Počasie Írsko Glendalough


Glendalough – krásne miesto v srdci Írska s fascinujúcim počasím

Írsko, známe aj ako Ostrov smaragdov, je krajinou s jedinečným a zaujímavým počasím. Jedno z najpopulárnejších miest v tejto krajine je Glendalough, ktoré ponúka nádhernú prírodu a úchvatné scenérie. Preskúmajme, aké je počasie v tejto oblasti a aký vplyv má na atmosféru miesta.

Glendalough, nachádzajúci sa východne od hlavného mesta Dublin, je známy pre svoju malebnú dolinu a dávnu kláštornú lokalitu. Jeho jedinečná podmorská lokalita a okolité hory vytvárajú mikroklímu s charakteristickými poveternostnými podmienkami.

Leto (jún - august):
Počas letných mesiacov je v Glendalough teplota v priemere okolo 15 - 20 °C, čo poskytuje príjemné počasie na vonkajšie aktivity. Prevažuje rozmaznané počasie, s rôznymi kombináciami slnečných dní, oblačných období a občasných zrážok. Vďaka tomu, že Glendalough leží v údolí, nie je toľko vystavený vetru ako iné oblasti Írska.

Jeseň (september - november):
Jeseň prináša do Glendalough novej farby, premenlivé počasie a pravidelný vietor. Teploty klesajú na približne 10 - 15 °C, a preto je vhodné si zobrať teplejšie oblečenie. Zrážky sú častejšie, preto je dobré si so sebou zobrať aj nepremokavú bundu. Napriek tomu, Glendalough si zachováva svoju nádhernú atmosféru a je ideálnym miestom na prechádzky a objavovanie sezónnych zmien v krajine.

Zima (december - február):
Zima v Glendalough je chladnejšia s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 5 - 10 °C. Toto obdobie prináša aj väčšie množstvo zrážok, najmä v podobe snehu. Zamrznuté jazierka a zasnežené kopce vytvárajú pôsobivú krajinu, ktorá pripomína rozprávkový svet. Miestne kláštorné ruiny pôsobia zvláštne v kontraste so zimným scenériou.

Jar (marec - máj):
Jar v Glendalough prináša postupné otepľovanie po zime. Teploty sa pohybujú medzi 10 - 15 °C. Vietor prináša chladnú atmosféru, ale s prichádzajúcim jarom sa v týchto oblastiach objavujú aj slnečné dni. Zrážky sú stále častejšie, a preto je dobré byť pripravený na nepredvídateľné počasie.

Glendalough je jedným z tých miest, kde vám môžu naraziť všetky štyri ročné obdobia v jeden deň. Jeho jedinečné mikroklíma spolu s úchvatnou prírodou pritiahnu mnoho turistov a nadšencov do prírody. Nech sa stane počasie čokoľvek, Glendalough je vždy magickým miestom, ktoré navštevujúci neprestáva očarovať.


Dovolenka Írsko Glendalough


Na čarovnú dovolenku v Írsku sa vyberte do miesta menom Glendalough. Toto nádherné údolie sa nachádza len hodinu cesty južne od Dublinu a ponúka úžasný prírodný úkaz a historické dôležitosti. Glendalough je obklopený kopcovitým terénom, v ktorom sa nachádza starodávne opátstvo a krásne jazero.

Opátstvo v Glendaloughu je jedným z najstarších náboženských miest v Írsku a poskytuje fascinujúcu históriu. Bolo založené v 6. storočí svätým Kevinom, ktorý sem prišiel hľadať odľahlosť a zotavenie. Dnes je opátstvo v ruine, ale stále je to pôsobivé miesto, ktoré privádza tisícky návštevníkov každý rok. Tu si môžete prehliadnuť zvyšky starých kostolov, veží a hrobiek. V opátstve je tiež múzeum, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre miesta.

Okrem opátstva Glendalough ponúka aj nádherné jazero, ktoré je obklopené strmými horami a zelenou krajinou. Je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Môžete si prenajať loďku a plávať po jazere, alebo sa vydať na jednu z mnohých turistických trás, ktoré viedu okolo jazera a cez okolité hory. Tieto trasy vám ukážu krásu prírody a doprajú vám ohromujúce výhľady na panorámu Glendaloughu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je v Glendaloughu dostatok miesta na rôzne outdoorové aktivity. Môžete sa pokúsiť o lezenie po skalných stenách, jazdu na bicykli alebo sa vydať na rybolov. Okolie je tiež bohaté na faunu a flóru, takže milovníci prírody si môžu vychutnať pozorovanie vtákov a zvierat.

Glendalough je tiež obľúbeným miestom pre fotografov, ktorí si chcú zachytiť nádherné scenérie. Nech už sa rozhodnete navštíviť miesto včas ráno alebo neskoro večer, budete ohromení krásou tohto miesta. Otvára sa tu mnoho možností pre unikátne a malebné fotografie.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku s bohatou históriou a nádhernou prírodou, Glendalough v Írsku je tou správnou voľbou. Toto očarovávajúce miesto vás zavedie do minulosti a zahalí vás atmosférou pokojného a krásneho prostredia. Užite si svoju skvelú dovolenku v Glendaloughu!


Letenka Írsko Glendalough


Glendalough: Írsko ako z rozprávky

Írsko je známe svojimi nádhernými prírodami, zelenými kopcami a úchvatnými klášormi a kostolmi. Jedným z najfascinujúcejších miest v Írsku je určite Glendalough. Táto výnimočná lokalita, nachádzajúca sa asi hodinu jazdy južne od Dublinu, je cieľom mnohých turistov z celého sveta.

Glendalough je historické, duchovné a prírodné centrum, ktoré sa nachádza v údolí Wicklow Mountains. Jeho nezameniteľným znakom je jazero, čo je aj v preklade jeho názvu - "Gleann dá Locha" znamená "Údolie dvoch jazier". V okolí sa svojim dychberúcim vzhľadom a atmosférou nijako nezaostáva za inými populárnymi miestami v Írsku, ako napríklad obľúbený Cliffs of Moher.

Turisti sem prichádzajú nielen pre scenériu, ale aj kvôli historickému významu miesta. Glendalough je známe vďaka svojmu kláštoru, založenému svätým Kevinom v 6. storočí. Kláštor bol najmä v stredoveku významným miestom vzdelania a modlitieb. Dnes sa tu nachádzajú ešte zvyšky mnohých historických budov, vrátane kostola sv. Kevina, veže z 10. storočia a ako aj cintorín s množstvom starodávnych hrobov.

Pre tých, ktorí majú radi prechádzky v prírode, je Glendalough rajom. Tu môžete nájsť množstvo turistických chodníkov, ktoré sa ponáhľajú viesť vás cez nádherné rokliny, zelené lúky a pralesy. Najobľúbenejšou trasou je "Spinc", ktorá vám ponúka nádherný výhľad na celé údolie a jezerá, ktoré vás okúzlili už pri príchode. Nezabudnite na vhodnú obuv, pretože terén môže byť občas mierne náročný.

Či už ste pre túru navštívili Glendalough alebo sa sem dostali len na výlet z Dublinu, nezmeškajte príležitosť ochutnať miestne špeciality. Po dňoch objavovania krás Írska a prechádzok po okolí si môžete vychutnať miestne pivo v jednom z miestnych hostincov alebo ochutnať tradičné jedlo v nejakom z mnohých reštaurácií v okolí. Keďže ste v Írsku, nezabudnite si objednať Guinnes, ktoré pre slávne írske pivá preslávili celú krajinu.

Ak plánujete cestu do Írska, nezabudnite zaradiť Glendalough do svojho zoznamu povinných miest. Jeho prírodná krása, historické zvyšky a duchovná atmosféra vám zaručene zanechajú nezmazateľné dojmy. A keďže jeho blízkosť k Dubline robí tento výlet veľmi pohodlný, neexistuje dôvod, prečo by ste si ho mali nevyužiť. Takže naplánujte svoju letenku a pripravte sa na neskutočné dobrodružstvo v Glendalougu, Írsko.


Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough, jedno z najkrajších miest na juhu Írska, je známe nielen svojou pôsobivou prírodou, ale aj historickými pamiatkami. Pre tých, ktorí sa chcú stratiť v nádhernej prírode a zároveň objavovať bohatú históriu, je to ideálne miesto na ubytovanie.

Glendalough sa nachádza v údolí Wicklow Mountains National Park, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v Írsku. Jeho zelené kopce, jazera a divoká príroda robia z tohto miesta raj pre turistov a milovníkov prírody. Prechádzky po upravených chodníkoch ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu a na jazero, ktoré je skutočnou perľou tejto oblasti.

Okrem prírodných krás je Glendalough tiež známe svojou historickou hodnotou. Staroslovanský kláštor, ktorý bol založený v 6. storočí svätým Kevinom, je jednou z najnavštevovanejších histórických pamiatok v Írsku. Kláštor je známy svojimi pôsobivými ruínami, vrátane kamenných kostolov, veží a krížov, ktoré svedčia o bohatom duchovnom dedičstve tohto miesta. Prechádzka po kláštore je ako kráčanie v čase, čo je jedinečný zážitok pre každého návštevníka.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Glendalough, máte viacero možností. Samotná obec Glendalough ponúka niekoľko hotely a hostely pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre tých, ktorí chcú zostať na mieste s výhľadom na jazero a blízko prírodných turistických chodníkov.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a intímneho prostredia, je tu aj možnosť ubytovania v blízkosti Glendalough v zariadeniach ako sú bed and breakfast alebo súkromné chatky. Tieto ponúkajú oveľa viac možností pre osobné pohodlie a možnosť stráviť pokojné a tiché dni v prírode.

Okrem ubytovania v oblasti Glendalough môžete ísť aj do blízkych dediniek, ako je napríklad Laragh, kde nájdete aj ďalšie ubytovacie možnosti. Mnoho hotelov a penziónov v tejto oblasti ponúka ubytovanie v tradičných kamených budovách s moderným vybavením a priestrannými izbami.

Glendalough a jeho okolie sú ideálnym miestom na útek do prírody a do histórie. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné ubytovanie alebo skromný bed and breakfast, Glendalough vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Navštívte toto magické miesto a pustite sa do objavovania jednej z najkrajších častí Írska.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


Q: Kde sa nachádza Glendalough?

A: Glendalough sa nachádza v južnej časti Írska, približne 40 km južne od Dublinu.

Q: Čo je Glendalough?

A: Glendalough je údolie v južnej Írsku, ktoré je známe pre svoje historické a náboženské miesta, ako napríklad kláštor, kostoly a kríže.

Q: Aké sú turistické atrakcie v Glendalough?

A: Turistické atrakcie v Glendalough zahŕňajú kláštor, kostoly, kríže, ruiny, jazero a horské túry.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Glendalough?

A: Najlepšie časy na návštevu Glendalough sú v lete, keď je počasie teplejšie a vlhkosť je nižšia.

Q: Ako sa dostanem do Glendalough?

A: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Glendalough sú autom alebo verejnou dopravou. Cesta autom trvá z Dublinu približne 45 minút a existuje aj verejná doprava (autobusové spojenia) z Dublinu.

Q: Čo je najlepšie robiť v Glendalough?

A: Najlepšie robiť v Glendalough je navštíviť historické miesta, ako je kláštor, kostoly a kríže, ale aj vychutnať si turistické atrakcie, ako je jazero a horské túry.

Q: Je potrebné platiť niečo za návštevu Glendalough?

A: Nie, návšteva Glendalough je bezplatná. Vstup do historických miest a turistických atrakcií však môže byť prípadne spoplatnený.

Q: Kedy sa koná najväčšia turistická sezóna v Glendalough?

A: Najväčšia turistická sezóna v Glendalough sa zvyčajne koná od mája do septembra.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky