimy bolo, aby sa Japonsko vzdalo vojny a ukončilo druhú svetovú vojnu. Vtedajší prezident Spojených štátov, Harry S. Truman, mával na pamiatke, že použitie atómovej bomby bolo nutné pre ukončenie vojny bez ohľadu na japonské obete.
4. Áno, existujú. Okrem mnohých ujasňujúcich pamiatok je počet obetí atómovej bomby dosť vysoký a mnoho ľudí stále trpí jej zdravotnými následkami. Taktiež sa v mnohých častiach Hirošimy dodnes objavujú rádionukleové materiály, ktoré predstavujú hrozbu pre zdravie obyvateľov.
5. Turisti s nukleárnou výzbrojou, ktorí prichádzajú do Japonska sa riadia japonskými zákonmi, ktoré zabraňujú nadmernému vývozu jadrových materiálov a technológie. Navyše, Japonsko bolo v minulosti obeťou atómových zbraní, preto má zvláštny záujem o zabránenie ich šíreniu.


Počasie Japonsko Hirošima


Počasie v Hirošime, Japonsko závisí od sezóny. Hirošima má subtropické podnebie s vlhkým a teplým letom a miernym zimným obdobím. Pridajú sa k tomu tropické cyklóny a silné dažde, ktoré sa vyskytujú počas leta.

Letné teploty sa v Hirošime pohybujú od 25-32 °C, pričom najhorúcejšie obdobie je od júla do začiatku augusta. V tomto období je veľmi vysoká vlhkosť a kúpanie v Japonskom mori je veľmi príjemné.

Zimné obdobie v Hirošime je miernym a suchým, priemerné teploty sa pohybujú od 5-13 °C. Býva oblačné, ale suché počasie.

V septembri a októbri sa objavuje víchrica, ktorá môže spôsobiť silné dažde, tornáda a silné vetry. V novembri sa môžu objaviť aj prvé snehové vločky.

Často sa vyskytujú aj tropické cyklóny alebo tajfúny, ktoré môžu narobiť veľké škody. Najvyššie riziko tajfúnu v Hirošime je v mesiacoch septembra a októbra.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Hirošime je veľmi príjemné a vhodné na návštevu kedykoľvek v roku, avšak je potrebné brať do úvahy riziko tajfúnu a občasné silné dažde. Ak plánujete návštevu Hirošimy, dôkladne sa informujte o počasí v konkrétnych dňoch a pripravte sa na zmenu počasia v priebehu dňa.


Ubytovanie Japonsko Hirošima


Hirošima, mesto s dlhou a tragickou históriou, nachádzajúce sa v západnej časti Japonska, je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Turisti z celého sveta sa sem rozhodujú cestovať predovšetkým kvôli pamiatkam a múzeám, ktoré pripomínajú nielen dôležitú históriu tohto miesta, ale aj napadnutie atómovou bombou v roku 1945. Ak sa tiež rozhodnete navštíviť Hirošimu, potrebujete si vybrať vhodné ubytovanie.

Hoci v Hirošime nájdete množstvo rôznych možností ubytovania pre turistov, najlepšou voľbou by pre vás mohol byť hotel. V tomto meste nájdete mnoho svetoznámych hotelových reťazcov, ktoré poskytujú pohodlný a čistý pobyt. Ak chcete zažiť niečo tradičnejšie, určite sa oplatí prenajať si izbu v ryokane, t.j. japonskom tradičnom hosteli. Tieto hostely sú zvyčajne o niečo lacnejšie ako hotely a poskytujú jedinečnú možnosť zažiť japonský spôsob bývania.

Ak však hľadáte niečo jedinečné a extrémne, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v kapslovom hoteli. V týchto miniatúrnych priestoroch nájdete úplne všetko potrebné pre komfortný pobyt, samozrejme s výnimkou miesta na prechádzky. Tento druh ubytovania je v Japonsku veľmi populárny a väčšinou sú určené pre mužov.

Otvorením Hirošimy a celého Japonska pre turistov, k vám narastie aj počet možností ubytovania. Niektorí turisti sa rozhodujú pre šetrenie nákladov a teda pre ubytovanie v sieťových hosteloch. V Hirošime nájdete nejaké z týchto hostelov, kde si môžete prenajať spoločnú izbu a zažiť tak interakciu s ostatnými turistami. Využitím týchto možností máte navyše príležitosť spoznať nových ľudí a zdieľať s nimi vaše zážitky.

Výber správneho ubytovania je veľmi dôležitý pri plánovaní vašej dovolenky v Hirošime. Preto sa pred cestou rozhodnite, aký druh ubytovania pre vás bude najvhodnejší. Či už ste sa rozhodli pre hotel, ryokan alebo sieťový hostel, nezabudnite si so sebou zobrať náležitosti, ktoré by ste potrebovali počas vášho pobytu. Hirošima s množstvom príležitostí a kultúrou vás určite neponechá ľahostajnými, a vaše ubytovanie by malo byť len tým správnym miestom pre vašu dovolenku.


Dovolenka Japonsko Hirošima


Poznávanie nových miest a kultúr je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou ich dovolenky. Ak túžite po jedinečnom zážitku, vhodnou destináciou by mohlo byť japonské mesto Hirošima. Toto mesto je nielen miestom s bohatou históriou, ale je aj symbolom mieru a obnovy po hrôzostrašných udalostiach z druhej svetovej vojny.

Napriek tomu, že Hirošima je dodnes spájaná s bombovým útokom amerických síl v roku 1945, mesto zaberalo významné miesto už predtým. Jeho históriu možno vystopovať až do 16. storočia, keď ho založil Mori Terumoto, mocný samurajský veliteľ. Jeho hrad, ktorý dnes slúži ako múzeum, ponúka návštevníkom pohľad na časy samurajov a japonskú kultúru.

No Hirošima je viac ako iba svojou minulosťou, je aj svedkom obnovy. Po druhej svetovej vojne sa mesto pozdvihlo z popola a stalo sa globálnym centrom pre mier a jadrovú nespútanú energiu. Návštevníci by nemali vynechať mierový park, ktorý je venovaný obetiam bombového útoku, a jeho súčasťou je aj Atómna bombaútová kopula – jediná stavba, ktorá sa zachovala po výbuchu bomby. Je to silný symbol mieru a ochrany pred jadrovou katastrofou.

Okrem historických a mierových pamiatok, Hirošima ponúka aj iné zaujímavosti. Mesto je známe svojou obdivuhodnou gastronómiou. Lahôdkou je okonomiyaki – mix zeleniny, mäsa a cestoviny, ktorý je pečený na horúcom plechu pred zrakmi návštevníkov. Okrem toho môžete vyskúšať aj tradičné japonské jedlá, ako sushi či ramen.

Hirošima je aj úžasným východiskom na preskúmanie okolia. Blízkosť mora umožňuje návštevu Miyajimy, ostrova so slávnym svätyňovým bránou Torii, ktorá je jednou z najikonickejších japonských pamiatok. Miyajima je tiež domovom pre divoké jelene, s ktorými sa môžete stretnúť a dokonca sa s nimi vyfotiť.

Využite túto príležitosť a objavte miesto, ktoré v sebe spája históriu, kultúru a posolstvo mieru. Hirošima vám ponúkne jedinečný pohľad na Japonsko, obohatí váš zážitok z dovolenky a možno vás aj inšpiruje k hľadaniu mieru vo vašom každodennom živote.


Letenka Japonsko Hirošima


Hirošima v Japonsku, miesto, ktorého história a pamiatky sú vo svete veľmi známe. Pre mnohých z nás sa Hirošima stalo synonymom pre nukleárnu vojnu a posledné asi 70 rokov bolo pre mesto a jeho obyvateľov veľmi náročné na prekonanie a rehabilitáciu. Mesto však dokázalo len vďaka svojmu odhodlaniu a odhodlaniu jeho obyvateľov ožiť a stať sa dôležitou kultúrnou a turistickou destináciou pre mnoho turistov z celého sveta.

Ak sa chystáte na Hirošimu, letenka tam zistite rádovo za 1000 dolárov, odporúča sa plánovať váš pobyt na najmenej 4-5 dní. V meste sa nachádza veľa miest, ktoré by ste chceli vidieť, kultúrnych pamiatok a podobne, takže dáva zmysel sa na ne nejaký čas zamerať.

Pri vstupe do Hirošimy po ceste alebo po vodnom kanále je možné pozorovať pamätník zničeného mesta a bývalého paláca z druhej svetovej vojny, ktorý ostal ako jediný v takom stave, ako v 1945. Mesto ponúka veľa múzeí a pamätníkov, a to všetko vám pomôže porozumieť udalostiam a ich dôsledkom.

Jedným z najkrajších miest na pamiatku udalostí v roku 1945 a na pamiatku obetí, ktoré si vyžiadali vojenské akcie, je Hirošimský mierový park. Tento park, ktorý bol vytvorený na mieste niekdajšej nukleárnej explozie, je domovom mnohých pamätihodností, ktoré si možno pozrieť.

Ak ste zvedaví na japonskú kultúru, v Hirošime nájdete rôzne trhy a obchody, v ktorých sa predávajú tradičné japonské predmety, ako sú napríklad sústo, keramika alebo kože, a tiež mnoho reštaurácií, ktoré poskytujú pravú japonskú kuchyňu.

V blízkosti mesta sa nachádza aj ostrov Miyajima, ktorý je známy svojou ikonickou verziou brány Torii, ktorá stojí v mori priamo pred svätyňou. Ostrov Miyajima patrí k zaujímavým miestam v okolí Hirošimy, a keďže je lacno pristupný so všetkými ostatnými náležitosťami, stojí za to sa sem vybrať.

Zjednodušene povedané, Hirošima je miestom, kde sa môžete učiť z histórie a kultúry Japonska a pamätných miestach, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Vyhnite sa tam samozrejme v lete, ktoré býva veľmi horúce alebo v zime, kedy tam môže byť veľmi mrazivo, najlepšie je cestovať tam na jar alebo na jeseň. Ak máte záujem o letenky do Hirošimy, dajte si na seba závisť a choďte si užiť krásy Hirošimy.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky