Ubytovanie Grécko Zakynthos


Grécko, tieto dve slová mnohých okamžite navádzajú na myšlienky o modrom mori, bielych plážach a slnkom zapálených ružových kožiach. A jedno z tých miest, ktoré sú tou pravou definíciou tohto idylického obrazu, je Zakynthos. Ak sa teda rozhodnete, že sa tam chcete zastaviť, budete potrebovať ubytovanie. Našťastie, toto grécky ostrov má množstvo možností, či už máte radi luxusné hotely alebo lakovanie pod holým nebom a kempovanie.

Najpopulárnejšou oblasťou pre turistov je Laganas, kde nájdete množstvo barov a klubov, ktoré sú prístupné po celú noc. Ak teda hľadáte pohodlné miesto, kde môžete byť blízko najlepších diskoték, nachádza sa tu množstvo hotelov a apartmánov, kde sa budete môcť uchytiť. Čo sa týka cien, Laganas nie je najlacnejšia oblasť na ostrove, ale určite ponúka najlepšie zábavné možnosti.

Pre tie tichšie a romantické chvíle, určite zvažte ubytovanie v mestečku Tsilivi. Nachádza sa na severe ostrova, kde nájdete pár výborných pláží, ktoré nie sú tak preplnené ako tie v Laganase. Tsilivi ponúka veľa luxusných ubytovacích zariadení. Od elegantných rezortov až po malé penzióny, ktoré majú svoju duchaplnú atmosféru.

Ak preferujete intímnejší pobyt, tak skúste menšie dedinky, kde môžete zažiť pôvodné grécke prostredie. Priateľské ​​ubytovanie, ktoré sa spája s povahou miestnych obyvateľov, je dostupné vo väčšine z nich. Agios Sostis a Keri sú výborné voľby, pre tých čo pri hľadaní pokojnejších a tradičných miest. Ubytovanie zväčša ponúkajú miestni majitelia a je to jedna z najlepších možností pre tých, ktorí túžia zažiť Grécko v jeho najautentickejšej forme.

Pre miestnych aj turistov obľúbená oblasť je mestečko Argasi. Nachádza sa na juhu ostrova a bohužiaľ v porovnaní s inými miestami je zrejmé, že má výraznejší komerčný charakter. V blízkosti tu sú mnohé pekné pláže, a pre tých, ktorí sú radi v pohybe by sa mohli rozhodnúť pre rôzne vodné aktivity. Ako táto oblasť už bola rozvinutá pre turistov, nájdete tu nekonečné množstvo ubytovacích možností, od lacných hotely až po drahé rezorty.

Ak ste ešte nikdy neboli na Zakynthose, uistite sa, že máte pre prípad, že ste to bude mať problém s hľadaním žiaduceho ubytovania v období letnej sezóny, dostatok času na výber. Okrem vyššie popísaných oblastí má Zakynthos mnoho ďalších miest, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, spomínaný ostrov spĺňa všetky kritériá pre dokonalú grécku dovolenku. Tento ostrov je jedným z najkrajších miest v Grécku a patrí medzi tie, ktoré určite stojí za návštevu.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Európe. Medzi jedno z najatraktívnejších miest, ktoré si turisti vyberajú, je ostrov Zakynthos. Tento nádherný ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka návštevníkom kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody a bohatej histórie.

Zakynthos je najznámejší svojimi plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Pláž Navagio je jednou z najkrajších pláží na svete a je úplnou stopou ikonického ostrova. Pláž je obklopená vysokými vápmennými útesmi a jasne modrou vodou, ktorá vytvára úchvatný scenický pohľad. Mnohí turisti sa sem vyberajú lodou, aby si vychutnali krásu tejto pláže z pohľadu mora.

Okrem pláží je Zakynthos tiež domovom pre niektoré obľúbené prírodné pamiatky. Modré jaskyne sú jednou z nich. Sú to úzke jaskyne vypustené do vápencových útesov, ktoré odrážajú slnečné svetlo do nádherných odtieňov modrej farby. Návštevníci si môžu vziať loď a preskúmať tieto fascinujúce jaskyne.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky, Zakynthos ponúka tiež možnosti na potápanie. Pod hladinou Jónskeho mora sa nachádza pestrý a farebný podmorský svet, kde možno vidieť mnoho rôznych druhov rýb a korálov. Tí, ktorí uprednostňujú dotyk so zvieratami, môžu navštíviť pláž Gerakas, kde sa nachádza hniezdisko korytnačiek Caretta Caretta. Turisti môžu sledovať tieto ohrozené morské živočíchy pri plávaní alebo počas ich hniezdenej sezóny, keď malé korytnačky vyklasťajú svoje vajíčka v piesku.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Zakynthos aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Zakynthos, hlavné mesto ostrova, je plné historických budov a trhov. Tu môžete navštíviť kláštor Dionýssa Solomósa, ktorý zobrazuje život a diela slávneho gréckeho básnika. Taktiež stojí za návštevu Solomósova námestie, ktoré je centrom mesta a obklopené obchodmi, reštauráciami a kaviarňami.

Grécko je tiež známe svojou lahodnou gréckou kuchyňou a Zakynthos nie je výnimkou. Na ostrove nájdete niekoľko typických gréckych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, ovocie a zeleninu a samozrejme slávnu grécku šalátu.

Napriek tomu, že Zakynthos je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Grécku, tento ostrov si udržal svoju autenticitu a pôvodnú krásu. Dovolenka na Zakynthose ponúka kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody, bohatej histórie a kultúry a nádherného jedla. Je to miesto, kde si môžete užiť slnečné dni na pláži, objavovať skryté zákutia ostrova a zažiť pohostinnosť a krásu gréckej kultúry. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku, Zakynthos by mala byť na vrchole vášho zoznamu.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos je ostrov v Jónskom mori naproti Grécku. Tento ostrov je známy pre svoje nádherné pláže, azúrovú vodu a úchvatné scenérie. Ale ako je tam zvyčajne počasie?

Zakynthos má vplyv stredomorského podnebia, čo znamená, že tu panujú mierny a vlhký letné a mierne a daždivé zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú obzvlášť teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a niekedy dosahujú až 35 stupňov Celzia. Toto je obľúbená doba pre turistov, pretože môžu využiť pekné počasie a teplé vody.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplejšie ako väčšina severnej Európy. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Voda v mori je stále dostatočne teplá na plávanie, takže mnohí návštevníci stále si môžu dopriať kúpanie a vodné športy.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je najmokrejším obdobím na Zakynthose. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia a je často daždivé. Aj keď nie je veľa turistov počas tejto doby, môžete stále zažiť krásne scenérie a objaviť miesta bez davov ľudí.

Jar, od marca do mája, je tiež ideálnym obdobím na návštevu Zakynthosu. Teploty sú príjemne chladné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako kvetinová sezóna, pretože ostrov je pokrytý modrými, fialovými a červenými kvetmi.

Ak plánujete navštíviť Zakynthos, odporúča sa vziať so sebou ľahké letné oblečenie, ochranný opaľovací krém, klobúk a plavky. Nezabudnite si tiež so sebou vziať pršiplášť alebo deštník, ak navštívite ostrov počas daždivých mesiacov.

Celkovo je Zakynthos známy pre svoje slnečné a príjemné počasie väčšinu roka. Nech už idete na dovolenku počas leta, na jar alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tejto nádhernej gréckej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa dovolenky na gréckom ostrove Zakynthos sú:

1. Aké je počasie na Zakynthose v lete?

V lete je na Zakynthose veľmi teplé a slnečné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a viac, s minimálnou zrážkou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zakynthosu?

Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od mája do októbra, keď je najväčšia pravdepodobnosť, že počasie bude teplé a slnečné.

3. Aké je miestne jedlo na Zakynthose?

Miestne jedlo na Zakynthose sa zameriava na čerstvé ryby a morské plody, ovocie a zeleninu, olivový olej a bylinky.

4. Ako sa dostať na Zakynthos?

Na Zakynthos sa dá dostať letecky z mnohých miest Európy, ale aj trajektom z Grécka a Itálie.

5. Aké sú najlepšie pláže na Zakynthose?

Najlepšie pláže na Zakynthose sú Navagio, Laganas, Gerakas, Porto Koukla, Banana a mnoho ďalších.

6. Kde sa môžem ubytovať na Zakynthose?

Na Zakynthose sú k dispozícii hotelové izby, apartmány, vily a kempy. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží.

7. Kde si môžem požičať auto na Zakynthose?

Auto si môžete požičať na letisku alebo v jednom z mnohých prenajímateľov áut na ostrove. Výhodou je možnosť objaviť skryté pláže a krásy ostrova, ktoré sú ťažko dostupné hromadnou dopravou.

8. Potrebujem si poznať gréčtinu, aby som sa vedel porozumieť na Zakynthose?

Nie, na Zakynthose sa väčšina ľudí dobre porozumie aj angličtine. Gréčtina sa ale určite ocení pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

9. Kde sa dá šnorchlovať alebo potápať na Zakynthose?

Na Zakynthose je mnoho miest vhodných na šnorchlovanie alebo potápanie, ako napríklad pláži Navagio alebo kapskej pláži.

10. Aké sú najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose?

Najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose sú okrem iného hrad Bochali, kláštor Anafonitria, Pláž Navagio a ostrov Keri.


Letenka Grécko Zakynthos


Zakynthos, známy aj ako Zante, je malý ostrov nachádzajúci sa na západe Grécka. Je to populárna turistická destinácia vďaka svojim nádherným plážam, modrému moru a pôvabej prírode. Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, piesku a dobrodružstva, letenka do Grécka Zakynthos by mohla byť pre vás tá správna voľba.

Jedným z najväčších lákadiel Zakynthosu je známa pláž Navagio, alebo tiež Shipwreck Beach. Svoj názov dostala práve preto, že na jej pobreží leží stará vrak lode, čo dodáva pláži charakteristický vzhľad. Svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a tyrkysovým morom je Navagio jednou z najfotografovanejších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, prechádzky po brehu alebo sťahovanie so zbieraním šperkov z morského dna. Pre milovníkov adrenalínu je možné si vychutnať výhľad z vyhliadkovej plošiny nad plážou.

Okrem toho, Zakynthos ponúka aj mnoho iných krásnych pláží, ktoré stoja za návštevu. Pláž Gerakas je známa svojou biologickou rozmanitosťou a je obľúbená medzi milovníkmi želv. Táto pláž slúži ako hniezdište vzácnych korytnačiek Caretta Caretta a používa sa na ochranu týchto ohrozených druhov. Ďalšou nádhernou plážou je pláž Banana, ktorá je známa svojimi vodnými športmi, ako je windsurfing, vodné lyžovanie a pádlovanie. Taktiež je tu dostatok miesta na slnenie a oddychovej čas na piesočnej pláži.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvá, Zakynthos ponúka možnosť objavovať jaskyne a skalné útvary. Modrá jaskyňa je jednou z najznámejších jaskýň na ostrove. Je to úkryt s čistými a modrými vodami, ktoré sa zdajú také nereálne a sú ideálne na plávanie a šnorchlovanie. Zakynthos tiež ponúka skvelé možnosti pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu. Mesto Zakynthos je plné pekných budov v stredomorskom štýle a ponúka nádhernú atmosféru na prechádzky po úzkych uličkách.

Aby ste sa dostali na tento nádherný ostrov, letenky do Grécka Zakynthos sú k dispozícii z mnohých krajín. Mnoho Medzinárodných letísk po celom svete ponúka priame lety do Zakynthosu. Okrem toho, v blízkosti sa nachádza aj letisko v Aténach, odkiaľ sú k dispozícii prepojenia na malé ostrovy Grécka vrátane Zakynthia.

Celý rok je možné tu nájsť teplé počasie. Letná sezóna je však najlepším časom na návštevu, pretože teplota vzduchu a mora je ideálna na plávanie a slnenie. Grécko Zakynthos je skvelým miestom pre letnú dovolenku plnú relaxu, zábavy a dobrodružstva. Bez ohľadu na to či ste zamilovaný pár, rodina alebo dobrodruh, Zakynthos má pre všetkých niečo. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do tohto nádherného gréckeho ostrova a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky