Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, nevynechajte návštevu Uplistsikhe Cave Town. Táto miestna atrakcia sa nachádza v regióne Šida Kartli, asi 10 kilometrov juhozápadne od mesta Gori. Je to jedno z najstarších miest v krajine a považuje sa za jedno z najdôležitejších archeologických miest v Gruzínsku.

Uplistsikhe, čo z gruzínskeho jazyka znamená "skala vytesaná dovnútra", je staroveká skalná osada, ktorá sa datuje do 1. tisícročia pred naším letopočtom. Bola to dôležitá kultúrna a náboženská stredisko, ktorá slúžila ako pevnosť a obchodné centrum na trase obchodu Susedijského kráľovstva. Táto miestnosť bola postavená až na 20 tisíc štvorcových metrov skal. Je to pôsobivý príklad skalnej architektúry a dodnes zachováva množstvo historických pamiatok.

Počas návštevy si budete môcť preskúmať rozsiahlu sieť ulíc, chrámov, meštianskych domov a iných stavieb vytesaných do skaly. Najvýznamnejšou časťou Uplistsikhe je Veľký chrám, ktorý sa nachádza na vrchole kopca. Je to významné náboženské miesto, kde sa slávilo množstvo obetí a rituálov. V kostole sa nachádza aj unikátna freska, ktorá zobrazuje svätca dvorného lekára.

Okrem toho tu nájdete aj krásne skalné divadlo so sedadlami vytesanými do skaly. Predpokladá sa, že toto divadlo slúžilo na divadelné a hudobné predstavenia, ako aj na verejné zhromaždenia. Môžete si predstaviť, akú atmosféru by toto miesto muselo mať v minulosti!

Prechádzka touto miestnosťou je ako cesta v čase. Budete mať jedinečnú príležitosť preskúmať starodávnu históriu a kultúru Gruzínska. Uplistsikhe je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest na UNESCO zozname svetového dedičstva v Gruzínsku.

Ak plánujete návštevu Gruzínska, nezabudnite zahrnúť Uplistsikhe Cave Town do svojho itinerára. Je to jedinečná skálopríseka, ktorá vás fascinuje svojou architektúrou a historickým významom. Určite nebudete ľutovať svoju návštevu tohto nádherného miesta.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town: Tajomný skvost Gruzínska

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, určite by ste nemali prehliadnuť úchvatný historický komplex Uplistsikhe Cave Town. Nachádza sa na východe Gruzínska v regióne Kartli a je jedným z najzaujímavejších miest v krajine.

Uplistsikhe, čo v preklade znamená "pevnosť vytesaná do skaly", je staroveké miesto obývane od 1. tisícročia pred naším letopočtom až do 13. storočia po Kr. Podľa archeologických nálezov sa predpokladá, že na vrchole svojej slávy mohlo mať viac ako 20 000 obyvateľov. Toto starobylé mesto bolo významným strediskom pre obchod, náboženstvo a kultúru v regióne.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Uplistsikhe je jeho unikátna geologická štruktúra. Mesto je vytesané priamo do skály, vytvorené z lávy a pieskovca. Okrem peších trás a schodísk, ktoré vedú k vrcholu, väčšina budov a domov je doslova vysekávanej do miestnej skaly. Toto vyúsťuje v pôsobivý a tajomný pohľad na celý komplex, ktorý obsahuje kostoly, chrámy, obytné budovy, múry a dokonca aj systém kanálov a studní.

Pri prechádzke Uplistsikhe sa budete cítiť, akoby ste sa prenášali cez čas. Mnoho miest je stále dobre zachovaných a vzhľadom na ich stáročia staré stále vzbudzujú úžas a obdiv. Prejdete sa cez úzke uličky, objavíte nečakané zákutia a získate lepší vhľad do života a kultúry starovekého Gruzínska.

Jedným zo symbolických miest v Uplistsikhe je chrám Boha slnka, hore na vrchu skaly. Tento chrám spája staré pohanské tradície so vzostupom kresťanstva. Jeho umiestnenie poskytuje úžasný výhľad na okolitú krajinu, ktorá sa skladá z kopcov a dolín.

Ponadto je tu aj klenotnica, ktorú archeológovia považujú za najdôležitejšiu časť Uplistsikhe. Táto klenotnica, ktorá slúžila ako obchodné centrum a miesto na uskladnenie vzácností, naznačuje bohatstvo a prosperitu, ktorú tento komplex kedysi zažíval.

Uplistsikhe je zároveň dôležitým miestom pre gruzínsky národ. Slúžil ako dôležitý uzol v obchodných cestách, základňa pre kresťanské misie a oporný bod počas invázií. Tento historický význam dáva návštevníkom možnosť vzdokladovejť si bohatú kultúrnu dedičinu Gruzínska.

Ak sa plánujete ubytovať v blízkosti Uplistsikhe, máte na výber z niekoľkých možností. V blízkosti sa nachádza viacero hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú výhľad na panorámu hory a ponúkajú okrem starobylých zážitkov aj moderné zariadenia a pohodlie.

Uplistsikhe Cave Town je skutočnou perličkou v Gruzínsku a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti a kultúry tohto krásneho regiónu. Nech ste archeológ, dobrodruh alebo jednoducho cestovateľ, Uplistsikhe vás určite nadchne svojou záhadnou a fascinujúcou atmosférou.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je nejako taká neobjavená perla Európy. Krajina so skvelou kuchyňou a obrovskými množstvami historických pamiatok, ktoré sa dajú celé dni preskúmavať. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších pamiatok v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta Gori, je skalné mesto, ktoré bolo využívané už v praveku a na ktorom sa skutočne dá vidieť, že čas tam stále plynie. Uplistsikhe Cave Town je starobylé osídlenie vytesané v pohorí Kachetinskej dierou, a dalo by sa povedať, že toto osídlenie je tou najlepšie zachovanou pravekou pamiatkou v celom Gruzínsku.

Toto skalné mesto bolo postavené na konci milénia pred naším letopočtom a má celkom 7000 rokov histórie. V Uplistsikhe môžete vidieť starobylé kostoly, chrámy a pevnosti vytesané do vápencovej skaly. Sú to nekonečné labirinty pozostávajúce z úzkych koryt a miestností a vyzerajú až neskutočne, ako keby boli vytesané nejakou nadprirodzenou silou, hoci je to všetko dielo ľudských rúk.

Je to miesto, ktoré budete milovať, ak máte radi archeologické pamiatky. Uplistsikhe je plné zvyškov z rôznych období a kultúr, začínajúc starovekým obdobím až po stredovek a neskôr. Tu nájdete zvyšky obydlí, chrámov, obchodov a dokonca aj systém vodných kanálov – všetko na rôznych úrovniach, podobne ako v starých mayských mestiach, kde každá vrstva má svoju vlastnú históriu a kultúru. Všetko na Uplistsikhe je tak trošku tajuplné – cítite všade okolo seba starovekú atmosféru, ktorá Vám dodá pocit uzavretia, akoby sa prechádzate po tajuplnom mieste mimo času.

Vo výške približne polovice skalného mesta je tajuplná jeskyná s krovami, ktorým síce už chýba strecha, ale rozhodne vás upúta svojou tajomnou atmosférou. Ľudia si tu stavali domy a chrámy tak, že sa dali spojiť s jeskynami, ktoré sa nachádzajú v skale. Môžete si predstaviť, že v takýchto domoch bývali tí, ktorí hľadali útočisko pred útokom nepriateľov, alebo vyhľadávali ochranu pred nepriaznivým počasím.

Uplistsikhe je miesto, ktoré navštívite najlepšie v skorom ráne alebo poobede, keď tam nie je toľko turistov. Môžete si kúpiť malé lístky za skromné vstupné a cez deň objavovať túto tajomnú a kúzelnú oblasť. Uplistsikhe Cave Town je nerozlučnou súčasťou histórie Gruzínska. Pamäť starých čias je tu úžasná a preto túto časť nádherného krajínku by ste nemali vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Otázka: Čo je Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Uplistsikhe Cave Town je staroveké skalné mesto v Gruzínsku s rozlohou okolo 40 hektárov. Bolo obývané od 1. tisícročia pred n.l. až do 13. storočia.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Vstupné do Uplistsikhe Cave Town stojí 7 GEL pre dospelých. Deti do 6 rokov majú voľný vstup.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Uplistsikhe Cave Town je otvorený každý deň od 9:00 do 18:00.

Otázka: Je možné navštíviť Uplistsikhe Cave Town s vlastným sprievodcom alebo je nutné si najať miestneho?
Odpoveď: Návšteva Uplistsikhe Cave Town bez sprievodcu je možná, ale odporúčame si zabezpečiť miestneho sprievodcu, aby sme vám mohli poskytnúť podrobnosti o histórii a kultúre tohto miesta.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Najlepšími spôsobmi, ako sa dostať na Uplistsikhe Cave Town, sú autom alebo na prenájom miestneho sprievodcu. Z Tbilisi trvá cesta autom asi 1,5 hodiny.

Otázka: Môžem fotografovať alebo nahrávať videá v Uplistsikhe Cave Town?
Odpoveď: Áno, fotografovanie a nahrávanie videa je povolené v Uplistsikhe Cave Town, ale požiadajte miestnych obyvateľov o povolenie, ak chcete fotografovať ich domy.

Otázka: Možno v Uplistsikhe Cave Town nakupovať suveníry?
Odpoveď: Áno, na mieste je niekoľko obchodov, kde je možné nakupovať suveníry, ako sú drevené hračky, koberce alebo keramika vyrobená miestnymi obyvateľmi.

Otázka: Je v Uplistsikhe Cave Town možné nájsť stravovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, na mieste je niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde je možné si kúpiť občerstvenie alebo tradičné gruzínske jedlá.

Otázka: Je Uplistsikhe Cave Town prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Odpoveď: Ťažko povedať, pretože terén je kamenistý a niektoré miesta sú strmé. Osoby s obmedzenou pohyblivosťou by si mali preto prehliadku najprv zabezpečiť alebo sa informovať o prístupnosti miesta.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v juhozápadnej časti Kaukazu. Medzi mnohé zaujímavé miesta, ktoré krajinu ponúka, patrí aj historické mesto Uplistsikhe, ktoré sa nachádza v jeho centrálnej oblasti. Jedná sa o unikátne kamenné mesto postavené v skalách.

Uplistsikhe, čo v preklade znamená "Skalné pevnosti", je staroveká jaskyňová obec, ktorá existovala už v staroveku. Mesto sa nachádza na výbežku Kavkazského pohoria v juhovýchodnej časti kraju Kartli. Uplistsikhe je jednou z najstarších jaskyňových obcí na svete, a svojho času bola dôležitým centrom obchodu a náboženského života.

Jedným zo zaujímavých aspektov Uplistsikhe je jeho geografická poloha, ktorá výrazne ovplyvňuje miestne počasie. Mesto sa nachádza v horskej oblasti s nadmorskou výškou okolo 600 metrov. Táto nadmorská výška spolu s blízkosťou Kaukazského pohoria znamená, že klíma v Uplistsikhe je o niečo chladnejšia a vlhkejšia ako v ostatných častiach Gruzínska.

Vzhľadom na jeho polohu, mesto Uplistsikhe má stredomorské podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami v rozmedzí 25 - 30 ° C. Zimy sú studené, s teplotami klesajúcimi na -5 ° C v noci. Počas celej jesene sú tu časté dažde a oblačná obloha, čo prispieva k vlhkosti a vytváraniu krásnych zelených krajín.

Toto počasie vytvára ideálne podmienky pre turistov navštevujúcich Uplistsikhe. Letá sú perfektné pre prechádzky po skalných chodbách a objavovanie starobylých pamiatok. Zimy sú zas vhodné pre tých, ktorí majú radi romantické a tajomné momenty v tomto historickom meste. Nezávisle od ročného obdobia, kedy prídete, môžete očakávať pôsobivé scenérie a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko a Uplistsikhe Cave Town, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie. Vrchné oblečenie je nevyhnutné, najmä v zimných mesiacoch. Rovnako si nezabudnite so sebou vziať slnečné okuliare a krém na opaľovanie, aby ste sa ochránili pred slnečným žiarením v horúcich letných mesiacoch.

Poďte objaviť toto fascinujúce miesto plné histórie a prírodných krás. Uplistsikhe je nielen skvelou destináciou pre náročných cestovateľov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú útočisko od moderného sveta a chcú sa ponoriť do minulosti.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky