Dovolenka Indonézia Pura Ulun Danu Beratan


Indonézia je krajina s mnohými turistickými atrakciami. Jednou z najkrajších a najznámejších miest je Pura Ulun Danu Beratan, ktorá sa nachádza na ostrove Bali.

Pura Ulun Danu Beratan je chrám, ktorý je zasvätený bohovi vôd a je často nazývaný aj “chrám na jazere”. Nachádza sa na břehu jazera Beratan, ktoré je obklopené zelenou prírodou. Tento chrám je jedným z najkrajších a najviac fotogenickejšie miest na celom ostrove Bali.

Chrám bol postavený v 17. storočí a je jedným z najstarších a najdôležitejších chrámov na Bali. Nachádza sa medzi zelenými kopčekmi a má 11 veží, ktoré symbolizujú svetové smery.

Návštevníci môžu vidieť hlavnú svätyňu chrámu, ktorá je na malom polostrove v jazere. Táto svätyňa je obklopená kvetmi a zeleňou, ktoré spolu tvoria nádhernú scenériu. Okolo jazera sa nachádza aj množstvo ďalších svätyň a prírodných stúp, ktoré sú rovnako krásne.

Pura Ulun Danu Beratan je otvorená pre návštevníkov každý deň v týždni a vstupné poplatky sa pohybujú okolo 100 000 IDR (približne 5 eur). Návštevníci by si mali uvedomiť, že chrám je posvätným miestom a preto sa odporúča nosiť primerané oblečenie.

Okolo jazera sa nachádza množstvo pekných miest na prechádzky a turistické aktivity, ako napríklad prenájom loďky. Návštevníci by si mali užiť všetko, čo toto miesto ponúka a vychutnať si krásu prírody a kultúry, ktorá sa vyvíjala v tejto oblasti mnoho generácií.

V oblasti Pura Ulun Danu Beratan sa nachádza aj množstvo hotely a reštaurácií, takže návštevníci si môžu užiť príjemný pobyt a skvelé jedlo počas svojho pobytu na Bali.

Všetko všetko si zhrnieme, Pura Ulun Danu Beratan je jedno z najkrajších a najpopulárnejších miest na ostrove Bali v Indonézii. Je to posvätné miesto, ktoré je obklopené krásou prírody a históriou. Návštevníci by si mali užiť toto miesto a získať zážitky, ktoré zostanú s nimi na celý život.


Počasie Indonézia Pura Ulun Danu Beratan


Indonézia, krajina s bohatou históriou, kultúrou, a úchvatnou prírodou, ktorá láka cestovateľov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali vidieť v Indonézii, je chrám Pura Ulun Danu Beratan.

Tento chrám sa nachádza na brehu jazera Beratan, v provincii Bali, ktorá je známa svojou tropickou klímou. Počasie v Indonézii sa líši podľa miesta a ročného obdobia, no v provincii Bali sa obvykle nachádza teplé a vlhké podnebie.

Počas jari a leta, ktorý trvá od marca do októbra, sú dni slnečné a veľmi teplé. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C alebo viac. V noci teploty klesajú, čo umožňuje získanie trochu chladnejšieho počasia. V týchto mesiacoch je jedným z najlepších ročných období na návštevu chrámu Pura Ulun Danu Beratan.

Počas jesene a zimy, ktorá trvá od novembra do februára, je v provincii Bali zvyčajne vlhkejšie a teploty sú nižšie. V týchto mesiacoch sú dni väčšinou oblačné s občasnými búrkami. Pre turistov nie je to ideálne obdobie na návštevu, keďže chrám a okolité miesta môžu byť zamračené a ťažšie prístupné.

Ak by ste chceli navštíviť chrám Pura Ulun Danu Beratan, najlepším obdobím na návštevu by bolo od marca do októbra. V týchto mesiacoch by ste mali zabezpečiť si dostatočné množstvo slnečného krému a návštevu naplánujte tak, aby ste sa vyhli najhorúcejším hodinám dňa. Ak sa rozhodnete navštíviť chrám v zime, nezabudnite si zobrať s sebou náhradnú obuv, nakoľko v tomto období je možnosť silného dažďa.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť chrám Pura Ulun Danu Beratan, budete určite zapamätávať celú svoju návštevu ako ďalší skvostný zážitok v rázovitej krajine Indonézie.


Letenka Indonézia Pura Ulun Danu Beratan


Indonézia je krajina bohatá na exotickú krásu a jedinečné pamiatky. Jednou z najznámejších a najnavštevovanejších je miesto s nádherným názvom Pura Ulun Danu Beratan. Toto miesto je pravým pokladom a skutočnou perličkou indonézskej kultúry.

Pura Ulun Danu Beratan je kresťanský chrám nachádzajúci sa na jazere Beratan, v oblasti Bedugul, na indonézskej ostrove Bali. Doslova znamená "chrám na jazere" a je zasvätený bohom rýb a zavlažovania plodín.

Chrám bol postavený v 17. storočí a dodnes sa stále používa na kultové obriezky a modlitby. Jeho architektúra je dokonale vyvážená, so zlatými zvonmi, farebnými dverami a bohatými drevorezbami. Pri pohľade na túto stavbu nemôžete nebyť ohromení jej krásou a eleganciou.

Keďže sa chrám nachádza priamo na jazere, tvorí dokonalú scenériu medzi horami a zelenými kopčekmi, ktoré obklopujú celú oblasť. Toto miesto je často opisované ako raj na Zemi a za to nemôžeme mať žiadne pochybnosti.

Vstup do chrámu Pura Ulun Danu Beratan prináša nielen duchovný pôžitok, ale aj nezabudnuteľné scenérie, čo je dôvod, prečo je toto miesto obľúbené medzi turistami z celého sveta. Mnohí sa sem prídu pokochať jeho krásou a pokojom, niektorí prichádzajú za účelom obdivovať kultúrne dedičstvo a iní len za účelom relaxácie.

Okrem toho, že si môžete obdivovať krásu chrámu, návštevníci majú možnosť preskúmať aj okolité prvky. Môžete absolvovať plavbu na člne po jazere, navštíviť záhrady, kde rastú vzácne a exotické rastliny a možno sa ponoriť aj do pestrobarevných korálov v blízkosti ostrova.

Pre prírodovdcov a fotografov je toto miesto jedinečným bodom záujmu, pretože ponúka širokú škálu flóry a fauny, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Medzi týchto zvierat patrí napríklad makak či ovociekan.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa tiež vydať na túry do okolitých hôr a objaviť také oblasti, ako sú hory Batur a Agung. Tieto hory ponúkajú fantastické panoramatické výhľady a nezabudnuteľné zážitky.

Návšteva Pura Ulun Danu Beratan je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať po celý život. Kombinácia nádherného chrámu, scenérie, prírody a kultúry robí z tohto miesta jedno z najkrajších v Indonézii. Odporúčam si naplánovať návštevu tohto miesta v rámci svojej cesty do tejto krajiny. Budete mať možnosť preskúmať jeho krásy, zažiť duchovný pokoj a mať nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Ulun Danu Beratan


Otázky a odpovede k Indonézii - Pura Ulun Danu Beratan:

1. Čo je Pura Ulun Danu Beratan?

Pura Ulun Danu Beratan je chrám na brehu jazera Beratan na ostrove Bali v Indonézii.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Pura Ulun Danu Beratan?

Chrám je otvorený denne od 7:00 do 19:00.

3. Aký je vstupné do chrámu Pura Ulun Danu Beratan?

Vstupné do chrámu je 50 000 IDR (asi 2,85 USD) pre dospelých a 25 000 IDR (asi 1,42 USD) pre deti.

4. Je potrebné sa pri návšteve chrámu riadiť nejakými pravidlami?

Áno, návštevníci by mali byť vhodne oblečení a mať zakryté ramená a nohy. Je tiež dôležité dodržiavať pokoj a rešpektovať miestnych obyvateľov.

5. Je možné návštevu chrámu kombinovať s inými atrakciami v okolí?

Áno, v okolí chrámu sú mnohé ďalšie turistické atrakcie, ako napríklad Botanická záhrada Bedugul, trh Bedugul, alebo pláže Lanau, Candikuning a Pacung.

6. Aké sú najlepšie fotografické miesta v chráme Pura Ulun Danu Beratan?

Najlepšie fotografické miesta v chráme sú okolie jazera Beratan a chrámové budovy so špecifickou architektúrou a dekoráciou.


Ubytovanie Indonézia Pura Ulun Danu Beratan


Indonézia je krajina s bohatou kultúrou a krásnou prírodou, a jedným z jej najznámejších a najobľúbenejších miest na ubytovanie je Pura Ulun Danu Beratan. Tento majestátny chrám a hojdačka sa nachádza na brehu jazera Beratan v balijskom meste Bedugul.

Pura Ulun Danu Beratan je zasvätená bohyni jazier a riečok, bohyni Dewi Danu. V priebehu stáročí sa stal jedným z najikonickejších symbolov Bali a obľúbeným miestom návštevy pre turistov aj miestnych obyvateľov. Táto svätá miestnosť je postavená na ostrove uprostred jazera Beratan, vytvárajúc iluziu, že pláva na vode.

Okrem svojho duchovného významu je Pura Ulun Danu Beratan tiež obklopená nádhernými záhradami a kvetinami, ktoré dotvárajú jej scenériu. Návštevníci majú možnosť prechádzať sa okolo chrámu a vychutnávať si krásne výhľady na jazero a okolitú prírodu.

Miasto Bedugul, v ktorom sa nachádza tento chrám, je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť rušnému mestečku Kuta. Je známe svojimi teplými prameňmi a chladným podnebím, čo je v Indonézii vzácne. Tí, ktorí si rezervujú ubytovanie v blízkosti Pura Ulun Danu Beratan, si môžu užívať tieto prírodné krásy a súčasne sa dopriať oddych od tepla a prašnosti.

Čo sa týka možností ubytovania v tejto oblasti, Pura Ulun Danu Beratan ponúka niekoľko luxusných rezortov a hotelov, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti jazera. Tieto ubytovania sú známe svojim vysokým štandardom, pohodlnými izbami a špičkovými zariadeniami. Väčšina z nich má aj vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú indonézsku kuchyňu a medzinárodné jedlá.

Pre tých, ktorí preferujú prírodné prostredie a skromnejšie ubytovanie, existuje množstvo lacnejších možností v oblasti Bedugul a okolí. Hostely a malé hotely ponúkajú jednoduché, ale útulné izby s dostatočným komfortom. Títo hostia majú tiež blízko k všetkým hlavným turistickým atrakciám a môžu si vychutnať rovnaké výhody ako hostia v luxusných rezortoch.

Samotná Indonézia je známa svojou pohostinnosťou a priateľskými ľuďmi, ktorí sa postarajú o návštevníkov. Ubytovanie v Pura Ulun Danu Beratan vám poskytne príležitosť objaviť niečo zaujímavé a jedinečné, pričom neustále zachováva duch tohto svätého miesta.

Ak ste plánujete navštíviť Bali a hľadáte miesto na ubytovanie, nezabudnite zvážiť možnosti blízko jazera Beratan. Pura Ulun Danu Beratan ponúka nádherné scenérie, kultúrne bohatstvo a komfortné ubytovanie, aby ste mohli zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Indonézii.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky