Dovolenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana, známa aj ako „srdce západoafrického turizmu“, je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Afrike. Krajina je bohatá na krásne pláže, fascinujúce kultúrne pamiatky a nádhernú divočinu. Jedným z najexotických a fascinujúcich miest na dovolenku v Ghane je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Monkey Sanctuary sa nachádza vo vzdialenom meste Nkoranza, v regióne Brong-Ahafo. Táto rezervácia zahŕňa dve malé dediny, Boabeng a Fiema, ktoré slúžia ako domov pre rôzne druhy opíc, najmä monoklové opice a čapuše. Je to jediné miesto v Gane, kde môžete vidieť tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Rezervácia bola vyhlásená za senzáciu pre opice, zatiaľ čo ju miestne obyvateľstvo považuje za posvätné miesto. Opice sú vo vzťahu k miestnym obyvateľom veľmi dôležitým symbolom ochrany a sú považované za poslov zosnulých predkov. Je to takéto spojenie, ktoré umožní opečiatkovaniu a ochrane opíc v rezervácii.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary jeformálnym prístupovým bodom do rezervácie Boabeng-Fiema a je miestom, kde môžete získať informácie o parku, jeho histórii a hlavne o opiciach, ktoré ho obývajú. Môže sa to zdať ako obyčajné informačné stredisko, ale jedná sa o ústredný bod pre ďalší rozvoj a ochranu rezervácie, jej nové projekty a vzdelávacie programy pre miestnych obyvateľov.

Pri vstupe do rezervácie budú návštevníci prekvapení elegantným tancovaním a spievaním opíc, ktoré sú svedectvom ich priateľskej povahy a citlivosti. Opice sú úplne neohrozené v prítomnosti ľudí a sú veľmi prístupné, čo umožňuje turistom sledovať ich správanie a fotografie si s nimi.

Samotná rezervácia sa rozprostiera na ploche približne 4 kilometre štvorcové a je domovom pre viac ako 700 opíc. Väčšina z nich sú monoklové opice a ich počet sa neustále zvyšuje. Okrem monoklových opíc sa tu nachádzajú aj iné vzácne druhy ako čiernobieli guerézy, kolobusové opice a mnoho ďalších.

Prechádzky rezerváciou sú fascinujúcim zážitkom. Počas prechádzky môžete vidieť nekonečné húfy opíc, ktoré si hrajú medzi stromami, pária sa alebo sa kŕmia. Zároveň však musíte dodržiavať prísne pravidlá, ako napríklad zakázaný vstup do obývateľských oblastí opíc alebo dotýkanie sa ich.

Cesta do rezervácie Boabeng-Fiema je tiež úžasným zážitkom. Počas cesty budete mať možnosť vidieť nádherné výhľady na okolitú prírodu a vysoké stromy, ktoré sa rozprestierajú po celej ceste. Je to výnimočný kontrast k rušnému mestskému prostrediu a ponúka útočisko od každodenného zhonu.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedinečná destinácia, ktorá určite stojí za to navštíviť. Môžete si užívať zblízka opice, ich správanie a pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí. Táto skúsenosť je jedinečná a nezabudnuteľná.

Ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zaradiť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary do svojho zoznamu miest na návštevu. Nezabudnete len na zážitok stretnutia s exotickými tvormi, ale aj na kultúrne vzrušenie a krásu tejto úžasnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Čo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je rezervácia, ktorá chráni hŕstkové opice a ich prírodné prostredie v Gane.

2. Kde sa nachádza Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza v západnej časti Ghany, asi 190 km od hlavného mesta Accra.

3. Aké druhy opíc môžem v súčasnosti vidieť v rezervácii?
V rezervácii Ghana Boabeng-Fiema Monkey sa nachádza viacero druhov opíc, vrátane hŕstkových opíc, afrických zelených opíc a bábovník sudy.

4. Môžem sa dostať do rezervácie vlastným autom?
Áno, môžete sa dostať do rezervácie vlastným autom. Cesta z hlavného mesta trvá približne 4 hodiny.

5. Existuje nejaký vstupný poplatok do rezervácie?
Áno, návštevníci musia zaplatiť vstupný poplatok. Pre domácich turistov je to 5 ghanských cedií, zatiaľ čo pre zahraničných turistov je to 10 ghanských cedií.

6. Aké aktivity môžem v rezervácii podnikať?
V rezervácii môžete pozorovať opice vo voľnej prírode, prechádzať sa po chodníkoch a mať možnosť uskutočniť fotografický safari. Tiež je možné navštíviť dedinu poblíž, kde môžete získať bližší pohľad na kultúru miestneho obyvateľstva.

7. Akú dobu trvá prehliadka rezervácie?
Prehliadka rezervácie trvá zvyčajne 1-2 hodiny, ale môžete si stráviť viac času, ak chcete pozorovať a fotografovať opice.

8. Možno v rezervácii kŕmiť opice?
Nie, kŕmenie opíc je prísne zakázané, aby sa zabránilo závislosti opíc na ľuďoch a potencionálnym zdravotným problémom.

9. Môžem prenocovať v rezervácii?
Nie, v rezervácii nie je poskytované ubytovanie. Existujú však hotely a penzióny v blízkosti, kde sa môžete ubytovať.

10. Existujú nejaké obmedzenia alebo pokyny pre návštevníkov rezervácie?
Áno, návštevníci musia dodržiavať pravidlá rezervácie, ako je zakázaný hluk a fajčenie, aby sa minimalizovala rušivosť pre opice a ich životné prostredie. Tiež je dôležité rešpektovať ochranu prírody a nenechať zbytočný odpad v rezervácii.


Počasie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je známa svojou bohatou kultúrou, exotickou prírodou a hlavne svojím teplým tropickým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, ktoré sa nachádza v západnej časti krajiny. Toto útočisko je domovom mnohých druhov opíc a ponúka jedinečnú príležitosť spoznať ich vo voľnej prírode.

Počasie v Ghane je typické pre tropický podnebný pás s vysokými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 ° C (86 ° F) až 35 ° C (95 ° F), s malými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Hlavné obdobie sucha v krajine trvá od decembra do marca, kedy je najmenej zrážok a počasie je veľmi horúce a suché. Obdobie dažďov sa potom rozširuje od apríla do septembra, pričom najintenzívnejšie zrážky sa zvyčajne vyskytujú v júni a júli.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v Brong-Ahafo regióne, ktorá je známa pre svoje výskyt opíc, vrátane kolumbuských opíc, ktoré patria medzi najväčšie. Toto útočisko obsahuje dva hlavné sídla opíc - Boabeng a Fiema. Turisti a návštevníci majú možnosť sledovať tieto opice vo voľnej prírode a pozorovať ich prirodzené správanie a interakciu.

Pri návšteve Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je vhodné zvoliť si ten správny čas v spojení s počasím. V období sucha je krajina strašne horúca, a preto je dôležité mať pri sebe dostatok pitnej vody a chrániť sa pred silným slnkom. V období dažďov môžu byť cesty a chodníky v útočisku mokré a klzké, takže by ste mali mať vhodnú obuv a oblečenie. Napriek tomu je návšteva útočiska počas dažďového obdobia jedinečná, pretože opice sú oveľa aktívnejšie a vo väčšom počte kvôli lepšiemu prístupu k potrave.

Pri návšteve útočiska je tiež možné navštíviť niektoré z miestnych dedín, ktoré sú úzko spojené s ochranou opíc. Miestni obyvatelia považujú opice za posvätné a majú pre nich osobitný rešpekt. Môžete sa dozvedieť viac o ich kultúre a tradíciách a samozrejme zažiť miestne jedlá a obyčaje.

Vzhľadom na tropické podnebie a bohatú prírodu Ghany, je tu vždy veľa aktivít pre návštevníkov. Okrem Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary si môžete vychutnať aj ďalšie prírodné rezervácie, pláže, historické pamiatky a tradičnú ghanaskú kuchyňu.

Ak plánujete návštevu Ghany a chcete zažiť niečo jedinečné, Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvelou voľbou. Bez ohľadu na to, kedy sa sem rozhodnete ísť, budete mať skvelý zážitok a možnosť objaviť ďalšiu stránku tejto fascinujúcej krajiny. Nech už sa rozhodnete ísť v období sucha alebo dažďov, Buďte pripravení na dané podmienky a užite si stretnutie s týmito úžasnými tvormi a premýšľajte o tom, ako ich chrániť a zachovať pre budúce generácie.


Ubytovanie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou plnou prírodného bohatstva a unikátnych zážitkov pre turistov. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jediné miesto v Gane, kde sú opice považované za posvätné.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza na juhozápade Gany, približne 100 kilometrov od hlavného mesta Accra. Toto svätyne sú domovom dvoch typov opíc - monamei a colobus. Tieto opice sú považované za duchovné bytosti a sú chránené zákonom.

Jedinečnosť tohto miesta spočíva v tom, že opice sa tu slobodne pohybujú medzi domami miestnych obyvateľov. Opice si vyžadujú najmä jedlo a domáci ľudia ich radi kŕmia. Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete sledovať tieto fascinujúce tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Vedľa toho, môžete tiež navštíviť Monkey Cemetery, ktorý je posvätený miestom posledného odpočinku pre tieto opice. Mytológia hovorí, že tieto opice prinášajú šťastie a ich smrť je veľkou tragédiou. Návšteva cintorína je pozoruhodným svedectvom miestnej viery a kultúry.

Okrem opíc je v okolí Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary bohatá príroda. Môžete sa prechádzať tropickými lesov, objavovať divokú faunu a flóru a obdivovať krásne vodopády. V okolí sa nachádzajú aj niektoré tradičné dediny, kde môžete mať príležitosť spoznať miestnu kultúru a zažiť život domorodých obyvateľov.

Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary ponúka niekoľko možností - od enklávy na obyčajnom farme až po útulné bungalovy. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné africké chaty, kde sa budete cítiť ako v skutočnom ganském prostredí. Niektoré miesta poskytujú aj stravovanie, ktoré zahŕňa tradičné ganské jedlá, ktoré budú prekypovať chute a vôňami miestnej kuchyne.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedinečným miestom, kde sa môžete nie len naučiť o ochrane opíc a miestnych tradíciách, ale aj zažiť blízke stretnutie so zvieratami v jednom z najuznávanejších svätých miest v Gane. Ubytovanie v tomto úchvatnom prostredí určite prispieva k nezabudnuteľnému zážitku a zostane vo vašej pamäti ako jedna z najúžasnejších udalostí výletu do Gany.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana is a land of biodiversity and beauty, with its national parks and wildlife reserves drawing tourists from all over the world. One hidden gem that you absolutely must visit is the Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, which is home to over 200 Mona and Black-and-white Colobus monkeys.

To reach Boabeng-Fiema, you'll need to book a flight to Kumasi, the largest city in central Ghana. From there, you'll need to arrange transportation to the sanctuary, which is located about 90 kilometers north of Kumasi. You may want to consider hiring a guide to take you the rest of the way, as the roads leading to the sanctuary can be treacherous and difficult to navigate.

Once you arrive, you'll be greeted by the friendly and curious monkeys, who are unafraid of humans and will happily approach you for food. You can purchase bananas or other snacks to feed the monkeys, but make sure you follow the rules of the sanctuary and avoid touching or harassing them.

In addition to the monkeys, there are also several hiking trails throughout the sanctuary, which offer stunning views of the surrounding landscape. Some of the most popular trails include the Fiema Waterfalls, which offers a refreshing dip in the cool water, and the Boabeng Grove, which is home to several of the largest baobab trees in Ghana.

Overall, a visit to the Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary is an unforgettable experience that offers a unique opportunity to get up close and personal with some of Ghana's most fascinating wildlife. So if you're planning a trip to Ghana, be sure to add this hidden gem to your itinerary – you won't regret it!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky