Počasie Japonsko Beppu


Beppu je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu ostrova Kyushu v Japonsku. Je to jedno z najteplejších miest v krajine a celý rok sa tu nachádza veľmi vlhké a horúce počasie. Beppu je dobre známe svojimi horúcimi prameňmi a spa, a práve táto geologická aktivita vytvára výnimočné podnebie.

Letné mesiace (jún – august)

Leto v Beppu je veľmi horúce a vlhké, s vysokými teplotami až do 32°C. Teplota v noci zriedka klesne pod 25°C, takže budete potrebovať klimatizáciu alebo ventilátor na spánok. Aj keď to nestačí, môžete sa schovať pred žiariacim slnkom v jednom z mnohých termálnych kúpeľov pri kalných prameňoch. Voda v týchto kúpeľoch má skvelé liečivé vlastnosti a môže pomôcť tela a mysli zrelaxovať a odpočinúť si po dlhom dni.

Jeseň (september – november)

Jeseň je v Beppu krásnym obdobím, keď sa teploty počasia dostávajú na príjemnejšie hodnoty a vlhkosť sa znižuje. Stáva sa to ideálnym obdobím na prechádzky okolo mesta a návštevy historických pamiatok ako Hells of Beppu alebo Beppu Park. Jeseň môže byť v Beppu mierne daždivá, takže si vezmite so sebou plášť alebo dáždnik.

Zima (december – február)

Zima v Beppu sa považuje za relatívne mierne, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 10°C. Miestne teploty však prudko klesajú v noci a môžu sa pohybovať pod bodom mrazu. Na zimu je preto potrebné sa pripraviť a zariadiť sa teplým oblečením. Navštívte jedno z mnohých termálnych kúpeľov, aby ste sa zohreli a oddýchli si počas studených mesiacov.

Jar (marec – máj)

Jar je obdobím, kedy Beppu začína kvitnúť a získavať novú energiu. Teploty vzrastajú a stavajú sa prijemnejšou a menej vlhkou. Jar sa považuje za jedno z najlepších období na návštevu Beppu, keďže turisti sa zvyknú vyhýbať doba dažďa alebo tropických horúčav.

Celkové podnebie v Beppu je teplé a vlhké, s vysokou mierou zrážok počas celého roka. Nehovoriac o tom, že na ostrove Kyushu sa často vyskytujú zemetrasenia a erupcie sopiek. Napriek tomu si však mesto zachováva svoje kúzlo a je turistickou destináciou s ťažiskom na liečivé látky v termálnych kúpeľoch, ktoré po celý rok extrahovali z miestnych horúcich prameňov. Bez ohľadu na ročné obdobie, Beppu ponúka mnoho zážitkov a možností na oddych a zrelaxovanie.


Dovolenka Japonsko Beppu


Ak hľadáte nezvyčajné, ale nádherné miesto na vašu nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zvážiť japonské mesto Beppu. Nachádza sa na ostrove Kjúšú a je známym termálnym kúpeľným centrom Japonska. Mesto ponúka nádherné prírodné scenérie, termálne pramene, výživné jedlá a fascinujúcu kultúru.

Beppu je domovom viac ako 2 000 termálnych prameňov, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok. Tieto pramene vytvárajú nádherné geotermálne scenérie, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Pri návšteve Beppu si nenechajte ujsť pecháčsky potok Umi Jigoku (Jazero Umi), ktorý sa vyznačuje modrou farbou vody a prekrásnym výhľadom. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú Myoban Onsen, ktoré je známe svojimi tradičnými drevenými kúpeľmi a Zahrady dechtových obrazcov zvané Jigokumeguri-Nasu.

Okrem kúpeľov je Beppu známe aj svojimi výživnými jedlami. Mesto oplýva množstvom reštaurácií, kde si môžete vychutnať jedinečné jedlá prípravené z miestnych morských plodov a prírodných zdrojov. Pokochajte sa miestnymi špecialitami, ako je "hell-steamed" jedlo, ktoré sa pripravuje v parných dierach, alebo "Jigoku-mushi", čo znamená "varené v pekle".

Beppu nie je len miestom pre prírodné scenérie a výborné jedlo, ale je aj miestom s bohatou kultúrnou dedičinou. Môžete navštíviť množstvo chrámov a svätých miest, ako je napríklad chrám Takasakiyama, kde môžete vidieť voľne žijúce opice, alebo skvele zachovalý historický park Ankoku-ji, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto.

Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Beppu vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. V lete si môžete vychutnať zvyšujúce sa vône kvitnúcich kvetov a vychutnať si termálne kúpele v príjemnom počasí. V zime môžete zasa objavovať magickú atmosféru mesta, keď sú jeho prameňe zapustené do sniehu.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás očarí svojou prírodnou krásou, výnimočným jedlom a zaujímavou kultúrou, určite si zvážte návštevu Beppu v Japonsku. To je miesto, kde sa môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať.


Ubytovanie Japonsko Beppu


Japonsko je v poslednej dobe stále populárnejším cieľom turistov. Jeho okúzľujúca kultúra, histórie a architektúra, ale aj krajina a prírodné krásy pritiahnu množstvo ľudí z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie je Beppu – pohodové mesto, ktoré je známe pre svoje termálne pramene.

Beppu je malé mesto na juhu Japonska, ktoré sa nachádza na brehu mora. Je to jedno z najväčších a najkvalitnejších centier termálneho liečenia na svete s viac ako 2 000 termálnymi prameňmi. Preto je to ideálne miesto na relax a uvoľnenie sa po dni strávenom objavovaním krajiny.

Beppu ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi sústreďujúcimi sa na termálne kúpele, alebo si môžete rezervovať hotel s priamym prístupom k nektorému z vodných prameňov.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka autentický japonský zážitok, radšej sa zamerajte na ryokany. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré sa nachádzajú v kľudných, prírodných prostrediach. V Beppu si môžete vychutnať pobyt v ryokane s miestnou kuchyňou a so možnosťou relaxácie v kúpeľoch.

V Beppu sú tiež k dispozícii cenovo dostupné možnosti ubytovania v hosteli a penzióne. Tieto ubytovania sú najvhodnejšie pre nezávislých cestovateľov a turistov, ktorí cestujú na rozpočte.

Ak sa chystáte navštíviť Beppu, najlepšie je si ubytovanie rezervovať vopred. Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť jeho umiestnenie vzhľadom na to, čo sa chystáte vo meste robiť. Umiestnenie ubytovania v blízkosti termálnych prameňov, ako aj miestnej dopravy, môže ušetriť mnoho času a energie.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V každom prípade môžete bez obáv rešpektovať miestne zvyky a kultúru, a prejsť sa po okolí a príjemne si oddýchnuť v tomto krásnom kúte Japonska. Ak sa vás Beppu zaujalo, vyberte si vhodné ubytovanie a príďte odpočinuť a načerpať nové sily.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Beppu


1. Ako sa dostanem do Beppu z Tokia?
Odpoveď: Najlepšie je letieť z Tokia do letiska Oita, a potom cestovať vlakom alebo autobusom do Beppu.

2. Ako dlho trvá cesta do Beppu z letiska Oita?
Odpoveď: Cesta trvá približne 40-50 minút vlakom alebo autobusom.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svoje horúce pramene a onseny, ako aj jeho Jigoku alebo pekelné jazierka. Turisti si radi prejdú aj záhradou Rokko, vyskúšajú si špeciálne jedlo Bungo a navštívujú zábavné parky ako napríklad African Safari.

4. Ako môžem zarezervovať ubytovanie v Beppu?
Odpoveď: Svetovo známe úložisko ako Booking.com, Hostelworld, Expedia atď. ponúkajú možnosť rezervácie ubytovania v Beppu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Beppu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú jeseň a zima, keďže teploty sú príjemné a vidnosť výrazne lepšia.

6. Môžem si kúpiť Suica alebo Pasmo karty v Beppu?
Odpoveď:Áno, Pasmo a Suica karty sú k dispozícii aj v Beppu.

7. Aké je miestne jedlo v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svojé Bungo jedlo, ktoré zahŕňa rôzne druhy ryže, mäso a zeleninu. Turisti nemôžu vynechať tiež miestne rybie trhy, kde ponúkajú svieže korenie z morí.

8. Koľko dní by som mal zahrnúť do mojej cesty do Beppu?
Odpoveď: Odporúčame zahrnúť do tvojej cesty do Beppu aspoň dva až tri dni, aby ste mohli plne využiť všetky atrakcie.

9. Je Beppu turisticky preplnené?
Odpoveď: Nie, Beppu nie je tak preplnený ako niektoré iné japonské destinácie, ale v letných mesiacoch sa môže zvýšiť počet turistov.

10. Dajú sa v Beppu platiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Beppu akceptujú kreditné a debetné karty, ale v mnohých menších obchodoch a reštauráciách môže byť lepšie mať hotovosť.


Letenka Japonsko Beppu


Ak hľadáte jedinečné a fascinujúce miesto na svoju nasledujúcu dovolenku, Japonsko je bezpochyby perfektnou voľbou. A ak sa chcete pustiť na cestu po prekrásnych a zaujímavých miestach v Japonsku, mesto Beppu na juhu Kjúšu by nemalo chýbať na vašom zozname.

Japonsko je známe svojimi termálnymi prameňmi a Beppu je práve jedným z najpopulárnejších termálnych kúpeľových miest v krajine. Je to jedno z tých miest, kde môžete vychutnať prírodné horúce pramene a relaxovať v parných saunách, tradičných japonských lázní alebo dokonca aj vo vonkajších bazénoch.

Návštevníci môžu zažiť rôzne druhy termálnych prameňov, vrátane horúcej hliny, sauny s parou alebo prameňa, ktorý vytvára modrú vodu. Beppu je však oveľa viac než len termálne kúpele. Dostanete sa sem, napríklad, na jednej z mnohých trajektov, ktoré premávajú medzi Beppu a Honsú.

V Beppu si môžete vychutnať aj tradičnú japonskú kuchyňu, ktorá je jedinečná a lahodná. Vyskúšajte si takéto špeciality, ako sú ryby, sushi, sukiyaki alebo jedlo pripravené na teppan deske. Beppu je tiež známe svojimi trapistickými pivami, ktoré si môžete vychutnať spolu s miestnymi obyvateľmi v jednom z mnohých malých pivovarov.

Okrem týchto jedinečných zážitkov v Beppu je tu ešte mnoho ďalších miest, ktoré ponúkajú svoje vlastné atrakcie. Medzi nimi patrí aj Jigoku Mushi Kōbō, kde si návštevníci môžu vyskúšať tradičnú japonskú kuchyňu variacu sa na horúcom prameni priamo na stole. Ďalšou atrakciou je Kamado Jigoku, kde môžete vidieť gejzíry, blížiace sa kôry a horúce pramene, ktoré sú obklopené krásnou prírodou.

Abyste mohli zažiť všetky tieto úžasné atrakcie a zážitky, je potrebné sa dostať do Beppu. Je to možné pomocou leteniek do jedného z najbližších letísk, ako je napríklad letisko v Fukuoke, a odtiaľ sa môžete dostať do Beppu vlakom alebo autobusom.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Beppu, budete mať možnosť objaviť prírodnú krásu, unikátne termálne kúpele a skvelú japonskú kuchyňu. Beppu je miestom, kde sa môžete skutočne oddýchnuť, relaxovať a načerpať novú energiu. Nech už ste v Japonsku pre podnikanie alebo len pre zábavu, neváhajte a naplánujte si cestu do tohto nádherného miesta.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky