Ubytovanie Grécko Atény


Grécko, krajina tisícov ostrovov a bohatá história, je cieľom mnohých cestovateľov z celého sveta. A keďže Atény sú srdcom Grécka, väčšina z nich sa ubytuje práve v tomto meste. Ako ale nájsť ideálne ubytovanie v Aténach? Tu je niekoľko tipov.

Ak hľadáte niečo s kultúrnym prízvukom, Boutique Hotel Athens Icon sa zdá byť dokonalou voľbou. Tento štýlový hotel sa nachádza v historickom centre Atén, len pár minút chôdze od Akropole a iných turistických atrakcií. Hotel ponúka klimatizované izby s výhľadom na Parthenón, ako aj bezplatné Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo v modernom štýle, hotel Fresh ponúka jedinečné ubytovanie v okolí Pláže Monastiraki. Hotel sa vyznačuje moderným štýlom a ponúka vybavené izby so všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Okolie je plné obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Ak hľadáte skôr drahšie ubytovanie, potom Radisson Blu Park Hotel Athens by mohol byť pre vás dokonalou voľbou. Nachádza sa v pokojnej časti Atén a ponúka výnimočne pohodové prostredie a pohodlné, klimatizované izby. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a wellness centrum.

A čo hostel? V Aténach je mnoho hostels a tiež sa tam nachádza jeden zo všetkých hostelov na svete – Athens Studios. Nachádza sa len pár krokov od Pláže Monastiraki a je obľúbeným miestom pre cestovateľov. Hostel ponúka vybavené izby pre jednotlivcov alebo skupiny, čistiace služby, internetovú kaviareň, bary a tanečné parkety.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšie, Grécko určite neprestane prekvapovať svojou krásou a kultúrou. A ak sa rozhodnete pre Atény, nemôžete stratiť, pretože sú nezabudnuteľným zážitkom celého života.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


Čo by som mal vedieť pred návštevou Atén?
- Pred návštevou Atén je dobré vedieť, že mesto je veľmi rušné a preplnené turistami, preto sa odporúča navštíviť hlavné pamiatky v skorých ranných hodinách.

Aké sú najznámejšie pamiatky v Aténach?
- Najznámejšie pamiatky v Aténach sú Akropola so slávnym Parthenónom, Antická agora, Národné archeologické múzeum, Akropolské múzeum a Panathénske štadión.

Koľko dní by som mal stráviť v Aténach?
- Odporúčaný čas na návštevu Atén je 2-3 dni. To je dostatočný čas na preskúmanie hlavných pamiatok a navštívenie niektorých múzeí.

Ako sa dostanem z letiska do centra Atén?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Atén je vlakom. Existuje aj autobusová linka a taxislužba, avšak vlak je najrýchlejšia a najpohodlnejšia možnosť.

Aká je typická grécka strava?
- Typická grécka strava zahŕňa jedlá ako tzatziki (čerstvý jogurt s okurkami a cesnakom), suvlaki (grilované kúsky mäsa na špajdlách) a moussaka (vrstvené pečené jedlo s baklažánmi, zemiakmi a mäsom).

Koľko stojí vstup na Akropolu?
- Vstup na Akropolu stojí 20 eur pre dospelých. Existujú však aj zľavy pre študentov, deti a starších ľudí.

Aké je typické počasie v Aténach?
- V Aténach je typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné teploty sa môžu pohybovať okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú väčšinou okolo 10 stupňov Celzia.

Ako je to s bezpečnosťou v Aténach?
- Všeobecne platí, že Atény sú relatívne bezpečné mesto pre turistov. Avšak je nevyhnutné dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad udržiavať si hodnoty na bezpečnom mieste a byť ostražitý v preplnených oblastiach.


Počasie Grécko Atény


Grécko je známe svojou skvelou polohou na polostrove Peloponéz. Nachádza sa na juhovýchode Európy a je obľúbenou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a slnka. Hlavné mesto Grécka, Atény, je po dlhú dobu považované za symbol antiky a je domovom mnohých pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Keďže Grécko sa nachádza na juhu, má stredomorské podnebie s typicky horúcimi letami a miernymi a vlhkými zimami. Atény majú výhodu dobrého počasia počas celého roka, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si mesto a jeho okolie bez ohľadu na ročné obdobie.

Letá v Aténach sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 30 °C. Najteplejší mesiacmi sú júl a august, kedy teploty môžu dosiahnuť aj 35 °C. Slnečné dni sú bežné a turisti majú možnosť navštíviť slávne pamiatky, ako je Akropola, a užívať si dovolenku na pláži.

Jeseň je tiež príjemná, s miernejšími teplotami okolo 20 až 25 °C. Príroda okolo Atén sa v tomto období mení na odtiene oranžovej a žltej farby, čo poskytuje nádherný pohľad na okolité hory. Návštevníci môžu vychutnať prechádzky po historických uliciach a ochutnať grécke gastronomické špeciality.

Zimy v Aténach sú miernymi a vlhkými. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C a sú veľmi zriedkavé prípady mrznutia. Turisti môžu v tomto období navštíviť múzeá, tradičné trhoviská a pokochať sa vianočnou výzdobou v meste.

Jar je krásnym obdobím v Aténach, keď teploty začínajú stúpať a mesto kvitne novým životom. Teploty dosahujú približne 15 až 20 °C a turisti majú príležitosť obdivovať kvitnúce záhrady a prechádzať sa po pamiatkach bez veľkého davu turistov.

Nezávisle od ročného obdobia, Grécko a Atény si udržujú priaznivé počasie, ktoré umožňuje návštevníkom vychutnať si mesto a jeho historické pamiatky. Je však potrebné byť pripravený na horúčavy v lete a mierne chladnejšie teploty v zime. Nech už sa rozhodnete navštíviť Atény v akomkoľvek ročnom období, máte záruku, že zažijete jedinečné zážitky s bohatou kultúrou a nádherným počasím.


Dovolenka Grécko Atény


Grécko je pre mnohých jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Toto krajina ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a fascinujúcu kultúru. Jedno z najznámejších miest Grécka je hlavné mesto Atény, ktoré návštevníkom ponúka nekonečné množstvo pamiatok, zábavy a kulinárskych zážitkov.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Aténach, určite sa pripravte na množstvo prekvapení. Mesto je plné kontrastov, kde zástupy turistov s modernými kamennými budovami siahajúcimi do nebies žijú bok po boku s historickými pamiatkami starovekého Grécka. Atény sú domovom ikonického symbolu Grécka - Parthenónu, chrámu a symbolu ríše starovekého Grécka.

Pre milovníkov histórie je návšteva Akropoly, kde sa nachádza Parthenón, nevyhnutná. Z vrcholu tohto kopca máte nádherný panoramatický výhľad na celé mesto. Prechádzka históriou v uličkách Pláka, starobylom mestsom pod kopcom Akropolis, je tiež nezabudnuteľnou skúsenosťou. Tu nájdete tradičné grécke obchody, reštaurácie a živé uličné predstavenia.

Okrem histórie a pamiatok ponúka Atény aj bohatú kultúru a zábavu. Môžete navštíviť nekonečné množstvo múzeí, ako je Národné archeologické múzeum, kde si môžete prezrieť vzácne staroveké umenie a artefakty. Ďalšou atrakciou sú tradičné grécke divadlá a koncerty, kde si môžete vychutnať grécku hudbu a tanec.

Po celodennom objavovaní mesta si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých tradičných gréckych reštaurácií a vychutnať si autentické grécke jedlo. Grécka kuchyňa je známa svojimi čerstvými a kvalitnými surovinami, ako sú olivový olej, zelenina, ryby a ovocie. Skúste tradičné jedlá, ako je musaka, gyros alebo suvlaki.

Atény majú tiež veľmi dobrou dopravnú dostupnosť, čo znamená, že si môžete ľahko prenajať auto a vydať sa na výlety v okolí. Môžete navštíviť blízke ostrovy Aegina alebo Hydra, kde si môžete užiť ešte viac gréckych pláží a vody.

Grécko Atény je skutočne miesto pre milovníkov histórie, kultúry a kulinárskych zážitkov. Bez ohľadu na to, čo vás najviac priťahuje, toto mesto vás nikdy neomrzí. Preniknite do tisícročnej histórie a získajte jedinečný pohľad do starého Grécka. Ako vravia, ak neprechádzate Atény, nevideli ste to pravé Grécko.


Letenka Grécko Atény


Ak máte chuť objaviť krásy histórie a kultúry, potom sa vyberte do Grécka, či presnejšie do jeho hlavného mesta Atén. Toto miesto v sebe ukrýva unikátne pamiatky a architektonické klenoty, ktoré prekrásne ožívajú v neskorých večerných hodinách.

Prečo je pre nás lepšie cestovať do Atén?

Atény sú najväčším mestom Grécka, ich históriou siahajú až do 7. storočia pred Kristom a takisto patrili k najbohatšiemu a najvplyvnejšiemu mestu v staroveku. Atmosféra, ktorá panuje v meste, počas pobytu je prekrásna a užijete si tu, čo veľa turistov pozná iba z učebníc.

Cestou za poznávaním?

Jednou z najdôležitejších atrakcií mesta, je Akropola. Ide o kopček, kde sa nachádza viacero antických budov, ktoré si musíte rozhodne pozrieť. Patrí medzi ne napr. chrám celozemskej bohyne Atény, chrám Nike, a tiež Parthenón.

Ak chcete mať krásny prehľad nad celým mestom, neváhajte navštíviť Lykavittos. Nachádza sa tam kopček, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad.

Čo sa týka obmedzeného času, mali by ste sa vybrať do Národného archeologického múzea. V ňom nájdete množstvo histórie, kde si prehliadnete atenské mince, sochárske diela, či keramiku.

Ak chcete taktiež zažiť nádheru gréckeho včerajška, určite navštívte pláže. Atény síce nemajú množstvo pláží, no tie, ktoré tam sú, sú naozaj krásne. Ak je len troška voľného času, odporúčame sa vydať na pláž Limanakia. Skalnaté pláže si obdivujú ľudia, ktorí majú radi more a všetku jeho bohatú hĺbku.

Ako sa dostať do mesta?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa do mesta dostanete, avšak najčastejší spôsob je letom. Cesta je dlhá približne 2 hodiny a 30 minút, cestu si môžete skrátiť vyberaním priamych letov.

Ak sa rozhodnete cestovať z odletovisk bližšie k vám, odporúčame Istanbul, kde pristane mnoho low-cost spoločností. Cena letenky sa pohybuje medzi 80 až 150 eur.

Celkové hodnotenie

Atény patria medzi krásne a prehľadné mesto s bohatou históriou. Tento dôvod by stačil na obdivovanie nádherných kultúrnych pamiatok. Takýto výlet si musíte dopriať. Pobyt v meste si majú nechať naplánovať záujemci o históriu a kultúru.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky