Dovolenka Grécko Amorgos


Grécko je jedným z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku pre nás Slovákov. Jeho pobrežie s jasnou tyrkysovou vodou, nádhernými plážami a malými ostrůvkami dokáže uchvátiť každého. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jeden, ktorý je pre svoju menej navštevovanú časť a prírodné krásy čoraz viac obľúbený - Amorgos.

Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori patrí do súostrovia Kyklady. Zaujímavé na tomto ostrove je, že má dve odlišné časti - južnú, ktorá je kamenistá a hornatá, a severnú, ktorá je plná zelených porastov. Amorgos ponúka kľudnú dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu mesta.

Ak hľadáte na dovolenke hory, Amorgos je správny ostrov pre vás, pretože možnosti turistiky tu sú naozaj nekonečné. Ostrov má mnoho značených turistických trás, ktoré vedú k panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Navyše, na Amorgos sa nachádza veľa starovekých opustených dedín, ako je Aigiali, Tholaria alebo Langada, ktoré možno tiež navštíviť.

Ak preferujete oddych na pláži, Amorgos má pre vás niekoľko fantastických pláží, ktoré sú málo navštevované a prázdne. Najkrajšia pláž, ktorú môžete navštíviť, je Agia Anna. Nachádza sa v južnej časti ostrova, je malá a má jasnú tyrkysovú vodu a belavý piesok. Táto pláž bola tiež použitá ako miesto natáčania veľmi známeho gréckeho filmu “The Big Blue”.

Ostrov Amorgos ponúka tiež mnoho kultúrnych zážitkov. V mestečku Chora sa nachádza kláštor Panagia Chozoviotissa, ktorý sa zdvíha vysoko nad morem na skalisku priamo z mora. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dodnes sa v ňom nachádza mnoho uchovávaných artefaktov a obrazov.

Grécko je známe svojou výbornou kuchyňou a na Amorgos nájdete tiež rôzne reštaurácie a miesta, kde si môžete vychutnať najlepšie grécke jedlá. Nezabudnite skúsiť špecialitu ostrova - xerotigana, tvarohové paličky s medom.

Výlet do Grécka na Amorgos je skvelým výberom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke. Ostrov je ešte neobjavený väčšinou turistov, takže si môžete užiť krásy prírody a miestna kultúra bude pre vás naozaj autentická a zaujímavá. Navštívte Grécko a zažite nezabudnuteľný zážitok na ostrove Amorgos!


Letenka Grécko Amorgos


Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori a je súčasťou Skupiny Ostrovov Kyklady, ktoré sa nachádzajú v Grécku. Tento pôvabný ostrov je známy svojou okázalou prírodou, bohatou históriou a malebnými plážami. Pre tých, ktorí sa rozhodnú ho navštíviť, letenka do Grécka a potom do Amorgosu je výhodou.

Ak hľadáte miesto s autentickou gréckou atmosférou ďaleko od turistických ruchov, Amorgos je ideálnou voľbou. To je jedna z najnečistejších ostrovných destinácií v Egejskom mori a jeho horská a nerovná krajina poskytuje nádherné výhľady a možnosti pre dobrodružstvá.

Po prílete na letisko ATHENA v Aténach, je možné pokračovať na Amorgos trajektom alebo vrtuľníkom. Obidve možnosti ponúkajú úžasné výhľady na okolité ostrovy a modré egejské more. Obaja majú svoje výhody a na výber záleží len na osobných preferenciách.

Väčšina návštevníkov sa rozhodne ísť trajektom, pretože je to lacnejší a pomalší spôsob cestovania, ktorý vám umožní plne si vychutnať krásy okolitej prírody. Trajekty chodia z prístavu Piraeus, ktorý je spojený s Aténami a trvá približne 9 hodín, aby sa dostal na Amorgos. Počas plavby si môžete vychutnávať slnečné lúče na palube alebo si oddýchnuť a relaxovať v kabíne.

Vrtuľník je rýchlejší, ale aj drahší spôsob prepravy. Cesta trvá len asi 45 minút, čo je vynikajúce pre tých, ktorí majú obmedzený čas. Cesta vrtuľníkom je tiež unikátnym zážitkom, ktorý vám umožní obdivovať panorámu Amorgosu zhora.

Po príchode na Amorgos vás očarí jeho krása, hrejivá atmosféra a množstvo aktivít. Jeho hlavné mesto Chora je typicky gréckym mestom s bielymi domami, úzkymi uličkami a nádhernými panoramatickými výhľadmi. Mnoho z týchto domov bolo konvertovalo na útulné hotely, kde si môžete užiť pohodlie a autentický grécky životný štýl.

Amorgos tiež ponúka krásne pláže, ktoré sú ideálne na relaxáciu a oddych. Napríklad pláž Agia Anna je jednou z najpopulárnejších pláží, so svetlým pieskom a průzračne čistou vodou. Ďalšími obľúbenými plážami sú Aegiali, Katapola a Mouros Beach, ktoré všetky majú svoje jedinečné čaro.

Okrem relaxácie na pláži si tiež môžete vychutnať treking v horách, ktoré pokrývajú Amorgos. Tieto hory ponúkajú krásne výhľady na okolitý ostrov a sú domovom mnohých histórických miest a kláštorov. Najznámejší z nich je kláštor Hozoviotissa, ktorý je jedným z najstarších fungujúcich kláštorov v Grécku.

Celkovo vzaté, Amorgos je skvostný ostrov, ktorý ponúka kombináciu nádherných pláží, kultúrnych pamiatok a úchvatnej prírody. Cesta sem môže byť príjemnou skúsenosťou, či už sa rozhodnete ísť trajektom alebo vrtuľníkom. Ak hľadáte dovolenku v Grécku bez davov turistov, Amorgos by mohol byť ideálnym miestom pre vás.


Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos, grécky ostrov v Egejskom mori, je miestom s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Ak plánujete navštíviť Amorgos, mali by ste premýšľať aj o vášom ubytovaní, ktoré by malo byť v súlade s vašimi potrebami a predstavami.

Ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte viacero možností. Budete mať na výber z rôznych typov ubytovania, ako sú hotely, apartmány, penzióny a domy na prenájom.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Chora, ktoré sa nachádza v strede ostrova. Toto malebné mestečko, s úzkymi uličkami a bielej architektúrou, je obľúbené medzi turistami, ktorí sa sem radi vracajú. V Chore nájdete malé hotely, penzióny a apartmány, ktoré sú ideálne na kratšie pobyty.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré je mimo ruchu, sú tu v okolí rôzne dedinky, ako sú Tholaria, Langada a Vroutsi. Tieto dediny ponúkajú odľahlé miesta, z ktorých môžete objavovať okolitú prírodu a stretávať sa s miestnymi obyvateľmi. Ak máte radi plážový pobyt, môžete sa ubytovať v blízkosti pláže Aegiali, kde nájdete rôzne hotely, apartmány a bungalovy.

Ďalšou možnosťou je prenajatie celého domu, čo vám umožní získať väčšiu súkromie a niekedy aj úžasný výhľad na more. Toto je ideálna možnosť pre väčšie skupiny, ktoré si chcú užiť svoju dovolenku s rodinou a priateľmi.

Niektoré ubytovania ponúkajú aj rôzne zážitky, ako sú výlety na okolité ostrovy alebo gastronomické zážitky, kde sa môžete naučiť ako varenie miestnych špecialít. Tieto zážitky vám umožnia spoznať miestnu kultúru a tradície, čím si váš pobyt na Amorgose užijete ešte viac.

V každom prípade, ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte širokú škálu možností, ktoré sa rôznia od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány. Svoje ubytovanie si môžete vybrať na základe vašich potrieb a predstáv. V každom prípade, Amorgos vám ponúka neskutočné zážitky a nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


1. Aké je hlavné mesto na ostrove Amorgos?
- Hlavným mestom Amorgosu je mesto Chora.

2. Aký je hlavný prístav na ostrove Amorgos?
- Hlavným prístavom na ostrove Amorgos je mesto Katapola.

3. Kde sa nachádza kláštor Panagia Hozoviotissa?
- Kláštor Panagia Hozoviotissa sa nachádza na útese nad morem na južnej strane ostrova Amorgos.

4. Ako sa dostanem na ostrov Amorgos?
- Na ostrov Amorgos sa dá dostať trajektom z Atén alebo iných gréckych ostrovov, ako je napríklad Naxos alebo Paros.

5. Aké sú najkrajšie pláže na Amorgose?
- Medzi najkrajšie pláže na Amorgose patria Agia Anna, Agios Pavlos a Mouros.

6. Aké je typické jedlo na Amorgose?
- Typické jedlo na Amorgose je založené na čerstvých morských plodoch a zelenine. Oblúbené sú také jedlá ako ryža s kalamárom, grilované ryby a miestna šalátová špecialita s domácim olivovým olejom.

7. Aké atrakcie si môžem pozrieť na Amorgose okrem pláží?
- Okrem pláží môžete navštíviť aj archeologické miesta, ako je napríklad antické mesto Minoa, staroveké svätyne a múzeá.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Amorgosu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Amorgosu je od apríla do októbra, keď je teplota príjemná a väčšina reštaurácií a turistických atrakcií je otvorená.

9. Aké je povestné miesto na Amorgose v súvislosti s filmom?
- Amorgos sa stal slávnym vďaka filmu "Vielmi veľké výbuchy lásky" z roku 1988, ktorý bol tu natáčaný, najmä v kláštore Panagia Hozoviotissa.

10. Aké sú možnosti ubytovania na ostrove Amorgos?
- Na Amorgose nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov až po penzióny a apartmány pre rodiny alebo skupiny.


Počasie Grécko Amorgos


Grécko je známe svojimi nádhernými plážami, modrou vodou a slnečným počasím. Jedným z najkrajších ostrovov v Grécku je Amorgos. Amorgos je ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, patrí do skupiny Kyklady.

Počasie na ostrove Amorgos je typicky stredomorské, čo znamená, že je tu dlhé a teplé leto a mierna zima. Letné mesiace, teda od júna do septembra, sú tie najteplejšie a najsuchšie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a menej zvyšuje sa vysoká vlhkosť vzduchu. Tieto podmienky sú ideálne pre plážových milovníkov, ktorí si chcú užiť slnko a more. Voda v mori je teplá a jasná, čo poskytuje dokonalé podmienky pre potápanie a šnorchlovanie.

Avšak, ak hľadáte viac mierumilovné a príjemné počasie, odporúča sa navštíviť Amorgos v jarných a jesenných mesiacoch. Toto obdobie sa vyznačuje príjemnými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20-25°C. V tomto období je na ostrove menej turistov, čo znamená, že môžete vychutnať pokojné a tiché okolie.

Okrem slnečného počasia sa Amorgos vyznačuje aj krásnymi prírodnými scenériami. Ostrov je obklopený útesmi a skalami, čo vytvára nádherné výhľady a ideálne miesta pre milovníkov fotografovania.

Ak máte radi turistické aktivity, Amorgos je miestom pre vás. Ostrov ponúka množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú k pekným vyhliadkam a rozmanitej prírode. Niektoré z najpopulárnejších miest zahŕňajú Byzantský kláštor Panagia Chozoviotissa a hradu Querini.

Celkovo Amorgos je nádherný ostrov s úchvatnou prírodou a priaznivým počasím. Nech už sa rozhodnete navštíviť ho v lete alebo v inej časti roka, budete mať príležitosť zažiť nádherné okamihy a vychutnať si svieže vzduch a krásne slnečné lúče. Ak hľadáte miesto, kde môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a teple stráviť svoju dovolenku, Amorgos je skvelou voľbou.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky